کتاب سور بز

اثر ماریو بارگاس یوسا از انتشارات علم - مترجم: عبدالله کوثری-داستان تاریخی

ماریو وارگاس لوسا پایان یک رژیم و تولد دموکراسی وحشتناک را بازگو می کند، صدای تروجیو و قربانیان هر دو، بی گناه و همدردی را که در مدار مرده او قرار دارد، به صدا در می آورد. اروینا کابرال، چهل و نه ساله، با تمام احساسات وحشت و خلع سلاح خود، به جمهوری دومینیکن بومی خود بازگشته و خود را وقف رویدادهای سال 1961، زمانی که پایتخت هنوز شهر شهر ترجیجلو نامیده می شود و یک پیرمرد تروریست ملت سه میلیون رافائل تروجیو، دیکتاتور فقیر نابینا که دومینیکنها را با نام بز نام می دهد، دایره درونی خود را با ترکیبی از خشونت و بیرحمانه کنترل می کند. در Trujillos کاخ فاسد، خیانت و گرسنگی تبدیل به یک راه زندگی است. اما درک Trujillos لغزنده است. توطئه ای علیه او وجود دارد و انقلاب ماکیاولی در حال انجام است که عواقب خونین خود را دارد.


خرید کتاب سور بز
جستجوی کتاب سور بز در گودریدز

معرفی کتاب سور بز از نگاه کاربران
ایرلندی مستقل در مورد پشت جلد غرق نشد وقتی که این کتاب می گوید @ برای خواندن صفحه ای که سرگرم، تربیت و وحشت می کند تقریبا مساوی است. @ داستان حکومت تروجیو و هرج و مرج در اطراف ترور او گفته می شود Urania، دختر یکی از محارم های او که مدت کوتاهی قبل از شب فوت مرگ بود، خود را ژنرالیزیمو (با پروستات شکست خورده اش) و چندین توطئه گر به عنوان آنها در راه تنها برای Chevy به نظر می رسد او را به کمین او صبر کنید. من نوشتن باور نکردنی، نفس کشیدن و خشونت را کاملا وحشتناک یافتم. پس از خواندن (و بررسی در اینجا در GR) اسکار وو توسط Junot Diaz در اوایل سال جاری، من می دانستم آنچه را که انتظار می رود، اما این کتاب من تقریبا در هر نوبت شگفت زده شد. جای تعجب نیست که ماریو وارگاس لوسا یک نوبل داشته است. این یک کار نابغه خالص است و یکی از آن ها تقریبا غیرممکن است که فراموش شود. من واقعا شخصیت اصلی Urania را دوست داشتم و چطور قوسش ساختم. شکست ایالات متحده در کارائیب برای جلوگیری از جنایات مانند 30 سال تروجیو و پیامدهای وحشیانه ای که ناشی از خلاف بودن آن به دلیل سیاست های ضد کاسترو بود، ناخوشایند است و من احساس شرم می کردم. این همچنین یادآور خواندن مورد علاقه من در سال جاری بود. تاریخچه مختصری از هفت قتل، جایی که سازمان سیا بارها از خشونت در جامائیکا به دلیل پارانویای مربوط به کوبا و نابودی خلیج خوکها حمایت کرد. قتل عام (نسل کشی هرج و مرج) همانطور که در کتاب دیاز دیده می شود، در Vargas Llosa سردرگمی است. به نظر من تعجب می کنم که آیا کسی کتابی در مورد حاشیه هائی از این داستان و عجایب Duvaliers و ترسناک TonTon Macoute (که ظاهر کوچک و بی رحمانه ای در بز داشت) نوشته است؟ من در هشتم هجری در سال 1985 بودم و خاطرات بدبختی در هر گوشه ای، بوی زغال چوب سوختن، تماس های مرد کولینگ و ترور مخفی TonTon Macoute هنوز گاهی اوقات در کابوس های من باز می گردند. روایت کتاب کامل است - همیشه یک بخش با اورانیا است، به دنبال یکی از Trujillo و دایره او (به همراه او وسوسه Quo Vadis) و یکی از توطئه برای ترور او. این باعث می شود برای خواندن سریع و هیجان انگیز. بالا، خواندن بسیار توصیه می شود.

مشاهده لینک اصلی
یکی بی عیب و نقص شاهکار! به عنوان یک خواننده نمیتوانید بیشتر بخوانید این رمان متراکم و پیچیده در مورد دوران Trujillo در DR، مانند بهترین رمانها، ازGone با Wind @ بهThe Human Stain، @ توضیح می دهد نه تنها مراحل منجر به تخریب کامل، بلکه، هنوز هم شگفت انگیز، آن به همان اندازه در مورد پیامدهای احتمالی @ جشن بز @ غیر قابل تحمل، قابل توجه است. محکم و مطمئن کلاسیک. این را بخوانید! خیلی بیشتر می توان گفت، بدون صدایی، به طوری که من به نوعی ارزشمند حتی انتقاد از این!

مشاهده لینک اصلی
به خداوند آنچه را که خدا و سزار می دانید، چه سزار است. اما اگر سزار فکر کرد که او خداست، چه؟ خوب، پس از آن، من حدس می زنم که همه اینها را می خواهند. بنابراین داستان رافائل ترجیجلو، دیکتاتور قدرت گرسنگی جمهوری دومینیکن برای مدت سی سال تا ترور وحشیانه اش در سال 1961، می گذرد. ​​فستیوال بز ™ داستان داستان Trujillo را با استفاده از ترکیب واقعیت و داستان، با تمرکز بر روز سرنوشت ساز که دوران را متوقف می کند، می گوید. روایت های گوناگون با هم مخلوط می شوند تا تصویری از سه دهه فساد، خشونت و ترور را به ما نشان دهند. فصل ها بین امروز می روند، زمانی که اورانیا کابرال پس از سی سال تبعید به کشور دومینیکن می رود تا پدر مرده خود را ببیند که در آن زمان یکی از متحدین مورد اعتماد تروریو بود. او در بستری مرگ پدرش نشسته است، او به وحشت از قانون تروجیو یاد می کند. در فصل های متناوب، این داستان از طریق خاطرات مردانی که با هم ازدواج کرده اند، را از بین می برد و همچنین از طریق صدای The Goat خود در روز قتل او گفته می شود. وارگاس لوسا همچنین اجازه می دهد خواننده را به ذهن خود از Generalissimo خود را زیرچشمی نگاه کند. از طریق اندیشه های داخلی Trujillo، در حال حاضر هفتاد ساله، بی اختیاری، ناتوان، اما هنوز هم احترام و ترس، ما یاد می گیریم که چگونه انسان بی رحم و بد است واقعا. جذاب، شدید و مضحک، این رمان توجه شما را حفظ خواهد کرد و طولانی پس از پایان صفحات آخر شما.

مشاهده لینک اصلی
یکی از چیزهایی که من از «جشن بز» آموختم این است که حافظه کوتاه، یک ویژگی جهانی از افراد تمام دوران است. دیکتاتورها از زمان ظلم و ستم به خیرخواهان در زمان غیبت می کنند و زمانی که وضعیت سیاسی جدید از آن می خواهد، قهرمانان تبدیل به قهرمان شوند. مردم به سادگی رژیم ها را قبول می کنند مثل اینکه تغییرات آب و هوایی را قبول می کنند، تنها تفاوت این واقعیت است که چندین بار آنها تحت توهم قرار گرفته اند که انتخاب می کنند. من حدس می زنم که آنها داشتند اما نه به شیوه ای که فکر می کردند آنها آن را داشته اند. تخریب یک جنون است و باید از آن اجتناب کرد، به نظر می رسد. چیز دیگری که آموخته ام این است که برای پایان دادن به یک دیکتاتور، شما باید او را در مقابل جمعیت ایستاده باشید. با این حال، برای اینکه بتوانید چنین چیزی را انجام دهید، ابتدا باید او را برهنه خود کنید، یعنی شما باید همه او را ببینید. اتهام آسان است دیدن و درک هر طرف یک فرد مریض سخت است و دقیقا همان چیزی است که لوسا در اینجا انجام می دهد. زمانی که دیدم تروجیو ایستاده برهنه در مقابل من احساس ناراحتی کردم. وقتی ناراحت شدم برای او احساس ناراحتی کردم. احساس ناراحتی کردم وقتی که قربانی را به خاطر قربانی شدن در تمام عمر خود دوست نداشتم و احساس ناراحتی کردم وقتی که اقیانوس عذر و بهانه ها خشک شد. آنچه که همیشه به آن میرسد، مسئولیت شخصی است و به نظر میرسد که اکثریت مردم شکست خوردهاند و هیچ دیکتاتور، بدون توجه به اینکه چقدر بد است، میتواند به خاطر آن سرزنش کند. ستارگان نابود شده. به همین سادگی.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب سور بز


 کتاب ماندارن ها
 کتاب خدای چیزهای کوچک
 کتاب آخرین فراری
 کتاب خانه قانون زده
 کتاب شکستن دماغ استالین
 کتاب آنجا که ایمانم را رها کردم