کتاب نارسیس

اثر هرمان هسه از انتشارات جامی - مترجم: وحید منوچهری واحد-داستان تاریخی

First published in 1930, Narcissus and Goldmund is the story of two diametrically opposite men: one, an ascetic monk firm in his religious commitment, and the other, a romantic youth hungry for worldly experience.Hesse was a great writer in precisely the modern sense: complex, subtle, allusive: alive to the importance of play. Narcissus and Goldmund is his very best. What makes this short book so limitlessly vast is the body-and-soul-shaking debate that runs through it, which it has the honesty and courage not to resolve: between the flesh and spirit, art and scientific or religious speculation, action and contemplation.


خرید کتاب نارسیس
جستجوی کتاب نارسیس در گودریدز

معرفی کتاب نارسیس از نگاه کاربران
یک کتاب بسیار قدرتمند، عاقل و زیبا - شاید خیلی بهتر از سید هارته، که من به عنوان یک نوجوان دوست داشتم. این کتاب نوعی کیفیت افسانه ای است، به شرط اینکه چیزی را به ما یاد دهد که من در ابتدا آن را دوست نداشته ام، و آن را به طوری episodic است که من آن را سخت به خواندن بسیاری از فصل های وسط نزدیک به هم. قسمت های فردی به سرعت در حال حرکت بسیار زیاد هستند، و در نهایت، کتابی را می گیرد که در آن احساسات بسیار خاص و حقیقی خاصی را می بیند: همه چیز تغییر می کند، همه چیز می گذرد، همه چیز می میرد؛ آن انسان ناقص و فاسد است زندگی می تواند زیبایی باشد، اما گاهی اوقات سخت است، و دیگران سخت تر می شوند، و جهان اغلب می تواند چنین مکان وحشتناکی باشد؛ به نظر می رسد که آن نباید وجود داشته باشد، به جز دیگران، آن می تواند خوب و ارزشمند باشد و بی نهایت پاداش دهد. فکر کردم که من مدتها قبل با هسن کار کرده بودم، مخصوصا بعد از اینکه بازی چیپس شیشه ای را نادیده گرفتم، اما مطمئنا خوشحالم که برگشتم. آن بسیار نادر است که من رمان کانن را خوانده ام و احساس می کنم که واقعا شهرتش سزاوار است، اما این قطعا یکی از آن زمان هاست.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب مورد علاقه من تمام وقت است و هرمان هس من نویسنده مورد علاقه من است. قادر به درک كتابهایش به معنی قادر بودن به درك آن است كه همه انسان بودند. همه ما برای آن دست یافتنی تلاش می کنیم. همه ما از طریق تلاش برای فهمیدن اینکه ما هیچ کسب و کاری برای آن جستجو نمی کنیم (و خیلی سخت) می رویم، زیرا هرگز به معنای خودمان نیست. تنها چیزی که می تواند ما را تکمیل کند، ماست. انسان آن را به خارج از خود نگاه می کند و فرض می کند که این چیزی چیزی جز ملموس است و این کتاب نمونه ای فوق العاده از آن است. یکی از هنرمندانی که برای این کار تلاش می کنند و به جهان سفر می کنند، ملاقات بسیاری از افراد با پیشینه های متعدد است و من احتمالا این کتاب خاص را دوست داشتم تا سید هارته را بشنوم (هرچند من هم کاملا آن را دوست دارم) هر چیزی در قلمرو عرفانی هنر. موسیقی، ادبیات، عکاسی، نقاشی، و غیره. شخصیت دیگر در انتخاب سبک زندگی خود گیر کرده است، و در عین حال گیر افتاده است کاملا کلمه درست نیست، آیا این است؟ او دیگر برای رفتن به جهان و کشف دیگران را غرور می بخشد و در عین حال، هر دو در حالیکه در حال صحبت کردن هستند، در همان صفحه قرار دارند. این جا نیست شما نمیتوانید آن را درک کنید. شما نمی توانید آنرا بکشید مطمئنا نمیتوانید آن را در یک کتاب پیدا کنید، صرفنظر از اینکه چگونه سعی میکنید آن را ترجمه کنید. شما آن را بین پاهای دیگر پیدا نمی کنید. شما حتی نمی توانید آن را بین خودتان پیدا کنید. و تلاش برای پیدا کردن آن تنها شما را دورتر از آن می گیرد. و با این حال، همه انسانها بودند، ما؟

مشاهده لینک اصلی
با الهام از نارسیس و گلدمون (12/1/16): بزرگترین چیز در مورد زندگی، رمز و راز است. همه چیزهای بزرگ در زندگی دارای رمز و راز است. زندگی خود، عشق و عاشقانه، رویاها، و هدف. رمز و راز را به کشف می رساند. کشف منجر به روشنگری می شود. کشف، توانمندسازی و هدف است. این اکنون معنای زندگی من است. برای لذت بردن از رمز و راز. برای کشف به جریان بیفتد و فکر کند و رشد کند دوست دارم زنده باشم. بعضی از مردم از مادرانشان، دیگر از پدرانشان منتقل شده اند. افرادی که از مادرانشان رنج می برند یک حس بصری دارند. @ دارای قدرت عشق @ است. این خطر از احتمال @ محو در حواس می شود @. به دلایلی اعتقاداتم را در شهود درک می کنم. چیزهایی که از لحاظ علمی غیر قابل تحمل هستند مانند طالع بینی، ستارگان و طبیعت من اعتقاد دارم. بسیار ممنون که در آینده تبدیل به مذهبی شدم. شک و تردید کاهش یافته است. من می تونم تسلیم کنم، خودم رو به خودم اختصاص دهم من می توانم هدف داشته باشم شما می توانید جهان را از طریق یک پنجره ببینید یا می توانید بخشی از آن خودتان باشید. من هیچ چیزی ندارم. خوشحالم که حساس باشم برای لذت بردن از آنچه که در اطراف شما است. افراد در علم برای همیشه در مورد تفاوت صحبت کنید. تفاوت ها در علم مهم هستند، 2٪ یا هر چیز دیگری که در DNA وجود دارد، چیزی است که آنها را منحصر به فرد می کند. اما همه چیز مشابه است، آنها متفاوت هستند. با این حال، علم بهتر از اکثر یاد می کند. این محاکمه و درست است.

مشاهده لینک اصلی
من واقعا راوی را دوست داشتم که این را در کتاب صوتی خواند - تغییر شکل او از صدای گلدماند در طول کتاب، درخشندگی خالص بود. همانطور که برای خود کتاب بودم. . . گذشته از این واقعیت که من این را در حالت افسرده ای غم انگیز، که ممکن است بیش از حد عاقل نیست، بخوانم، ذهن زیادی برای فلسفه ندارم. آنچه هسن انجام داده است، دو افسانه فلسفی را گرفته و شخصیت های خود را شخصیت می دهد. من معنای و هدفش را فهمیدم، اما شخصیتها فقط به من نگفتند. آنها خیلی افراطی بودند. . . کاريکاتورهاي تقريبا خنده دار از دوگانگي که آنها نشان داده اند. کاملا قابل پیش بینی و خوب، خسته کننده است. آنها مردم را در همه جا، اما ایده ها. Id تقریبا می گویند این کتاب توسط Narcissus نوشته شده است. من شخصیت ترجیح می دهم که دوگانگی درون خود داشته باشم، نه به عنوان نمادی. من می خواهم شگفت زده، ناراحت و خوشحال کننده در مورد خنده دار و ناسازگاری که به انسانیت لذت ببرید. اما هی، هر نویسنده ای که حتی کمی علاقه مند به فلسفه می شود (جاستین گاردنر را ببینید)، همه چیز بد نیست. یکی از روزهای دیگر در هسن خسته می شود.

مشاهده لینک اصلی
شاید 40 سال پیش این مطلب را خواندید ولی قبل از خواندن این مطلب در مورد کریسمس به فرزندم این مطلب را مطالعه کردم. جستجو گلدماند، کشف او در جهان، بقا و شاهد وحشت امروزه به شرایط امروز انسان مربوط می شود بیش از یک صد سال پیش. من به ویژه از توصیف تلوتحه ای که او پس از ایجاد هنر رنج می برد، کشیده شد. هر دو مجسمه خود را از سنت جان و کار بزرگ او در خاندان - و بازتاب در مورد چگونگی او را خوشحال می کند، کار با استاد Niklaus بود، دیگر از اهمیت نیست. چگونه ممکن است ایجاد خلقت به ما اجازه دهد که ادامه دهیم، اما در تکمیل یک اثر هنری، ما به جلو حرکت می کنیم و هنوز نمی توانیم لحظه ای داشته باشیم. هیچ چیز ابدی نیست Goldmunds @ Happy unpatience @، ادراک او که @ آن بی شرمانه است که زندگی ما از ما سرگرم کننده است - این یک شوخی بود و یا علت برای گریه @ خوابیده اش بر دوگانگی، غلبه بر گذشت زمان از طریق هنر ... اعتراف و آزادی او ، به زیبایی مبارزه سکوت از نارسیس. این داستان من را تحقیر می کند و من همچنان در مورد آن بنویسید، آن را از طریق تصاویر و کلمات که در ذهن من اتفاق می افتد، بررسی می کنم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب نارسیس


 کتاب مجرمان را بیاورید
 کتاب قصر به قصر
 کتاب یک گربه یک مرد یک مرگ
 کتاب باب اسرار
 کتاب دیدار به قیامت
 کتاب دکتر ژیواگو