کتاب نامو دختر آفریقا

اثر نانسی فارمر از انتشارات گل آذین - مترجم: شهلا طهماسبی-داستان تاریخی

یک فاجعه به نام دختر یک رمان سال 1996 توسط نانسی فارمر است. ناامو یک دختر 11 ساله است که در سالهای 1981 در یک روستای سنتی Shona واقع شده است که در موزامبیک زندگی می کند. او با دانش و آداب و رسوم قبیله خود بزرگ شده است. Nhamo به معنای فاجعه در زبان شونا است. ناامو به خاطر این رسوایی به این نام داده شد و چیزهای متخاصم همچنان به دنبال او و مادرش بود. پس از تجربه ی یک بیماری همه گیر گوسفند، یک پلنگ و یک ازدواج مجاز، پیشنهاد شده توسط یک دکتر جادوگر دروغین، او با نعمت مادربزرگ درگذشت، برخی از قطعات طلای و مهارت های ناتوانی خود در زندگی خود فرار می کند. Nhamo قایق و لوازم را تحت دستورالعمل مادربزرگ خود را به سرقت می برد و از رودخانه به عنوان راه خود را به زیمبابوه، جایی که او با تهدید از hippos، تمساح، و دیگر حیوانات در تلاش برای کشتن او در حالی که مقابله با فشار تبدیل شدن به یک زن است.


خرید کتاب نامو دختر آفریقا
جستجوی کتاب نامو دختر آفریقا در گودریدز

معرفی کتاب نامو دختر آفریقا از نگاه کاربران
من نمیتوانستم بخوابم بعد از اینکه این کتاب را در زمان تخت خواندید، قطعا داستان داستان تختخواب نیست، من فقط با تصور داستان در سرم به من فشار میآورد. این یک داستان واقعا خوب است، به من اعتقاد آفریقایی ها، نحوه زندگی آنها را می گوید ... و من پوشش را دوست دارم.

مشاهده لینک اصلی
واقعا جرات داشت! من نمی توانستم به آن برسم. من در انتهای کتاب در اطراف فصل یازده ساله بودم.

مشاهده لینک اصلی
روح، استقامت، و بقا! خواندن فوق العاده. من آن را فقط یک روز خواندم این داستان زن جوان قابل توجه است! او روشن، کارگر، شجاع، هوشمندانه و بازماند نهایی است. غم انگیز، امید و قلب گرم شدن همه در همان زمان. بطری برای کودکان، G من به ویژه گفتم! من فقط سه ستاره را دادم چون نوشتار را تا حدودی معرفت دیدم. من متوجه شدم که هارد دیسک narrative روی پیروی است. این مثل رشته ای از شخصیت شخص سوم نوشته شده بود. تصور کنید که او فیلم Cast Away را به عنوان یک کتاب در مورد زمان تام بانکز در جزیره، اما به جای افکار خود را نوشته شده است که من خیلی خسته بود، اما او خسته شده است. این ناخوشایندی بین Nhamo و خواننده ایجاد کرد. روایت اول شخص، به جای تماشای، چیزهایی را در کنار آن تجربه کرد. این کتاب فوق العاده موثر بوده است اگر در اولین مسابقه او در مسکو نوشته شده بود.

مشاهده لینک اصلی
3.5 ستاره! وقتی یک جعبه کتاب های قدیمی نوجوانم را در زیرزمین والدینم کشف کردم، مجبور شدم بعضی از آنها را دوباره بخوانم. من این جلسه را به خوبی یادآور شدم و فقط می خواستم خاطراتی را درباره ی داستان هایی که از نوجوانی لذت می بردم تازه کنم. و من حدس می زنم که بسیاری از ماجراهای خطرناک Nhamo برای غلبه بر آن برای رسیدن به سیمباب ها برای من خیلی جذاب بود. من هنوز هم از آنها بسیار لذت بردم، اما من امیدوار بودم که کمی بیشتر از احساسات Nhamos با توجه به وضعیت دشوار که او را فرار از روستای خود و خانواده خود را در چنین سن جوانی را ترک کنید! با این حال، تصاویری از جزئیات را دوست داشتم و بسیاری از داستان های زیبای Nhamo به دیگران یا حیوانات گفته شده است؛ آنها قطعا به مدت طولانی در ذهن من باقی خواهند ماند!

مشاهده لینک اصلی
در کتاب \"فاجعه نام دخترانه\" توسط نانسی فارمر، مسئله اجتماعی، فقدان تحمل مذهبی در دنیای واقعی آفریقا را با استفاده از نمادگرایی و اثرات وحشتناک زمانی که فرهنگ های مختلف نشان دهنده تحمل نسبت به یکدیگر هستند، نشان می دهد. ما این سوال را مطرح کردیم که آیا ما باید در راه اعتقادات دیگر فرهنگ ها بایستیم، اگر ما به آنچه انجام می دهند یا اعتقاد داریم، به اخلاق ما غلط است؟ معمولا در اغلب کشورهای مدرن، مردم تمایل دارند که باورهای دیگران را بپذیرند و با آنها تعامل نداشته باشند. یک نمونه از این در یکی از رویاهای Nhamoâ € ™ ثانیه است، زمانی که او مواجه دو دختران زیبا، که ارواح Njuyzi، و آنها بسیار استقبال می کنند. در این رویا ارواح غذا می خورند که او آن را می پذیرد. بعد از آن تمساح تمساح، مردی که قایقش را از قصدش قرض گرفته بود، به او می گوید که به توصیه دختران گوش فرا می دهد تا بتواند در مورد آب یاد بگیرد. او دومین بار در مورد ارواح رویایی را فرا خواند و پیشنهاد داد تا او را به شنا بگذارد، او به دلیل اعتقادات مذهبی خود رد شد و دختران تبدیل به مارها شدند و سعی کردند او را بکشند. چهره آنها هنوز هم آن انسانهای زیبا بود، اما بدن آنها به مارهای طولانی و سیاه تبدیل شده بود، در صفحه 108 نشان داده شد، پس از آنکه در رویای او احساسات خود را در اطرافش احساس کرد. مارها نمایانگر دین سنتی بود و Nhamo کاتولیک بود. مارها تلاش می کنند تا آن را بکشند، نشان دهنده \"جنگ های\" ثابت است که در صدها سال در آفریقا اتفاق می افتد، زیرا در بسیاری از موارد این جنگ ها آغاز شده است. همانطور که در تقابل بین سنت گرایان و کاتولیک ها در کتاب، بیش از یک شخص، محل یا چیزی است که می تواند به عنوان بخشی از هر دو مذهب دیده شود. یکی دیگر از شواهد عمده این است که سنت گرایان به گروگان گیری کاتولیک گروگان می گیرند و تهدید می کنند که او را بکشند مگر اینکه Nhamo یک مرد سالمند را ازدواج کند. این نشان دهنده درگیری های بزرگتر در آفریقا بین کاتولیک ها و ادیان سنتی است و اعتقادات جداگانه آنها باعث درگیری شدید می شود. در نهایت درگیری بین کاتولیک ها و سنت گرایان Nhamo مجبور است که قایق را به زیمبابوه برساند چرا که حضور کاتولیک آن در آنجا وجود دارد. این نشان دهنده پناهندگان زیادی است که افریقا را به مکان هایی می رساند که معتقدند که درگیری کمتر وجود دارد؛ بعلاوه بسیاری از قایق ها فاصله زیادی را به ایمنی می رسانند، همانند Nhamo. نانسی Farmerâ € ™ درگیری های کوچکتر در \"دختر نام فاجعه\" بین کاتولیک ها و سنت گرایان نشان دهنده درگیری های واقعی در آفریقا و اثرات را بر روی افرادی که در میان آنها گرفتار شده است. Blue = Compound Red = SimpleGreen = ComplexBrown text = متن شواهد متن انگلیسی = متن پندآموزی = متن ادبیات = ادعا

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب نامو دختر آفریقا


 کتاب گرگ های پوشالی
 کتاب دره دراز
 کتاب ریشه ها
 کتاب فرشته سکوت کرد
 کتاب درمان مرگ با صاعقه
 کتاب پل سن لوئیس ری