کتاب هتلی در کنج تلخ و شیرین

اثر جیمی فورد از انتشارات کتابسرای تندیس - مترجم: مرجان محمدی-داستان تاریخی

در صفحات آغازین جیم فورد، رمان جدید خیره کننده، هتل هنری لی در گوشه ای از تلخ و شیرین، بر اثر جمعیتی که در خارج از هتل پاناما جمع شده است، هنگامی که دروازه ای به Seattles Japantown است، می آید. این چندین دهه است، اما اکنون صاحب جدید کشف باور نکردنی کرده است: ملک های خانواده های ژاپنی در هنگام جنگ جهانی دوم به سمت چپ رفتند و به اردوگاه های بازداشتگاه فرستاده شدند. همانطور که هنری به نظر می رسد، صاحب یک چتر دریایی ژاپنی را باز می کند. این عمل ساده، هنری لی قدیمی را به دهه 1940 می رساند، در اوج جنگ، زمانی که جوانان هنری جهان سر و صدا از سردرگمی و هیجان است. هنری در حالی که دانش پژوهان در Elementary Exclusive Rainier، که بچه های سفید پوست آن را نادیده می گیرند، با کیکو اوکیب، دانشجوی جوان ژاپنی آمریکایی ملاقات می کند. هنری و کیکو پیوند دوستی - و عشق بی گناه را - که از پیشاهنگی طولانی پیشین اجداد قدیمی خود دور می شوند، پی می گیرند. هتل در گوشه ای از تپه و شیرین، در طول یکی از بیشترین زمان ناسازگار و ناپایدار در تاریخ آمریکا، داستان فوق العاده ای از تعهد و امید پایدار است.


خرید کتاب هتلی در کنج تلخ و شیرین
جستجوی کتاب هتلی در کنج تلخ و شیرین در گودریدز

معرفی کتاب هتلی در کنج تلخ و شیرین از نگاه کاربران
من این رمان ابتکاری توسط جیمی فورد را پیدا کردم دقیقا همان چیزی را که عنوان پیشنهاد می کرد ... تلخ و شیرین. دانستن اینکه این داستان در اطراف زندان زندان @ @ @ Americans @ @ در طول WW 2 متولد شد، ابتدا انتظار داشتم بیشتر تمرکز این کتاب باشد. در عوض من یک داستان از اولین عشق، عشق ابدی، یک شخص خوب و یک زندگی را یافتم. هنری (چینی) و کیکو (ژاپنی) هنگامی که جوان هستند، بیگانه ها در تمام مدرسه سفید می شوند، دوستان خوبی هستند. پیوند آنها آزمایش می شود وقتی که او و خانواده اش در اردوگاه های بازداشت قرار می گیرند. وعده ها ساخته شده اند و هنری تلاش می کند تا وعده خود را همراه با امیدش حفظ کند. داستان از دهه 40 تا 80 شروع می شود و برای این داستان کار می کند. هنری که برای پیوستن به پسرش تلاش می کند، احساس می کند که چگونه زندگی اش را به نمایش گذاشت، همانطور که او در مورد حوادثی که او را شکل می دهد، بازتاب می کند. آیا او یک زندگی شریف زندگی می کرد؟ بخشی از من می خواست کمی بیشتر از تاریخ آن زمان .... اما بعد متوجه شدم که فورد به اندازه کافی به من داد. جزئیات بیشتر از یک بخش وحشتناک از تاریخ آمریکا و این به پیام اخلاقی تبدیل شده است .... آنچه که مردم انجام می دهند زمانی که آنها از چیزهایی که آنها نمی فهمند ترسناک هستند، به نظر می رسد وحشتناک است، اما این بار دیگر و دوباره اتفاق می افتد. من قدردانی کردیم که او به اندازه کافی به ما احساس کرد که این شخصیت ها از آن عبور کرده اند و بعضی از تاریخ های نه چندان دلپذیر ما را درک کرده اند. من همچنین فکر کردم او کار شگفت انگیزی نشان داد که چگونه فرهنگ ها می توانند خیلی متفاوت باشند. این جوانان به نظر میرسید که @ رشد می کنند @ اما در بسیاری از فرهنگ ها (آسیایی ها در این مورد) جوانان نوجوان بالغ در نظر گرفته می شوند و مسئولیت ها برای اثبات آن است. دیدگاه های نژادپرستی و تعصب فرهنگی وجود داشت و او این را به خوبی به این داستان می انداخت. شخصیت های ثانویه او همان قدر قوی بود که به این کتاب اضافه شده بود. همه در همه داستان عشق زیبا. 4.5 ستاره

مشاهده لینک اصلی
خواندن این رمان در خود یک تجربه مبهم بود. کتاب هایی وجود دارد که باید بعد از پایان خواندن آنها را متقاعد کنم. من هتل را در گوشه ای از تلخ و شیرین آغوش کشیدم و اغلب هنگام خواندن، احساسات بیش از حد درگیر شدم، نیاز به مکث برای قدردانی و احساس، و نه ادامه خواندن. به این ترتیب، این رمان یک صفحه گرمی نیست. گرما و صداقت فقط بیش از حد است. من فکر می کنم پس از یک عمر خواندن، من یک گنج جدید پیدا کرده ام. هتل در گوشه ای از تلخ و شیرین یک رومانو و ژولیت مدرن است با نوجوانان هوشمند آسیایی که انتخاب های مسئولانه ای دارند. این بروزرسانی وعده یa برای ما محل ... جایی، جایی، به نحوی @، اما در واقع به زیبایی وعده و رویای انجام خواب نیست. رمان خواننده را ترک می کند، در عوض شگفتی های زندگی روشن می شوند. در سراسر، خواننده احساس اتصالات به شخصیت. برای کسانی که می خواهند، هتل در تلخ و شیرین به طرز شگفت انگیزی نوشته شده است که می تواند یک تورنتر صفحه و خواندن سریع است. اما دعا میکنم که خوانندگان وقت خود را برای زندگی در این رمان بخوانند تا تجربه کنند و اغلب وقت خود را احساس کنند. تجربه این خواندن با شکوه است و توانایی تغییر کسانی که قدردانی می کنند.

مشاهده لینک اصلی
من واقعا می خواستم این کتاب 5 را ارزیابی کنم و اگر رتبه بندی نهایی را در نظر بگیرم، من آن را به 4.5 می رسانم. این کتاب فقط در دهه 1940 در محیط سیاتل و بازداشت شهروندان آمریکایی که در دوران جنگ جهانی دوم از ژاپن شایسته بودند، به من حمله کرد. در واقع این کتاب باعث گریه شدم که اثری است که چند کتاب برای من دارد. من تمایل به یک شخص نسبتا stoic و که بیش از به خواندن من، اما در زمان من این کتاب را من تمام بود گرسنه بود و خوشحالم که هیچ کس در اطراف به دیدن من راه خود را از طریق جعبه بافت کار می کنند. هتل در گوشه ای از تلخ و شیرین داستان داستان هنری لی را از طریق گذار در زمان بین سال های 1940 و 1986 در سیاتل می نویسد. هنری پسر ناسیونالیست چینی است که با جنگ بین چین و ژاپن وسواس دارد. پس از بمب گذاری در پرل هاربر، پدر هنری تصمیم می گیرد که پسرش نیاز به تبدیل شدن به آمریکایی بیشتری داشته باشد و دیگر اجازه نخواهد داد هنری بتواند به زبان انگلیسی صحبت کند، در حالی که زبان انگلیسی را در خانه می بیند، هرچند که ارتباط بین هنری و والدین خود را به زبان کانتونی اش می شکند. هنری نیز به Elementary Rainer Element ارسال می شود که در آن او تنها دانشجوی آسیایی است و توسط دانشجویان دیگر بی رحمانه مورد ضرب و شتم قرار می گیرد. هنری یکی از دوستان شلدون است، یک نوازنده جاز جوان سیاه که در گوشه خیابان ساکسیفون بازی می کند. هنری در میان سردرگمی های جنگ و تعصب، با Keiko Okabe، دانشجوی جدید ژاپنی آمریکایی در Rainer ملاقات می کند. همیشه از واکنش پدران خود می ترسم هنری با پیوندهای قوی با دوست کیکو پیوند می خورد. هنری در حالی که بیشتر مردم ژاپن دستگیر و درگیر درگیری هستند، از آنچه برای کیکو و خانواده اش اتفاق می افتد، ترس دارد. هنگامی که دستور برای از بین بردن تمام مردم ژاپن در سیاتل بیرون می آید، هنری در حال تلاش برای انجام آنچه که درست است و تلاش برای درک درستی از آن است، پاره می شود. آیا باید به خانواده ی ملی ناسیونالیست خود وفادار باشد یا باید از احساساتش پیروی کند و به کیکو کمک کند؟ طرف دیگر داستان در سال 1986 اتفاق می افتد، زیرا هنری، که در حال حاضر یک بیوه است، تلاش می کند شکاف را در رابطه اش با پسرش و بین زندگی گذشته و حال او به پایان برساند. این رمان ابتدایی جیمی فاراد است و در حالی که من واقعا از آن لذت بردم، برخی از تناقضات و کمی اضافی وجود داشت. استفاده از اینترنت در سال 1986 به من کمی گیج شد. بله، اینترنت در آن زمان وجود داشت، اما در مواردی که در کتاب توضیح داده شد، واقعا مورد استفاده قرار نگرفت. شاید کمی از لحاظ احساسی در لحظات سخت باشد، من واقعا از این نگاه متفکرانه به حوادث غم انگیز پیرامون رفتار آمریکایی های ژاپنی در طول جنگ جهانی دوم و نگاه اجمالی به اردوهای زندانیان ژاپنی لذت بردم.

مشاهده لینک اصلی
من تمایل به لذت بردن از رمان هایی که از گذشته به گذشته می روند، و این رمان متفاوت نیست (هر چند @ present @ 1986 است). این داستان هنری، یک مرد چینی در پنجاه سالگی خود در سیاتل زندگی می کند. بخش عمده ای از وقایع در اوایل دهه 1940 در قلب جنگ جهانی دوم اتفاق می افتد، زمانی که هنری فقط دوازده سال داشت. والدین چینی او چندین قانون سختگیرانه برای فرزند خود اتخاذ می کنند: فرستادن او به یک مدرسه آمریکایی که در آن به دلیل چینی ها مورد ضرب و شتم قرار گرفت و اصرار می ورزد که او فقط به زبان انگلیسی صحبت می کند، گرچه آنها تنها ماندارین را درک می کنند، و از همه دردناک تر، دوستی او با تنها دانشجوی دیگر رنگ در مدرسه او، یک دختر ژاپنی به نام Keiko. دوستی بین هنری و Keiko برجسته از رمان برای من بود. آنها هر دو بسیار شیرین و عاقل، هنری با عشق خود را از جاز و کیکو با پد طرح خود، کمک به یکدیگر در طول زمان پر سر و صدا. اگر شما یک مورخ خوب هستید، ممکن است متوجه شوید که این زمان این بود که دولت آمریکا مجبور شد خانواده های ژاپنی را در اردوگاه های بازداشتی زندگی کنند. وقتی کیکو حتی نمی داند که چگونه ژاپنی صحبت می کند، خانواده آمریکایی Keikos را مجبور به زندگی در سربازخانه ها می کند. خانه ها و کسب و کارهای آنها گم شد و همچنین عکس های خانوادگی، اموال و حواله ها. پس از آن بسیاری از چینی ها از ژاپن نفرت داشتند و تماشا کردن بینش از طریق هنری چشمان خشن و قدرتمند بود. من شخصیت های ثانویه را دوست داشتم، به ویژه شلدون پخش کننده جاز. یک سیاه پوست، شلدون تبعیض علیه بچه ها را کاملا درک می کند. پدر هنری یک انسان بسیار پیچیده است. اکثر کتاب من از او متنفر بود اما در نهایت او به من خیلی ناراحت شد. او پسر فوق العاده اش را از دست داد. طرح بسیار عالی بود و نوشتن صحیح بود. تنها انتقاد من این بود که داستان اینطور نبود که به عنوان احساسی جذب شود. من مطمئن نیستم که چه چیزی برای من گم شد، اما من به دنبال کمی بیشتر از پانچ عاطفی بودم. من موافقم که این یک پیشگویی قابل توجه توسط جیمی فورد است و من آن را به شدت توصیه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
یک داستان لذت بخش و ثروتمند از یک پسر 12 ساله چینی، هنری لی، در جنگ جهانی دوم در سیاتل. او باید احترام به پدر محافظه کار و روحیه باز خود را که باعث می شود او را دوست دارد یک ژاپنی آمریکایی دختر در مدرسه ابتدایی خصوصی، کیکو. او همچنین دوستی نزدیک با یک بازیکن جاز سیاه را تشکیل می دهد که موسیقی او و کیکو برایش عشق می ورزند. او باید یاد بگیرد که نژادپرستی و قلدری را در مدرسه اش در اختیار داشته باشد و در نهایت منجر به تنفر عمومی اش از همه ژاپنی ها بر اساس تاریخ وحشیگری آنها در جنگ با چین شود. با عجله، کیکو آمریکایی است، او حتی ژاپنی صحبت نمی کند. تراژدی بازداشتی از ژاپن به طور مستمر در داستان به تصویر کشیده شده است و منجر به اختلال دردناک در روابط دوستانه با کیکو می شود. بسیاری از داستان ها از هنری 42 سال بعد اعلام شده است، خاطرات و علاقه خود را در پیدا کردن کیکو دوباره احیا شده است زمانی که وسایل بسیاری از ژاپنی های مقدس کشف شده در زیرزمین یک هتل قدیمی است که استفاده می شود در مرکز @ Japantown سابق @ بخش سیاتل. کاملا یک داستان رضایت بخش و تلخ و شیرین است، به طرز شگفت انگیزی از طریق چشم یک کودک فوق العاده انعطاف پذیر و شجاع که پدران بالغ پرورش یک عشق مادام العمر است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب هتلی در کنج تلخ و شیرین


 کتاب پادشاه
 کتاب میراث گمشدگی
 کتاب موش ها و آدم ها
 کتاب تاریخ محاصره لیسبون
 کتاب فرزند نیل (دو جلدی)
 کتاب هتلی در کنج تلخ و شیرین