کتاب قرار ملاقات

اثر هرتا مولر از انتشارات هیرمند - مترجم: آهنگ حقانی-داستان تاریخی

“احضار شده‌ام. پنجشنبه، رأس ساعت ده.” و اين چنين روزی از زندگی دختر جوانی در دوران رژيم تماميت خواه چائوشسكو آغاز می‌شود. جرم؟ گذاشتن چند يادداشت در جيب شلوارهای مردانه‌ای كه از كارخانه‌‌ی محل كارش به ايتاليا ارسال می‌شود: “با من ازدواج كن” با اسم و آدرس. در راه رسيدن به جايی كه احضارش كرده‌اند، در تراموا، اتفاق‌ها و آدم‌های زندگی‌اش را به ياد می‌آورد و چيزهايی كشف می‌كند هولناک‌تر از بازجويی…


خرید کتاب قرار ملاقات
جستجوی کتاب قرار ملاقات در گودریدز

معرفی کتاب قرار ملاقات از نگاه کاربران
یک کتاب واقعا زیبا شگفت انگیز و یک نوع متفاوت از توصیف آن است - هیچ کدام از فواید آن را از یک کتاب در مورد یک زن انتظار نداشته باشید که به طور تصادفی مردان ایتالیایی را ازدواج کرده و از رومانی کمونیستی نجات دهد. من نمی گویم که اتفاق می افتد، هرچند من فکر می کنم این اشتباه است، فقط این که آن را در هسته کتاب قرار نمی دهد. من فکر می کنم که در قلب کتاب، رابطه بین روایتگر ما، زنانی است که در گذشته این یادداشت ها را در خارج از کشور فرستاد و عاشق او، پل. این کتاب به معنای نادیده گرفتن عشق در فرهنگ های توتالیتر است که واقعا بسیار شبیه به سال 1984 است، اگر شما این کتاب را در ابتدا علاقه مند به شیوه ای که چنین فرهنگ هایی را تغییر می دهند و پیچیده عشق می کنند. من فکر می کنم این را بهتر از 84 - شخصیت به نظر می رسد ثروتمندتر است، و یک گابیت روایت جذاب تر و جذاب تر است، بیشتر با یک سواری اتوبوس برخورد می کند، و آنچه در طول مسیر اتفاق می افتد به روایتگر است. اما من فکر می کنم مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد. واقعا، یک کتاب پویا، چالش انگیز و عمیقا لذت بخش است.

مشاهده لینک اصلی
من تصمیم گرفتم به خواندن این کتاب به دلیل © به من زده عنوان و چرا © چند بار، بیش از حد بسیاری در زندگی ام را ترجیح داده اند به من برآورده نمی کنند، وجود ندارد، فرار خودم، درست مثل protagonista.Dopo یک رویکرد بسیار دشوار است، به عنوان من مجبور شدم به سبک او بپردازم، به آرامی در این کتاب و این نویسنده عاشق شدم. در حالی که خواندن، من تا به حال به نفس طولانی و آه، © چرا که کلمات از هرتا مولر من در داخل صدمه زدن به من گام. من ترجیح می من برآورده نمی @ @ داستان یک سفر با تراموا به شخصیت اصلی است، ما را نمی دانم نام، تبدیل به allappuntamento با سرویس های مخفی تحت دیکتاتوری سفر Ceasescu.Il چیزی جز نمادی از گذشته و حال، گذشته است که با ازدواج اول خود، رابطه semierotico با پدرش، dellamica اعدام است لیلی تا زمانی که داستان پدربزرگ و پسرش با پولس به الکل اختصاص یافت، کشته شد. یک رمان که در آن گذشته و حال تقسیم شده است، ادغام یک شعر به ما می دهد، یک زیبایی نادر است.

مشاهده لینک اصلی
مسائل 3.5 یک کتاب واقعا سوء تفاهم در مورد یک زن که تقریبا هر روز برای پرسش کردن دعوت کرده بود. چیز زیادی در مورد شنیدن وجود نداشت، اما این واقعیت که واقعا خواننده من واقعا ترسید. ترس روانی بود، و آن را تحت تاثیر قرار تفکر، به طوری که من احساس بانوی چگونه از آن همه به یک گیج کننده، ترسناک، عجیب و غریب، و انواع وسواس اشغال افکار تبدیل شده است.

مشاهده لینک اصلی
هرتا مولر تازه ترین نویسنده برای برنده جایزه نوبل ادبیات است - از آنجا که من معمولا از برندگان جایزه نوبل بهره می برم، این کتاب را خریدم. باید بگویم، من تا حدودی نا امید شدم. سبک کتاب تا حدودی جریان هوشیاری است - ما از شخصیت اصلی پیروی می کنیم که یکی از ساکنان کمونیست رومانی است و به طور دوره ای به اتهام حادثه ای از سال های پیش مورد بازجویی قرار می گیرد که در آن یادداشت ها را به جیب های ژاکت کشیدند لطفا با من ازدواج کن@. در این کتاب او در حال حاضر به یکی از این بازجویی ها سفر می کند و ما به اندیشه ها و خاطرات این سفر هیجان زده هستیم. فرض بر این است که آنچه که این کتاب به بهترین شکل بیان می کند، تأثیر ترور در ذهن افراد است - افکار او بی وقفه است ، به طور حیرت انگیز در زمان، در محتوا، در شخصیت. ما در مورد زندگی خود را بسیار پراکنده یاد می گیریم - او برخی از خاطرات را با جزئیات عالی نشان می دهد همه در یک بار، دیگران به چند بار اشاره کرد قبل از آنها در نهایت به نور آمدند. در نهایت من احساس نکردم که شخصیت را به اندازه کافی به اندازه کافی می دانستم - احساس می کردم که اسم حیوان دست و پا گیر داده شده بود و بدبختانه، و این که آنها به خصوص با هم هماهنگ نبودند. من یادآور پایان نوت بوک طلایی بودم که آنا وولف اساسا یک ماه یا بیشتر به ذهنش می رسید. و من فکر می کنم این نکته است: یکی از جمله هایی که با من چسبید، چیزی است که در کنار آن قرار دارد: @ سخت ترین چیز این است که سالم بماند. @ اکنون من کتاب های زیادی در مورد زندگی در رژیم های سرکوبگر خوانده ام و می توانم حدس بزنم آنچه که نیروها عقل را سخت نگه می دارند، اما مولر خودش به شما بینش زیادی نمی دهد. بازجویی ها رخ می دهد؛ اما چرا شخصیت اصلی آنقدر ناامید بود که در وهله اول باقی بماند، که خود را به هر کسی که اتفاق افتاده بود برای پیدا کردن یک یادداشت در جیب ژاکت جدید خود ارائه دهد؟ او هنگامی که رژیم در ابتدا تاسیس شد، داستان هایی از تجربیات پدربزرگش را بازگو می کند، و این ها به اندازه کافی فریبنده هستند، اما شخصیت اصلی او - چه چیزی او را تجربه کرده است؟ از آنچه که در کتاب آمده است، به طور عمده روابط ناموفق، سرکوب سیاسی نیست. هرچند شاید این نکته باشد: شخصیت اصلی خود یک شورشی سیاسی نیست، بلکه عضو گروه مقاومت نیست؛ او، در عوض، یک زن است که به شدت به دنبال عشق است، و اقدامات غم انگیز که او می گیرد به اقدامات سیاسی توسط رژیم ساخته شده است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب قرار ملاقات


 کتاب فهرست شیندلر
 کتاب امپراتوری خورشید
 کتاب هر کسی به فکر خودش
 کتاب کاتالینا
 کتاب پادشاه
 کتاب خانه