کتاب سیذارتا

اثر هرمان هسه از انتشارات جامی - مترجم: امیرفریدون گرگانی-داستان تاریخی

در اثر هیمن هس، احتمالا سیذارتا معروف ترین اثر است. این داستان زمان بودا را در جهان می گیرد، در مورد یک مرد جوان صحبت می کند و خانواده اش را برای یافتن روشنگری می کشد. با وجود ملاقات با بودا، اگرچه این همدم به سانگا پیوست، جوان سیذارتا مصمم به پیروی از مسیرش بود. سرانجام، پس از تجربه شادی و رنج زندگی دنیوی، سیذارتا سیذارتا توسط حقیقت در کنار یک رودخانه روشن شد. او به رودخانه گوش فرا داد و در آن همه اشکال زندگی یافت. او "دهرما" را در رودخانه دیده بود و تمام بشریت را روشن کرد. با سیذارتا خواننده احساس خواندن یک کتاب مهایانا را داشت، اما با ادبیات شعری شاعر و توصیف ظریف یک نویسنده. در این مقاله به بررسی این کار می توانیم بگوییم که حکمت را می توان در بسیاری از موارد در نظر گرفت، بالاترین حقیقت را می توان در معنی مختلف مهارت بیان کرد.


خرید کتاب سیذارتا
جستجوی کتاب سیذارتا در گودریدز

معرفی کتاب سیذارتا از نگاه کاربران
این نوعی از کتاب است که مردم می گویند دوست دارند چون آنها نیز می ترسند اعتراف کنند که اصالت معنوی آنها را نمی فهمند. ابتدا فکر کردم که این کتاب در مورد بودا چیزی نیست جز یک مرد گناهکار تصادفی که به طور تصادفی با همان نام همخوانی دارد! سیذارتا یک برهمین جوان است که در حال تداوم و در آغوش است و معتقد است که خیلی بیشتر از هر کس دیگری در اطراف او است با وجود این واقعیت است که تنها مهارت های او تواناییthink، دعا، و سریع @ که اجازه می دهد چهره آن است که در دنیای واقعی بسیار بی فایده است، مگر اینکه شما مهارت های دیگر برای حمایت از آن! در یک لحظه سیذارتا می گوید و من نقل قول می کنم: \"او مردم را به شیوه ی کودکانه یا حیوانی دید، که او هم دوست داشت و هم نومید شد. @ به طور جدی؟ با وجود اینکه اینقدر زیاد و قدرتمند است، سیذارتا به تله هایی از زندگی عادی @ وارد می شود و به طور مرتب به یک قهرمان مشهور، قمار، نوشیدن و رشد و شکوفایی می پردازد. سپس به نظر میرسد که داستان به اندازه کافی ناخوشایند است، او به طور ناگهانی این ایده را در سرش میگیرد که در سن هفده سالگیFull of death @ است! دیگران این را فقط یک بحران میان مدت می دانند، اما سیذارتا همه را دیوانه و خودکشی می کند. فرض می کنم کمی در این کتاب وجود داشته باشد. نوشتن واقعی زیبا بود و طرح فاقد آن نبود. Hmmm چه چیز دیگری می تواند من را برجسته به عنوان خوب است؟ این خیلی طولانی نبود البته این برای خوب است. البته افراد در زندگی از بین می روند، اما هیچ وقت نمیتواند کسی را شگفت زده کند، همانطور که اغلب این سیذارتا ناموفقی است! همه چیز فقط به صفحه ی طلایی براقش می افتد و با این حال او از انجام آن رد می کند، از کار خود برای هر چیز فراری نمی دهد، او حاضر به دعا نیست، حتی حاضر به عشق است! او نیمی از کتاب را برای غذا خویش خواسته و نیمی از آن را نپرداخت. سپس ناگهان سیذارتا بالا می رود و دوباره حرکت می کند. او به طور مداوم در حال اجرا از خود متفاوت است. و او می شود این ferryman کمی خوشحال است و می یابد صلح در طبیعت و بلا blah blah. و این برای مدت زمانی آزار دهنده ادامه می یابد. او در سن نوجوانی خود را ملاقات می کند و در نهایت متوجه می شود که یک نئاندرتال کامل او بوده است و محتاط است که در کنار رودخانه گرانبهاش، که به واسطه او صحبت می کند، از بین برود. شاید نشانه ای از دغدغه رو به زوال خود باشد؟ من فکر می کنم مشکل این است که سدارتا در هنگام تولد ناشی می شود و به آرامی از کنترل خارج می شود. در یک بخش از کتاب سیذارتا این را در مورد خود می گوید: @ همه کسانی که در راه ملاقات می مانند مانند گاویندا (دوست خود). همه سپاسگزار هستند، گرچه خودشان شایستۀ لطف هستند، همه وابسته اند، همه می خواهند دوست من باشند، کمی اطاعت کنند و کمی فکر کنند. مردم بچه هستند. @ او همیشه بهترین، درخشان ترین، ثروتمند ترین و خوش تیپ ترین بوده است. بنابراین نفس او تا به حال زمان برای غرق شدن و رشد تا زمانی که او مرد جوان آن را به طور کامل از نسبت من نمی دانم آنچه این داستان قرار بود انتقال اما من حدس زدن اخلاقی @ @ @ بود. همه ی من احساس جدی افسردگی و فکر بودم که تقریبا هیچ دلیلی برای زندگی کردن، امید یا رویای وجود ندارد. بدون تردید هرمان هس، اما اگر همه به سید هارته می رفتند دنیا مطمئن می شد، جای خسته کننده خواهد بود. هیچ کس هر کاری را انجام نمی دهد و هیچ کاری انجام نمی دهد. این ناامید کننده خواهد بود.

مشاهده لینک اصلی
یک کتاب واقعا عالی. داستان قهرمانانه انسانیت بیشتری نسبت به مذهب است. این نقش دین است که ما را نسبت به بشریت احساس گناه کند. ما به مردم مذهبی نگاه می کنیم، زیرا آنها یک قدم به خدا نزدیکترند. من یک شخص مذهبی نیستم، اما من نیاز به وجود دین را درک می کنم. مردم باید ایده آل برای تلاش داشته باشند. آنها باید احساس کنند که با اقدامات و شیوه های زندگی که ممکن است به یک کشور خداحافظی برسند، احساس می کنند. من تعلیم دادم که خداوند انسان را در تصویر خود ساخته است. ظاهرا در ذهنیت خود نیست. چرا؟ از آنجا که مانند تمام موجودات دیگر زمین ما نیز به یک استاد، یک پدر، یک محافظ نیاز داریم. فقط طبیعی است این کتاب جستجوی یک مرد است. جستجو برای خدا، خود و خلقت و از پذیرش که واقعا همه چیز آن است.

مشاهده لینک اصلی
خب

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب سیذارتا


 کتاب انتخاب سوفی
 کتاب هزارتوی خواب و هراس
 کتاب بینوایان
 کتاب تفنگت را زمین بگذار
 کتاب بازمانده ی روز
 کتاب یک فنجان قهوه با ادگار آلن پو