کتاب صد سال تنهایی

اثر گابریل گارسیا مارکز از انتشارات کتاب سرای نیک - مترجم: کاوه میرعباسی-داستان تاریخی

گابریل گارسیا مارکز، در رمان «صد سال تنهایی» به شرح زندگی شش نسل خانواده «بوئندیا» میپردازد که نسل نخستین از آنها در دهکده ای به نام «ماکوندو» ساکن میشود. داستان از زبان سوم شخص حکایت میشود. طی مدت یک قرن تنهایی پنج نسل دیگر از بوئندیاها به وجود می آیند و حوادث سرنوشت ساز ورود کولیها به دهکده، و تبادل کالا با ساکنین آن، رخ دادن جنگ داخلی و ورود خارجی ها برای تولید انبوه موز را می بینند. شخصیت های مهم رمان عبارتند از: «خوزه آرکادیو بوئندیا» که نخستین مردی ست که به سرزمینی وارد شده که بعدها ماکوندو نام میگیرد. زن او به نام «اورسولا» که در طی حیات خود اداره کردن خانواده را با تحمیل مقررات خود به بچه ها عهده دار میشود، و تولد چندین نسل را به چشم میبیند


خرید کتاب صد سال تنهایی
جستجوی کتاب صد سال تنهایی در گودریدز

معرفی کتاب صد سال تنهایی از نگاه کاربران
یک کتاب فوق العاده، و منظورم این است که در معنای واقعی کلمه این کلمه! اما این کتاب در نهایت به من اجازه می دهد آنچه را که در مورد ادبیات اسپانیایی دوست ندارم رمزگشایی کنم. دوست دارم فکر کنم کهOne صد سال تنهایی @ خالصترین تصویر آینه دون کیشوت در ادبیات مدرن اسپانیایی است؛ روایت متمایز، شخصیت های دوست داشتنی گریز از طریق یک فیلتر رنگارنگ از نیهیلیسم، داستان روایت عرفانی و البته تراکم! OH تراکم. ادبیات اسپانیایی دقیقا مخالف ادبیات فرانسه است. در حالی که فرانسوی می تواند یک فصل کامل درباره یک ابر و یک احساس را در آن ایجاد کند در حالی که زیر آن حرکت می کند؛ اسپانیایی (به دلیل میراث Quixotic!) تمایل دارد که داستان های یک ساله را به یک خط متصل کند! و درگذشت در نبرد، در قبر او B نشان داد که [قرار دادن راز مهم] و خود را کشته، گذر تاج را به جوان ترین او [10 سال ارزش روایت در یک جمله] @ ad infinitum. در اکثر کتاب ها، هر زمان که چشم هایتان را شگفت زده می کنید، می توانید یکبار دیگر تمرکز کنید و راه خود را به یک روایت بازگردانید و بدون نگرانی در مورد خط یا دو نفر که از دست داده اید. در بسیاری از رمانهای فرانسه، شما می توانید فصل ها را از بین ببرید و داستان هنوز کوچکترین تغییری نداشته باشد (اما به شما پروست!) اما فقط در ادبیات اسپانیایی، این داستان کاملا ناخوشایند از دست دادن یک خط تنها است. هر خط Marquez می نویسد به نظر می رسد یک خلاصه به نظر می رسد که نسخه ی تند تر از آن چیزی است که اتفاق می افتد، و در حالی که چیزی با ذاتا اشتباه نیست؛ این تمرکز تا حدودی عاطفی بر احساسات قابل توجه ارزش ارزش هر رویداد را افزایش می دهد. پس از 50th @ Death @ در کتاب، سخت است که سرمایه گذاری و یا مراقبت در شخصیت های بی شماری ظاهری که شما ممکن است دوست داشت. هر شخصیت زیبا و منحصر به فرد است، اما در یک رمان به طوری که با BEAUTY اشباع، زیبایی معنی خود را از دست می دهد. نه تنها مارکز؛ این قیام کوکوشو علیه رمان معمولی و روایت فصلی آن را می توان در نویسندگان مدرن تر اسپانیایی مانند لوسا که رمان های آنها همیشه با احساس مبهم ناراحتی خوانده ام، بدون دانستن چیزی که من در مورد روایت آنها ناتوان بودم، دیده ام. من از این کتاب برای روشن کردن چیزی که من از مارکز و مبانی ادبیات جنوب امریکا ناراحت بود تشکر می کنم! نقد غلط من، به هیچ وجه درخشندگی کامل این بخش ادبیات را کاهش نمی دهد. یک کتاب می تواند هر روز را بخواند و از آن خسته نشود. پس از تمام این منتقدان منفی باید بگویم می توانم خودم را دوباره خواندن این کتاب را بیش از حد بارها ببینید!

مشاهده لینک اصلی
گاو، گاو، زندگی کوتاه است!\nاین احتمالا بهترین داستان (Not @ Book @) است که اخیرا خوانده ام. در میان تمام گفتگوها درباره اینکه چگونه این کتاب برای کسانی که هنوز بخاطر خواندن گروهی یا برنامه درسی و یا هر چیز دیگری بخوانند، در این مورد خسته کننده است، این یک داستان منحصر به فرد است که نمی تواند تکرار شود یا تکرار شود. و این که چگونه من این شاهکار گیب را پیدا می کنم! درست است که نام های تکراری ممکن است به نظر برسند در حالی که خواندن و بسیاری از ما می دانیم کاهش یافته و یا متوقف خواندن این کتاب فقط بر این فرض. با این حال، هنگامی که شما از آن درک می کنید، آسان می شود و شما متوجه می شوید که اسم ها تکرار می شوند، حتی در برابر اتهامات چند کاراکتر. نامها به سادگی تکرار نمی شوند! خیلی بیشتر از این وجود دارد! بنابراین، چه کسی صد سال تنهایی آن است؟ آیا Josà © Arcadio BuendÃa که به یک درخت که او را به دلیل جنون خود را به جای سرخوردگی خود را با ماجراهای دیوانه خود را از دست رفته بستگی دارد یا آیا از śrsula که حمل نگه داشته خود را با وجود اینکه جنون در قالب های مختلف مانند پرشور Imbecile سرهنگ Aureliano Buendía، بی تفاوتی bestial از Josà © Arcadio، گرسنگی Arcadio برای انقلاب، از دست دادن خود را از خواهران همیشه رقیب - Amaranta و ربکا، بی تفاوتی بی گناه Remedios زیبایی و غیره ... آیا این به معنای سرهنگ Aureliano BuendÃa است که بیشتر وقت خود را صرف کار وظیفه ساخت ماهی های طلایی برای جلوگیری از هر گونه تفکرات از شکست های قبلی خود می کند؟ یا این است که، به نظر شما؟

مشاهده لینک اصلی
واقع گرایی جادویی حماسه خانوادگی رنگارنگ کلمبیا، پیچیده شده توسط این واقعیت است که هر نسل از اسامی مشابه با گذشته استفاده می کند و روابط فوق اضافی ازدواج، فرزندان مطرح شده توسط دیگران و برخی از ارتباطات پیچیده، ریز ریز و کم سن نیز وجود دارد. جنبه جالب توجه در مورد بیماری بی خوابی که منجر به از دست دادن حافظه می شود.

مشاهده لینک اصلی
رابطه من با یک صد سال تنهایی متفاوت است. از آنجایی که من اکثر مردم در آمریکای لاتین آن را در مدرسه مطالعه نکرده بودم. من این کار را نکردم چون معلم آن زمان با ما آمد تا عشق را در زمان وبا از خواندن بخواند. و یک راه دیگر، من نمی توانم بیشتر سپاسگزار باشم. اول به این دلیل که احساس می کنم نمی توانست این کتاب را در همان راه آن را دو سال ± سیستم عامل پشت و طبق آمار، و دوم، به دلیل عشق در زمان وبا یکی است (اما از آن است © L) از کتاب های مورد علاقه من. و به همین دلیل به دلیل آن را خاص چون من برای یک شانس especial.Cien سال صرفه جویی شد ± سال تنهایی به طور عمده از ماجراهای BuendÃa خانواده در شهر خاص از ماکوندو صحبت می کند. این کل داستان در عرض صد سال یک خانواده است. این کتاب به 3 مرحله متمایز تقسیم شده است. نخستین مقدمه به خانواده Buendia است، جایی که ما می دانیم اعضای اصلی آن؛ علاوه بر انطباق شهر Macondo. مرحله دوم، که به مدت طولانی تر است، آن سیاستمدار، اجتماعی و توسعه فرهنگی económico ماکوندو، اما بدون غفلت از ماجراهای خانواده و ساخت و ساز از شخصیت. آخرین بخش، اگر چه نه spoiler، من آن را نمی خواهم، زیرا می تواند سحر و جادو کتاب (اگر چه آن را ایجاد نمی کند). و من آن را دوست داشتم. و خیلی از آنجا که روش توصیف و ایجاد گابو یکی از بهترین چیزهایی است که تا به حال برای خواندن آن داشتم. و این داستان پشت سر گذاشته نشده است، اما برعکس، این یک کار کاملا جلا است که من هیچ گونه خطا پیدا نکرده ام و از این موضوع بسیار قدردانی شده ام. در چیزهای خاص، من فکر می کنم در نیمه اول رمان است که تا بحال بهترین، اتصال © muchÃsimo با شخصیت اول، و من واقعا واقعا دوست داشت ترکیب از ماکوندو، خانواده و اصول انقلاب است. علاوه بر این، در تمام رمان های او با حضور رئالیسم جادویی، این است که بهترین گرفته (در آن شرایط TA ©) به عنوان آن را یک نقطه که شما را متقاعد ساخت که سحر و جادو واقعی است می رسد. Locamente عشق، بعد از ± سیستم عامل را به همدستی سال بسیاری © RIL است، از آن لذت بردند معجزه عشق هر دو جدول و تخت، و خیلی خوشحال شد زمانی که آنها هنوز هم دو seguÃan سالمندان خسته مثل خرگوش میدهد و توده و مبارزه با سگ ها @ اما به رغم تجربه باور نکردنی من رمان را خواندم، بعضی از نقاطی که احساس راحتی نمی کردم، وجود داشت. اول تعداد کاراکترهاست؛ که بله © بسیار خوب است که یکی از خصوصیات این کتاب است، اما بیش از هفت نسل و بیش از 40 کاراکتر (شمارش 17 Aurelianos نیست) آن را غیر ضروری است که هدف نهایی از این کتاب است. در واقع، من جرات می گویم که رمان با یک (یا دو) نسل کمتر یک نتیجه بهتر داشته باشد. همچنین، هنگامی که حمل حدود 60 درصد از رمان، من از دست رفته کمی از طرح، چرا که با هر دو آرکادیو و آئورلیانو Josà © نیست quia © N دانست quia © n، که من من در طول این صفحات از دست داد. اما پس از © ها از یک یا دو صفحه، به این نتیجه normalidad.En بازگشته بود، AC © lebre و رمان تحسین شده توسط نویسنده کلمبیایی است که بدون شک یک شاهکار نه تنها در ادبیات آمریکای لاتین است، اما یک جواهر ادبیات جهانی. آیا کتابی که در نظر من، باید نداشتن یک شخصیت اجباری در کالج و مدارس، چون من فکر می کنم که لحظه ای که خوانده، بسیار مهم است یک تجربه خوب است. با معابر گاهی اوقات بسیار کمدین، ریپر های دیگر و همچنین © N جادویی اشتباه، گابریل گارسیا مارکز از AUP و اشعار ± خود و یا یک کار است که نسل ها و قرن ها فراتر ایجاد شده است.

مشاهده لینک اصلی
سرانجام تلاش می کنم یک ماه پس از اتمام این کتاب برای این کتاب بخوانم و هنوز واژه های زیادی برای توصیف این کتاب ندارم. منظورم این است که واژه هایی که می توانند به زیبایی این کتاب عمل کنند. اساسا این داستان شروع به پایان خانواده Buendia. خانواده Buendia دارای سنت است که نام خانوادگی را در خانواده تکرار کنید، حتی اگر فکر می کنید این عادت بد است اما آنها سنت را دنبال می کنند و این آیین را زنده نگه می دارند. و این دلیل این است که برای من بازگو کردن آنچه در کتاب از نظر داستان اتفاق می افتد. حتی اگر من مخلوط کردن نام ها را پایان دهم، شخصیت ها را از طریق اقدامات خود به یاد می آورم. و این برای من زیبایی این داستان است. این کاراکترها خیلی مشابه بودند و با این حال خیلی متفاوت از یکدیگر هستند. مارکز قدیمی و جدیدی را به خوبی ترکیب کرده است که برای من مشخص بود که کدام یک شروع می شود و دیگر به پایان می رسد. شخصیت های او چیزهای جدیدی را با آغوش باز گرفتند اما همچنان به ریشه هایشان ادامه دادند و تا آخر عمر زنده مانده بودند. من به سادگی نمی توانم خودم را متوقف کنم اما از توانایی مارکز در این که چگونه او در همان زمان چندین موضوع را زنده نگه داشته است، شگفت زده می شود. این کار بسیار دشوار است، و نه به ذکر است با همان مجموعه ای از نام. هرگز از محل خارج نشد. مهم نیست که تا چه حد شما بروید، او را به هسته، خانواده Buendia بازگرداند. این کتاب مانند هنر انتزاعی است که در آن شما به معنی (سخت در مورد دیگران می دانید اما من یکی از آنها) می دانم، اما هنگامی که شما آن را دریافت، آن را سخت به تحسین و گرامی داشتن آن نیست.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب صد سال تنهایی


 کتاب خدایان تشنه اند
 کتاب رز برفی
 کتاب مترجم روسی
 کتاب مامور 6
 کتاب گمشده
 کتاب انگار آن جا نیستم