کتاب روزهای برمه

اثر جورج اورول از انتشارات مجید (به سخن) - مترجم: زهره روشنفکر-داستان تاریخی

این کتاب در روزهای امپراطوری، با حکومت بریتانیا در برمه، این کتاب را فساد و فانتزی امپریالیستی توصیف می کند. Flory، یک فروشنده تجاری چوب، دوست Dr Veraswami، علاقه مندان سیاه و سفید به امپراطوری، که سقوط آن تنها می تواند توسط عضویت در یک باشگاه تمام سفید جلوگیری می کند.


خرید کتاب روزهای برمه
جستجوی کتاب روزهای برمه در گودریدز

معرفی کتاب روزهای برمه از نگاه کاربران
محرومیت Orwells از استعمار بریتانیا برنده جایزه برای ظرافت می شود، اما هنوز هم یک حساب کاربری قدرتمند و ناپیدا از شخصیت های استعماری و ضعف های غم انگیز آن است. طنز از یک نوع تاریک است و به طوری که داستان پیشرفت می کند، آن را مانند یک غول پیکر آهنی آهنی می بیند که از طریق جنگل های خفیف برمه می گذرد. تقریبا تمام کاراکتر ها غیرقابل استفاده هستند - شاید بعضی از عمق به خاطر نشان دادن فرورفتگی سیستم و افرادی که آن را اجرا می کنند، قربانی می شود، و به نظر می رسد که در نوشتن نیز عناصری از خودخواهی وجود دارد. و همچنین یک نگرش خاص در مورد کشور و مردم آن. حداقل آن یک گزارش بی قید و بند صادقانه و احتمالا دقیق از دلتنگی زندگی در یک ایستگاه استعماری بیروم بیرونی در روزهای پایانی امپراتوری بریتانیا است.

مشاهده لینک اصلی
یک رمان غم انگیز، شدید و جاه طلبانه در مورد خلوت و تنهایی روزهای پایدار امپراتوری بریتانیا. این نشان می دهد زشتی و فساد ساختار اجتماعی بریتانیایی طبقاتی، فانتزی فرهنگی و فانتزی های فردی خشن که برای حفظ کل سیستم در حال شناور است نشان می دهد. این نشان می دهد پتانسیل های آینده اورول، اما فاقد فریبکاری محدود از رمان های او بعد است. با این حال، درخشش و سایه های مشخصی از هر دو E.M. Forster و Joseph Conrad وجود دارد. این ارزش برای کسانی که علاقه مند به اوایل Orwell یا کاهش امپراتوری بریتانیا پس از جنگ جهانی دوم هستند خواندن است.

مشاهده لینک اصلی
Orwell آن است. فوق العاده است چه چیز بیشتری برای گفتن هست؟

مشاهده لینک اصلی
من قصد دارم آن را به عنوان 3 ستاره علامت گذاری کنم، زیرا من تمایل به پایان دادن به آن را نداشتم اما واقعا از خواندن این کتاب لذت بردم، بنابراین ذهنم تغییر کرد. به عنوان فردی که سالهای نوجوانی خود را در یک مستعمره سابق بریتانیا گذرانده بود، با وجودی که در دهه 90، من می توانستم با آنچه که در مورد این کتاب در موردش صحبت می شد، مشخص شود. این هنوز من را تکان داد که اروپایی ها نژادپرستانه به برمه های محلی بودند و همچنین چگونه آنها در یک فرهنگ متفاوت زندگی می کردند و هرگز واقعا از آن فرهنگ قدردانی نمی کردند، مهم نیست که چه مدت آنها در آنجا زندگی کرده بودند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب روزهای برمه


 کتاب شور ذهن
 کتاب جهان آخر
 کتاب دوست بازیافته
 کتاب لی لا
 کتاب ربوده شده
 کتاب دنیای آشنا