کتاب گودی

اثر جومپا لاهیری از انتشارات ماهی - مترجم: امیر مهدی حقیقت-داستان تاریخی

"گودی تراژدی زندگی دو برادر است و زنی میان این دو که انگار هرگز از گذشته خلاصی نمی‌یابد، و حکایت عشقی که سالیانی دراز پس از مرگ همچنان زنده است. گودی داستانی در هم تنیده از زندگی پیچیده‌ی آدم‌های چهار نسل است با رازها و غصه‌هاشان در پس‌زمینه‌ای از تاریخ و جغراقیایی که از کلکته تا رودآیلند را در بر می‌گیرد. گودی روایتی پر احساس و پر تعلیق است از تنهایی، اراده، سرنوشت، تولد و مرگ، مهاجرت و بازگشتن، و پیوندهای خانوادگی، که در انتهای کار به ما نشان می‌دهد که کیستیم."


خرید کتاب گودی
جستجوی کتاب گودی در گودریدز

معرفی کتاب گودی از نگاه کاربران
اولین کتابی که من از خانم لاهیر خواندم، The Nameake نام بود و من نمیتوانستم درک کنم که کل کلاهبرداری در اطراف آن وجود دارد. بله، نویسنده درخشان در توصیف احساسات و نوشتن شخصیت هایش است. اما، در آن رمان خاص، احساس کردم که او با این داستان کافی نداشته است. با این حال، در این کتاب او مطمئنا حرکت کرده است. این یک داستان تلخ است که با دستورالعمل مشخصی از مفهوم انتزاعی از روایات نقل شده است. این داستان شامل دو برادر، سباحش و Udayan میترا است که تقریبا بیش از یک سال متولد شده است. آنها به رغم یکی از افراد سالخورده، به دلیل اشتباهات یکدیگر، سوژه ها را حفظ می کنند و بیشتر پیروی می کنند. Udayan Maverick، ماجراجوی دو نفر است، که می تواند برادرش را در تلاش هایش برآورده کند. برادران جدایی ناپذیر هستند، اما تغییرات اساسی سیاسی کشور، زمانی که اوایلن در جنبش ناکال دخالت می کند، آنها را از هم جدا می کند. Subhash انتخاب شده برای ادامه تحصیل در ایالات متحده است. سپس، داستان به سرعت در می آید و به قطعات تراژیک حرکت می کند، هر کدام به یک عضو خانواده میترا می انجامد. عاشقانه هایی هستند که عشق و عصیانی دارند، هر دو عادلانه و غیرقابل قبول هستند، و داستان نیز به نسل بعدی می رسد. نویسنده یک کار خارق العاده توصیف تنهایی را که ذاتی تمام کاراکترهاست توصیف میکند. با صاف بودن لرزشی که گذر از نسل به نسل دیگر را می سازد، عقب مانده از چشم های خالی، خانه های خالی و قلب های خالی است. تا آنجا که من نگرانم، این بهترین کتابی است که این سال خوانده ام و قدمت آن ضعیف باشید

مشاهده لینک اصلی
خانم لاهاری هر کتاب دیگری را دوست دارد، اما این فقط باعث سردی من شد. من فکر می کنم او زیبایی پروس را می نویسد با این حال، در این رمان هدیه عجیب و غریب خود را برای عدم گرما و یا فقدان شخصیت های در حال توسعه که برخی از قلب و گرما بود. شخصیت ها همه به صورت چوبی به نظر می رسیدند، مثل اینکه روی یک شطرنج قرار می گرفتند و حقیقتا نمی دانستند یا حتی قادر به دوست داشتن یکدیگر نبودند. باید اعتراف کنم، گوری، همسر برادران را سردترین شخصیت ها یافت. من متوجه شدم که مادر چگونه فرزند خود را از دست می دهد و شخصیت او را به شدت نادیده می گیرد. برادران، یکی از آنها عضو گروهی بود که برای به دست آوردن حقوق فقرا درگیر شده بود، بخشی از یک گروه تروریستی محدود می شود و مخرب و همدست به قتل همه به نام دستیابی به حقوق برای فقرا و پایین رانده می شود. در کل، این کتاب با هم جمع نمی شود و هیچ ارتباطی با Udayan پیدا نمی کند، زیرا او کشته و ویران شده است. بنابراین می گویم، من در این داستان بسیار ناامید شدم. نیازی به گفتن نیست، من معتقدم خانم لاهیری نویسنده بسیار با استعداد است، اما برای من این رمان فقط این باور را ثابت نکرده است.

مشاهده لینک اصلی
من فکر می کنم این کتاب بر خلاف بسیاری از نظرات دوستان من است، من می دانم. نویسنده به صورت شاعرانه می نویسد، من آن را می دهم؛ اما او همچنین می نویسد: اگر قطار حمل و نقل آهسته در حال عبور از کشور است و ممکن است در هر لحظه از آن عبور کند. فقط یک حس کوچک وجود دارد که ممکن است اتفاق بدی رخ دهد یا چیزی به تراژدی که در هند اتفاق افتاده است اضافه شود، اما بیشتر احساس می کردم که احتمالا هیچ اتفاقی نمی افتد. پاراگراف های بسیار خوبی در مورد محیط زیست کلکتات در طول دهه های 1960 و 70، که واقعا به من علاقه ای نداشت حتی اگر من یک یا دو چیز را یاد گرفتم. سپس ما تقریبا 50 سال زندگی می کنیم که زندگی عشقی بسیار ملتهب است. نمی دانستید کجا این اتفاق افتاد، و یا آن را نگه دارید من بسیار علاقه مند است. اما پس از آن، سخنگوی Maladies نکرد. در نهایت وقتی که من متوجه شدم چه چیزی باعث شد شخصیت ها را کلیک کنید، به خصوص آنچه که Gauri خنثی و غیرمفهوم ساخته بود، گذشته من تعجب کردم. 2 ستاره فقط به این دلیل که من آن را به پایان رساندم.

مشاهده لینک اصلی
Melancholic در مورد یک خانواده که در تلاش برای مقابله با یک اقدام خشونت آمیز است، زندگی خود را تغییر می دهد. جومپا لاهیری در صورت امکان حتی بیشتر از رمان های قبلیش می نویسد. تم های او همیشگی بوده اند؛ او عواطف انسانی و روابط خانوادگی را بررسی می کند - اغلب درد و رنج متقابل آنها در این رمان است. من دوست داشتم که Gauri را بهتر درک کنم. هر گونه نگاهی به اقداماتش کمک می کرد - و در عین حال نشان داد که او هنوز هم یک بعدی بود. به طور کلی (هر چند) این است که اما کوبنده. من از آهسته ريختن منطقه دشت لذت بردم.

مشاهده لینک اصلی
به ندرت کتابهایی وجود دارد که از داخل شما را در بر میگیرد و شما را به یک میلیون قیمت میفرستد اما در پایان به شما لبخند می زند. Lowland این نادر بودن است؛ این است که گوهر که هر کس باید حداقل یک بار در زندگی خود خواندن و زندگی می کنند. این به شما درس هایی را نمی دهد که کتاب های درسی بتوانند آن را بدهند، عشق همانند آنچه والدین ما می دهند و زندگی که هیچ چیز در این دنیا نمی تواند به آنها بدهد. Lowland می گوید داستان Subhash و Udayan، دو برادر که از خارج به طور یکسان هستند اما بسیار متفاوت از داخل. در حالی که سابحاش به آینده خود معتقد است، این همان چیزی است که عادی می تواند به عنوان یک زندگی باشد، در حالی که Udayan برای آینده ای که زندگی در کلکته را بهتر می کند، زندگی می کند. هر دو آنها، هنگامی که با واقعیت مواجه می شوند مسیر خود را انتخاب می کنند. اما Udayan، در میان زندگی وحشی او، کشته می شود، Subhashs رویای یک زندگی عادی می میرد با Udayan. این یک داستان است که نه همه توجه را جذب می کند و نه حفظ می کند. این کتاب به راحتی فراموش می شود، از شما به آن توجه نمی کنید. اما هنگامی که شما آن را بخوانید، هرگز شما را ترک نخواهد کرد. این شما و آن زندگی روزانه را تحت تاثیر قرار خواهد داد. به عنوان یک هند، من اغلب در مورد آینده من تعجب، و خواندن این کتاب باعث می شود من تعجب اگر آن را به عنوان روشن به نظر می رسد. هرچند که پیش از تولد من یک راه پیش می آید، من به شدت بر این باور هستم که بیشتر رویدادها در حال حاضر ممکن است مربوط باشند. اغلب، مهمترین چیزها را فراموش میکنیم و تصمیمات را بدون تفکر در مورد تاثیر آن بر آینده ما میپذیریم. نواحی پایین، به لحاظ ماهیت آن، تاکید زیادی بر آنچه که آینده دارد، تأکید می کند. هرگز آن چیزی را که ما در مورد آن فکر می کنیم نداریم. آنهایی که دوست داری ما را ترک می کنی، آنهایی که ما زندگی می کنیم برای متوقف کردن تلاش. چرخه ی عشق و ناامیدی آن است و این کتاب به ما زیبایی نشان می دهد. من نمی دانم اگر این بررسی به هیچ وجه راه چگونگی احساس این کتاب را توجیه کند. اما، آن را انتخاب کنید این شما را ناامید نمی کند!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب گودی


 کتاب ساداکو
 کتاب داستان افتادن من از داستانم
 کتاب فرمانروایان فرومایه
 کتاب خداحافظ تا فردا
 کتاب دیوید کاپرفیلد
 کتاب ینگه دنیا 2 (1919)