کتاب هر کسی به فکر خودش

اثر بریل بینبریج از انتشارات شورآفرین - مترجم: سلما رضوان جو-داستان تاریخی

هر کسی به فکر خودش روایتی است جسورانه، استادانه، شگفت، نو و تازه از یکی از بزرگ‌ترین و تراژیک‌ترین حوادث تاریخ بشر: تایتانیک، کشتی غول‌پیکری که در سال ۱۹۱۲ مسافرانش را با «رویای انگلیسی ـ آمریکایی» به قعر آب‌ها کشاند. بینبریج در این رمان، تصاویری از تایتانیک را جلوی چشم ما می‌گذارد که در سال‌های اخیر با آن‌ها کاملا آشنا شده‌ایم، از پله‌های سرسرای اصلی تایتانیک و میزهای شام پر زرق و برق گرفته تا وضعیت فلاکت‌بار عرشه‌های درجه سه. در این رمان ما همه این‌ها را از دریچه ‌چشم‌های جوان بیست و دو ساله‌یی به نام مورگان می‌بینیم که خود از طراحان کشتی است؛ تصاویری اعجاب‌انگیز از یکی از عجایب دهه اول قرن بیست که همه‌چیز آن حتی تصویر آن در اذهان ما عظیم و بزرگ است: از نامش که به معنای عظیم‌الجثه است، عظمت ابعادش، فلسفه و بهانه ساخته‌شدنش و بحث و جدل‌های اخلاقی درباره ماجرای غرق شدنش گرفته تا امروز که بیش از یک قرن از فاجعه تایتانیک می‌گذرد که این نیز خود رویداد بزرگی به شمار می‌رود؛


خرید کتاب هر کسی به فکر خودش
جستجوی کتاب هر کسی به فکر خودش در گودریدز

معرفی کتاب هر کسی به فکر خودش از نگاه کاربران
من تعجب می کنم اگر خواندن این کتاب قبل از اینکه کامرون محاسبه اشک جرک بیرون آمد حتی بیشتر از آن است که بعد از خواندن آن تاثیر گذار بود. مانند خواندن مجدد Pride \u0026 amp؛ این روزها و در تلاش برای نگه داشتن متن جداگانه ای از فیلم های سینمایی است که بر بالای آن قرار گرفته است، خواندن هر مرد برای خود بدون دیدن کیت و لئوناردو در حال اجرا در مورد محل تقریبا غیر ممکن است. شخصیت اصلی - یک مرد جوان نامتقارن نزدیک اما به مراتب متصل به J Pierpont مورگان - همچنین به شدت از جوانان بد ستاره ای از بدن وای Vaughan به یاد من. او نیمه می بیند و نیمه می داند که روابط پیچیده ای که او از طریق مسافرین کلاس اول مذاکره می کند، مذاکره می کند و آن را در عرشه های پایین تر مشاهده می کند. نقش او عمدتا به داستان های کسانی که در اطراف او هستند صحبت می کند و بیش از چهار روز طولانی و پر تب و تاب است که شما را تا انتهای اجتناب ناپذیر دستگیر می کند. بعد من به دنبال پسران تولد می گردم.

مشاهده لینک اصلی
Bainbridge قطعا تبدیل به یک مورد علاقه است. در این رمان کوتاه، سرنوشت مسافران تایتانیک را که در سفر نیویورک به مقصد نیویورک به سر می برند، ثبت می کنند. او به طور عمده بر روی مسافران کلاس اول تمرکز می کند (برخی واقعی، برخی از داستانی). Bainbridge اسرار و روابط ثروتمندان و ممتاز را در حال عبور از اقیانوس ها برای بازگشت به همسران یا خانواده و یا برای شروع کار خود را. تراژدی تایتانیک در پس زمینه برای بسیاری از روایت با شخصیت های بی رحمانه از آنچه در پیش رو نمی دانند باقی می ماند. اگر آنها گفته بودند که می خواهند تاریخی را که ممکن است تصور کنند این است که برای رسیدن به بندر پیش از زمان قرار داشته باشد. بسیاری معتقد بودند، برای خیلی طولانی، که تایتانیک واقعا unsinkable بود و همه خوب خواهد بود. بنابراین، زمانی که تحقق پیدا کرد، همه چیز دشوارتر بود. این یک داستان زیبا است.

مشاهده لینک اصلی
من همیشه فکر می کنم که من بریل باینبرجز را دوست دارم. سپس یکی از کتاب های او را می خوانم و می بینم که تلاش می کنم درگیر بشوم و تعجب می کنم که با من اشتباه است - چرا که نمی تواند او باشد. Shes بریل Bainbridge و من فقط من. این باید من باشد. من لحظات لذتبخش داشتم، اما این یکی از آن کتابهایی بود که وقتی آن را گذاشتم، من مجبور بودم یک نگرانی روحی کمی برای دوباره برداشتن آن داشته باشم. شاید آن را انتخاب خوبی نیست زمانی که شما در تعطیلات است و خیلی چیز دیگر در حال اجرا است که سرگرم کننده و حواس پرتی است؟

مشاهده لینک اصلی
بهترین کتابی که تا به حال خوانده ام، واقعا سخت نیست، متوجه شدم که من واقعا به کاراکترها توجه نکردم. من می خواستم در مورد تایتانیک بخوانم، نه یک داستان جانبی، و سپس آخرین 80 صفحه یا بیشتر از زمانی که آن را غرق شد. من عاشق خواندن درباره تایتانیک هستم اما در این کتاب به اندازه کافی در مورد آن وجود نداشتم و صادقانه می توانستم آنرا در هر کجا قرار دهم. چند صفحه آخر که مربوط به فرو رفتن کشتی بود، واقعا خوب بود، فقط در مورد بقیه کتاب شرمنده بود.

مشاهده لینک اصلی
این یکی از کتابهای تدوین شده ای است که تا کنون خوانده ام. با یک کلمه اضافی، Bainbridge پیشرفت داستان را در سرعت چشمگیر و ایجاد تنش در یک وضعیت که ما می دانیم نتیجه اجتناب ناپذیر است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب هر کسی به فکر خودش


 کتاب زندگی اسرارآمیز
 کتاب آمریکائی آرام
 کتاب عموزادگان
 کتاب جنگ، چهره ی زنانه ندارد
 کتاب اعمال انسانی
 کتاب نان و شراب