کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب

اثر لیندا سو پارک از انتشارات پرتقال - مترجم: پونه افتخاری یکتا-داستان تاریخی

نی‌آ، یک دختر 11 ساله است که در روستایی کوچک در سودان جنوبی با خانواده‌اش زندگی می‌کند. نی‌آ در هفت ماه از سال باید هر روز مسیری طولانی را پیاده طی کند تا به برکه‌ای در نزدیکی روستایشان برسد و برای خانواده‌اش آب بیاورد. در فصل‌های خشک، نی‌آ و خانواده‌اش به اردوگاهی در کنار یک دریاچه می‌روند و نی‌آ آنجا باید کف دریاچه را با دستانش بکَند تا مقدار کمی آب گل‌آلود به دست بیاورد.
سلوا، پسری 11 ساله، در مدرسه است که صدای شلیک و انفجار می‌شنود. معلمش به سلوا و دوستانش می‌گوید که فرار کنند و به روستایشان برنگردند چون برایشان خطرناک خواهد بود. سلوا از خانه و خانواده‌اش می‌گریزد و خیلی زود به گروهی از مردان که آنها هم دارند از جنگ فرار می‌کنند می پیوندد، اما سلوا یک روز بیدار می‌شود و می‌بیند که آنها او را تنها گذاشته و رفته‌اند..


خرید کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب
جستجوی کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب در گودریدز

معرفی کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب از نگاه کاربران
â € œI فقط نیاز به در طول بقیه از این روز است. این روز و هیچ کس دیگر. »در آنجا یک کودک وجود دارد، همیشه شادی وجود دارد. من همیشه فکر می کردم این درست است اما داستان در غیر این صورت گفت. این یک داستان واقعی برای سالووا، یک پسر 11 ساله است که در دنیایی که تقریبا به هیچ وجه در جهان ناکامی پیدا نکرده است، تلاش می کند تا در طول جنگ داخلی دوم سودان که در سال 1983 آغاز شد، در تلاش برای از بین بردن یک سری درگیری های تقریبا بی پایان باشد. برای بزرگسالانی که در یک سر و صدای پر سر و صدا از موانع تهدید کننده زندگی گرفتار هستند، Salva بار است، کسی که تنها آنها را کند می کند، فقط دهان دیگر برای تغذیه. * sniffs * Itâ € ™ s باور نکردنی که در آن پسر جوان همه ی شجاعت و اراده برای زندگی را پیدا کرد. از بسیاری از چیزهایی که از او آموخته اید، این است که به چنگ بزنید تا آرزوی بهترین راه ممکن را داشته باشید. â € œHe سعی نکنید از دست دادن امید. در عین حال، او سعی نکرد تا بیش از حد امیدوار باشد. \"نوشته شده در یک روایت خطیر، اما سبک آسان و بی انتها از زبان اجازه خواننده به احساس بیشتر، داستان به طور کامل قلب من را گرفتار کرد. خاطرات زنده و عاقلانه ی پسر جوان، سفر خطرناکی از سوی سودان به اتیوپی و سپس بعد به کنیا، به روشنی بیان شد، هیچ چیز بسیار عاطفی نیست. در حقیقت، سبک نوشتن به نظر میرسد حتی کمی نگران کننده از حوادث غم انگیز است، مثل اینکه در رویکرد زندگی پرخاشگر، اما عجله و حرکت در حال حاضر، اما هنوز من را به گودال اشک آور. این یک قطعه الهام بخش از ادبیات است که قطعا ارزش خود را به زمان. شما شانا / Darina برای آوردن این کتاب به من توجه کنید. من تا به حال هیچ ایده ای از این وجود داشته است قبل از من stalked مشخصات خود را و البته، من را فراموش کرده ام. تولدت مبارک دوست عزیزم! خواسته شما روز خاص، سلامت خوب، خوشبختی و کتاب های بزرگتر را بخوانید! \u0026 lt؛ 3

مشاهده لینک اصلی
کتاب خواندن سریع برای سطوح توانایی چندگانه. این کتاب باید به راحتی در جغرافیا درجه 7، تاریخ جهان 6 درجه یا علاوه بر یک واحد هولوکاست باشد. این است که چگونه می توانم با استفاده از معلم خواندن در کلاس 7 خودم استفاده کنم. برای خوانندگان جوان، این کتاب ممکن است یک کلاس برای تصویب یک طرح برای کمک به آوردن آب برای کودکان خود را در دیگر نقاط جهان تشویق کند. با دو دیدگاه گفتگو می شود. یکی از دختران هر روزه است که برای دریافت آب نیاز به خانواده اش دارد که در داخل کوزه های پلاستیکی گالن قرار دارد. سفر او را در تمام طول روز طول می کشد و در حالی که در داستان ذکر نشده است، این می تواند یک سفر خطرناک برای او باشد. دیدگاه دوم از یک پسر در 80s است که در مدرسه زمانی که روستای خود مورد حمله قرار گرفته است. او به جنگل میرود و آخرین دوران کودکی اش با خانواده یا روستای زندگی می کند. او در واقع یکی از پسران گمشده است. این دو داستان در یک پایان خوشحالی به هم پیوسته اند که به معنای خواننده الهام بخش برای ایجاد یک دنیای بهتر است. پارک ها این کتاب را برای کودکان خواندند، بنابراین ترور یا خشونت که این کتاب می تواند وجود داشته باشد وجود ندارد. این شامل برخی شرایط دشوار است - یک پسر توسط شیر در شب، سوزاندن یک روستا و غیره انجام شده است. من این کتاب را قبل از دادن آن به دانشجویانی که کمتر از 6 ساله بودند خوانده ام. یک نظر دیگر، زیرا کتاب به پایان می رسد با یک افزودنی در مورد یک مدرسه ابتدایی قرار دادن خوب در روستای دختران، دانش آموزان ممکن است بخواهید پروژه ای مانند یک کتاب را شروع کنید. مراقب باشید اگر شما این کار را با بچه ها انجام دهید، به طوری که پول شما واقعا به خوبی و نه در برخی از جرایم جنگ سالاران اجرا می شود. روتاری پروژه هایی مانند این و دیگران را انجام می دهد و این ممکن است راهی برای رفتن باشد.

مشاهده لینک اصلی
چند داستان وجود دارد که باید بدون در نظر گرفتن اینکه چقدر غمگین یا وحشتناک هستند، باید گفت. هنگامی که داستان به کودکان می گوید، این چالش سخت تر می شود. چقدر باید باشد؟ چه جزئیاتی لازم است و چه چیزی میتواند بدون تغییر داستان تغییر کند؟ و در مورد داستانهایی که شامل خشونت شدید و رنجهای شدید میباشند؟ بهترین داستان داستان چیست؟ این سوالات را می توان بارها و بارها مورد بحث قرار داد زیرا هیچ پاسخ درستی وجود ندارد. هیچ یک از نویسندگان چنین داستانی را یکسان نشان نمی دهند. این کتاب دو شخصیت اصلی را، نیا، یک کودک که در جنوب سودان زندگی می کند، دنبال می کند، که هر روز باید از راه آب به داخل و از آب درآمد و آب را به خانواده اش بفرستد و سالووا، که بیست و سه سال قبل زمانی که روستای خود مورد حمله قرار گرفت، پناهنده شد توسط سربازان از شمال. داستان در مورد Salva طولانی تر از دو است و به دنبال یکازده ساله به عنوان او از مدرسه خود اجرا می شود و باید به نحوی صدها مایل از کویر، باتلاق و جنگل عبور به ایمنی. پس از شش سال در اردوگاه پناهندگان، Salva دوباره با تروریسم مواجه است؛ زیرا سربازان اتیوپی همه پناهندگان سودان را به سودان می رسانند و صدها نفر را در این روند کشته اند. اما سالووا قدرت و امید را برای زنده ماندن پیدا می کند و در میان آنچه که به عنوان پسران غارت سودان شناخته شده است، رهبر می شود. این پسران یتیم بودند که برای خودشان زنده ماندند. برخی از این پسران توانستند راهی برای نه تنها زنده ماندن پیدا کنند، بلکه برای کمک به کسانی که پشت سر گذاشتند، پیدا شد. داستان صلواس با شیوه ی جالبی با نایاس روبرو می شود و نشان می دهد که تلاش های یکی از آنها می تواند اثر گسترده ای داشته باشد. در حالی که این کتاب برخی از وحشت هایی را که بچه های از دست رفته سودان و دیگر پناهندگان با آن روبرو بودند، توضیح می دهد، بنابراین در یک شیوه گرافیکی، و داستان در مورد ناامیدی و خشونت نیست، آن را در مورد امید، که باعث می شود کتاب به اشتراک گذاشتن با دانش آموزانی که با چالش های خود روبرو هستند.

مشاهده لینک اصلی
این رمان به دو روایت متناوب تقسیم می شود که در انتهای یکدیگر قرار می گیرند. در چاپ قهوه ای، در سال 2008، نایا، یک دختر جوان از سودان که قدم زدن 8 ساعته را به منظور پر کردن آب هر روز، دو بار در روز، در سال 2008 تنظیم شده است. در چاپ سیاه، داستان سلوا، پسر جوانی جوان سودانی است که روستا در سال 1985 توسط شورشیان مورد حمله قرار گرفته است و به فرار از بیابان به یک اردوگاه پناهندگی در اتیوپی می رسد. پس از شهادت بسیاری از وحشت ها، او و دیگر پسران @، پسران بی خانمان و یتیم، در سراسر سودان به اردوگاه های پناهنده در کنیا می روند. داستان سالواس از سال 1985 هنگامی که او یازده ساله است، تا زمانی که مسیرش با نایس در سال 2009 برگزار می شود. براساس داستان واقعی مردی که نویسنده می داند، Salva Dut واقعی، که در نهایت به روچستر، نیویورک رفته بود، ، برای شروع دوباره زندگی خود. چگونه Salva برای دیدار با نیا آمده است؟ خواندن و پیدا کردن! داستان صلوا هر دو دلهره آور و دلتنگ کننده است، زیرا خواننده از این که کودکان باید از چنین چیزهای وحشتناکی برخوردار باشند، شگفت زده می شود که کودک می تواند خیلی شجاع باشد. به شدت توصیه می شود، به خصوص در ترکیب با برادران مری ویلیامز در امید: داستان پسران از دست رفته سودان، آلیس میدز سال بدون باران و کاترین Applegates خانه شجاع.

مشاهده لینک اصلی
به طور کامل یک داستان شگفت آور که من معتقد هستم می تواند هر کسی را در هر سنی الهام بخش کند. هنگامی که شما درمورد معضلات نایا و صلوش در زندگی خواندید، واقعا نمیتوانید بگوئید که زندگی شما خوب نیست. خودتان این را بپرسید: آیا این واقعا بدبخت است، یا فقط از آنچه که دارید، سپاسگذار نیستید؟ بیشترین چیزی که من الهام بخش بود این واقعیت بود که Salva امید و پشتکار در این زندگی خطرناک و وحشتناک را حفظ کرده بود. او توانست یک چهار برگ شبدر در جنگل پیدا کند. استراتژی عموهای او برای حل مشکلات و رسیدن به یک هدف، در خون اوست. این کتاب خیلی الهام بخش است که در خون من هم هست :)

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب


 کتاب دنیای آشنا
 کتاب استونر
 کتاب دگرگونی ها
 کتاب سیمای زنی در میان جمع
 کتاب لالایی
 کتاب سرخ و سیاه