کتاب ریشه ها

اثر الکس هیلی از انتشارات امیرکبیر - مترجم: علیرضا فرهمند-داستان تاریخی

ریشه ها، اثر الکس هیلی، نویسنده معاصر امریکایی است. او در این داستان، زندگی خانواده و نیاکانش را به تصویر می کشد. پیام محوری این داستان، وضعیت نابسامان امریکاییان افریقایی تبار و بیان رنج ها و کاستی های زندگی آنها در دوران برده داری و پس از آن است. در نگاهی دقیقتر، نویسنده به شناساندن مفاهیم تبعیض نژادی، بردگی، بیگاری و زیر تملک دیگران بودن می پردازد و آن را محکوم می کند.


خرید کتاب ریشه ها
جستجوی کتاب ریشه ها در گودریدز

معرفی کتاب ریشه ها از نگاه کاربران
سریال تلویزیونی یکی از عجیب ترین سری های تلویزیونی بود که وقتی کوچک شد (در اوایل دهه 90 لعنتی) وارد چین شد، و من عاشق آن شدم. من هم اکنون می توانم به یاد بیاورم که کابین سیاه و سفید پر شده از اکسترود و بنفش بسیار بیشتر از وان YIKES! صحنه از The Cormorant ،،، ... /// å\u003e §

مشاهده لینک اصلی
من به هدف هالیس در نوشتن ریشه ها احترام می گذارم: به عنوان نمونه و جایگزین برای بسیاری از آمریکایی های سیاه پوست که از جانب آفرینش آفریقا به خاطر این واقعیت که اغلب تاریخ توسط برندگان نوشته شده است، به عنوان مثال، جایگزین من است. مشکل بزرگ با ریشه های تحقیق شده و نوشته شده است. در ابتدا، من از بحث در مورد سرقت ادبی و عدم اطمینان در اطراف ریشه ها ممانعت می کنم. من فکر نمی کنم که شما باید چیزی را به عنوان @ fact @ بفروشید زیرا آن را مهم و تاثیرگذار می داند، که به وضوح ریشه دارد. این اختلاف نظر چیزی است که من نمی توانم فراموش کنم و آن تجربه من با رمان را از بین می برد. در مرحله دوم، به نظر می رسید که هالی بیشتر به نگرش به رویدادهای تاریخی از منظر سیاه نگاه می کند تا اجداد خود را به زندگی تبدیل کند. من بیشتر درباره خشم فکری می دانم که من در مورد شخصیت Kizzy می دانم. انتظار داشتم این کاراکترها را در داخل و خارج ببینم، اما این مورد نبود. من واقعا تحریک شده ام که نقطه نظر شخصیت ها تقریبا کاملا مردانه است. در صفحه 688 من تنها 29 صفحه از دیدگاه زنان نوشته شده بود. به نظر می رسید که این صفحات به اندازه کافی طولانی برای این شخصیت به تولد یک پسر برای ادامه داستان وارد شده بود. در حقیقت، نویسنده نوشت صفحات بیشتر از دیدگاه اول شخص (32 صفحه) نسبت به او در مورد یکی از اجداد زن که دیدگاه او او نوشت. به طور کلی، توصیه می کنم این را بخوانید اگر تازه به داستان های برده داری و گیاهان می روید و اگر بخواهید در مورد تاریخ آمریکا از دیدگاه هرگز در مدارس صحبت نکنید یا آموزش داده نشود. اگر میخواهید در توسعه شخصیت عمیق، قدم زدن بدون درز و داستان غم انگیز واقعی باشد، این را مطالعه نکنید.

مشاهده لینک اصلی
@ Roots @ به نظر می رسد مقالات سلسله شناسی الکس Haleys ریشه های آفریقایی به پدر بزرگ عالی عالی خود، Kunta Kinte، قبیله Mandinka که به اسارت گرفته شده و به بردگی فروخته شده است. این داستان به دنبال کوتا از طریق تربیت او در گامبيا، گرفتن، سفر به دریای، فروش، تلاش برای فرار، زخم شدن به دست فرماندهان برده، ازدواج با خانه دار برده و تولد دخترش Kizzy است. داستان پس از فروش Kizzys به یکی دیگر از صاحب و تولد پسرش، جورج، و داستان از هشت فرزندش، نوه های متعدد و در نهایت او را به فرزندان بزرگ خود را بزرگ. یک داستان جذاب و دقیق، من می خواستم بیشتر و بیشتر بخوانم، هرچند داستان های برده داری و ظلم به معنای واقعی کلمه من را به معده من آسیب رسانده است. هالی این حماسه را از طریق چشم های اجداد برده خود به عنوان شاهد انقلاب آمریکا، جنگ داخلی آمریکا و اعلامیه آزادی بیان می کند. در نهایت، هالی تنها خلاصه زندگی خود را، اما متمرکز بر جزئیات تحقیق خود است. مورخان دیگر ادعا می کنند که تحقیق Haleys @ historic @ دقیق نیست و اتهامات plagarism بعد از @ Roots @ منتشر شد. با این وجود، با وجود تمام این تبلیغات منفی، داستان فراموش نشدنی است. اگر بخشی از نقاشی و یا تخیلی از تخیل Haleys بود، خوب، سپس برچسب داستان @ داستان تاریخی @ و با بحث و گفتگو انجام شود. حوادثی که اجدادشان را خراب کرد، فرصت های شگفت انگیزی برای افرادی بود که در طول دوره کاشت در جنوب زندگی می کردند. اگرچه سبک نوشتن می تواند بهتر باشد، داستان قابل توجه است.

مشاهده لینک اصلی
من هرگز چنین چیزی را در زندگی ام ندیده ام. وقت بگذار ارزششو داره.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ریشه ها


 کتاب هزارتوی خواب و هراس
 کتاب یکی از ما
 کتاب یک بخشش
 کتاب یک فنجان قهوه با ادگار آلن پو
 کتاب یک روز از زندگی ایوان دنیسویچ
 کتاب ربه کا