معرفی کتاب شرلوک هلمز در محلول هفت درصدی

اثر نیکلاس مه یر از انتشارات مروارید - مترجم: رامین آذربهرام-داستان تاریخی

ابتدا کشف شده و سپس توسط نیکولاس مایر ویرایش و حاشیه نویسی شده است، "راه حل هفت نفره" مربوط به همکاری ناگهانی و ناشناخته سیگموند فروید با شرلوک هولمز، که توسط دوست و مورخ هولمز، دکتر جان H. واتسون ثبت شده است. علاوه بر این گزارش هیجان انگیز خود از همکاری آنها در مورد توطئه دزدانه که در آن زندگی میلیون ها نفر در تعادل آویزان است، نشان می دهد چنین چیزهایی مانند هویت واقعی پروفسور ماریاری، مخفی که مشترک شرلوک و برادرش Mycroft هولمز و کارآگاهان در طول عمر بزرگ، زمانی که جهان معتقد بود که او مرده است، محل سکونت واقعی است.


خرید کتاب شرلوک هلمز در محلول هفت درصدی
جستجوی کتاب شرلوک هلمز در محلول هفت درصدی در گودریدز

معرفی کتاب شرلوک هلمز در محلول هفت درصدی از نگاه کاربران
نویسنده‌ی بی‌شخصیت اومده برای این‌که یه داستان بنویسه آقامون، (شرلوک هلمز) رو کرده: عملی! آخه این درسته؟ این کار انسانی‌زاده؟ حالا ما که آدمها و طرفداران متعصبی نیستیم که بریزیم خیابون، در تمام شهرها و کشورهایی که باهاشون رابطه داریم تظاهرات خودجوش بکنیم و فریاد بزنیم و شعار بدیم: هیهات من الذله! جانم فدای شرلوک

حالا خوبه ما از این دسته طرفداران نیستیم. اما آقای نویسنده! شما که این قطب عالم امکان رو کردید عملی! حداقل می‌اومدی یک داستان درست و حسابی می‌نوشتی که در اون به جای داستان‌گویی به مزخرف‌گویی نیفتی. نمی‌دونم نویسنده مرده‌ست، زنده‌ست. اما فکر کنم پیر شده باشه. ارزش نداره حکم ترورش را صادر کنیم
مشاهده لینک اصلی
** spoiler alert ** قصه جالبی بود. تا وسط کتاب به موریارتی مشکوکیم. در واقع باورمون نمیشه که نویسنده بخواد موریارتی رو صرفن توهمات شرلوک هلمز معرفی کنه. هرچی که نباشه موریارتی بدمن محبوب ماست. اما با وجود اینکه از دو سوم پایانی کتاب عملن متوجه میشیم که موریارتی واقعن از داستان حذف شده باز قصه جالب و جذابی داره. البته توصیفات از صحنه تعقیب قطار و رودررویی شرلوک هلمز و بارون (مبارزه روی سقف قطار در حال حرکت؟ واقعن؟) تکراری، خسته کننده و کلیشه ای از آب دراومده. گرچه کتاب برای اولین بار در سال 1974 یعنی چهل سال پیش منتشر شده و شاید اونموقع رویارویی شخصیتها روی سقف قطار در حال حرکت هنوز جذابیت داشته.
وارد کردن فروید به داستان خیلی هوشمندانه و با دقت انجام شده. نمیشه فروید رو از داستان حذف کرد. نمیشه روانشناس دیگه ای به جاش گذاشت و نمیشه داستان رو از وین به جای دیگه ای منتقل کرد. وارد شدن فروید به داستان و همچنین توصیفات واتسون از چهره و حرکاتش و مخصوصن سیگار کشیدنش بامزه ست و تصویر معروفی که از فروید توی ذهن داریم (روی جلد کتاب تفسیر رویا) رو تکمیل میکنه.

مشاهده لینک اصلی
شرلوک هولمز، جان واتسون و سیگموند فروید نیروهای خود را برای مقابله با اعتیاد به هولمز کوکائین، برای نجات یک زن و احتمالا جلوگیری از جنگ جهانی غول پیکر پیوند می خورند.

مشاهده لینک اصلی
خیلی خوبه بخش اول کتاب بهترین است. در اینجا یاد می گیریم که اعتیاد هولمز به کوکائین (یکی از ویژگی های داستان های اصلی) موجب شده است که او فریبکار شود. نتیجه این است که برخی از آنچه ما فکر می کنیم ما در مورد هولمز دانستن بود گمراه کننده به حداقل می گویند. واتسون، ترس از اعتیاد هولمز، او را نابود می کند، او را به دریافت کمک روانشناسی از زگموند فروید جوان می برد. چنین حرکتی ممکن است به نظر می رسد کمی در مورد بخش مایرز احمقانه؛ با این حال، آن را به جای صریح کار می کند. برای نیمه اول کتاب، من نمی توانستم خواندن را متوقف کنم. نیمی از کتاب هنوز سرگرم خواندن است، اما من آن را با همانcant قرار ندادم @ impulse. حداقل تا 30 صفحه آخر. این 30 صفحه گذشته بسیار هیجان انگیز است، شامل تعقیب قطار و دوئل شمشیربازی در بالای قطار سرعت بالا! اما در مورد قدرت های اروپایی و نیروهای اجتماعی که به زودی (34 سال پیش) نخستین جنگ جهانی را آغاز خواهد کرد، یک طرح نسبتا احمقانه وجود دارد. این غیر ضروری بود و بر خلاف محور اصلی داستان های هولمز، جایی که اکثریت پرونده های هولمز برای ما از افراد عادی و حوادث بود، نه امور بزرگ جهانی - هر چند دایل اغلب واتسون را به هولوکاست اطلاق می کند، با مواردی که از لحاظ تاریخی مهم تر است Reall آن را بیش از حد به ارمغان آورده است. با این حال، حتی در اینجا، این کتاب کار می کند و فقط خواندنی عالی است. من مشتاقانه منتظر خواندن داستانهای مایرز هولمز هستم - او حداقل دو نفر دیگر دارد و توصیه می کند که دیگران هم همین کار را انجام دهند.

مشاهده لینک اصلی
فکر می کنم این درست است داستان غم انگیز هولمز از بیکر خیابان برای آن سه سال است که او رفته بود @ و جان واتسون دو داستان ساخته شده است، یعنی راه حل نهایی و خانه خالی برای توضیح عدم وجود است فقط بیش از حد ، اما یک داستان دوست داشتنی پس از همه! اگر واتسون نمیتواند به اندازه کافی کارآگاه بزرگ و بسول او را بدست آورد، این یکی از بهترینهاست. من آقای آقای Meyer را تحسین میکنم برای تصور و نوشتن چنین داستان فوق العاده خوبی از دو همراه شگفت انگیز 221B خیابان بیکر. من دوست دارم که چگونه آن را به عنوان دستنوشته ای یافت شده از دکتر جان H. واتسون، قبل از مرگ او در سال 1939 نوشته شده است. این همه ما را در مورد او و از تحسین و تمجید از دوست خود آقای شرلوک هلمز به ارمغان می آورد. این نیز ما را با چنین دیدگاهی منحصر به فرد و شخصیت فوق العاده ای در دکتر سگموند فروید ارائه می دهد. داستان اعتیاد کوکائین به نظر میرسد که به خصوص اگر یکی از آن ها ناراحت شده و با استفاده از کوکائین هولمز در داستانهای نویسنده کانن دویل ناراحت شود، زمانی که ذکر شده است. نه خیلی زیاد که او از آن استفاده کرد، اما آنچه که می توانست به خاطر آن انجام شود. شاید ... چیزی که من در مورد داستان تحسین می کنم شانس این است که خواننده را مجددا به رابطه هولمز / واتسون می روم. داستان دیگر، نه فقط بخش کارآگاهی / تفکر داستانها، بلکه احساسات قابل اعتمادی و انسانی هم برای یکدیگر احساس می شود. برای دکتر واتسون در ابتدا نقش اصلی را بر عهده بگیرد. برای او به ما بگویید که چقدر و به چه میزان مایل به هولمز است. او مایل بود پولی مانند آب صرف کند تا بتواند هولمز را به دکتر فروید در وین برساند. همه اینها با حمایت همسرش و کمک برادر هولمز، Mycroft. چگونه او در طول مصیبت همراه با شرلوک رنج می برد. چگونه او زندگی خود را در قطار و احساس کلمات Holmess را زمانی که او به واتسون گفت: @ نجات آنها را بگوید شما فقط من Boswell، واتسون بود، @ او gasped زمانی که او می تواند صحبت می کرد. @ نه اجازه دهید آنها می گویند که @ من آن را دوست داشتم! این پاسخ های احساسی است که در داستان های هولمز و واتسون نوشته شده است که من را به عقب بر گردیم و آنها را دوباره و دوباره خواندن. این چیزی است که همیشه مرا به این می اندازد.

مشاهده لینک اصلی
سگموند فروید شرکف هولمز درمان اعتیاد کوکائین را درمان می کند، او را مجبور می کند با مسائل مربوط به پروفسور موریاتتی مقابله کند و در مورد هولمز شرکت کند و با نبرد بر روی سقف یک قطار کار کند. دیگر چه میخواهید؟

مشاهده لینک اصلی
بجز شرلوک هولمز و کوکائین و فروید، بقیه همه فازی هستند.

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب شرلوک هلمز در محلول هفت درصدی


#ادبیات اقتباسی - #داستان معمایی - #ادبیات آمریکا - #داستان تاریخی - #ادبیات داستانی - #داستان جنایی - #دهه 1970 میلادی - #جایزه ی دگر -
#انتشارات مروارید - #نیکلاس مه یر - #رامین آذربهرام
کتاب های مرتبط با - کتاب شرلوک هلمز در محلول هفت درصدی


 کتاب جزیره دلفین های آبی رنگ
 کتاب دختری با گوشواره مروارید
 کتاب رابینسون کروزو
 کتاب وقتی یتیم بودیم
 کتاب خانه
 کتاب جوینده طلا