کتاب نسل اژدها

اثر پرل باک از انتشارات علمی و فرهنگی - مترجم: احمد قاضی-داستان تاریخی

یکی از رمان های سیاسی بیشتر از قلم پرل بوک، دانه اژدها به فاجعه حمله ژاپنی و اشغال سرزمین اصلی چین در طول جنگ جهانی دوم منجر می شود. باک داستان خود را در اطراف خانواده فانتزی لنگ تانک متمرکز می کند، باک از ویرانی قحطی که جنگ را به این افراد بیگناه ملایم تحمیل می کند، باز می کند. لینگ تان و خانواده اش کشاورزان ساده ای بودند که در انزوای صلح آمیز زندگی می کردند. فن آوری غربی، و همچنین ماشین آلات جنگ، در این مناطق دور افتاده چین شناخته شده نیست. و حتی اگر سواد در میان نسل جوان افزایش یابد، گزارش های هشدار دهنده تجاوز خارجی به شدت نادیده گرفته می شود. برای دهقانان، گذار از یک حاکم سیاسی به سوی دیگر، عملا بی معنی بود؛ زندگی در اطراف مزارع و روستاهای آنها چرخید. وطن پرستی مفهوم دوست داشتن و دفاع از یک کشور نبود؛ زمین آنها کشورشان بود. اما همانطور که تهاجم به داخل کشور حرکت می کند و جاده ها با بازماندگان فرار می کنند غرب، لنگ تان و همسایگانش مجبورند با واقعیت های سخت جنگ روبرو شوند. "روزها گذشت و با حاکمان فرق می کرد مردم خود را قوی تر می دانستند که می دانستند که آنها و آنها تنها مانده اند تا علیه دشمن ایستادگی کنند و هرکدام از خودشان اکنون آنچه اتفاق می افتد بستگی دارد. برای حاکمان در هر نقطه همیشه اولین کسانی هستند که پرواز می کنند و مردم باید پشت سر بگذارند تا ثابت بمانند.


خرید کتاب نسل اژدها
جستجوی کتاب نسل اژدها در گودریدز

معرفی کتاب نسل اژدها از نگاه کاربران
در حال حاضر 3 تلاش برای رسیدن به آن، اما یک رمان بسیار خوب جنگ است. هیچ تلاش غربی برای عذر خواهی برای ماهیت سلسله مراتبی جامعه، ظلم و ستم زنان (فقط واضح است که آنها گردن است که سر را می چرخاند)، تعصب ضد تریاک و یا وحشیگری وحشتناک سربازان اقیانوس اطلس (ژاپنی تهاجم 1937) می توانید ببینید که چگونه مائو با قدم زدن از جنگجویان چریکی علیه چنین حیوانات، قلب مردم را سرقت کرد. شخصیت ها به یاد ماندنی و جذاب هستند، و بیش از یک مرد عاقل با یک همسر فندق ازدواج کرده اند. نقل قول های خوب: دو چیز که یک مرد باید برای خودش انجام دهد، با زن خود بخوابد و اگر او به آن نیاز داشته باشد، او را ضرب و شتم می کند. @ گفت که مردی که از همسرش احترام می گذارد و از او درخواست می کند، اما گاو دستکاری دروغین او اشاره می کند. با ضربه یا دو مورد بهره گرفت. @ این آسان است برای گرفتن اسلحه با هم و مردان و برای پایین آوردن در اینجا یک پادگان و پس از آن دوباره ... ما تنها ماندن و سعی کنید زندگی می کنند همانطور که تا به حال. اما این راه ما برای ساختن جنگ است - برای اقامت و رنجی که باعث ترک است. در اینجا هیچ شکوهی وجود ندارد. @ آمین. اما همه چیزهایی که ما انجام می دهیم، تحمل و تنها با استقامت می تواند پیروزی باشد؟ ... انسان می تواند از هیچ چیز لذت ببرد تا زمانی که این دشمن ستمکار بر ما مثل بدی برسد حیوانات @ Ling Tan اگر دلش بخواهد از طریق ماوس پاک کردن مردم خود را از بین ببرد، واقعا قلبش را از دست داد.

مشاهده لینک اصلی
انتخاب گروه کتاب برای مه 2009. من واقعا این کلاسیک را دوست داشتم. من واقعا \"زمین خوب\" را دوست داشتم. @ اگرچه می دانستم ارتباطات Pearl S. Bucks با چین، نوشتن زمین به نظر من قانع کننده نیست - به نظر می رسد که توسط یک خارجی نوشته شده است. با @ Dragon Seed درست نیست. @ نوشتن گاهی اوقات شاعرانه و خنده دار است و همیشه از فرهنگ احترام می گذارد - چیزی که کمی از آن می دانم. این سنت وجود دارد، خرافات، کمبود دانش در مورد چیزهایی که در اواخر دهه 30 میلادی 20 مایل دورتر شده اند، و همچنین خلاقیت و درخشندگی افرادی که عمیقا برای سرزمین خود مراقبت می کنند. اگرچه این موضوع در مورد چین است، اما شگفت زده می شود که آیا این نیز مقاومت فرانسه، لهستانی ها، آلمانی هائی را که در برابر سوءاستفاده های بزرگ دروغ نمی گویند، آشکار می کند؟ کلاسیک آن نیز به این معنی است که داستان بی انتها است. امروزه اغلب این داستان در برخی از بخش های جهان پخش می شود؟ من باید یک کپی خاص خود را برای خواندن دوباره در برخی از زمان ها داشته باشم. یک دروازهبان واقعی. من کاترین هپبورن را در یک نسخه فیلم ستاره دار کردم. به هر حال، من خیلی نگران هستم که یک ستاره آمریکایی در دانه اژدها ببینم. شاید کسی نسخه دیگری را ایجاد کند.

مشاهده لینک اصلی
دانه اژدها برای همه نیست. این یک کتاب در مورد جنگ است و شما از آن لذت نمیبرید. کشاورزانی که از زمان سحر زمان کاشت و زراعت می کنند، لنگ تان و همسر و خانواده خود سعی می کنند روح خود را حفظ کنند؛ زیرا مردم شرق-اقیانوس کشور خود را به جنگ، قحطی، تجاوز و شرارت می رسانند. @ شما عقل را در جمجمه های خود ذخیره کرده اید، شما باید یک گنج را داشته باشید که نباید مانند خون ریخته شود .... در مواردی مانند این خرد بی فایده است؛ زیرا هیچ چیز نمی تواند ما را به جز شانس نجات ما حفظ کند. @ این چیزی است که او به دانشجویان پناهنده می گوید که در میان محافظان فرار از ساحل پیش از دشمن مسافرت می کنند. همانطور که او و پسر جوان او را در نزدیکی شهر بررسی می کنند، کشتی های پرواز بازگشت می کنند. @ به طوری که آنها فورا از طریق فوریه مواجه شدند و شیطانی ها بر سر آنها گذشت .... @ من این کتاب را توصیه می کنم تا درک درستی از جنگ در سرزمین شما بدست آید. ما آمریکایی ها از این تجربه بسیار جدا شده ایم که خواندن آن سخت خواهد بود. اگر نمی خواهید جدی به چالش بکشید، این یک کتاب خوب برای شما نیست.

مشاهده لینک اصلی
مدت زمان زیادی طول کشید تا از طریق این کتاب دست به کار شدم، عمدتا به این دلیل که آن را با یکی از موضوعات مورد علاقه من کم می کند: وحشت جنگ (جنگ جهانی دوم، از آنچه من می توانم جمع آوری کنم، تمرکز بر اشغال ژاپن روستایی چین). باک در گزارش های خود از خشونت، از جمله تجاوز جنسی، بی ادب است. این امر بسیار جالب بود. همانطور که اغلب موارد من است، من هم از لزوم ارائه معترض به چنین وحشتی قدردانی می کنم و به همین دلیل از اینکه مجبورم برای مدت طولانی با این موضوع کنار بیاییم ناراحت هستم. از دیدگاه شغلی، احساس می کردم که توسعه شخصیت (جنبه مورد علاقه من از رمان های باک) طول می کشد تا طرح کلی آن را از طریق جنگ، حداقل برای دو سوم از کتاب، که شرم آور بود، زیرا اشاره های جذاب از درگیری های شخصیت بود که می شد خیلی بیشتر توسعه داده شد در حقیقت یک داستان ارتباطی خاص وجود دارد که در صفحات آخر 20 تا 30 از کتابهایی که بک میتوانست به یک رمان از خود تبدیل شود، اتفاق افتاد، اما از آنجاییکه او نمیدانست، به نظر می رسید بیش از حد عجولانه و بدون آژانس بود.

مشاهده لینک اصلی
این یک رمان خوب از یک خانواده چینی بود که از طریق حمله به کشورشان توسط نیروهای دشمن زندگی می کردند و چگونگی یادگیری در میان بدترین شرایط را زنده می کردند. این رمان به نظر من می رسد، که توسط یک شخص چینی نوشته شده است. چیزی که من در مورد آن دوست نداشتم این بود که نویسنده هرگز اعلام نکرده بود که رمان در چه سالی قرار دارد و چه کسی دشمن است. من فکر می کنم آن را به طور جهانی در برابر خوب بد بود. همچنین در پایان من می خواستم بیشتر از داستان پسر جوان لائو سان و مایلی، که از طریق سرنوشت های بهشت، در نگاه اول عشق می ورزید، تصمیم گرفتم که یکدیگر را ازدواج کنم. مطمئن هستم امیدوارم که یکدیگر را پیدا کنند! تراژدی زیادی و اثرات وحشتناکی از جنگ وجود دارد، اما موضوع کتاب امید برای فردا بهتر است. مروارید سوک باک فرهنگ چینی را با شکوه توصیف می کند. من زمین خوب را بر روی خودم قرار می دهم تا مجددا فهرست خواندن را مشاهده کنم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب نسل اژدها


 کتاب مردی در تاریکی
 کتاب بیابان تاتارها
 کتاب دنیای آشنا
 کتاب دشت بهشت
 کتاب رنگین کمان
 کتاب خانواده موسکات