کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب

اثر لیندا سو پارک از انتشارات پرتقال - مترجم: پونه افتخاری یکتا-داستان تاریخی

نی‌آ، یک دختر 11 ساله است که در روستایی کوچک در سودان جنوبی با خانواده‌اش زندگی می‌کند. نی‌آ در هفت ماه از سال باید هر روز مسیری طولانی را پیاده طی کند تا به برکه‌ای در نزدیکی روستایشان برسد و برای خانواده‌اش آب بیاورد. در فصل‌های خشک، نی‌آ و خانواده‌اش به اردوگاهی در کنار یک دریاچه می‌روند و نی‌آ آنجا باید کف دریاچه را با دستانش بکَند تا مقدار کمی آب گل‌آلود به دست بیاورد.
سلوا، پسری 11 ساله، در مدرسه است که صدای شلیک و انفجار می‌شنود. معلمش به سلوا و دوستانش می‌گوید که فرار کنند و به روستایشان برنگردند چون برایشان خطرناک خواهد بود. سلوا از خانه و خانواده‌اش می‌گریزد و خیلی زود به گروهی از مردان که آنها هم دارند از جنگ فرار می‌کنند می پیوندد، اما سلوا یک روز بیدار می‌شود و می‌بیند که آنها او را تنها گذاشته و رفته‌اند..


خرید کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب
جستجوی کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب در گودریدز

معرفی کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب از نگاه کاربران
در این داستان، سلوا و نای شخصیت های اصلی هستند. آنها هر دو از سودان و با چالش های بسیاری روبرو شدند. روستای صلواس توسط شورشیان مورد حمله قرار گرفت، آنها مجبور شدند از روستا برای ایمنی فرار کنند. در این سفر طولانی مدت به اتیوپی، چیزهای زیادی وجود دارد که به Salva هر دو غم انگیز و عاطفی اتفاق می افتد. Salva مستقل است و می آموزد چگونه یک وضعیت را در یک زمان کنترل کند. از سوی دیگر، نیا، هر روز به آنجا می رود تا آب را از دریاچه دریافت کند. آب کثیف است، اما به زودی تغییر می کند. من صادقانه این کتاب را دوست داشتم، آن را سخت قرار دادم. آن را سریع خواند اما من از آن لذت می برد.

مشاهده لینک اصلی
این یک خواندن سریع بود که یک پانچ قدرتمند را امضا می کند. من آن را به همه توصیه می کنم. گاهی اوقات ما همه چیزهایی را که برای ما به راحتی می آید، به عهده می گیریم. ما به طور غریزی احساس می کنیم که یک حق اساسی برای همه است. (همه دسترسی و لذت بردن از ضروریات حیاتی زندگی) من دوست دارم که چگونه نویسنده دو پاور را مطرح می کند و در نهایت چگونه در انتهای کتاب متقابلا می شود.

مشاهده لینک اصلی
پیاده روی طولانی به آب، رمان درباره دو داستان، Salvas و Nyas است. نیا یک دختر است که هر روز باید از آب در می آید. سلوا در منطقه جنگی زندگی می کند و معتقد است که تنها بازماندگان زمانی که شورشیان به روستای خود حمله می کنند، اعتقاد دارند. چیزی که من بیشتر از این کتاب دوست داشتم عزم و امید شخصیت اصلی Salva بود. او یک یتیم بود که یک پسر دوازده ساله بود که باید هزاران کیلومتر را به اردوگاه های مختلف پناهندگی در سراسر آفریقای شرقی می رفت اما بعید به نظر می رسید یکی از معدود افرادی بود که جان سالم به در بردند. او فقط فکر کرد من فقط باید آن را از طریق این روز انجام دهم، یک گام در یک زمان @. بزرگترین ارتباط من با Salva احساس او بود که بیش از حد در صفحه او، و او نمی توانست از طریق آن همه خوردن. من احساس می کنم که گاهی اوقات وقتی که من مشغول به کار زیاد هستم، یا به دلایلی به تنش برسم. من هم همین کار را انجام می دهم، نفس عمیقی بکشید و فکر کنید که من فقط باید این روز را داشته باشم. با توجه به نوشتن، من فکر کردم این بسیار خوب نوشته شده است، اما برخی از قطعات طولانی و غیر ضروری وجود دارد که فکر می کردم می توان آن را کاهش داد و کتاب را با سرعت کم ساخت. به طور کلی، عالی خواندن.

مشاهده لینک اصلی
این یک داستان ساده است که می تواند در یک روز خوانده شود. صحنه ها به طور مداوم از دوره های زمانی مختلف تغییر می کنند و به داستان های دو کاراکتر اصلی می پردازند - تکنیکی که من معمولا از آن لذت نمی برم - اما در اینجا کاملا کار می کرد. سالووا در سال 1985 یک پسر یازده ساله از جنوب سودان است که در یک کلاس درس نشسته است. ناگهان، آتش سوزی در بیرون فوران می کند. معلم به پسران می گوید که می روند، به بوش می روند. سلوا می خواهد به خانه اش برود، اما همه از مردان با اسلحه دور می شوند. او اجرا می شود و اجرا می شود، امیدوار است که به نوعی hed خانواده خود را در برخی از نقطه. سفر به ایمنی طولانی، دشوار و خطرناک است. â € œHe احساس که اگر او در لبه یک غول غول پیکر قرار گرفت - \"سوراخ پر از ناامیدی سیاه و سفید از هیچ چیز.\"\nدر سال 2008، نی، یک دختر یازده ساله که از جنوب سودان است، یک سفر روزانه به یک حوضچه دور، در خورشید پختن، برای پرورش آب گل آلود قهوه ای برای خانواده اش می کند. نیم ساعت طول می کشد تا به آنجا برگردد و نیمی دیگر از روز به عقب برگردد. هنگامی که باران متوقف می شود و آب و هوای خشک می شود، خانواده اش باید سه روز به اردوگاه با یک دریاچه بروند. این نیز خشک شده است، اما آنها به داخل خاک رس حفاری برای هر آب گل آلود آنها می توانند دریافت کنید. داستان صالح واقعا دلهره آور است. او یکی از پسران پسر @ است که به گروهی از بیش از بیست هزار پسر جوان که در طول جنگ دوم سودان آواره و یا یتیم شده اند، داده شده است. آن ناشناخته است که تصور کنید وحشتی که این جوانان با صدها مایل در جستجوی اردوگاه های پناهندگان مواجه شدند. من در مورد تمام چیزهایی که ما را به عهده می گیریم، فکر می کنیم، مانند یک لیوان ساده آب پاک و امنیت خانه. تصور کنید که در یک لحظه از هرج و مرج ناگهانی ریشه کن شود. شما هیچ چیز جز لباس های پشت خود ندارید و اگر شما با دیگران خوش شانس باشید، به امید پیدا کردن پناهگاه از شورشیان و شیرها. غذا و آب کم است. شما باید از رود نیل عبور کنید، با جریان فعلی و جمعیت وسیعی از تمساح ها. سپس شما باید از کویری در کفش هایی که هیچ گونه حفاظتی نداشته باشند و یا لختی نباشند عبور کنید. اندیشه صرفا خسته کننده است. و با این حال بسیاری از مردم باید در چنین سفرهای خطرناک قرار بگیرند، که به اندازۀ بیش از خواست برای زنده ماندن حرکت می کند. من دوست داشتم که چگونه همه چیز در کنار هم قرار گرفت و چنین پیام الهام بخش امید و استقامت را تحویل داد. . من شدیدا این کتاب را توصیه می کنم من یک فیلم را چند سال پیش به یاد داشتم که \"خوب لعنت\" که یک فیلم عالی است را دیدم.

مشاهده لینک اصلی
به عنوان یک پدر و مادر، Ive زمان زیادی را صرف حفاظت از بی گناهان فرزندان من در مورد جهان گردید. ما بیش از این باور داشتیم که در یک کشور جهان اول زندگی کنیم، در یک جامعه امن، جایی که نیازهای ما ملاقات ما، که بچه های من توانسته اند بچه باشند. مطمئنا، آنها از @ needy @ آگاه هستند، ما یک کودک را از طریق چشم انداز جهانی حمایت می کنیم، و آنها را از طریق برخی برنامه های ماموریت در کلیسای ما در مورد هائیتی و رواندا آموختیم. اما آنها واقعا جزئیات رنج را نمی دانند. فرزند بزرگ من اکنون به سناریویی رسیده است که برخی از این حمایت ها باید به آموزش داده شود. @ Long Walk to Water @ یک رمان عالی برای انجام این کار است. @ Long Walk to Water @ دارای دو خط داستان موازی است. اولین، که در سال 1985 آغاز می شود، بر Salva تمرکز می کند، که یکی از پسران غارت سودان می شود، زمانی که روستای او در اواسط روز مدرسه مورد حمله قرار می گیرد و باید برای ایمنی فرار کند - یک سفر دلهره آور که سال ها طول می کشد و کشور را دربر می گیرد و قاره ها. خط داستان دوم در سال 2008 آغاز می شود و بر روی نیا، یک دختر سودان که تنها فعالیت آن در زندگی است، هر روز برای به دست آوردن مایل به و از سوراخ آبیاری برای جمع آوری آب کثیف (تنها نوع موجود) برای خانواده اش، تمرکز دارد. این کتاب برای خوانندگان میانی نوشته شده است، بنابراین ممکن است بزرگسالان آن را عمیق و قابل پیش بینی نداشته باشند. با این حال، من فکر می کنم آن را به نقطه شیرین برای مخاطبان مورد نظر خود را. خوانندگان درجه یک، تعلیق، عمل و حس همدلی را برای شخصیت های هر دو خط داستان می بینند. دختر من مجبور شد اطلاعات بیشتری در مورد پسران از دست رفته و همچنین دسترسی به آب تمیز پیدا کند - و من شک دارم او تنها است. کتاب فرصتی برای بحث در مورد تاریخ و جغرافیا و همچنین کمک به او در درک بحران پناهندگان فعلی سوریه به ما داده است. من این را برای خوانندگان رده متوسط ​​توصیه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب


 کتاب بوسه
 کتاب خانه و جهان
 کتاب یک گربه یک مرد یک مرگ
 کتاب سلن، دختر کلئوپاترا
 کتاب جزیره ی توفان
 کتاب سه خواهر، سه ملکه