کتاب قرن من

اثر گونتر گراس از انتشارات نیلوفر - مترجم: کامران جمالی-داستان تاریخی

قرن من آخرین اثر گونتر گراس، برجسته ترین نویسنده ی حال حاضر آلمان است؛ شاید او که برنده ی نوبل ادبی ۱۹۹۹ و آخرین برنده ی این جایزه در قرن گذشته است، مناسب ترین شخص برای بازنگریستن آن قرن باشد. قرن من مجموعه ای از یکصد داستان کوتاه است که هریک به یکی از سال های قرن بیستم می پردازد و هر داستان را راوی جداگانه ای نقل می کند و در کل، بافته ای از تاریخ قتل، جنگ، دستاوردهای شگفت انگیز در فن آوری، خفقان، موفقیت های ورزشی، پیشرفت های علمی، و زیاده خواهی را شکل می دهد و تصویری یک پارچه از قرن بیستم را به نمایش می گذارد. او در این کتاب، پیروزی ها و هراس های قرن بیستم را به تصویر می کشد و این قرن را در شکوه و ظلمتش نمایش می دهد. در این کتاب، هر سال تسلیم سال قبل می شود و صدای یک راوی، به صدای راویان گذشته می پیوندد، بنابراین قرن من بسیار فراتر از مجموعه ی صد داستان تشکیل دهنده ی آن است. نام کتاب خود نشان می دهد که اثری است عظیم و جهان شمول و در عین حال شخصی؛ و نویسنده به گونه ای هنرمندانه توانسته این دو مضمون متفاوت را در کتاب با هم بیامیزد. گراس در این مجموعه خلاقانه ترین شکل پیوند تخیل و تاریخ، واقعیت عینی و داستان را تحقق می بخشد.

مترجم برای برطرف کردن مشکلات درک مقصود نویسنده، تحقیقات فراوانی انجام داده و پی نوشت های متعدد مترجم، درک این اثر را برای خواننده ی ایرانی آسان تر از خواننده ی آلمانی زبان کرده است.

قرن من سرگذشت ماست، با تمام عظمت و هراس هایش.


خرید کتاب قرن من
جستجوی کتاب قرن من در گودریدز

معرفی کتاب قرن من از نگاه کاربران
کتاب جالب که شامل قرن بیست و یکم آلمان است. هر فصل یک سال و طول 2-4 صفحه طول می کشد و یک داستان در مورد یک حادثه یا یک رویداد در آلمان از آن سال از دیدگاه افراد می گوید. شما ممکن است در مورد کسی که در دهه 1960 در زیر دیوار برلین حفر تونل ها را بخواند به خبرنگار یادآوری پوشش او در کمپین صحرای آفریقا در دهه 1940 می پردازد. احتمالا بسیاری از ارتباطات را از دست دادم (به عنوان مثال Kessler Twins از دهه 1950) اما برای من جالب بود که در مورد همه چیزهایی که آلمان در قرن بیست و یکم داشت فکر کنم و اینکه چگونه افراد فردی شاهد رویدادها و آشفتگی هایی بودند که در اطراف آنها اتفاق افتاد .

مشاهده لینک اصلی
به وضوح نوشته شده توسط یک نویسنده نزدیک به پایان زندگی خود را از ابتدای، و به همین ترتیب من به معنای حوصله و عاقلانه نیست - در حال حاضر ما می دانیم همه چیز در مورد چگونگی مرد که ساخته شده آن کسب و کار خود را به آلمان مقابله با گذشته خود می تواند مقابله با خود را - اما او به نظر می رسد خسته است. من این را در کوتاه مدت خواندید و فکر نمی کردم که آن را در یک نشست طولانی یا دوبار بخوانم. به عنوان یک نتیجه، من فکر می کنم که برخی از ارتباطات بین داستان هایی را که او سرنخ هایی برای آن گذاشت، از دست دادم. اما زمان بسیار کمی برای شناخت کاراکترها، که ممکن است ناراحت شوند که تمام آن را مستقیما نگه دارند و از طریق آن همه چیز را برای آن پاداش های نابینا از بین ببرند؟

مشاهده لینک اصلی
من هرگز گراز را یک نویسنده بزرگ ندیده ام. این کتاب تنها نظر اولیه من را تایید می کند. در حقیقت، دقیقا نمی دانم که خسته کننده تر است: تاریخ آلمان در قرن بیستم یا نوشتنش. من تمایل دارم فکر کنم که دومی دلیلش این است که گاهی اوقات این حجم به طرز کاملا ناپایدار است، گرچه برخی از قطعات خوب و تقریبا لذت بخش است. علاوه بر ساختار آن (یک داستان در هر سال)، تنها چیزی که من احتمالا در طول سالها بخاطر این کتاب به یاد می آورم، توانایی نویسندگان در ایجاد داستان هایی است که ظاهرا هیچ ارتباطی و تنوع آن در بازی کردن بسیاری از صداهای روایی متفاوت وجود ندارد.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب ترکیبی جالب از داستان و تاریخ اروپای / آلمان قرن بیستم است. هر فصل در یک سال خاص تمرکز می کند و یک تصویر از یک توسعه سیاسی، فرهنگی، ادبی یا اقتصادی را ارائه می دهد. جالب است که این کتاب را به عنوان نقطه شروع برای یک دوره تاریخی در تاریخ اروپای قرن بیستم استفاده کنیم نه به این دلیل که اطلاعات واقعی آن شامل می شود، بلکه به دلیل نشانه هایی که بسیاری از آن به وقایع مختلف تاریخی و ادبی، فرهنگی و حرکات هنری داشتن دانشآموزانی که این علائم را بیرون کشیدند، برای یک تجربه یادگیری فعالانه مبتنی بر مهارتهای مطالعه و تحقیق انتقادی ایجاد می کنند.

مشاهده لینک اصلی
اشتباه تصادفی این بررسی را به کتاب اشتباه اضافه کرد. اگر شما پدر هستید و مثل شنوایی از افراد قدیم درباره جنگ صحبت می کنید، احتمالا این کتاب را دوست دارید. به طور جدی خسته کننده است، و او به عنوان یک زن آن را مانند آن را به عنوان او به عنوان مرد نوشت به جز آن را بیشتر تیتر، خنک در همه نوشته می شود. من نمی خواهم به یاد بیاورم چه اتفاقی در این 3 ماه صورت گرفته است، اما آنهایی که درباره کارخانه های کارخانه ای بودند خنک بودند، همانطور که در مورد نوشتن آهنگ های polkas / oom pah pah بودند، اما تعداد کمی از آنها فقط در 1920s و 1930 iirc بود. با مسوولیت خودتان بخوانید....

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب قرن من


 کتاب متشکرم، از ته دل!
 کتاب پسرانی از جنس روح
 کتاب برادران سیسترز
 کتاب محفل عوضی ها
 کتاب جود گمنام
 کتاب انقلاب های فرانسه