کتاب رویای سلت

اثر ماریو بارگاس یوسا از انتشارات صبح صادق - مترجم: کاوه میرعباسی-داستان تاریخی

ماریو بارگاس یوسا در آخرین رمانش بار دیگر واقعیت و تخیل را در هم تنیده و روایتی پرتنش، منقلب کننده و تفکر برانگیز آفریده که در کانون آن با شخصیتی مواجهیم که غباری از تردید احاطه‌اش کرده و همزمان قهرمان و خبیث، خائن و آزادی خواه، اخلاق گرا و بی اخلاق خوانده شده، قضاوت را به خواننده سپرده است.


خرید کتاب رویای سلت
جستجوی کتاب رویای سلت در گودریدز

معرفی کتاب رویای سلت از نگاه کاربران
نوعی داستان اسطوره ای تاریخی با یک فرض غافلگیرانه - راجر کازمن، یکی از مقامات بریتانیایی که به افشای جنایات استعماری در پرو، بومی پروتستان کنگو و لوساس کمک کرد. چنین روایت نیز به نوعی اختلاف نظر را جلب کرد، زیرا Casement شروع به اعتراض به کنترل انگلیس بر ایرلند کرد و به امپراتوری آلمان برای کمک به رهبری قیام در جنگ جهانی اول دست زد و به این ترتیب به عنوان یک خائن محکوم شد. متأسفانه، Casament علاقه خاصی به پسران جوان داشت، که مطبوعات با استفاده از آن به غلط کردن او و اعتراض به بعضی اوقات دست زدند. امروزه چنین داستان زندگی پرطرفدار است، حتی در صورت خلاصه. لوسا جادوی خود را به کار می گیرد و گمانه زنی های منطقی را به روایت تاریخی اضافه می کند. تاریخ هیچ چیز ساده ای نیست، و او از درخواست سخت ترین سوالات مانند دوران جنگ در پایان جهان عقب نشینی نمی کند. کار کوتاه اما شدید.

مشاهده لینک اصلی
داستان Roger Casement، یک فعال حقوق بشر، مدافع استقلال ایرلند و \"حکم اعدام\" توسط دولت بریتانیا در سال 1916 برای همجنسگرایان خود به عنوان خیانت او، یک جالب و جذاب است و کلمات یوسف © Enrique Rodó، \"مرد بسیار مرد است.\" ماریو وارگاس لوسا یک کار شگفت انگیز از زندگی Casement بازسازی می کند و به طور خاص در رابطه با مسئله هنوز بحث برانگیز درباره اصالت و معنی توضیح گرافیکی Casement از اعمال جنسی موجود در «خاطرات سیاه». لوسا معتقد است که خاطرات معتبر هستند، اما در نوشته های خاصی بسیار افراط و غیر قابل باور هستند که احتمالا آنها را تصور می کند که تنها خیالی است. آنچه که از چیدمان Llosaâ € ™ ثانیه از Casement ظاهر می شود شخصیت ایده آل است که او را به شگفتی اعمال شجاعت، مانند افشای وحشت صنعت صنعت لاستیک به مردم بومی در کنگو و آمازون، و سخن گفتن با جدیت علیه استعمار به طور کلی مثلا، به طور مثال، معتقد است که آلمانی ها اقدامات نظامی قابل توجهی را برای ترویج و حمایت از پیشنهاد ایرلند برای استقلال از انگلستان انجام می دهند. و تمام مشارکت عظیم Casement در زندگی عمومی در تنش لازم و ناخوشایند با یک زندگی شخصی پنهان و مضطرب بود. در نهایت، در حالی که من به عنوان یک نویسنده به عنوان محترم، لوسا را ​​در نظر می گیرم، این رمان تاریخی به لحاظ لحظه ای خسته کننده است. چالش برای نویسنده این نوع کار همواره یکسان است: چگونه اطلاعات مربوط به پیشینه تاریخی لازم را بدست آوریم، زمانی که تمرکز بر روی یک شخصیت بدون اطلاع قبلی از آن باشد. در این مورد، برای مثال، در یک اتاق زندان در یک اتاق مجلل وجود دارد، که در آن مخاطب Casement خود را در مورد چیزهایی که Casement (و ما خوانندگان) آن را می داند پر می کند. این یونولوگها اغلب به من زدند و به طور کامل باور نداشتند. اما هنگامی که داستان به عنوان جذاب و مهم به عنوان این یکی است، برخی از clunkiness می توانم ببخشند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب رویای سلت


 کتاب جهان آخر
 کتاب قطار به موقع رسید
 کتاب کاساندرای زیبا
 کتاب خطای نسل ها
 کتاب مردی در تاریکی
 کتاب مادموازل اولمپ