کتاب نسل اژدها

اثر پرل باک از انتشارات علمی و فرهنگی - مترجم: احمد قاضی-داستان تاریخی

یکی از رمان های سیاسی بیشتر از قلم پرل بوک، دانه اژدها به فاجعه حمله ژاپنی و اشغال سرزمین اصلی چین در طول جنگ جهانی دوم منجر می شود. باک داستان خود را در اطراف خانواده فانتزی لنگ تانک متمرکز می کند، باک از ویرانی قحطی که جنگ را به این افراد بیگناه ملایم تحمیل می کند، باز می کند. لینگ تان و خانواده اش کشاورزان ساده ای بودند که در انزوای صلح آمیز زندگی می کردند. فن آوری غربی، و همچنین ماشین آلات جنگ، در این مناطق دور افتاده چین شناخته شده نیست. و حتی اگر سواد در میان نسل جوان افزایش یابد، گزارش های هشدار دهنده تجاوز خارجی به شدت نادیده گرفته می شود. برای دهقانان، گذار از یک حاکم سیاسی به سوی دیگر، عملا بی معنی بود؛ زندگی در اطراف مزارع و روستاهای آنها چرخید. وطن پرستی مفهوم دوست داشتن و دفاع از یک کشور نبود؛ زمین آنها کشورشان بود. اما همانطور که تهاجم به داخل کشور حرکت می کند و جاده ها با بازماندگان فرار می کنند غرب، لنگ تان و همسایگانش مجبورند با واقعیت های سخت جنگ روبرو شوند. "روزها گذشت و با حاکمان فرق می کرد مردم خود را قوی تر می دانستند که می دانستند که آنها و آنها تنها مانده اند تا علیه دشمن ایستادگی کنند و هرکدام از خودشان اکنون آنچه اتفاق می افتد بستگی دارد. برای حاکمان در هر نقطه همیشه اولین کسانی هستند که پرواز می کنند و مردم باید پشت سر بگذارند تا ثابت بمانند.


خرید کتاب نسل اژدها
جستجوی کتاب نسل اژدها در گودریدز

معرفی کتاب نسل اژدها از نگاه کاربران
روایت جالب (صوتی) اژدها دانه. من نمی دانم اگر @ من شنیدم @ آن را همان که من آن را بخوانم به جای گوش دادن به آن. سخنرانان صدایی، تا حدودی یکنواخت، کاملا متناسب با نوشتن است و من به طور کامل از این اعتراف لذت می برم. این یک داستان از اشغال چین است (من فرض می کنم) ژاپن (در دهه 1930) از طریق زندگی یک گسترش خانواده. هر شخصیت خیلی خوب است که من شروع به احساس می کردم آنها را می شناختم. داستان به آرامی گفته می شود، و پیش از آنکه متوجه شدم که من در زندگی این خانواده مشغول به کار هستم، مدتی طول کشید. نوشتن باکها زیبا، توصیفی و حتی فلسفی است. دوست داشتني!

مشاهده لینک اصلی
یک کتاب فوق العاده. این همان چیزی بود که من در آن زمان مورد نیاز بودم - چیزی شایسته اما ملایم. این داستان شبیه به بسیاری از ادبیات آسیایی است که من خوانده ام. جذاب با تصاویر زیبا و فلسفی ملایم. البته، جنگ توصیف شده از حمله به چین توسط ژاپنی ملایم نیست، اما دیدگاه این است که کتاب در درجه اول از کشاورز بزرگ تر که از سرزمین خود را دوست دارد، آرام و زیبا است. همسر فقط بی معنی است، که طراوت است. کاراکترها در اکثر مواقع کاريکاتورهاي مختلف مردم در طول جنگ بود، اما من توانستم آن را ببخشم. پایان منفجر شد، من احساس کردم، اما در غیر این صورت واقعا خوب است.

مشاهده لینک اصلی
این سخت ترین کتاب مروارید باک بود. این واقعا سخت بود که در مورد چیزهایی که در طول جنگ جهانی دوم اتفاق افتاده بود، وقتی که ژاپنی ها به سرزمین اصلی چین حمله کردند، چیپس را بخوانند، اما من فکر می کنم که باک کار فوق العاده ای برای نشان دادن واقعیت وضعیت و راه هایی که مردم امیدوار بودند حرکت کنند . من فکر می کنم این کتاب برخی از شخصیت هایش را در بهترین حالت و پیچیده ترین آن داشته است و من واقعا دوست داشتم انواع مختلف زنان و نحوه واکنش آنها به خشونت و نفرت متفاوت باشد.

مشاهده لینک اصلی
اژدها به چینی ها یک موجود شیطانی نیست، بلکه یک خدا و دوست مردانی است که او را عبادت می کنند. او @ در قدرت و رفاه و آرامش او است @ حکم آب و باد، او باران خوب را ارسال می کند، از این رو نماد باروری است. در سلسله Hsia، دو اژدها دوئل بزرگ را به دو نبرد کشاندند، تا اینکه هر دو ناپدید شدند، و تنها یک فوم بارور از نسل های Hsia به دنیا آمد. بنابراین، اژدها به عنوان اجداد نژاد قهرمانان به نظر می رسید. این داستان چین در جنگ است.

مشاهده لینک اصلی
دیدگاه بسیار شگفت انگیز از اشغال ژاپن چین به عنوان چشم انداز از جامعه کشاورزی کشاورزان چینی است. بینش های دیدگاه های عاطفی و فلسفی روستاییان خواندن قانع کننده ای است. بعضی از مردم با پایان دادن به آن موافق بودند، اما من متوجه شدم که به تنهایی متناسب با این کتاب است. من این امتیاز بالا را دادم زیرا از نوشتن سبک لذت بردم و همچنین بینش نسبت به فرهنگ، ارزشها و هنجارهای یک بخش از جامعه که من کمی درباره آن می دانم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب نسل اژدها


 کتاب فرزند نیل (دو جلدی)
 کتاب آدولف ھ. دو زندگی
 کتاب زنان کوچک
 کتاب تورتیافلت
 کتاب یکی از ما
 کتاب عشق های زودگذر ماندگار