کتاب قطار به موقع رسید

اثر هاینریش بل از انتشارات نشر چشمه - مترجم: کیکاووس جهانداری-داستان تاریخی

نخستین رمان کوتاه «بل» در اعتراض به جنگ و خشونت علیه بشریت است. «آندره‌آس» سربازی‌ست که راهی جبهه می‌شود و هنگام سوار شدن به قطار احساس می‌کند که به زودی خواهد مرد. در طول راه به روز مردن خود که آن را یک شنبه هفته بعد احساس کرده فکر می کند. میل به زندگی، صلح و نفرت بشر از جنگ در این رمان به زیبایی تصویر شده است. بشری که «نمی‌خواهد بمیرد، اما می‌داند به زودی خواهد مرد».


خرید کتاب قطار به موقع رسید
جستجوی کتاب قطار به موقع رسید در گودریدز

معرفی کتاب قطار به موقع رسید از نگاه کاربران
موضوعِ مرگ و سوالی که برای همه هست که بزودی خواهم مرد، این موضوعی است که بعد از خواندن کتاب درگیر آن می شویم. اینکه بدانی خواهی مرد و آنگاه نگاهت به جهان چکونه خواهد بود. آن هم از منظر یک سرباز آلمانی در جنگ جهانی دوم. و شاید تنها را چاره عشق باشد. حتی عشق افلاطونی یک فاحشه.

مشاهده لینک اصلی
بزودی. بزودی. بزودی. این بزودی کی خواهد بود ؟ چه کلمه ی هراس انگیزی است این: بزودی. بزودی ممکن است یک ثانیه ی دیگر باشد . بزودی می تواند یک سال طول بکشد. بزودی کلمه ای است هراس انگیز: این بزودی آینده را در هم می فشارد، آن را کوچک می کند و دیگر هیچ چیز مطمئنی در کار نخواهد بود؛ هر چه هست دودلی و تزلزل مطلق خواهد بود. بزودی هیچ نیست و بزودی چه بسا چیزهایی است. بزودی همه چیز است . بزودی مرگ است ...
مشاهده لینک اصلی
هاینریش بول، جایی که کتابهای شما تمام عمر من بوده است؟ این رمان تنگ، فراموش نشدنی خدای مهربان است. دوره. و از شما متشکرم، ملویل خانه برای دوباره ارسال این در چنین نسخه های جذاب. من ایمن Net Net @ @ را برای خواندن @ شمارش کردم. . . .

مشاهده لینک اصلی
من دیدگاه خود را از کتاب (4 تا 5) تغییر دادم، زیرا هنگامی که بعد از این قطعه از هنر، چیزی را که بلافاصله پس از آن خوانده ام، خوانده ام، واقعا متوجه می شوید که این یک قطعه کتاب است، در حالی که SHIT مخالف است گاهی اوقات دوست دارد آن را نام ببرد.

مشاهده لینک اصلی
قدرتمند، بل الامام مهار قابل توجهی را در آنچه می تواند یک داستان بیش از حد تحریک شده است و به جای آن را به طور عالی.

مشاهده لینک اصلی
@ - فکر کردم فقط روحش را دوست داشتم (...) اما روح بدون بدن چیست؟ من نمیتوانستم روحش را با شور و اشتیاق و بدون آرزو کند که حداقل او را به من ببخشد.

مشاهده لینک اصلی
در حال حاضر و دوباره آنچه که به نظر می رسد یک کلمه سخن گفته شده است به طور ناگهانی اهمیت کابلیستی به دست می آورد. این شارژ می شود و به طرز عجیب و غریب، مسابقه پیش از بلندگو، هدف قرار دادن یک اتاق در محدوده نامطلوب آینده است و با دقت کشنده بومرنگ به او باز می گردد. از طناب کمرنگ سخنرانی غافلگیر کننده، معمولا از میان کسانی که متوقف می شوند، خداحافظی بی رنگ با کنار گذاشتن قطار در راه مرگ، بر روی سخنران مانند یک موج سربی برگشت می یابد و او از نیرویی که هر دو ترسناک و مضر است آگاه است کار سرنوشت برای دوستداران و سربازان، به مردان مشخص شده برای مرگ و کسانی که پر از نیروی کیهانی زندگی هستند، این قدرت گاهی اوقات بدون هشدار داده می شود؛ یک واهمه ناگهانی به آنها داده می شود، فضل و بار است و کلمه غرق می شود، درون آنها فرو می رود. *به زودی. به زودی. به زودی. به زودی. چه موقع است؟ یک کلمه وحشتناک: خیلی زود. به زودی می تواند به معنی در یک ثانیه، به زودی می تواند به معنای در یک سال. به زودی یک کلمه وحشتناک است. این به زودی آینده را فشرده، آن را کاهش می دهد، هیچ قطعیتی ارائه نمی دهد، هیچ اطمینانی وجود ندارد، برای عدم قطعیت مطلق است. به زودی هیچ چیز نیست و به زودی خیلی زیاد است. به زودی همه چیز است. به زودی مرگ است. * برای این افق به همان اندازه شدید، شدید و مشتاقانه، به عنوان یک عاشق برای عاشقان خود می گذرم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب قطار به موقع رسید


 کتاب محفل عوضی ها
 کتاب خالکوب آشویتس
 کتاب آنتونیای من
 کتاب دختر تاجر ابریشم
 کتاب منم کوروش
 کتاب بازمانده ی روز