کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار)

اثر پاتریک زوسکیند از انتشارات علم - مترجم: رویا منجم-داستان تاریخی

پرفروش تحسین برانگیز و احساسات بین المللی، پاتریک سوزکیندز، رمان جدید کلاسیک، یک آزمایش وحشتناک از آنچه اتفاق می افتد زمانی که یک مرد با تساهل در بزرگترین اشتیاق خود - بوی خود - منجر به قتل می شود. در محله های فقیرانه فرانسه قرن هجدهم، نوزاد ژان باپتیست گرینویول با یک هدیه عالی - بوی نامطبوع متولد شده است. به عنوان یک پسر، او زندگی می کند تا بوی پاریس را بیاموزد و خود را به یک عطر معروف برجسته ای که او هنر باستانی را برای مخلوط کردن روغن های گرانبها و گیاهان آموزش می دهد. اما نبوغ گرنویل چنین است که او راضی نیست که آن را متوقف کند، و با وسواس گرفتن بوی اجسام مانند دستگیره های برنجی و چوب تازه بریده می شود. سپس یک روز او یک اشاره از عطر به ارمغان می آورد که او را در تلاش یک بار دیگر وحشتناک برای ایجاد عطر و بوی نهایی - بوی یک باکره جوان زیبا. عطری با روایت خیره کننده روبرو شده است، عطش قهرمانانه ای از قتل و تخریب نفس است.


خرید کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار)
جستجوی کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار) در گودریدز

معرفی کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار) از نگاه کاربران
این کتاب توسط یک دوست به من قرض داده شد. این دوست واقعا یک نویسنده بزرگ و نوع نابغه بود، و همچنین یک احمق بود. من باید در مورد این دوست داشته باشم نام او به معنی غم و اندوه است و او خود را در ناخوشایند یا خشم و یا هیپر از شما جنون و یا ترکیبی از همه آنها و یا هیچ یک از آنها را انجام داد و فقط ساخت یک نسخه اسطوره از او. نوشتن او شگفت انگیز بود. این زنجیر، غنی، خشونت آمیز و غریب بود. این امر به عمق عاطفی شدید می انجامد و پس از آن کاملا احمقانه می شود اما حتی با نوعی تاریکی که غیر قابل تحمل بود رنگ آمیزی شد. اما این دوست و من در حال سقوط است، که شامل نوشتن پروژه دوست مشترک ما بود جمع آوری، از همه چیز برای ایجاد سقوط، اما من حدس می زنم برخی از ما در مورد برخی از موضوعات جدی تر از دیگران است، که منجر به یک بلاگ سمی که در مای اسپیس نوشت و پس از آن یک حزب مست وجود داشت که در آن او را در معرض بینی قرار داد و سپس از بین رفت و از بین رفت، منظورم به اوهایو منتقل شد که در آن نقطه دیگر دوستان نبودیم و من هرگز به کتاب را بازگردانید برای اینکه عادلانه باشد، در مورد کل سر و صدا، با توجه به چند نفر در حزب نه تنها من آن را تخم مرغ و گفت: بارها و بارها، پیش بروید، انجام دهید، جلو بروید، اما او نیز سعی کرد یک بار و از دست رفته، و من بودن نابغه من در آن زمان بود، هنوز هم مانند یک مکنده خطرناک بود. وقتی سر او بینی را متصل می کرد، سر و صدا زد. من فکر می کنم که آن را شکسته شد و برای مدت طولانی بعد از آن صدمه دیده است، اما دوباره آن نوع تقصیر من بود. من برای خواندن عطر برای ماه ها و ماه ها به دلیل آسیب های بینی من و بخشی از آن را به دلیل خواندن یک قطعه شیک از گوزم. سپس آن را خواندم و آن را به سرعت خواندید. این خنده دار، عاشقانه، شورش و خیلی چیزایی بود که دوست داشتم و آن را دوست داشتم. یک شب در شام در آپارتمان من آن را به یک دوست دخترم تحمیل کردم. این دختر هرگز این کتاب را نگرفته اما تا آنجا که می دانم او آن را خوانده است. دوست دختر من و من شکست خورده و او و دوست دیگر دوست نیستند. این باعث می شود من فکر می کنم که عطر، یا حداقل این کپی از آن، برخی از mojo عجیب و غریب است. خوب، مردم این را می گویند، اگر واقعا کمی، جزئی از یهودی، بخشی، با موهای قرمز و یک بینی فوق العاده، تلاش می کند که یک کپی از عطر را به شما قرض بدهد، دو بار در مورد آن فکر کنید. بگو، به خودت، آیا می خواهم روابط من آزمایش شود؟ آیا می خواهم سرپا بایستم؟

مشاهده لینک اصلی
من نمی دانم چه چیزی من را مجبور کرده است که این کتاب را به پایان برساند اما بدترین کتابی بود که تا به حال خوانده ام. من دریافتم که ژان باپتیست احساس بوی فوق العاده ای دارد و وسواس او باعث می شود او را به قتل برسانند. من از این همه عجیب و غریب درک می کنم: او متولد شد و در اثر عشق زندگی می کرد. با این حال، هیچ چیز در مورد داستان که مبهم قابل قبول بود وجود دارد. من می دانم این داستان، اما به نظر می رسید کاملا غیر واقعی و مسخره است که حتی از راه دور قدردانی می شود. علاوه بر این، برای رسیدن به بخشی از کتاب که در آن ژان باپتیست واقعا مردم را به قتل می رساند، به طور مداوم طول می کشد، زیرا بخش بزرگی و بی فایده ای از کتاب که به 10 سال زندگی اش اختصاص دارد، زمانی که او در کوه پنهان می شود. همچنین، اوج لذت نیست (مگر اینکه شما اعدام / صحنه عیاشی را که من فکر می کردم حیله گر ترین صحنه بود شمارش می کنم). چگونه می توان یک نفر را مجبور کرد چنین قطعه بی فایده ای را بنویسد و بدتر، چگونه می توان یک کتاب چنین شهرتی را به عنوان یک پرفروش بین المللی تلقی کرد؟ من از این کتاب متنفر هستم. این اتلاف وقت بود. من نمیخواهم کسی این کتاب را بخواند ... نه حتی بدترین دشمن من!

مشاهده لینک اصلی
این کتاب مثل من بود ... بر خلاف آنچه که هرگز خواند، اما من آن را دوست داشتم. به خصوص فصل گذشته من به طور مرتب خندیدم در صحنه هایی که احتمالا نویسنده احتمالا قصد نداشت با صدای تیزهوشان باشد. شرایط جشن تولد و تولد ژان باپتیست نیز به من خشونتآمیز بود. در طول بقیه کتاب واکنش کلی من این بود: مطمئن نبودم که اگر مستقیما به جهنم برای ریشه کنی شخصیت اصلی فرستاده شود، سعی کردم نظر من را از فرایند خواندن کلی حفظ کنید (من این را می گویم چون ژان باپتیست چندین فرد بی گناه را به قتل می رساند و هر شخصی را که در کل داستان می بیند، نابود می کند. نمونه ای از یک الگو نیست.) به طور کلی، کتاب خوب، نه برای ضعف قلب.

مشاهده لینک اصلی
برای گفتن این کتاب فقط یک کتاب قتل است که محدود کردن کلمات پاتریک Suskinds به ظلم و ستم است. این داستان عشق و وسواس است. از یکی به مقصد یک اسیر حس می شود. جین باپتیست گرینویول، برده ای است برای عطر. همانطور که بعضی از مردم با عطر گل رز یا سنبلچه جذب می شوند، ژان باپتیست از عطر زنانه گرفته شده است. در دمیدهی او، در ذهن تنهایی او، به دنبال این است که برای همیشه این عطر و بوی نامطبوع و زیبایی را حفظ کند، به همین دلیل او را به سمت دروغ گویی سوق می دهد و او را مجبور می کند تا بزرگی جنایات را مرتکب شود، از آن او هرگز بازگشت نخواهد کرد. عطر داستان قهوه ای تاریک ذهن است، جایی که برخی از دیوانه ها برای لحظات ساکن هستند، و بعضی ها برای همیشه باقی می مانند.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب یک تجربه حسی بویایی است، این کتاب را نمی خواند اما بوی، است آسپیره و بازدم محل کلاسیک در فرانسه در قرن هجدهم به عنوان یک محل ناخوشایند، بد بو، هرج و مرج، تهوع و در میان این همه متولد شرح داده شده است این Grenouille، شخصیت ما، در یک بازار پر از ماهی و میوه های فاسد توسط مادر او در هنگام تولد را رها کرد و به یاد بگیرند که برای زنده ماندن بسیاری از آزمون ها در امتداد historiaLo جالب این شخصیت است که او است که توانایی به بوی همه چیز، هوا، شیشه، دریا، گل ها، همه چیز، کاملا همه چیز، اما او خود را بوی نمی دهد. بوی کاملا nada.Debo گویند که این یک داستان است که در توسعه شخصیت متمرکز است، اما خود داستان است و همانطور که گفتم، بیش از هر چیز به ما یک تجربه حسی مانند چند کتاب می توانید انجام بدهید. با این حال، Grenouille، یک شخصیت است که فراموش نکرده است، یک نابغه کامپیوتر است که می تواند با ایجاد عطر ساخته شده با مواد عجیب ± سیستم عامل به دست آورد، ± AR تقلب هر کسی و ارائه آن به عنوان یکی quiera.Es علاقه نرگس، بد، سرشار از تنفر بشریت و © شخصیت منحصر به فرد خود را در زندگی این است که ایجاد perfecto.Esta عطر داستان یکی از بزرگ و زشت است من بوده ام مردان خوش شانس بیشتر ، یک کتاب تاریک و پیچیده مانند هیچ کدام و با یکی از بهترین پایان در تاریخ است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب عطر (سرگذشت یک جنایتکار)


 کتاب آنجا که ایمانم را رها کردم
 کتاب فرشته سکوت کرد
 کتاب جنگی که نجاتم داد
 کتاب هاکلبری فین
 کتاب خطای نسل ها
 کتاب سفر فیل