کتاب کلارا کالان

اثر ریچارد بی. رایت از انتشارات نفیر - مترجم: اکرم پدرام نیا-داستان تاریخی

رایت که در مقام نویسنده مولف سیزده رمان و دو کتاب کودک به شمار می‌رود، در این رمان و در بستر حوادث سال‌های دهه ۳۰ در کانادا، داستان زندگی دو خواهر را روایت می‌کند که یکی در دهکده‌ای متروک و دیگری در نیویورک زندگی می‌کند و با نامه نگاری به همدیگر روزگار می‌گذرانند.
رایت از لابه‌لای این نامه‌هاست که خواننده را به لابه‌لای جامعه خود می‌برد و با تیزبینی، دردها، تبعیض‌ها و ستم‌های اجتماعی که بر زنان در این جامعه روا می‌شود را بیان می‌کند.
این رمان همچنین روایت‌کننده نقد تند اجتماعی نویسنده بر ساختار رسانه‌ای کشورهای غربی در مواجهه با ساختار خانواده است.

رمان «کلارا کالان» در سال ۲۰۰۱ و پس از انتشار، تمامی جوایز ادبی معتبر کانادا از جمله جایزه گیلر، گاورنر جنرال، تریلیوم بوک اورد، و سی‌بی‌ای را از آن خود کرده است و در بسیاری از روزنامه‌های مشهور کانادا و آمریکا درباره این رمان نقد و نظر به انتشار رسیده است از جمله نشریه تایمز لندن که این اثر را در زمره یکی از برجسته‌ترین رمان‌های عصر حاضر معرفی کرد.
این کتاب با اطلاع نویسنده ترجمه شده و وی در متن کوتاهی از ترجمه آن به زبان فارسی و انتشار در ایران ابراز خوشنودی کرده است.

در بخشی از این رمان می‌خوانیم:

با تمام وجود دلم می‌خواهد کمکت کنم که بفهمی چقدر همه این داستان سخت، پیچیده و جانسوز است: یک روز به تو خواهم گفت که چگونه آموختم به تماشای نور رو به افول روزهای پاییز بنشینم یا بوی خاک را در اوان بهار در دل برف‌ها بیرون بکشم؛ چگونه در یک روز زمستانی باورهایم رنگ باختند. در یک غروب تابستانی بر چرخ و فلکی سوار شدم و از اوج آن به مردی که آسیبی سخت به من رسانده بود، چشم دوختم؛ به تو خواهم گفت که روزی به رم سفر کردم و در شهر آن شاعر مرده چه شمار بزرگی جنگاور دیدم؛ به تو خواهم گفت که چگونه با پدرت، جلو در سینمایی، در تورنتو ملاقات کردم... شاید از همین نقطه شروع کنم و ماجرا را برایت بگویم. در یک غروب زمستانی، وقتی چراغ‌ها را زودتر از معمول روشن کنیم یا شاید در یک روز تابستانیپر از برگ با آسمانی درخسان. قصه‌ام را با فعل‌های کمکی شروع خواهم کرد: من... هستم. تو... هستی. آن... هست.


خرید کتاب کلارا کالان
جستجوی کتاب کلارا کالان در گودریدز

معرفی کتاب کلارا کالان از نگاه کاربران
من معمولا خواندن ندارم، اما آن را دوست داشت ......

مشاهده لینک اصلی
کتاب کانادا / شگفت انگیز.

مشاهده لینک اصلی
** هشدار اسپویلر ** ناامیدی. چیزی در مورد آن قانع کننده است، و شاید این طول کتاب است که در نهایت به اعصاب من می آید. در پایان، آن را تا حدودی از کار افتاده است، با نوشته های دفتر خاطرات کلاراس هشگری بیش از چیزهایی است که او به خواهر یا Evelyn می نویسد. من اعتراف کردم که مجبور بودم قسمت هایی را که در آن عاشقانه هایش را تحسین می کردم را از بین ببرم - می دانم که هر کس به طور متفاوتی با تروما به طور متفاوتی برخورد می کند، اما خیلی زیاد بود. ایک من نیز به اندازه کافی سالم نیستم که در دهه 1930 زندگی کرده ام، اما معتقدم که کلارا تصمیم می گیرد که کودک را در حالی که در همان شهر زندگی می کند، نگه دارد یا اینکه مردم حتی نگاه نکنند بیشتر برکت در شاید این تفاوت بین فرهنگ کانادایی و آمریکایی باشد یا احساس اینکه من آن چیزها را خیلی بدتر از آن چیزی که الان هستم - اما زمانی که حتی به دهه 1970 اعتقاد بر این بود که شوهر نمی تواند همسرش را تجاوز کند، زیرا او او بود همسر، من کمی عجیب و غریب است که بیشتر از بچه خارج از تجارت عروسی ساخته نشده است. فکر کردم شاید بسته بندی شده و با Evelyn یا چیزی به کالج کالیفرنیا منتقل شود. من نمی دانم کلارا به عنوان کسی که به خانه خانوادگی اش اختصاص داده شده بود. یا شاید او فقط به نظر می رسید که خیلی خشن و خشن بود، و اگر قرار باشد مستقل باشد، چرا او با فرانک باقی ماند؟ به عنوان یک دستگاه رسم (و او هرگز نامه های خود را به نورا با هر چیزی به جز نام او بسته نمی کند. نهlove، کلارا @ چگونه نورا حتی او را ایستاد؟) همانطور که دیگران گفته اند، در طول چهار یا پنج سال، نه کلارا و نه نورا رشد بسیار، که ممکن است در زندگی واقعی طبیعی باشد، اما می تواند یک رمان از این طول را به نظر می رسد استاتیک. این بررسی کمی عجیب و غریب است، زیرا من سعی می کنم حس رمان را که هر دو از آن لذت می برند و از آن متنفر نیستم، شاید در قسمت های مساوی.

مشاهده لینک اصلی
خواندن معمولی من نیست، اما من آن را یک صفحه شگفت انگیز بودم. رایت ها تصویری ظریف از آنچه که انگیزه های انسانی را برای خواندن فراگیر ایجاد می کند، به ویژه از آنجا که شخصیت های اصلی همه زنان جالب بودند. او در مورد مردان در داستان بسیار کمتر سخاوتمند بود. بسته تاریخی (پیش از جنگ 1930s شهر کوچک کانادا در مقابل بزرگ شهر ایالات متحده آمریکا) بسته بندی عالی برای این داستان بسیار شخصی از تحول بود.

مشاهده لینک اصلی
کپی شده از بررسی FREDERIKKEs .... توضیحات کامل ... کلارا Callan، شخصیت اصلی رایت رایت، یک شهر کوچک شهر در دهه 1930 است. او به لطف ارثی از خانه پدرش و شغل به عنوان یک معلم مدارس محلی، یک زندگی منطقی راحت زندگی می کند. کلارا از طریق نوشته های خاطرات خود و تبادل نامه ها، عمدتا با نوار خواهر جوانتر پر زرق و برق او، کلارا خود را به خواننده نشان می دهد. رایت یک شخصیت قابل اعتماد را ایجاد کرده است که بر روی شما @ ایجاد می شود، زیرا شخصیت او کمی کمرنگ ظاهر می شود. مشکلات زندگی در طول سالهای افسردگی، به ویژه برای یک زن تنها در روستای جنوب انتاریو، از طریق توصیف رویدادهای روزانه مشهود است. با این حال، یک حادثه بسیار جنجالی شخصی و نیروی پس از آن، کلارا برای مقابله با شرایط جدید خود به روش بسیار مستقیم. در حالی که او عادت کرده بود تجربیات و بازاندیشی های روزانه اش را در اشعار بیان کند، وقایع دخالت می کنند و شعر غیرممکن می شود. او به رسمیت می شناسد @ به طوری که ناگهان یک زندگی می تواند از دست بدهد، به صورت وحشیانه به قبل و بعد از یک رویداد وحشتناک تقسیم شده است. @ اعتقادات او به چالش کشیده شده است و بنابراین خود را کامل بودن به عنوان یک شخص است. داستان شخصی Clara در واقعیت های در اواسط سی سالگی که بیکاری فراوان است و فقر گسترش می یابد. اگرچه در محدوده اصلی اصلی کتاب، رایت اشاره به اضطراب در حال ظهور قبل از جنگ است. او بر تناقضات میان زندگی شهری و روستایی، با استفاده از عدم تمایل کلارس به پذیرفتن چنین نوآوری هایی به عنوان تلفن، به عنوان مثال اشاره می کند. با این حال، سفرهای منظم ماه اوت به تورنتو، که توسط او به عنوان یک فرار ضروری از روستا درنظر گرفته شده است، منجر به یک مرحله جدید و مهم در رشد شخصی او می شود و به او طعم جدیدی از استقلال نیز می دهد. او از خواهرش در نیویورک دیدن کرد، اگر چه در زمان دشوار در زندگی او. با هوشمندانه بودن، رایت اجازه می دهد تا ایتالیا قبل از جنگ خود را به عنوان شخص ثالث برای تعطیلات خواهر خود دیدار کند. این اجازه می دهد تا نویسنده به اضافه کردن تصورات از درگیری های رو به رشد سیاسی در اروپا به عنوان یک پس زمینه بدون از دست دادن تمرکز داستان. خلاء به کلارا Nora است، که نمی تواند تحمل شهر کوچک انتاریو و نیویورک برای برگزاری @ آن را در رادیو @ به عنوان یک صدا رادیو در روز @ صابون @ موفق می شود و به نظر می رسد که زندگی شخصی او در برخی از جنبه های خود اپرا صابون است. نورا در پیدا کردن یک سنگ جامد در یک دوست دختر زرق و برق دار، Evelyn، در حالی که او و امور خارج از منزل بسیار کمتر موفق است. کلارا، همیشه در مورد خواهرش و شیوه زندگی سطحی او نگران است، تلاش می کند که پایه خانوادگی شرکت برای خواهرش باقی بماند، اما داستان زندگی او بیشتر و بیشتر در زمین لرزه قرار می گیرد. او با مکاتبات خود با Evelyn، Clara Callan مشاوره و همدلی را دریافت می کند. داستان واقعا هیجان انگیز است. رایت با موفقیت خود را در ذهن یک زن قرار می دهد: شخصیت کلارس به آرامی و به آرامی خواننده را می گیرد، به عنوان یکی از آنها به دنبال اکتشاف واقعیت های چند گانه زمان و مکان اوست.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب کلارا کالان


 کتاب تصویر یک زن
 کتاب بادبادک باز
 کتاب میان سایه های خاکستری
 کتاب شمال
 کتاب گرما و غبار
 کتاب راسته کنسروسازان