کتاب سیم های سحرآمیز فرانکی پرستو

اثر میچ آلبوم از انتشارات قطره - مترجم: ماندانا قهرمانلو-داستان تاریخی

میچ آلبوم از مشهورترین و محبوب‌ترین نویسنده‌های جهان است و تاکنون میلیون‌ها نسخه از آثار او در کشورهای مختلف دنیا به فروش رسیده است. داستان‌های تاثیرگذار او الهام‌بخش افراد بسیاری بوده و همواره در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌ها قرار داشته‌اند. رمان جدید میچ آلبوم داستانی است با شخصیتی از یاد نرفتنی: فرانکی پرستو - پسر بچه‌ی یتیمی که تحت تعلیم استاد نابینایش موسیقی یاد می‌گیرد و نوازنده‌ی گیتار می‌شود، نوازنده‌ای بسیار معروف و حرفه‌ای. او استعداد خاص و عجیبی دارد و گیتاری جادویی. موسیقی حضوری پررنگ در این اثر دارد. موسیقی درون روح آدم‌ها است، موسیقی تکلم به زبانی است که به هیچ کلمه‌ای احتیاج ندارد و آن‌چه می‌نوازید همیشه روی یک نفر و گاهی روی جهان تاثیر می‌گذارد. سیم‌های سحرآمیز فرانکی پرستو پر است از لحظه‌های غافلگیرکننده و البته عشق در تک تک کلمات و نت‌ها حضوری پیدا و ناپیدا دارد... ؛


خرید کتاب سیم های سحرآمیز فرانکی پرستو
جستجوی کتاب سیم های سحرآمیز فرانکی پرستو در گودریدز

معرفی کتاب سیم های سحرآمیز فرانکی پرستو از نگاه کاربران
دیالوگ های قشنگی بین شخصیت ها شکل می گرفت که خیلی دوست داشتم
اما یکسری نقص ها عیان بود
ماجرای آرورا و فرانکی زیبا نگاشته شده بود
وحضور موسیقی در تمام لحظات کتاب هم برام جالب بود
اسم هایی مثل باب دیلان یا بیتلز یا جان لنون که میومد آهنگ ها به من هجوم می آوردند
با تارگا و آدلیتا هم آشنا شدم :)

مشاهده لینک اصلی
_
.
«آدم از کجا بفهمه عاشق شده،مایسترو؟»
«اگر بپرسی،یعنی عاشق نیستی.»
«شما تا حالا عاشق بودید،مایسترو؟»
«کی @رکو یر دوس دلا آلهامبرا@ رو نوشته؟»
«فرانسیسکو تارگا»
«چه تکنیکی باید توی اون آهنگ استفاده کرد؟»
«تکنیک ترمولو»
«تو باید از این سوال ها بپرسی،نه سوال های عاشقانه!»
«خود ترمولو یعنی چی ،مایسترو؟»
«معنای کلمه ش میشه @رعشه@»
«رعشه یعنی چی؟»
«لرزیدن،ترسیدن یا نگران بودن.»
«کی این اتفاق می افته؟»
ال مایسترو مکث کرد.«وقتی عاشقی.»
_

او این جاست، درون تابوت، در واقع او متعلق به من است. یک موزیسین خوب تا زمانی که آخرین نتهایش نواخته می شود نیز قابل احترام است. ترانه های این مرد به آخر رسیده اما سوگوارنش از راه دور آمده اند تا قطعه ای دیگر به ترانه های او اضافه کنند در واقع بخش پایانی اش را.
بگذارید گوش کنیم بهشت می تواند صبر کند.
ترساندم تان؟ نه این طور که فکر می کنید نیست، من مرگ نیستم، یا آن عزرائیلی که مردم می گویند با کلاه مخصوصش می آید و در مه و دود محو می شود نیستم.
و نه آن قاضی و داوری که هنگام مرگ از آن می ترسید. من کوچکتر از آنم که بخواهم درباره ی یک زندگی رای بدهم. در کنار همه ی خوبی ها و بدی ها بوده ام. اما هیچ حکمی درباره ی کارهای بدی که بشر مرتکب شده نداده ام. و نه این که کارهای خوبش را سنجیده ام.
فکر می کنید زیاده می گویم؟ من این گونه هستم. گاه شیرین و آرام، گاه ناکوک و خشمگین، گاهی به روانی شن و لحظه هایی به تیزی نوک سوزن. گاهی سخت و گاهی آسان.
من موسیقی هستم.
_
خیلی هامون آهنگایی رو سراغ داریم که با شنیدنشون کلی خاطره رو یادمون میندازن. توی این کتاب برعکسه، ما از زبان موسیقی روایت هایی رو میشنویم، روایت زندگی یک موزیسین بزرگ، از بدو تولد تا مرگ. اوایل کتاب و پایان هر فصل، توی یکی دو خط، نویسنده آن چنان ضربه ای به خواننده میزنه که کل تصوراتش به هم میریزه و کلا غافلگیرش میکنه. انتظار نداشتم این کتاب اینقدر خوب باشه، خیلی لذت بردم از خوندنش، کلی حرف دارم راجبش بزنم، خودتون بخونید و لذتشو ببرید.
_
#تارهای_جادویی_فرانکی_پرستو / #میچ_آلبوم / ترجمه ی #سحر_توکلی / نشر_کوله_پشتی
_

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب سیم های سحرآمیز فرانکی پرستو


 کتاب پنماریک
 کتاب آیوانهو
 کتاب کمدی‏ انسانی‏
 کتاب وقتی هیتلر خرگوش صورتی مرا ربود
 کتاب بندبازان
 کتاب دستیار ماما