کتاب نامو دختر آفریقا

اثر نانسی فارمر از انتشارات گل آذین - مترجم: شهلا طهماسبی-داستان تاریخی

یک فاجعه به نام دختر یک رمان سال 1996 توسط نانسی فارمر است. ناامو یک دختر 11 ساله است که در سالهای 1981 در یک روستای سنتی Shona واقع شده است که در موزامبیک زندگی می کند. او با دانش و آداب و رسوم قبیله خود بزرگ شده است. Nhamo به معنای فاجعه در زبان شونا است. ناامو به خاطر این رسوایی به این نام داده شد و چیزهای متخاصم همچنان به دنبال او و مادرش بود. پس از تجربه ی یک بیماری همه گیر گوسفند، یک پلنگ و یک ازدواج مجاز، پیشنهاد شده توسط یک دکتر جادوگر دروغین، او با نعمت مادربزرگ درگذشت، برخی از قطعات طلای و مهارت های ناتوانی خود در زندگی خود فرار می کند. Nhamo قایق و لوازم را تحت دستورالعمل مادربزرگ خود را به سرقت می برد و از رودخانه به عنوان راه خود را به زیمبابوه، جایی که او با تهدید از hippos، تمساح، و دیگر حیوانات در تلاش برای کشتن او در حالی که مقابله با فشار تبدیل شدن به یک زن است.


خرید کتاب نامو دختر آفریقا
جستجوی کتاب نامو دختر آفریقا در گودریدز

معرفی کتاب نامو دختر آفریقا از نگاه کاربران
این داستان زندگی یک دختر جوان به نام Nhamo که در یک روستای کوچک در آفریقا زندگی می کند، صحبت می کند. او یک یتیم است و با خانواده بزرگش زندگی می کند که بسیار فقیر هستند. در این داستان، به ما گفته شده است، هنگامی که او زنده بود، پدرش یک مرد را کشت که خانواده اش اکنون می خواست انتقام بگیرد. ناامو مجبور به ازدواج با برادران قاتل شده است، در غیر این صورت روح او یک بیماری کشنده را بر روی کل روستا خواهد ریخت. این کتاب در مورد سفر ناهاموس به عنوان او را از روستا فرار می کند و راه خود را به زیمبابوه برای پیدا کردن خانواده پدرش می دهد. در طول راه، او با بسیاری از خطرات مواجه است، از جمله اینکه ماهها در حال ساخت یک قایق جدید در یک جزیره زندگی می کنند. در حالی که در جزیره، ناامو بخشی از قبیله بابون ها است که به او در یافتن غذا کمک می کند. با این حال، یک لئوپارد پس از آن یکی از بابون ها را می کشد که ناحامو را از جزیره رانندگی می کند، به عنوان یک لئوپارد که مادرش را کشته بود و احساسات نوستالژی را برای زمانی که مادرش زنده بود، به ارمغان می آورد. در نهایت، ناهوما خانواده پدرش را پیدا می کند که بسیار غنی است و زندگیاش را زندگی می کند که یک میلیون مایل دورتر از زندگی قدیمی اش در روستا به نظر می رسد. واقعا از خواندن این کتاب لذت بردم چون پر از ماجراجویی بود و شما هرگز چیزی را نمی دانستید بعدا اتفاق افتاد این همچنین بینش من به زندگی مردم از سایر فرهنگ ها را به من آموخت و به من نشان داد که چقدر فقیر است و چگونه به کوچکترین چیزها در زندگی بستگی دارد تا آنها را خوشحال کنند. من دوست داشتم که این کتاب نیز پایان خوبی داشته باشد؛ زیرا پس از یادگیری سفر نااموخ وحشتناک به زیمبابوه احساس کردم که من با او همدردی می کنم و می خواهم او را شادی بدست آورم.

مشاهده لینک اصلی
در کتاب ها، هر جزئیات را به سمت بوی جستجو می کنم، و این کتاب در تفسیر جزئیات عمیق بود. یک فاجعه نام دختر ممکن است کمی طولانی باشد، اما در نهایت، اکنون که به عقب نگاه می کنم، متوجه شدم که ارزش خواندن دارد. جزئیات به دلیل وجود داشت و کتاب این طول بود، زیرا شما باید تصور کنید که شما در سفر خود هستید. این کتاب جنبه های مختلف فرهنگ و مذهب آفریقا را بررسی می کند (که صرفا مذهب نیست، بلکه یک راه زندگی است)، و همچنین آداب و رسوم آنها و آنچه که می تواند به عنوان خرافات در نظر گرفته شود. در ابتدا همه چیز آرام است، کتاب به ما می گوید چگونه Nhamo به یک مکان خاص می رود هر شانس او ​​را می شود به طوری که او می تواند وانمود کند که چای و برش کره با @ مادر، @ از مادرش مورد حمله قرار گرفت و توسط یک حیوان کشته شده است. پس از چند صفحه، روستا به وسیله اپیدمی بیماری برطرف می شود، بسیاری از مردم از بیماری می میرند، و به نوبه خود سرزنش پدر پدر Nhamos است که از او و مادرش رها شده است. Nhamos Ambuya (مادربزرگ) به ناحامو می گوید که قایق را که پس از آنکه ماهیگیران روستا در این اپیدمی فوت کردند و به خانواده اش بیفتند به زیمبابوه برسد، به قتل می رساند. نومو از Ambuya خود اطاعت می کند و برای سفر به آنجا می رود. هنگامی که او را ترک می کند، آخرین نگاه او به روستای او است، و از آن زمان در سفر او هدایت او را از جزیره مرموز به Njuzu (ارواح آب). این کتاب به ما نشان داد که Nhamo شجاعت شجاع بود و مایل به سفر به محل او قبل از آن هرگز دیده نشده بود و زمانی که در دریاچه Cahora Bassa گم شد، هنوز آرام بود. یک دختر فاجعه نام یک کتاب است که من به هر کسی توصیه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
وای. مدت زمان زیادی برای گوش دادن به این کتاب تمام شد، بنابراین تصور من از آن کمی تکه تکه شده است. برای اولین بار در مورد یک دختر (12 یا 13 ساله) به نام ناامو (یعنی @ catastreatment @) که در یک روستای دور افتاده در موزامبیک زندگی می کند. شخصیت سیندرلا را شنیده است، زیرا مادرش مرده است و با عمه اش زندگی می کند که باعث می شود او تمام کارهای سخت را انجام دهد (اما به عنوان سیندرلا به همان اندازه مضر نیست). داستان در شخص سوم گفته شده است، اما Nhamos POV قطعا اولیه است. قبیله Nhamos شونا است، بنابراین ما درباره ی مذهب شونا بسیار یاد می گیریم (و کشاورز به ما یک آپاندیس با اطلاعات بیشتری می دهد). همانطور که Nhamo در یک سفر خطرناک وارد می شود، او بیشتر و بیشتر بر اعتقاداتش تاکید می کند. این داستان در دهه 1980 اتفاق می افتد، بنابراین در انتهای کتاب، مناقشه بین مدرن، دین غربی و مذهب مادری Nhamos وجود دارد. ما همچنین کمی درباره درگیری های میان آفریقایی بومی زیمبابوه و مهاجران / مهاجران سفید یاد می گیریم. بسیاری از داستان Nhamos در مورد زنده ماندن تنها در بیابان، کمی مانند جزیره دلفین آبی است. Nhamo داستانهای زیادی را که از مادربزرگش نقل شده است می نویسد. او با فقدان والدین خود می جنگد. او پیروزی های خود را با ترانه هایی که مانند آنها است، جشن می گیرد،I Nemo! من بهترینم! @ سخت است که او را دوست نداشته باشم زیرا خیلی هوشمندانه و شجاع است. و کتاب صوتی شگفت انگیز بود. خواننده، لهجه های شگفت انگیزی داشت، و واقعا هر شخصیت را به یک زندگی، به خصوص Crocodile Guts، دکتر ون هدردن و Ambuya داد.

مشاهده لینک اصلی
** هشدار اسپویلر ** Nhamo یک دختر به نام فاجعه است. او با عمه اش زندگی می کند که از او نفرت دارد، پسر عموی شیرین او و Ambuya او. روستای وی توسط پدر عمویش تنظیم شده است و معتقد است که پدرش، که یک قاتل بود فرار کرد، روح مردی را که قاتل انتقام ناخوشایند و خواستار آن را قتل عام کرده است، ترک کرده است. روح می خواهد از او جدا شود. او گفته است که او باید از برادر مردی که پدرش به قتل رسیده است، ازدواج کند. برادر سوءاستفاده است، در حال حاضر سه زن دارد و بیمار است. خانواده اش می خواهند این روح را خنثی کنند؛ چرا که آنها اعتقاد داشتند که این شیوع بیماری وبا را ایجاد می کند. با این حال، Ambuya هرگز فریب خورده بود و به دستور ناهام دستور داد که او را از روستا بیرون بیاورد. نومو اطاعت می کند او یک سفر خسته کننده دارد و تقریبا می کشد. او شرکت با بابون ها، ارواح آب، مرده @ مادر @ و تمایلات تمساح را نگه می دارد، مردی که قایق او را به سرقت برده است. او نجات یافته است و با یک تیم تحقیقاتی دوست است که او را به خانواده اش هدایت می کند. در نهایت، او می یابد که روح جگوار که او را خالی از سکنه می دانست، در واقع تلاش می کرد که به او راهنمایی کند. نویسنده کار خوبی از تصور اینکه دختر جوان چه چیزی برای اولین بار با آن مواجه است فکر می کند. در حالی که چیزهای دلپذیر @ تمدن @ برای او ساخته شده است، بنابراین نامفهوم و drama ها هستند. نویسنده تلاش زیادی برای ترکیب فرهنگ سنتی با فرهنگ مسیحی و اروپایی می کند. به این معنی، منظورم این است که بعضی از افراد روبروی Nhamo به طور سنتی، اما بخش های متفاوتی از علم، پزشکی و اغلب مسیحیت که با آن روبرو شدند، مطابقت داشتند و اعتقادات سنتی خود را با مشاهدات جدید خود به گونه ای منطبق کردند که بسیار واقع بینانه بود.

مشاهده لینک اصلی
*** NANCY FARMER *** این رمان طولانی داستان ناهوما، یک دختر جوان در موزامبیک زندگی می کند که مادرش مرده است و پدرش فرار کرده است. او در روستای خویش زندگی می کند و توسط جامعه اش پذیرفته نمی شود. به منظور فرار از ازدواج وحشتناک مرتب شده، ناامو در یک قایق در رودخانه قرار می گیرد و به دنبال یافتن پدر و پدرش به زیمبابوه می رود. در طول راه، او باید گرسنگی نبرد، اجتناب از تمساح و ریزه اندام ها، و مقابله با جهان روح غیرواقعی. هنگامی که او در نهایت با خانواده پدرش به هم میپیوندد، آنها چیزی نیست که همه امیدش را داشته باشد، اما او ایمنی جسمانی و پناهگاه عاطفی را با پدربزرگ و برخی از دانشمندان محلی پیدا میکند. این کتاب داستان بقای کلاسی است که در قدمهای @ Hatchet @ و @ My Side of the Mountain @ من در Nhamo به اندازه کافی سرمایه گذاری نکردم تا بتوانم از 200 و + صفحه سفر طولانی در رودخانه لذت ببرم. شخصیت قوی برای حمایت از یک رمان است که صرفا بر روی او و سحر و جادو او تمرکز می کند و Nhamo به نظر نمی رسد که این قدرت را داشته باشد. بهترین قسمت از کتاب، آغاز و پایان است، زمانی که Nhamo با سازه های اجتماعی روستای خود و تکنولوژی و فرهنگ خانواده جدیدش برخورد می کند. این کتاب به خوانندگان جوان تر که داستان های ماجراجویانه را دوست دارند، تجدید نظر می کند، اما این خوانندگان را به دنبال اخلاق های تیزهوش یا بحث های عمیق از شرایط انسانی می اندازد. این کتاب مرز با وجود درجه خاورمیانه است - تنها چیزی که آن را حفظ می کند کاملا درجه میانه مرجعی است که به بلوغ می رسد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب نامو دختر آفریقا


 کتاب بائودولینو
 کتاب جزیره دلفین های آبی رنگ
 کتاب او بازگشته است
 کتاب گشتی در موزه کمونیسم
 کتاب آبلوموف
 کتاب حالا وقت دویدن است