کتاب شهربانو

اثر سوزان فیشر استیپلز از انتشارات نشر چشمه - مترجم: سوسن ضیاء-داستان تاریخی

با استفاده از زمان کنونی و صدای خود Shabanu، این اولین رمان پر زرق و برق، خواننده را، با شگفتی شگفت آور، به زندگی و ذهن دختر پاکستانی شجاع، هوشمند پاک می کند. زندگی شاداب و بی رحمانه به Shabanu جوان قدرتمند است که خانه آن کویر پاکستان پاکستان است. دختر دوم در یک خانواده بدون پسران، او اجازه داده شده است که آزادی های بیشتر دختران مسلمان را ممنوع کند. اما هنگامی که یک برخورد تراژیک با یک مالک زمیندار قدرتمند و قدرتمند، برنامه های ازدواج خواهر بزرگترش را خراب می کند، شابانو از هر چیزی که از آن رویای خواسته شده است، فدا می شود. آیا او باید آنچه را که لازم است برای احترام به خانواده اش احترام بگذارد - یا به قلب خود گوش فرا دهد؟


خرید کتاب شهربانو
جستجوی کتاب شهربانو در گودریدز

معرفی کتاب شهربانو از نگاه کاربران
شابانو، دختر شتردار، با آزادی بیشتر از دختران بسیاری در پاکستان رشد کرده است. با این حال، تغییرات برای Shabanu می آیند. به زودی خواهر بزرگترش ازدواج می کند، و شابانو خودش نزدیک به زن بودن است. وقتی یک رواج ترسناک برای خانواده اش تغییر می کند، باید Shabanu گزینه ای دشوار را انتخاب کند. کمی وقت گرفتم تا به این کتاب دست پیدا کنم، اما زمانیکه در نیمه راه بودم، به سختی می توانستم آن را کنار بگذارم. من تعجب می کنم که دقیق بودن آن در تصویری از فرهنگی است که آن را نشان می دهد.

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب را دوست داشتم! من احساس کردم که من در حال حرکت در کنار Shabanu به عنوان او برای شتر عزیزان خود را مراقبت. من باید شخصا Mithoo و Guluban را بدانم. وقتی این کتاب را به پایان رساندم، به نظر می رسید که من از تعطیلات به بخشی از جهان که من بسیار کمی در مورد آن میدانستم، برگشتم. من می خواهم 2 کتاب دیگر را در این مجموعه بخوانم.

مشاهده لینک اصلی
این چند سال است که در قفسه من نشسته است، خوانده نشده است و سرانجام آن را در دو روز به پایان رسانده است. این کاملا جذاب بود، هرچند ناخوشایند، کاملا کنتراست بین لحظات شادی و لحظات غم و اندوه بود. من کتاب دوم را در قفسه هم دارم و احتمالا آن را به زودی خواهم خواند.

مشاهده لینک اصلی
به خوبی نوشته شده با بسیاری از نقاشی های رنگی زیبا بسیاری از جهان هرگز دیدن نیست. متأسفانه بخش هایی از آن جهان تاریکی هستند. بنابراین، در حالی که این یک برنده جایزه نیویورک است و به صورت داستان جوانان بالغ به حساب می آید، ایده توصیه می کند خوانندگان متوسطه، بالغ شوند و والدین نتوانند به سوالات مربوط به روابط بالقوه اشاره کنند و ازدواج کنند.

مشاهده لینک اصلی
بازبینی کتاب از مدرسه راهنمایی

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شهربانو


 کتاب دستیار ماما
 کتاب بر گام خرچنگ
 کتاب تورتیافلت
 کتاب آشیانه ی اشراف
 کتاب تاریخ محاصره لیسبون
 کتاب گل های ویرانی