کتاب گذرنامه

اثر هرتا مولر از انتشارات مروارید - مترجم: مهرداد وثوقی-داستان تاریخی

موضوع گذرنامه، همچون دیگر آثار مولر، رنج و تنهایی اقلیت‌های آلمانی‌زبان در حکومت دیکتاتوری چائوشسکو و مصایب زندگی بازماندگان پس از جنگ است؛ همچنین شباهت بسیار زیادی به زندگی مولر دارد. نثر داستان با شعر آمیخته است و از تلمیحات بسیاری در آن استفاده شده است (هر یک از رنگ‌ها و نام گل‌ها نوعی تلمیح است) و از ویژگی‌های آن می‌توان به جملات کوتاه برای ایجاد ضرب‌آهنگ‌های تند اشاره کرد. ویندیش، شخصیت اول داستان، آسیابانی است که به همراه همسر و دخترش در یکی از روستاهای رومانی زندگی می‌کند، همواره کعبه‌ی آمالش را در آلمان می‌بیند و برای دریافت گذرنامه و نیل به مقصود باید علاوه بر پرداخت رشوه، از خیلی چیزها بگذرد، غافل از آنکه...


خرید کتاب گذرنامه
جستجوی کتاب گذرنامه در گودریدز

معرفی کتاب گذرنامه از نگاه کاربران
احکام واقعا کوتاه، فصل به خوبی در یک صفحه و intoto قرار دارد، فقط 96 صفحه پوشش دارد، گذرنامه هرتا مولر یک کتاب شگفت آور نازک است. آنقدر نازک است که دوبار چک کردم تا اطمینان حاصل کنم که این نسخه خلاصه نشده بود. من نمی توانم اشتباه کنم، این تعصب نیست، اما برنده جایزه نوبل نمی تواند کتاب های نازکی بنویسد، درست است؟ با این وجود این کار سخت و سنگینی بود که من دیگر نمی توانستم آن را انجام دهم اگر کمی طولانی تر بود. من رمان را تکمیل کردم و به این نتیجه رسیدم که زمینه در میان روستایی رومی قرار دارد که آلمانی ها آن اقلیت بودند من نمی توانستم ضوابط را درک کنم، و استعاره ها نیز بی وقفه بود. همه چیزهایی که من از تجربیات تجربی به یاد می آورم ناامیدی از یک میلر روستا بود - در یک کشور سوم جهان - برای مهاجرت به بخش بهتر از جهان، آلمان غربی در این مورد. رویدادهای Retold، خرافات روستاها، شخصیت های متواضع، توضیحات شاعرانه از مکان ها، ازدواج های شغلی در دوران WW2، این کتاب دینامیت جیبی 87 صفحه بود! زیبایی این رمان جهانی بودنش بود. محدوده بسیار وسیع است، شما فقط می توانید داستان را متوقف کنید و زمینه را در هر کشور جهان سوم بچرخانید و آشفتگی هنوز هم معنی دارد.

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب را فریب می دهم. حکم مهد کودک می تواند کاملا بگوید: یاک و جییل به سمت تپه رفتند. ما قبلا دوستی و جنبش معینی داشتیم، شاید هم یک چشم انداز. اما اکنون می توانیم نگاه کنیم. یاک به تپه رفت. @ خیلی زیاد نیست این داستان غیرقابل تحمل با چنین احکامی پر شده است. خواننده باید فکر کند که واقعا عمیق است، به خصوص از آنجایی که داستان بسیار سخت است که دنبال شود. تصور می شد که این سبک به نحوی به ما یک بار گرسنگی در مورد سرکوب داده است. چقدر وحشتناک است. اگر ما این سبک را دور بریزیم و تغییرات ناجور در زمان انجام شود، خواننده با بیشترین آمار و ارقامی که همه ما قبل از آن شنیده ایم، باقی مانده است. تجربه من با این کتاب، بر آن است که آنچه را که اساسا همه را می بینم، نوشتن خوب: شما باید ارتباط برقرار کنید. خواننده را مجبور نکنید چیزهایی را که نمی توانید نشان دهید، نشان دهید، فقط می توانید با نادیده گرفتن بیان کنید. این کتاب هرگز در زبان انگلیسی موفق نبوده است. مردم آن را دوست دارند، زیرا فکر می کنند این نوع ترومای جنگ جهانی دوم است که نمی توان گفت. اما می تواند!

مشاهده لینک اصلی
رمان بسیار کوتاه اولین چیزی که من در مورد مولر خواند و بدون اینکه مسخ شده بود، آن را دوست داشتم. این یک رمان معمولی نیست، که بر روی برخی از شخصیت ها و تاریخ آن متمرکز است، این کار را انجام می دهد، اما به طرز غیر معمول و با یک پروس بسیار پوچ است. لزوما یک پروسس زیبا نیست، بلکه مناسب برای نشان دادن خلق شخصیت ها و زمینه هایی است که آنها زندگی می کنند. در حقیقت، گاهی اوقات تدیوم که هنگام پیشرفت این رمان احساس می کرد؛ که اجازه نداد چند صفحه را در یک سطر بخوانم، چیزی بود که 4 ستاره به من داد. از آنجا که یک تدیوم برای خواندن یک کار بد نبود، اما با آن آلوده شد. من دوست دارم زمانی که نویسندگان نگران نباشند جهانشان را به عنوان آن نشان دهند، بدون آنکه فیلترهای \"occidentalizadores\" که در نویسندگان غربی غربی غریب هستند، بتوانند وارد بازار شوند و به فروش برسند.

مشاهده لینک اصلی
این رمان، ظاهرا در مورد تلاش های خانوادگی Wendisch برای کسب گذرنامه برای مهاجرت از رومانی به روستای Ceausescu به آلمان است. این مجموعه ای از جلوه های بصری در زندگی روستایی کوچک یک جامعه اقلیت آلمانی است. من آن را به عنوان حیرت انگیز یافتم که احتمالا زندگی واقعا وجود داشته باشد و ممکن است تنهایی از نمادگویی یا شاید فولکلور رومانیایی را که در محفوظۀ گفتن بافته شده است نادیده بگیرد. توسعه بیش از حد تقلید و شخصیت کمی. بیش از حد بسیاری از شخصیت های غیر قابل قبول، برای کسی ریشه دشوار بود. ناامیدی شاید به عنوان یکی از شخصیت های دیگر توضیح این بود که من در مورد این کتاب بودم: @ درک شما کوچک است، آن را حتی از کشش پیشانی خود را به دهان شما است. @ خط بزرگ من باید اعتراف کنم!

مشاهده لینک اصلی
این یک کتاب بسیار عجیب و غریب است و اگرچه ارزش آن را برای اصالت و قافیه بودن آن دارد، اما در آن زمان با آن مبارزه کردم. سبک معاصر Müllers به ​​شدت شاعرانه است، اما بسیار مبهم و گیج کننده است. کل کتاب را مانند یک پری دریایی سیاسی تار شده نوشته شده توسط یک روح ملقب به نظر می رسد. بعضی از فصل های فردی در این رمان این است که نه یک رمان خارق العاده عجیب و غریب است: درخت سیب با دهان که به عنوان مثال سیب خود را می خورد. احتمالا باید یک روز آن را به درستی درک کنید.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب گذرنامه


 کتاب آوای وحش
 کتاب خانه گرد
 کتاب مثل آب برای شکلات
 کتاب جاده ی سه روزه
 کتاب کفچه ماهی (۲ جلدی)
 کتاب زورو