کتاب سیمای زنی در میان جمع

اثر هاینریش بل از انتشارات آگه - مترجم: مرتضی کلانتریان-داستان تاریخی

«سیمای زنی در میان جمع» برجسته ترین اثر بُل است و آکادمی سوئد زمانی که در سال ۱۹۷۲ جایزه نوبل ادبیات را به او تقدیم کرد، این رمان را جامع آثار او معرفی کرد


خرید کتاب سیمای زنی در میان جمع
جستجوی کتاب سیمای زنی در میان جمع در گودریدز

معرفی کتاب سیمای زنی در میان جمع از نگاه کاربران
بهترین و استادانه‌ترین اثر هاینریش بل نویسنده‌ی بزرگ آلمانی، البته باید عرض کنم که من به غیر از این کتاب تنها عقاید یک دلقک را خوانده‌ام ولی با توجه به نظرات صاحب‌نظران پر بی‌راه نیست که چنین اظهار نظری بکنیم.
این کتاب نسبت به عقاید یک دلقک که در دوران کوتاهی می‌گذرد و رمان کم شخصیت و خلوتی‌ست. رمانی‌ست پر از شخصیتهای متعدد و بازه‌ زمانی در خور توجهی را شامل می‌شود. داستان زنی است که سالها بعد از جنگ جهانی دوم میانسالی خود را می‌گذراند و متوجه می‌شود که هنوز هم که هنوز است زندگیش تحت تاثیر سالهای جنگ است به همین خاطر خاطرات آن سالها را مرور می‌کند. نکته آخر دار رابطه با این کتاب طنز بی‌نظیر هاینریش بل است که در سطر سطر این کتاب خودنمایی می‌کند.
در مجموع این اثر مهم ادبیات جهان را نباید از دست داد.

مشاهده لینک اصلی
1.
این کتاب درباره ی لنی نیست. درباره ی مردان و زنانی ست که گرچه به ظاهر به قضاوت لنی نشسته اند، اما در حقیقت از خلال روایت های آن ها، تصویری از خودشان و تاریخچه زندگی شان در برابر خواننده نقش می بندد و این خود آن ها هستند که با همه نقاط سیاه و سفید زندگی شان، به قضاوت گذارده می شوند.
2.
لنی را می توان به یک شخص بلکه آلمان و ملت آلمان دانست که جوانی اش را اطرافیان -در آن برهه زمانی- و حزب نازی و بدنبال آن، جنگ جهانی دوم از او می گیرند، مورد قضاوت و کج فهمی ها قرار می گیرد و در پایان در میان بازوان محمد -این مهاجران تازه از راه رسیده ی ترک- آرام می گیرد.
این پرتره ی آلمان زخمیِ از جنگ و قضاوت های فاشیستی ست که از خلال روایات متناقض و گزارشِ نه چندان بی طفانه ی مرد نویسنده شکل می گیرد.


مشاهده لینک اصلی
مانند رمان های دیگری که بوول خوانده ام، این داستان در طول جنگ جهانی دوم در زندگی در آلمان متمرکز است. شخصیت اصلی، زنانی سخاوتمند به نام لنی است که با عادت های جادویی، نگرش و نگرش، عاشقان متعدد و بچه های دوقلو، که با پرزهای عروسی یا مشاغل دیگری کار می کنند، و با مهربانی دیگران، تکیه می کنند.

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب را چهار ساله خواندم. قطعا طول می کشد. نه به این دلیل که جالب نبود ... در واقع من نمی دانستم چرا. من آن را خیلی دوست داشتم سبک نویسنده، داستان، شخصیت ها (آنها برای من زنده بودند). گاهی اوقات این کتاب مانند یک فیلم بود، گاهی اوقات مانند تحقیقات روزنامه نگار. عالی است. من قطعا می توانم آن را در لیست خواندن قرار دهم.

مشاهده لینک اصلی
این رمان زندگی در آلمان پس از WW2 دارای ویژگی های بسیار خوبی است - گرما و بشریت، طنز کم رنگ شده. Boll در هنگام ترس از وجود و طغیان وحشیانه ای که مردم می توانند آن را توصیف کند، لمس مبهم بود. من به شدت دوستش داشتم با جزئیات کاراکترهایش زندگی می کردم. کتاب اصلی، منحصر به فرد و مطمئنا به یاد ماندنی است.

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب را دوست داشتم، اما نه به همان اندازه که دیگران Bolls کار می کند، که Ive خوانده شده، به خصوص دلقک و قطار در زمان بود. با این حال، این یک تصویر حماسی از بی معنی و شیطانی وحشیانه رژیم نازی بود. ترفندهای خلاقانه Bolls چند بار من را در گرد و غبار نگه داشت ... و او قوانین بسیاری را شکست، راوی، که شما فکر می کنید ممکن است بول، وارد داستان ... عجیب و غریب. هنوز هم ارزش خواندن دارد.

مشاهده لینک اصلی
من به یاد داشته باشید زمانی که من این را مطالعه می کردم تأثیر زیادی بر روی آن داشتم و بسیار متفاوت از چیزی بود که خواندم. من فکر می کنم بیشتر علاقه مند بودم کتاب های مربوط به هولوکاست در آن زمان را مطالعه کنم و در حال حاضر بیشتر از آنها هراس دارم. من قصد دارم یک روز دوباره بخوانم - شاید پنج ستاره شایستگی داشته باشد ...

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب سیمای زنی در میان جمع


 کتاب دوست بازیافته
 کتاب زن جنگلی
 کتاب فرقه ی اساسین ها - رنسانس
 کتاب ده قصه از زندگانی پیامبر
 کتاب آنجا که ایمانم را رها کردم
 کتاب مارچ