کتاب هنگامی که نیچه گریست

اثر اروین دی یالوم از انتشارات جامی - مترجم: کیومرث پارسای-داستان تاریخی

وین، پایان قرن نوزدهم. لو سالومه آمده است تا یوزف برویر، پزشک مشهور و استادِ زیگموند فروید را بیابد. او نگران دوستش، نیچه است. برویر باید اندیشمند بزرگ و تنها را که از سردرد شدیدی رنج می‌برد، معالجه کند و او را از این گرفتاری برهاند. ولی نیچه نباید از این جریان بویی ببرد، سالومه از برویر تقاضا کرده که او را معالجه کند. برویر تصمیم می‌گیرد با روش جدید «بیان‌درمانی» که به‌تازگی در مورد بیمار دیگرش آنا او. تجربه کرده، او را درمان کند. برویر برای تشویق نیچه به صحبت‌کردن، وضعیت بیمار جوانش آنا او. را برای او تشریح می‌کند. به‌این‌ترتیب میان برویر آرام و دلسوز، و نیچه حساس و خوددار، دوئل گفتاری تندی به‌وجود می‌آید و هرچه این دو به هم نزدیکتر می‌شوند، برویر بیشتر متوجه می‌شود که فقط در صورتی می‌تواند نیچه را معالجه کند که وی اجازهٔ این کار را بدهد. یالوم تخیل و واقعیت را در یک شبکهٔ منسجم با هم ترکیب می‌کند؛ طوری‌که شخصیت‌های برجسته و بزرگِ دورانِ آغاز روان‌درمانی زنده می‌شوند و با ما سخن می‌گویند.
دکتر اروین د. یالوم مدرس روان‌درمانی در دانشگاه استانفورد و نویسنده کتاب‌های درسی روان‌شناسی مانند عشق و جلادش و داستان دیگرِ روان‌درمانی است.


خرید کتاب هنگامی که نیچه گریست
جستجوی کتاب هنگامی که نیچه گریست در گودریدز

معرفی کتاب هنگامی که نیچه گریست از نگاه کاربران
من به یالوم مدیونم...
همیشه شاهکارو اثری می دونم که علاوه بر جذابیت و گیرایی،تاثیر بسزایی در نوع زندگی و افکارم داشته باشه این کتاب به معنای حقیقی کلمه،ژرف و عمیق بود.کتابی که در بهترین زمان ممکن خوندم و منو هر چه بیشتر به شناخت خودم و دغدغه های این روزام نزدیک کرد.
به نظرم هرکسی در وجودش دکتر برویری ست که علت اسارت و حس پوچی درونیش _برای خود فریبی و ترس از قبول ضعف_به دیگری نسبت میده.
بعد از اسکارلت در رمان بربادرفته که قهرمان دوران نوجوونیم محسوب می شد،@لوسالومه@ اسطوره ی زندگی من در 21 سالگی ست...دختری همسن خودم با روحیه سرکش و آزادی خواه...
در ابتدا رمان مسیر مستقیمی طی می کنه بعد از اون خواننده رو به قعر تشویش و سردرگمی هدایت می کنه ناگهان دریچه امید باز می شه و از حقیقت پرده برداشته میشه(هرچند حقیقت نیز وهم است فقط قبول آن دشوار است) و به نقطه اوج رمان می رسیم و در اینجا برویر ریشه توهمات نابود کرده و برای آغاز نو آمادست.

مشاهده لینک اصلی
اولین کتاب ۲۰۱۶:)))
زندگی جرقه ای ست میان دو خلاء؛ تاریکی پیش از تولد و تاریکی پس از مرگ!». «آزادی»، «مرگ»، «تنهایی» و گاهی «پوچی» برآیند بی رحم داستان است.....
کتاب رو میشه به سه قسمت مهم تقسیم بندی کرد.
قسمت اولش مربوط به لوسالومه بود که باعث اشنایی نیچه و دکتر برویر استاد فروید شد٬ به طوری که نیچه اطلاعی از این ملاقات پیدا نکرد.
قسمت دوم کتاب مربوط به آشنایی و مقدمات است که بین نیچه و دکتر برویر برقرار میشود که بیشتر پزشکی است و در مورد بیماری ها صحبت میشودتا صرف فلسفه بافی.
که کسل کننده است این قسمت.

قسمت سوم کتاب که به نظرم تازه شروع همه چیز است. انگار همه چیز است. عالی است. دو قسمت اول را هم نخوانید چیزی از دست ندادید...:))))
فقط کتاب میتونست بیشتر مخاطب و خوانندش رو شوکه کنه و نکردددد....
کتاب خوبی بود در کل..یک ستاره کم دادم بخاطر اینکه آخرش منو یکم راضی نکرد و دلچسب نبود...

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب هنگامی که نیچه گریست


 کتاب مادر
 کتاب دیدار به قیامت
 کتاب تراژدی قیصر
 کتاب میشل استروگف
 کتاب جاده ای به گذشته
 کتاب فقط پتی