کتاب غم های کوچک

اثر الیستر مک لاود از انتشارات کتابسرای تندیس - مترجم: محمد جوادی-داستان تاریخی

آلیستر مک‌لاود استاد دانشگاه، داستان‌نویس و رمان‌نویسِ اهل کاناداست. او دکترای خود را در رشته‌ی نویسندگی گرفته و حدود سه دهه در حوزه‌ی ادبیات انگلیسی فعالیت کرده است. حاصل فعالیت ادبی او بیست داستان‌کوتاه و یک رمان است. رمان‌ غم‌های کوچک یکی از مطرح‌ترین و شاخص‌ترین رمان‌های پست مدرن در کشور کانادا در سال‌های اخیر است که موفق شده جایزه‌ی بین‌المللی ادبی ایمپک دوبلین را در سال ۲۰۰۱ از آنِ خود کند. به مردان یک‌پا فکر می‌کنم که دست‌هایشان را دور شانه‌ی همقطارانشان انداخته‌اند و تلاش می‌کنند کیلومترها راهی که قبلاً در ماه‌های بهار پیاده یا به‌دو رفته بودند حالا لنگ‌لنگان بازگردند... به مردانی که به جای دست، یک بریدگی خونی دارند


خرید کتاب غم های کوچک
جستجوی کتاب غم های کوچک در گودریدز

معرفی کتاب غم های کوچک از نگاه کاربران
علیرغم اینکه این کتاب را دیروز در هواپیما بیش از نیمه راه به راه انداختم، متوجه شدم که در شخصیت ها و داستان ناهمگونی خودم به شدت نگرانم. در نتیجه، من اساسا فقط از بقیه استفاده کردم. من می توانم بفهمم که چرا بسیاری از مردم آن را دوست دارند، همانطور که به خوبی نوشته شده اند، اما شگفت آور آن کسل کننده است، با توجه به اینکه چگونه محترم است. داستان والدین و پدربزرگ و مادربزرگ های الکساندر بسیار جالب است، و من واقعا در مورد جایی که داستان اتفاق می افتد، هیجان زده شدم، اما هنگامی که داستان شروع به تمرکز در اطراف الکساندر و برادرانش، من علاقه خود را اساسا سقوط کرد. من هرگز برای زندگی من نفهمیدم که چرا نویسندگان فکر می کنند که ایده خوبی است که چندین کاراکتر با نام مشابه داشته باشند. من دریافتم که همه چیز در مورد نسبیت و چیزهایی مثل آن، پایدار است، اما برای من همیشه فقط به نظر بی عاطلانه گیج کننده بود. بنابراین، 3-4 ستاره برای شروع جذاب، اما فقط 1-2 برای نیمه دوم این کتاب. از آنجا که نیمه خمیده به نظر می رسد ناخوشایند با توجه به ابتکار مناسب، Ive از این سیستم متوسط ​​محو شد و بر روی 2 تصمیم گرفت.

مشاهده لینک اصلی
چطوری میتونم خجالت بزنم؟ این رمان در مورد دریاچه الیوت، شهر که من در آن متولد شدم، و همچنین سودبور، شهر که در آن من در حال حاضر ساکن هستم. اوه، و برخی از معادن اورانیوم و زمین ناتمام شمالی انتاریو برای اندازه گیری خوب پرتاب شده است. داستان خودم هم بد نیست. تصور من زمانی بود که من خواندن غم و اندوه بزرگ بود که از یک رمان ساخته شده از داستان کوتاه است. هر فصل تقریبا مستقل از بقیه داستان بود. با این حال، اگر آنها را به عنوان یک کل در نظر نگرفت، نمی توانستند آنها را به صورت جداگانه درک کنند. بسیاری از مکان های جغرافیایی به طور کامل تحت پوشش قرار می گیرند و این رمان تقریبا می تواند به عنوان داستان تاریخی دسته بندی شود، زیرا تاریخچه زیادی در صفحات وجود دارد. هیچ غم و اندوه بزرگی نمونه خوبی از داستان تخیلی کانادایی است و علاوه بر این به قفسه کتاب هر کسی می تواند کمک کند.

مشاهده لینک اصلی
در این کتاب آمده و تصمیم گرفت آن را بخواند و ببیند آیا هنوز آن را دوست داشتم؟ انجام میدهم. A / رمان کانادایی بزرگ توسط الیستر MacLeod اواخر. این حماسه مک دونالد کیپ برتون با مهاجرت تاریخی خود از اسکاتلند آغاز می شود. این جزئیات فراموش نشدنی لازم است زیرا افسانه در اعضای خانواده زندگی می کند. تراژدی خانوادگی اعضای خانواده جوانتر است که زندگی آنها به طرز قابل توجهی تغییر کرده است. بعضی از مک دونالد ها به سمت انتاریو و بعضی دورتر حرکت می کنند. شخصیت های بزرگ - پدر بزرگ و پدر بزرگ، کالوم و مادربزرگ. داستان های غیرقابل انعطاف پذیر از سگ ها، اسب ها و گوجه فرنگی ها در لیمینگتون استفاده می شود. MacLeod تنها یک رمان نوشت، اما مانند هارپر لیز برای کشتن یک مشت زدن، این یک گنج است.

مشاهده لینک اصلی
من در مورد این کتاب متضاد هستم و مطمئن نیستم که آیا یا به آن توصیه می شود. پروسس خوب است و نمایش مکان و شخص محکوم است. مشکل من این است که اکثر شخصیت ها اساسا ریش و حیله هستند. من اطمینان ندارم که آیا من قصد دارم به نوعی با آنها (با توجه به میراث اسکاتلندیهایم) من را نادیده بگیرم (یا نمی توانم آن را کنار بگذارم (که یک انگیزه عجیب برای نویسندۀ داستان است). بر خلاف شخصیت اصلی، من نمی توانم دو را به یک کل معقول پیوند دهم. خط پایین: برای 50 صفحه آن را امتحان کنید، و اگر آن را به شما جلب کند، خوب است؛ اگر نه، هیچ توهمی ندارد که آن را به چیزی دیگر تبدیل کند.

مشاهده لینک اصلی
یک رمان کانادایی نسبتا معمولی با شخصیت های ناقص، حوادث غم انگیز و خانواده های ناسازگار است. آنچه که واقعا این کتاب را از هم جدا می کند، نوشتن دقیق آن است که مستقیما منعکس کننده ماهیت در حال تغییر روابط است. امید و طنز همراه غم و اندوه وجود دارد. برای هر کسی که میخواهد رمان خوبی را بخواند، من این را توصیه میکنم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب غم های کوچک


 کتاب امپراتوری خورشید
 کتاب من خدمتکار شاه انگلیس بودم
 کتاب پشت صحنه
 کتاب وقتی یتیم بودیم
 کتاب شیرین ترین رویاها
 کتاب سیذارتا