کتاب شبح آنیل

اثر مایکل اونداتیه از انتشارات مروارید - مترجم: اسدالله امرایی-داستان تاریخی

شبح آنیل خواننده را به اعماق جامعه‌ی استبدادزده و پرآشوب سری‌لانکا می‌برد و او را با جنگ بی‌رحمانه در آن سرزمین آشنا می‌کند. آنیل تیسرا دختر جوانی است که کارشناس پزشک قانونی سازمان حقوق بشر شده. او که در سری‌لانکا به دنیا آمده، پس از سال‌ها اقامت و تحصیل در خارج از کشور مأموریت یافته به کشور خود برگردد تا درباره‌ی جنایات جنگی گروه‌های خودسر و نیروهای پشت‌پرده در جریان جنگ‌های داخلی به تفحص و تحقیق بپردازد. هسته‌ی محوری رمان، حال و روز همین شخصیت است که اینک خود را در سرزمین مادری بیگانه می‌یابد. نویسنده، داستان را از زبان قربانیانی بازگو می‌کند که به‌واقع نقشی در سیاست ندارند. این رمان، درعین‌حال، گویای عشق و عاشقی نیز هست و به عبارتی داستان عشق و دلدادگی و زندگی انسان سرگشته‌ی امروزی است در جهانی به‌هم‌ریخته و نامتعادل


خرید کتاب شبح آنیل
جستجوی کتاب شبح آنیل در گودریدز

معرفی کتاب شبح آنیل از نگاه کاربران
این جنگ داخلی در سریلانکا است. آنیل، قهرمان رمان، یک انسان شناس قانونی و بخشی از یک تیم تحقیق در مورد جنایات جنگی احتمالی است. او برای تحقیق با یک باستان شناس منتخب دولتی به نام Sarath، یک مرد عجیب و غریب 16 ساله او ارشد است. با هم Anil و Sarath پیدا چهار اسکلت آنها به نام Tinker، Tailor، Soldier و Sailor، آخرین منبع شیفتگی وسواسی. وظیفه این است که سیلور را به منظور ادعای حکومت جنایات جنگی از هویت خود بازگردانیم. در روند آنیل هویت خود را به او داده است. همانطور که شما از Ondjaate انتظار دارید این یک رمان پر از زیبایی است. تم اصلی آن نوعی باستان شناسی روح است. آنیل در طول این رمان از طریق لایه های خاکی از موجودیت خود و تاریخ بومی کشورش، پرورش ارواح را از بین می برد. در یک سطح، این یک داستان کارآگاه است، اما خیلی عمیق تر از آن عمل می کند. اگر چه به عنوان بیمار انگلیسی کاملا به همان اندازه که رسیدن به آن، یک ساختار مشابه وجود دارد - یک موزاییک از حوادث تکه تکه ای که در نهایت به طور هنری به هم متصل می شوند.

مشاهده لینک اصلی
3 Stars.It به عنوان یک ساختار پیچیده و قطعه قطعه آغاز شده است. برای صد صفحات و یا بیشتر، آن را تغییر دهید بین گذشته و حال، مکالمات و خاطرات، همه در همان فصل. دشوار نگه داشتن آن بود. آن را بهتر می کند، پست 150 صفحه. این سرعت در حال افزایش است، با این حال تعداد بسیار کمی از جنگ داخلی، منابع LTTE- Sinhalese وجود دارد. شواهد وجود دارد، داستان ها در مورد سیاستمداران محبوب نیز به راحتی می توان شناخته شده است، اما Gamini تنها کسی است که از طریق آن شما می توانید بینش در مورد آشفتگی در سریلانکا. اما، این کتاب واقعا در انتهای علامت آن قرار دارد. شما arent ترک اشتباه، یا بی ادب. این طرح یک دایره کامل است. من احساسات مخفی در مورد این کتاب را هر چند، اما به دلیل اینکه من واقعا سبک نوشتن صاف را تحسین کردم، و روش آسان توضیح دادن، من آن را دوست داشتم. ارزشش را دارد.

مشاهده لینک اصلی
پیتا هر نوعی وجود دارد. و در این شعر صدای سریلانکا بدن بسیاری وجود دارد. دارندگان، به حداقل می رسند، پیچیده هستند. همانطور که ژئوپولیتیک است. هیچ پایان خوش و بدون پاسخ من در یک پارکینگ در Clarion، PA، در روزهای گرم تابستان، نشستم و 100 صفحه گذشته را به جای ناهار خواندم. این در حال حرکت بود و ناقص و شاعرانه بود و در حالی که می دانستم این بیشتر شعر نثر از یک رمان است، من آن صدای را که می توانستم بگویم دوست داشتم دوست داشتم. به من خوش می گذرد. ​​گفتگو: من یاد گرفتم که چگونه شکنجه کنم بیرون آمدن مست. یک هدست را به او بگذارید و تام Waits را آویزان حفاری، حفاری، حفاری از برف سفید و هفت کوتوله را پرتاب کنید.

مشاهده لینک اصلی
به طرز وحشیانه ای نوشته شده است، همانطور که Ondaatje (همیشه؟) است - که کلمه لری پراکنده بیش از حد استفاده می شود در پیک ها در اینجا اعمال می شود - و بیشتر، شعر به یک مجموعه ای از جذاب، پیچیده، عمیقا صدمه دیده و شخصیت های عمیق احساس. دیگران در مورد ماهیت تقسیم داستان می گویند؛ برای من، من (با توجه به شرایط زندگی) تنها قادر به خواندن / گوش دادن به این در snatches بود، و من فکر می کنم که در واقع به حداقل می رساند هر گونه اختلال من ممکن است احساس کردم اگر من مصرف این پروسه در امتداد طولانی تر بود. اما صبر کنید - کاملا درسته؛ یکی از چیزهایی که خیلی دوست داشتم این بود که ماهیت دایره ای داستان است. Ondaatje حلقه ها به عقب و جلو در زمان و مکان؛ ما سرنوشت شخصیت ها را یاد می گیریم در حالی که هنوز هم در زمان بندی های قبلی (یا بعدا) به شدت حضور دارند؛ ما یاد می گیریم چگونه آنها به یکدیگر متصل می شوند به طوری که اتفاق می افتد، حتی تصادفی. جزئیات جزئی که ممکن است در اوایل از دست رفته باشد دوباره ظاهر می شود که بسیار مهم است. یک خواب خواب سیاه و سفید در یک اتاق اورژانس بیمارستان. یک معلم که صبح زود به مدرسه میرود. بعدا یاد میگیریم این افراد چه کسانی هستند. آنچه آنها برای یکدیگر اهمیت دارند. جزئیات زندگی آنها - مانند اسکلت که هویت مرکزی آن، آسیب شناسی قانونی Anil و معمار شناس Sarath است برای بسیاری از داستان - ماده، اگر چه آنها باید با دقت مشاهده و با هم، مانند یک پازل. این یک دستگاه درخشان / بخشش در Ondatavjes است. من عاشق آنیل هستم. غم و اندوه و تعصب و اشتیاق او نقطه اصلی بسیاری از رمان است. اما واقعا، این شخصیت های جانبی است که حتی بیشتر بر روی من تاثیر گذاشت - Gamini؛ پیلپانا؛ آناندا - و تراژدی و پاتوس زندگی خود را به عنوان شرح داده شده و به یاد می آورد. تصاویر در پایان، دلهره آور است، اما همچنین پر از فیض و زیبایی است. پس از جنگ بسیار زیاد، شکنجه، مرگ و فروپاشی، پایان دادن به طرز عجیبی صلح آمیز و دوست داشتنی است. باکولیک قطعنامه (نمایش اسپویلر) [و نمادگرایی بازسازی بودا (پنهان کردن اسپویلر)] به نظر کامل می رسد.

مشاهده لینک اصلی
همچنین در کانال یوتیوب من بررسی شده است. این یک کتاب پیچیده است. داستان آنیل، یک انسان شناس قانونی است که با سازمان ملل متحد کار می کند و برای اولین بار در پانزده سال در تحقیقات، به سریلانکا می رود. اما در عین حال درباره آنیل و اسکلت قربانی جنگ داخلی که او را بیرون می کشد، بیشتر درباره خود سریلانکا است. داستان نه تنها داستان آنیل، بلکه داستان کسانی است که به او کمک می کنند - یک باستان شناس، سارات؛ دکتر برادرش، Gamini؛ مجسمه Carver، آناندا. این داستان داستان تجربیات خود را با جنگ داخلی، کشف قربانیان، تلاش برای نجات قربانیان، تبدیل شدن به قربانیان می کند. ما اطلاعات زیادی درمورد جنگ داخلی در خارج از کشور دریافت نمی کنیم. شورشیان هستند و نیروهای دولتی وجود دارند و دولت خودشان هستند و همه آنها می توانند به طور عمده باقی بمانند. در عوض، آنچه ما می بینیم تأثیری است که جنگ بر مردم سریلانکا داشته است. آنیل برای سال ها دور بوده است و بیشتر یا کمتر خودش را غربی می داند. در حالی که او هنوز اصول اولیه زبان و فرهنگ را به یاد می آورد، برای مدت زمان جنگ، دور از ذهن نیست و نمی داند که اقدامات او عواقب وخیم است. آنیل در مواردی که دیگران در مورد آنچه که می گویند احتیاط و دقیق هستند و در آن جا می گویند، از طریق ایجاد خواسته ها و پروسه های پرس و جو متلاشی می شود. نزدیک به پایان کتاب، Gamini می گوید که در فیلم ها و کتاب های غربی، داستان همیشه با قهرمان غربی سوار هواپیما و پرواز به خانه، معمولا با یک دختر در کنار او پایان می یابد. برای قهرمان، جنگ تمام شده است، و بنابراین برای مخاطبان آن یکسان است. اما این حقیقت نیست که بر روی زمین منعکس شده است. مردم هنوز در آنجا زندگی می کنند، چه در مبارزه برای زنده ماندن و چه برداشتن قطعات. و آن این است که Ondaatje ما را به اینجا نشان می دهد. در حالی که این کتاب به عنوانa رمزگشایی رمز و راز @ در مورد شکار برای شناسایی قربانی که اسکلت آنها را پیدا کنید، این واقعا تنها یک قطعه جزئی از پازل. خواندن آن آسان نیست - این داستان بین چهار شخصیت اصلی تقسیم شده است و در طول صفحات سه صد ساله پخش شده است. نوشتن Ondataijes زیبا است اما بسیار ادبی و سنگین در شرح است. قطعا یک کتاب نیست که برای همه جذاب باشد، بلکه یک کتاب قدرتمدار است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شبح آنیل


 کتاب سیمای زنی در میان جمع
 کتاب ژوزف بالسامو
 کتاب سوءقصد
 کتاب در کشور مردان
 کتاب رنگین کمان
 کتاب جلاد