کتاب ۱۴

اثر ژان اشنوز از انتشارات نگاه - مترجم: شبنم سنگاری-داستان تاریخی

کتاب ۱۴ رمانی جنگی است اما در ذات خود اثری ضد جنگ است. ژان اشنوز که در ایران این نخستین اثری از اوست که به چاپ می‌رسد با ره جستن به دنیای‌ ذهنی چند سرباز تصویری بس تابناک و خلاقانه از انسانیت و مقابله با مرگ و ویرانی ارائه می‌دهد. کتاب روان، زیبا و پر کشش است و خوانده را در هزار توی حوادثش با خود می‌کشد؛


خرید کتاب ۱۴
جستجوی کتاب ۱۴ در گودریدز

معرفی کتاب ۱۴ از نگاه کاربران
Echenoz یک داستان با طرف های مختلف و مردم می دهد، ایجاد یک تصویر کامل از جنگ جهانی اول در فرانسه است. او در سبک روایت خود دفاعی باقی می ماند، بنابراین شما به طور کامل با شخصیت ها همدردی ندارید. به طور شخصی، من فکر می کنم این خوب است که آن را به عنوان خوانده شده آن را کمتر فرانسه به عنوان مثال Claudel.

مشاهده لینک اصلی
این رمان کوتاه، از طریق سرنوشت چند شخصیت، جنگ جهانی اول را از آن شور و شوق اولیه توصیف می کند، که همه آنها به واقعیت عظیم پرندگان در ترانشه ها حساس هستند. از سوی دیگر، از طریق یکی از شخصیتهای زن، زندگی کسانی که باقی مانده اند، زندگی می کنند و در شرایطی که توسط جنگ بزرگ تعیین می شود، و پیامدهای آن، توصیف می شود. مسلما یک کتاب برای تفکر و یک رمان درباره یک جنگ است که در اصل ضد جنگ است.

مشاهده لینک اصلی
من از طرفداران Echenoz هستم، زیرا من تحسین راه او جزوات نازک پر از عبارات شبه موجز، بسیار سبک وزن و جالب جهان کل را افزایش می دهد بیهودگی و پوچی کامل گریزان. همچنین، عمر طولانی پر از هیجان و تراژدی او به عنوان یک پچ مبهم کوتاه بی معنی که در آن شما تنها در حیرت نگاه شما به عنوان چیزی که کسانی تمام کلمات بزرگ و heroïek به ارمغان می آورد. با توجه به این ناهماهنگی نیمه لاکونیک، هر عظمت اجتناب می شود و این دقیقا همان چیزی است که بی معنی و تراژدی را برجسته می کند. که نمی خواهد wringing دست خود را دوباره، اما با یک لبخند در انتظار و یک استعفا آره ....... همچنین در این کتاب در مورد جنگ جهانی اول: یک رویداد بزرگ به عنوان همه ما می دانیم، اما Echenoz در یک جزوه گرفتار از 120 صفحه با عنوان فوق العاده کوتاه. اندازه ای است که تقریبا بیانیه ای است، انتخاب باز و آگاهانه در برابر حماسه بزرگ دراماتیک و یا کلمه غم انگیز بزرگ است. نه این که Echenoz جلوگیری از شرح جنایات جنگ، اما به عنوان به او ضروری است، صحنه که در آن سربازان شیفتگی در حال اجرا در اطراف با سرنیزه آنها خراش بی فایده در هوا سرد است. جو متروک از خانه نیز خواهد شد توجه Echenoz ترک است، اما در تصویر کاملا غیر منتظره از یک سگ تنها، نعوظ بیهوده گرفتار آنجا که هدف از خواسته های خود را در هیچ چیز به نظر می رسد تبخیر شود. همچنین چشم Echenoz برای قیام از سربازان در برابر سرنوشت بی معنی خود، و شخصیت او Anthime همبستگی احساس می کند با شورشیان، اما همبستگی او گره مشت راست، در حالی که او هیچ بازوی راست است: یک حرکت به طوری که تنها خود سر وجود دارد و هیچ کس نمی بیند. یک حرکت فانتوم، همانطور که او همچنین درد فانتوم را پس از بازویش از دست داده است. تراژدی و ناتوانی این حرکات فانتوم توسط Echenoz به ارمغان می آورد و دقیقا این شخصیت غیرقابل انکار، بیثباتی را برجسته می کند. نه فقط کسانی که از Anthime خود، بلکه سربازانی که دیدار مرگ حتمی gaan.Prachtig Echenoz چگونه جنگ بزرگ من در چنین صحنه های کوچک در هر بشکه رنج می برد. شگفت آور این است که او با این تحول لکونیک احساسات را تحریک می کند. این شگفت انگیز است که چگونه او همچنین با لبخند لبخند می زند و بدون توجه به وحشت آن را به نمایش می گذارد. خلاصه کتاب بسیار خوب، من خوشحالم که آن را بخوانم.

مشاهده لینک اصلی
ژان Echenoz، جایزه Prix Goncourt برای من Gone، رمان های دقیق، کوتاه، و خوب را می نویسد و 1914 استثنا نیست. او می تواند داستان فجیع و مهم را در فضای بسیار کوتاهی از فضا با استفاده از پروژۀ زیبا و بی نظیر بگوید. این به ویژه برای سال 1914 مناسب است. در اینجا داستان چهار مرد جوان Anthime و دوستانش، چارلز، Bossis و Padioleau را دنبال می کند، زیرا آنها از دوران خود در منطقه جنگل های وندای لوئر بعدها، ما متوجه می شویم که چارلز در واقع برادر Anthimes است و آنها در عشق خود را به یک زن، بلانچ، که یکی از دو مرد باردار است، متحد شده اند، ما هرگز کاملا مطمئن نیستیم که. برای آن روابطی که در اینجا مهم هستند اما تجربه مردان و جنگ خود، عمدتا Anthime نیست. در این جا وحشت وجود دارد، تا مطمئن شوید، اما قدرت 1914 در پذیرش عجیب و غریب هر کسی از آنچه که در اطراف آنها اتفاق می افتد. همه چیز به طور واقعی ارائه شده است. انسانها میمیرند، حیوانات منفجر میشوند، چارلز تقریبا بلافاصله در اثر انفجار هواپیما کشته میشود و هنوز هم این مردان در کنار جادههایی که از نبرد برای نبرد با هیچ احساس عاطفی استثنایی نداشتهاند، قرار دارند. آنها به عنوان جنگ فزاینده استعفا دادند. Anthime دست راست خود را از دست می دهد، Bossis برای دور زدن شلیک می شود زمانی که او طول می کشد پیاده روی و Padioleau ناپدید می شود. بلانچ نوزادش را دارد و هنگامی که آنتیوم به خانه باز می گردد، خانه های خود را تنظیم می کند و Anthime بیش از کارخانه کفش های خانوادگی می گیرد. آخرین فصل با Anthime در تلاش است تا به بازوی گمشده خود که او احساس می کند به طور فزاینده ای حضور روح خود را شناخته شده است. به طور خلاصه، یک رمان قدرتمند از جنگ جهانی اول و اثرات آن از طریق مردان و زنان آن زندگی می کردند و آن را پذیرفتند.

مشاهده لینک اصلی
همانطور که عنوان آن را پیشنهاد می کند، @ 1914 @ به عنوان کلید و سنگ بنای داستان عمل می کند. داستان به هر شکل در جنگ شکل گرفته است. @ 1914 @ به عنوان تمرکز 5 مرد از Vendà © e در منطقه Loire فرانسه --- Anthime، حسابدار توسط آموزش؛ پسر عموی او چارلز (که خود را برتر از همتایان خود میداند)؛ Padioleau، قصابی ماهر؛ بوسی؛ و Arcenel --- که روز بعد از بسیج اعلام ارتش شد و در اولین روزهای جنگ به همان هنگ در جبهه اعزام شد. نویسنده در حال حاضر کار خوبی را برای انتقال احساسات در سراسر فرانسه دارد. پس از آنکه اولین تلفات رخ داد و فاجعه ای در سراسر جبهه رخ داد، به زودی تبخیر شد. تلفات که به عنوان جنگ پیشرفت به درجه وحشتناک رشد می کنند. چارلز، که دارای ارتباطات بود، می تواند انتقال به Militaire هواپیما، و به عنوان یک ناظر بر روی یک هواپیمای شناسایی عکس را تامین کند. دیگران همچنان در ترنچ ها، نبرد هوائی بعد از نبرد به خدمت ادامه خواهند داد. جنگ نیز آنها را تغییر خواهد داد. اما من این را برای خواننده این بررسی می گذارم تا متوجه شویم که چگونه همه 5 مرد با تجربیاتشان تحت تاثیر قرار می گیرند. یادداشت ویژه: یادداشت مترجم در پشت در کتاب ارائه برخی از سخنان غنی آموزنده است که به هر خواننده از @ 1914 @ طعم کامل از وقایع و شیوه های عصر در فرانسه است. (توصیه می کنم آنها را نیز بخوانید.)

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ۱۴


 کتاب کشتن مرغ مینا
 کتاب ملت عشق
 کتاب تورتیافلت
 کتاب ژنرال در هزار توی خویش
 کتاب دختری با گوشواره مروارید
 کتاب آبی ترین چشم