کتاب شکستن دماغ استالین

اثر یوجین یلچین از انتشارات مروارید - مترجم: شهاب الدین عباسی-داستان تاریخی

ساشا زاییکک قوانین پیشگامان جوان شوروی را از سن شش سالگی شناخته است: پیشگام جوان به رفیق استالین، حزب کمونیست و کمونیسم اختصاص داده شده است. پیشگام جوان یک رفیق قابل اعتماد است و همیشه براساس وجدان عمل می کند. پیشگام جوان حق دارد انتقادها در مورد نقص ها را داشته باشد. اما اکنون زمان آن رسیدن به پیشگامان جوان است، روزی که ساشا برای مدت طولانی منتظر است، همه چیز به نظر می آید. او یک عینک همکلاسی با یک گلوله برفی را می شکند. او به طور تصادفی یک مجسمه استالین را در سالن مدرسه آسیب می زند. و بدتر از همه، پدرش، بهترین کمونیست که می داند، تنها شب گذشته دستگیر شد. یوجین یلچین در حال حرکت به داستان یک پسر 10 ساله در حال شکسته شدن در جهان است و در سادگی آن، قدرتمند در پیام او، و دلهره آور در باورپذیری آن استادانه است.


خرید کتاب شکستن دماغ استالین
جستجوی کتاب شکستن دماغ استالین در گودریدز

معرفی کتاب شکستن دماغ استالین از نگاه کاربران
ساشا چیزی بیش از عضو پیشگامان شوروی جوان ندارد. پدر سشا برای امنیت دولتی استالین کار می کند - پلیس مخفی - و ساشا می خواهد مثل او باشد. استالین خود را از دستورالعمل Red Banner در سینه پدرانش Sashas پنهان کرد و به نام او زنگ آهن را از میان ما پاک کرد. @ اگر فقط ساشا دقیقا متوجه این معنی شد و به عنوان @ vermin @ شمارش کرد. Sashas صدای بی گناه و وفاداری کور است. در طول کتاب او اظهارات را بیان می کند که اعتقاد او به خیرخواهی کمونیسم را در مواجهه با تناقض آشکار نشان می دهد. افرادی که از پدرش می ترسند، @ @ respect @ هستند. آن پسر، چهار چشم، که هیچ کاری اشتباه انجام نداده است، توسط پلیس مخفی کشیده شده است، اما این کار درست است؛ زیرا @ دیدن پدر و مادرش @ (که به عنوان «زخم های مردم» زندانی شده اند). پس از اینکه پدرش مادر خود را به بیمارستان منتقل کرد، جایی که او درگذشت، عمه ساسا لاریسا گفت پدرش نگاهی به \"گیلتی\" نداشت و ساسا فکر نمیکرد که باید مراسم خاکسپاری و شگفتی هایی را که پدرش او را برده بود، داشته باشد. احتمالا چون خودم را مقصر دانست که قادر به نجات مادر من نیست. حتی یک پزشک هم نیست، اما مسئولیت آن را دارد. @ فقط در دو روز کوتاه، جهان سها به سمت بالا بریده می شود. او درباره رژیم استالین رژیم استعماری بیشتری می داند از او می خواهد بداند. با پایان این رمان کوتاه، او هنوز بسیاری از حقیقت را انکار می کند، اما او درک جدید و دردناکی از آنچه که به معنای کمونیست است، است. ناتال استالین کوتاه، اما قدرتمند است. آن را به طریقی نوشته شده که کودکان می توانند درک کنند. آیا آنها توانستند کمونیسم را درک کنند؟ قطعا نه. من حتی فکر نمی کنم که بتوانم این را درک کنم. اما شروع آن است. با این حال مشکل اینجاست: من فکر می کنم این قفسه کتاب برای کودکان بسیار جذاب است. من نمی توانم فکر کنم یک کودک تنها که فلپ ژاکت را بخواند و بخواهد این را بخواند. آنها هیچ نظری ندارند که استالین بود یا چیزی کمونیست است. تا آنجا که من می دانم، آنها در مورد مدرسه هم درس نخوانده اند. من ندیدم با این حال، حقیقت این پیام برای ما، فرزندان ما و فرزندانشان ارزشمند است. وجود خواهد داشت برخی از مربیان شجاع که الهام بخش خواهد شد که این کتاب را به برنامه درسی خود بسپارند. آموزش پیش زمینه تاریخی پیش نیاز است، اما پتانسیل بحث های شدید در کلاس درس بی اندازه است. خارج از کلاس، در خانه، این است که این کتاب می تواند بیشترین قدرت را داشته باشد. والدین، این کتاب را بخوانید و با فرزندانتان بخوانید. با آنها درباره زندگی ساشا صحبت کن. به آنها بگویید که درباره کمونیسم چه می دانید، و اگر احساس می کنید به اندازه کافی نمی دانید، در مورد آن با هم یاد بگیرید. فرزندان ما باید این حماسه را در تاریخ بدانند تا اجازه ندهند تکرار شود.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب به من یادآور موریس گلیتمنز اشاره کرد که در آن هر دو شخصیت اصلی پسرانی هستند که در مورد وضعیت سیاسی در کشورهایشان بسیار ساده لوح هستند. در Gleitzmans کتاب نازی ها را در جنگ جهانی دوم لهستان؛ در کتاب یلچین استالین روسیه را مطالعه کنید. جوان ساشا خود را یک طرفدار وفادار استالین و یک کمونیست خوب مانند پدرش می داند. در آستانه ابتلا به پیشگامان جوان، همه چیز تغییر می کند وقتی که پدرش دستگیر شود. ناگهان او تنها است، مجبور است با چشمان مختلف به همه چیز اطرافش نگاه کند. تصویری روشن از این که چگونه یک سیستم سیاسی که به راحتی جوانان خود را به راحتی می توان آن را تحریک کرد، می تواند به همان اندازه به سرعت آنها را تخریب کند. من در این زمان رمان هایی درباره YA در مورد زندگی در روسیه خواندم، اما این یکی از زیباترین بود، یکی از آنهایی که بیشترین تاثیر عاطفی روی من بود، من فکر می کنم چون شخصیت او خیلی جوان است. نویسنده معتقد است که داستان براساس تجربیات پدرش است که از رژیم استالین جان سالم به در برد. این نوع کتاب است که واقعیت های خشک تاریخ را به ارمغان می آورد. بسیار توصیه شده!

مشاهده لینک اصلی
دختر من، یک متخصص رسانه های ابتدایی، این کتاب را قبل از من خواند و در بررسی خود او را تعجب کرد که چگونه دانش آموزان به این کتاب واکنش نشان می دهند، زیرا آن ها یک قطعه تاریخی را نشان می دهند که احتمالا کمی به هیچ چیز نمی رسند. با او موافقم Cover enticing، اما من نمی دانم که دانش آموزان ابتدایی این کتاب را دریافت خواهند کرد. با این حال، من فکر می کنم این یک ارتباط برنامه درسی برای معلمان است و با صدای بلند خواندن واقعا خوب است. بحث برای روشن شدن دانش آموزان در مورد تاریخ داستان و سپس ایجاد همبستگی با مکان هایی در جهان که سقوط حکومت در آن هنوز هم رایج است، این کتاب را بیش از سه ستاره می کشد. من با این ایده به اشتراک گذاشتن آن با تاریخ جهان دبیرستان معلم او خواننده است و فقط ممکن است برای دانش آموزان مسن تر از جمعیت خواندن که هدف این کتاب است، امکانات بیشتری را ببینند.

مشاهده لینک اصلی
داستان عجیب و غریب در مورد سرخوردگی پسران جوان با استالین، رژیم سرکوبگرانه در اتحاد جماهیر شوروی. گروه سنی این کتاب برای آن نوشته شده است که نیاز به داستان تاریخی دارد تا به طور کامل داستان را بفهمد اما برای مطالعه خواندن و گفتگو گروهی مناسب است. در یک بعد، نویسنده بحث خود را تجربه در حال رشد در اتحاد جماهیر شوروی.

مشاهده لینک اصلی
پسر جوان که دروغ استالین را باور دارد. متاسفم که این زندگی بسیاری از مردم بود!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شکستن دماغ استالین


 کتاب دیوید کاپرفیلد
 کتاب کشتی نو عروسان
 کتاب تاریخ محاصره لیسبون
 کتاب روزهای برمه
 کتاب نایب کنسول
 کتاب پستچی