کتاب شهربانو

اثر سوزان فیشر استیپلز از انتشارات نشر چشمه - مترجم: سوسن ضیاء-داستان تاریخی

با استفاده از زمان کنونی و صدای خود Shabanu، این اولین رمان پر زرق و برق، خواننده را، با شگفتی شگفت آور، به زندگی و ذهن دختر پاکستانی شجاع، هوشمند پاک می کند. زندگی شاداب و بی رحمانه به Shabanu جوان قدرتمند است که خانه آن کویر پاکستان پاکستان است. دختر دوم در یک خانواده بدون پسران، او اجازه داده شده است که آزادی های بیشتر دختران مسلمان را ممنوع کند. اما هنگامی که یک برخورد تراژیک با یک مالک زمیندار قدرتمند و قدرتمند، برنامه های ازدواج خواهر بزرگترش را خراب می کند، شابانو از هر چیزی که از آن رویای خواسته شده است، فدا می شود. آیا او باید آنچه را که لازم است برای احترام به خانواده اش احترام بگذارد - یا به قلب خود گوش فرا دهد؟


خرید کتاب شهربانو
جستجوی کتاب شهربانو در گودریدز

معرفی کتاب شهربانو از نگاه کاربران
آیا لذت بردن از خواندن Shabanu: دختر باد؟ واقعا نیست این کتاب افتخار نیوبری به نظر من این نیست که کتاب نیوبری یا نیوبری افتخار باید باشد. من مطمئن هستم که این به من عادلانه است، و این می تواند یک چیز خوب باشد که یک کتاب کودک متنوع است. Shabanu قهرمان جوان این رمان است. شازده یا شاید دوازده. در آستانه @ بزرگسالان @ در فرهنگ او، تقریبا از سن ازدواج است. عروسی او قبلا مرتب شده است - پسر عموی او - اما هنوز حدود یک سال است. عروسی خواهران او، خواهر او حدود سیزده است، زمانی که رمان افتتاح می شود، چند ماه است. ازدواج های مرتب برای هر دو آنها با پسرعمویشان است. (من فکر می کنم یکی از آنها 15، 17 است. آنها برادر هستند). این رمان در پاکستان تنظیم شده است. (من با توجه به پاکستان معاصر به نشر). شابانو و خانواده اش در صحرای زندگی می کنند و شیوه زندگی عشایری بیشتری زندگی می کنند. آنها با توجه به زمان سال و مقدار آب از محل به محل سفر می روند. Shabanu را دوست دارد، دوست دارد، دوست دارد، دوست دارد به شتران، و او علاقه مندی های دلخواه را در میان آنها دارد. او حسادت نمی کند خواهر او @ بالا رشد کرده است. @ او از آزادی او به عنوان یک کودک لذت می برد. اگرچه هنوز کامل نیست، آزادی مطلق است. (من نمی گویم لزوما باید باشد.) تنظیم جالب است. خوانندگان قطعا در معرض یک دنیای کاملا جدید، دنیای شترمرغ قرار می گیرند. من فکر کردم بارها اطلاعات کمی در مورد شتر ها وجود دارد. اگر زندگی بر اساس برنامه رفته بود، رمان به نوبه خود به طور اتفاقی تاریک و افسرده را نمی گرفت. اما همه چیز به طرز وحشیانهی قبل از عروسی خواهرانش اشتباه بود و شمابا خودش را میپردازد، گرچه او مسئول نیست یا سرزنش وقایع را جبران میکند. به نظر می رسد اکثر شخصیت ها یک پایان شادتر از خودش دارند. این ممکن است یا کاملا واقع بینانه باشد اما مطمئنا منصفانه نیست. این ممکن است افراطی هایی را که فرزندان در نظر نگرفته اند مطرح کنند. (مشاهده اسپویلر) [برای یک دختر یا یازده یا دوازده ساله که به دلیل ازدواج در برابر خواست او فروخته می شود، چه کسی حق دارد آن را به زن دیگری بدهد ؟! با توجه به این واقعیت است که یک فرزند دارد و داماد باید در پنجاه سالگی اش باشد. با توجه به این مطلق آخرین چیزی است که او می خواهد. (پنهان کردن اسپویلر)] من مطمئن نیستم که کدام خوانندگان پاسخ با یک رمان مثل این هستند. شاابا ممکن است اولین یا یکی از نخستین خوانندگان کتاب باشد که: a) ستاره یک خانواده مسلمان است، دارای یک قهرمان مسلمان است، یا ب) در پاکستان قرار دارد. من فکر می کنم که تصور می شود که خوب باشد، اگر این منطقی باشد. به خصوص با توجه به پایان دادن (مشاهده اسپویلر) [آن را با پدرش میبرد BEATING HER (پنهان کردن اسپویلر)].

مشاهده لینک اصلی
انگلیسی 425 نام فرستنده _Cati Howard__Book کتاب کتاب موضوع بانک: __Shabanu___ اطلاعات ارجاع: عنوان Shabanu: دختر از WindAuthor سوزان فیش StapsPublicator دل Laurel-Leaf سال 1989 تعداد صفحات 240 سبک مختلف چند فرهنگی سطح علاقه سطح 9-10 gradersPotential گرم گدازه : زمانی که شتر ها در حال جفت شدن هستند. پاسخ عمومی / واکنش: من فکر کردم که این یک کتاب عالی برای خواندن بود. این توانست توجه من را به خود جلب کند و من را تا انتها نگه دارد. من احتمالا این کتاب را بعنوان یک کتاب گاه به گاه خواندنی نخواهم گذاشت حتی اگر احساس کردم که این کتاب داستان قدرتمندی برای گفتن دارد. سوژه ها، تم ها و ایده های بزرگ: خانواده ها، عاشقانه، عشق، نژاد، فرهنگ، غلبه بر موانع شخصیت ها: Shabanu، Phulan ، مادر، دادی، پدربزرگ، شارما، فاطمه، انتی، حمیر، خلاصه مراد پلات: این داستان در مورد یک دختر به نام شابانو در پاکستان رشد می کند. او جوانتر از دو خواهر است که هر دو با همسران خود که برادر هستند ازدواج می کنند. پس از برنامه ریزی عروسی و تسویه حساب در بسیاری از عوارض، از جمله مرگ پدربزرگ خود، دو خواهر به سرزمین پسر عموی خود و همسرش به همیر سفر می کنند. پس از رسیدن، هیجان Shabanu به خاطر یک مالک ثروتمند زمین که با خانواده Murad و Hamirân فریب خورده است، کوتاه می شود. برای مقابله با دشمنی، Shabanu به برادران ثروتمند مالداری رحیم صاحب معامله می شود تا از زمین های مراد حفاظت کند. عمه شبنای وعده داده است که پناه او از رحیم صاحب و پدرش است. توانایی ها (از جمله بررسی ها و جوایز): برنده جایزه افتخار 1990 Newbery، برنده انجمن بین المللی خواندن جوایز جوانان انتخاب بزرگسالان، کتاب یاد شده در زمینه مطالعات اجتماعی 1992، برنده جایزه معلم IRA، برنده کتاب جایزه کتاب افتخار Book Boy Fan Book، برنده کتاب برجسته سال نو نیویورک تایمز، بهترین کتاب ALA برای جوایز بزرگسالان، کتاب مشهور ALA، دانلودها یا سایر موارد احتیاط: اگرچه این یک کتاب عالی است ممکن است لحظاتی در متن باشد که ممکن است برای خوانندگان جوان شدید باشد. ایده های تدریس: شاابا: دختر باد یک کتاب عالی است که با فعالیت های مطالعات فرهنگی یا اجتماعی مرتبط می شود. به عنوان یک فعالیت خواندن پست، من دانشجویان را مجبور می کنم یک مجله را وارد کنید که آنها را در جایگاه شانا قرار می دهد. به عنوان یک فعالیت دوم خواندن پست، من دانشجویان را با زندگی شان مقایسه می کنم و با آنها مقایسه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
Imas Istiani Response # 10 اولین بار در ذهن من ظاهر شد پوشش: این باید soooo پر از شرق شناسی است. اما دیدن تمبر Newberry Honor بر روی آن، من آرزو می کنم که من اشتباه می کنم که مردم می گویند \"این کتاب را با پوشش آن قضاوت نکنید.\" Shabanu یک دختر 11 ساله، دومین دختر دالیال ایباسی یا داادی است Shabanu اشاره به تنها خواهر او زیبا Phulan است، در سن سیزده ساله که به همسر، پسر عموی خود، متعهد است. در همین حال، Shabanu نیز وعده داده شده ازدواج با مراد، برادر Hamidâ € ™ ثانیه. طبق سنت های سفارشی، دادی باید برای هدیه، هدیه، سوغات و هزینه ازدواج آماده شود. داشتن دو دختران زندگی دشوار برای مردم کویر مانند ددی است. Lucikly، به عنوان او قادر به بالا بردن بهترین شتر، او در طول چند سال برای دو ازدواج کافی است. در کویر Cholistan به این معنی است که آنها زمانی که دریاچه (یا toba) خشک است حرکت می کند. همانطور که پدر و مادر خواسته است، خانواده به دوروور منتقل می شود. وقتی دوروور نیز خشک است، خانواده در نهایت به Mehrabpur تبدیل می شود، که در آن زندگی می کند خانواده Pholan. زندگی به نظر می رسد کامل است، Phulan نمی تواند صبر روز، زمانی که او به کلبه جدید با حمید حرکت می کند، تا زمانی که صاحبخانه می آید و فالان را شاد می کند. نیمه اول کتاب برای همه چیز خسته کننده است. این فقط به شما در مورد زندگی کشاورز شتر در صحرا می گوید و اینکه چگونه یک تجارت بزرگ سالانه در یک شهر بزرگ به نام سیب می گذارند. من منتظرش بودم بخاطر برخی از صحنه های تعلیق یا سرنگونی. وقتی که من بعد از اولین صفحات نیمه دوم تقریبا رها شدم، بالاخره چیزهایی را می خوانم که در اینجا خوانده ام. و هنگامی که آخرین صفحه را بسته بودم، غمگین بودم و دانستم که قبل از خواندن آن قضاوت كردم تا جلد كتاب را درست كنم. در مجموع، به عنوان یک مسلمانم، من از خواندن كتابهای شرقی مانند این ناامید هستم. همیشه در مورد ازدواج فرزند، فقر، pedophilia، tribalism و غیره است. این موارد منفی همیشه با اسلام به عنوان مذهب خود مرتبط است. به همین ترتیب، آموزه های اسلام، تأثیرات وحشتناک آنها را به خود جلب می کند. بسیاری از مردم نمی دانند که این چیزها به جای تدریس اسلامی، بیشتر فرهنگی است. بنابراین، پس از خواندن شابانو، من دیوانه هستم؛ در این کتاب دیوانه شده، اما همچنین متوجه شده است که در آنجا، در پاکستان، ازدواج فرزندی هنوز وجود دارد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب شگفت آور نوشته شده است. زبان پاک، مستقیما از قلب دختران جوان و همچنین یک داستان برای گفتن است. در تمام زمینه ها با توجه به زندگی عشایری بیابانی؛ از ماسه سنگ ها، وابستگی به حیوانات / شتر ها و جستجو برای آب و وسایل سرپناه. آب به ویژه یک عامل است که هرگز نمیتواند به جایگاهی ثانوی از اولویت برسد. و پاسخ به این دختران معضل درون فرهنگ او و انتخابهایی که به مسیر زندگی او داده شده است؟ این خیلی عالی بود. از آنجا که این قدرت درونی و هویت فردی است که هسته اصلی است. نه فقط برای زنان، بلکه مخصوصا برای زنان. این فرهنگ بسیار نزدیک به زندگی جمع کننده شکارچی است که هزاران و هزاران سال زندگی کرده است. انتخاب آنها محدود بود و بسیاری از زندگی آنها پیش از این تعیین شده بود، درست همانطور که تبدیل شد. این کتاب تجدیدنظرطلبی نبود و قضاوت نکرد، اما دختران را دوست داشت و افکار و دنیای خود را بیان کرد. و این را به شیوه ای کاملا دقیق و واقعی برای این زندگی در پاکستان بی نظیر انجام دادم. من ناامیدم که بسیاری از این کتاب ها را در این سایت در چنین شرایط قومی مورد بررسی قرار می دهند. و لطفا این را نفهمیده اید به این معنی است که ضرب و شتم برای نافرمانی یا عروسی کودک و یا چنین پدرسالارانه ای دشوار است. اما به دلایل بسیار اقتصادی و بقا وجود دارد. و قضاوت او (و همچنین پدر و مادرش) توسط استانداردهای صنعتی نخبه گرایانه، متواضع است. و خود ارزیابی و دانش از قدرت مخفی خود او توسط این دختر یاد گرفت زمانی که او نمی تواند @ پیرو @! این امر می تواند به شدت توسط بسیاری از انسان های دیگر که امروزه با تعداد بسیار بیشتری از گزینه های زندگی می کنند، یاد بگیرند، اما در عوض با خالی هایی که بدون نیاز به پر شدن هستند پر می شود. پایان فوق العاده بود. من تا آن زمان 4 ستاره را به او دادم، اما پایان من را به سوی 5 رفت. این زندگی بود. زندگی به عنوان آن بازی می کند. این نیز در سال 1989 نوشته شده بود و بنابراین برای من جالب بود که @ pre @ از طالبان واقعا شدید و دیگر مقامات مذهبی را در مقیاس های بزرگتر و شدیدتر از گذشته داشته باشم. زنان در حال حاضر از نظر ازدواج انتخابی کمتری دارند و در اکثر موارد بیشتر از هر چیز دیگری خواندن و نوشتن دانش را ندارند. بنابراین خوشحالم که این سالها پس از آن در کتابخانۀ کتابخوانی کتابخوانی نوشته شد.

مشاهده لینک اصلی
این زمان بسیار هیجان انگیز برای Shabanu و خواهرش است. آنها ازدواج می کنند. پدرشان پول زیادی را در گردنبند و گوشواره های درخشان صرف کرده است، طلا و جواهر برای ملکه. پارچه ای برای لباس های عروسی خود را انتخاب کرده اید - ابریشمی زیبا در رنگ های غنی، گلدوزی ساخته شده در چرخش swooping از طلا و نقره، حجاب ظریف و کفش های پیچیده ساخته شده، چیزهایی که دوست داشتنی طول می کشد نفس خود را دور. هدایا شروع به ریختن، ریز و درشت کرده اند که هرگز قادر به پرداخت آن نیستند. غذا بالا میرود و خانواده و دوستان سفر می کنند تا به خوبی برای آنها آرزو کنند. موسیقیدانان برای جشن ها وارد خواهند شد و رقص به مدت طولانی ادامه خواهد داشت. احتمالا بزرگترین و زیباترین جشن زندگی آنهاست. هر چیزی که یک دختر می تواند در روز عروسیش بپرسد. به نظر می رسد فالان خواهر Shabanu به نظر می رسد، به هر حال، او نمی تواند بیشتر شاد باشد. اما Shabanu خوشحال نیست. از آنجا که شابانو آمادۀ ازدواج نیست - او تنها دوازده سال دارد. این داستان یک دختر در پاکستان است. او هوشمند و مهربان است، آزاد است، سخاوتمندانه و مستقل است؛ هرچیزی که زن جوان مطابق با خانواده و فرهنگ او نیست. خانواده اش او را دوست دارد، اما نمی فهمد چرا می تواند آن را بیشتر شبیه فلوان، که زیبایی و زیبایی باشد. فولان نمی داند که در تمام طول روز زنان کار را در خانه نگه می دارد. او واقعا به نظر می رسد مانند آشپزی و تمیز کردن از صبح تا شب و او نمی تواند منتظر بماند تا مقدار زیادی از نوزادان داشته باشد. شخصا، Shabanu فکر می کند خواهر او را نمی داند چرا که او کمی از سر و صدای. و او کمی حسادت از خوشحالی ساده ی خواهر خود را حسادت می کند. خوب است که والدینش تصمیم بگیرند که او باید یک مرد کافی باشد تا پدربزرگش ازدواج کند. از آنجا که Shabanu واقعا انتخابی ندارد. از کجا می آید، او نمی خواهد انتخاب کند که چه کسی برای ازدواج، پدر و مادرش و اعضای خانواده قدیمیتر تصمیم بگیرد که برای او باشد. این واقعیت برای بسیاری از دختران شما است که در طرف مقابل از جهان زندگی می کنند. جهان شمابا زیبا و محدود است. چگونه او قرار است رشد کند و شخص خودش باشد، زمانی که هیچ کدام از گزینه ها در زندگی او وجود ندارد؟

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شهربانو


 کتاب میدل مارچ
 کتاب شمال و جنوب
 کتاب زندگی اسرارآمیز
 کتاب ارلاندو
 کتاب مرگ وزیر مختار
 کتاب دختر برفی