کتاب گرما و غبار

اثر روت پریور جابوالا از انتشارات افق - مترجم: مهدی غبرایی-داستان تاریخی

در دهه 1920 در هندوستان استعماری، حرارت و گرد و خاک به داستان اولیویا، یک زن زیبا که از محدودیت های سازگاری و اجتماعی موقعیت او به عنوان همسر یک کارمند مهم انگلیسی انگلیسی خسته شده است، می گوید. اولیویا از تمایل به اشتیاق و استقلال، به طلسم نواب، یک شاهزاده کوچک هندی، عمیقا درگیر حملات باند و توطئه های جنایی است. او توسط جذاب نوابس و تحسین تهاجمی جذاب است، و به زودی شروع به صرف بسیاری از روز خود را در شرکت خود. اما پس از آن او باردار می شود، و مطمئن نیست از پدر و مادر کودک، او با یک معضل پیچ و خم مواجه است. واکنش او به بحران، شوهرش را تحقیر می کند و جامعه ی بریتانیا را خشمگین می کند، رسوایی رسمی که در طول عمر خود در طول عمر خود زندگی می کند.


خرید کتاب گرما و غبار
جستجوی کتاب گرما و غبار در گودریدز

معرفی کتاب گرما و غبار از نگاه کاربران
این رمان کوتاه داستان دو زن را در دو دوره متفاوت شرح می دهد. ابتدا Oliva فاسد و ناراضی در هندوستان استعماری در سال 1923 وجود دارد که جامعه را با داشتن روابط با نواب محلی محاصره می کند. شوهر اولوویاس داگلاس او را ازدواج و ازدواج مجدد می کند. در دهه 1970، نوه او به هند می آید تا زمانی که زندگی می کند خانواده اش را دوباره ببیند و سعی کند حقیقت را در مورد رسوایی که پدر و مادرش را اولین همسرش را احاطه کرده است کشف کند. در این رمان رخ می دهد. به شما اجازه می دهد تا ببینید که چگونه نگرش ها در طول سالها تغییر کرده است. اولیویا یک زن جوان است که به راحتی با زندگی که خودش پیدا می کند خودش را رهبری می کند - با همسایگان محترم، احوال شام غریب و شوهر غایب. نواب با برخی از تحقیر توسط داگلاس و دیگر مردان در جامعه انگلیسی به نظر می رسد. @ تنها شاهزاده کوچولو ... @ به عنوان دوست هری می گوید، او به عنوان بدترین نوع حاکم - بدترین نوع هندی - شما می توانید توسط @ داگلاس به عنوان @ در نظر گرفته شده است. زندگی جدا از همسرش، ناراضی و همچنین خسته، حوادث او و Olivia را همراه با عواقب فاجعه بار می اندازد. اگرچه این یک خواندن کوتاه است، آن را واقعا پانچ احساسی است و آن را به زیبایی نوشته شده است. هر دو داستان اولیوا و گام نوه او تقریبا ادغام شده است، همانطور که شما خودتان را با دیدگاه خود تغییر می دهید که مهارت نویسنده را نادیده می گیرد. روت پرورد جبه والا در سن 85 سالگی در سال جاری (2013) فوت کرد، اما کار او آزمایش زمان است و در سال 1975 رمان برنده بوکر برنده کلاسیک خواهد شد.

مشاهده لینک اصلی
این یک رمان کوچک دوست داشتنی است. این شما را در دو هندسه مختلف با هم موازی غوطه ور می کند. یکی از استعمار 1923 و دیگری استقلال حدود 1970s. بسیار دشوار نیست که مقاالت را با رمان بزرگ E.M FostersA Passage to India @ مقایسه کنیم، هر دو با برخورد فرهنگی انگلیسی / هند و تقریبا عرفانی هند از شخصیت اروپایی برخورد می کنند. من علاقه خاصی به ادبیات دارم که با قلدری انگلیسی در سرزمین های خارجی برخورد می کنند، بنابراین این رمان کمی واقعا مورد تجدید نظر قرار گرفته است. شکایت من تنها این است که به ندرت پایان می یابد، من می توانم رمان بسیار طولانی تر را با هر دو Olivia و نواب به عنوان شخصیت های مرکزی خوانده ام.

مشاهده لینک اصلی
از بی بی سی رادیو 4 تا 15 دقیقه درام: داستان گیج کننده دو زن انگلیسی که در هند زندگی می کنند بیش از پنجاه سال از هم جدا هستند. در سال 1923، اولیویا به ناخوشایند ازدواج کرده است. گام نوه او به سال های بعد از قاره آفریقا سفر می کند تا زندگی اولیویا را بررسی کند که خانواده اش به عنوان چیزی تاریک و وحشتناک به نظر می رسند. داستان بر تجارب دو زن بسیار متفاوت در هند قبل و بعد از استقلال است. یکی از دلایل انگیزه های انگلیسی و سازه های رسمی اجتماعی راج است، در حالی که دیگران آزاد هستند که در عشق زندگی کنند، زندگی می کنند در میان مردم هند، احساس بخشی از فرهنگ است. بنابراین، این داستان تغییر اجتماعی و همچنین داستان عاشقانه قوی است. / 5: هری می رود برای اقامت با رودخانه ها در تلاش برای از بین بردن از نواب در حالی که راوی بازدید از حرم بابا فریدو در روز عروسی مرد .3 / 5: اولیویا و داگلاس برای یک کودک امیدوار هستند. 4/5: هر دو زن از مراسم بابا فریدو بازدید می کنند و یک آرزو می کنند. 5/5: پیدا کردن خود را در همان وضعیت، هر دو زن باید تصمیم گیری های زندگی را تغییر دهند. امروز ، اولیویا با نواب آشنا می شود در حالی که پنجاه سال بعد او گام نوه خود را در اتاق جدید خود قرار می دهد. پیانیست ..... لوری OBrien هدایت گینور مکفرلین.http: //www.bbc.co.uk/programmes/b06r4bz1

مشاهده لینک اصلی
یک کتاب خوب در واقع من یک نمونه خاص را به اشک آور آوردم: ماجی زیر یک درخت نشسته و زنهای قدیمی را در دام خود گرفت. او آن را با دستان دهقان دهقانانش کرد و به چهره ی در حال مرگ نگاه کرد. ناگهان بانوی پیر لبخند زد، دهان بی انتها او با همان شناخته شده به عنوان یک نوزاد باز شد. چشمان او هنوز بیقرار بودند - آیا می توانست مجی را در آغوش بگیرد؟ آیا او فقط عشق و حساسیتش را احساس کرد؟ هر چه بود، این لبخند به نظر من معجزه برای من بود @ (114). من کمی از حال افتادن دوباره در حال حاضر. این فقط یک لحظه قدرتمند است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب گرما و غبار


 کتاب همسر ببر
 کتاب صورت جلسه
 کتاب آمریکائی آرام
 کتاب روزهای ممنوع ما
 کتاب زنگ ها برای که به صدا درمی آید
 کتاب درمان مرگ با صاعقه