کتاب دکتر ژیواگو

اثر بوریس پاسترناک از انتشارات نگاه - مترجم: علی اصغر خبره زاده-داستان تاریخی

این داستان حماسی در مورد اثرات انقلاب روسیه و پیامدهای آن بر خانواده بورژوایی تا سال 1987 در اتحاد جماهیر شوروی منتشر نشد. یکی از نتایج انتشار آن در غرب، رد پاستورناکها توسط مقامات شوروی بود؛ زمانی که او جایزه نوبل ادبیات را در سال 1958 اهدا کرد، مجبور شد آن را رد کند. این کتاب به سرعت تبدیل به بهترین فروش بین المللی شد. دکتر یوری ژیواگو، پاسترناکها خود را تغییر داده است، شاعر، فیلسوف و پزشک است که زندگی اش از طریق جنگ و با عشق او به لارا، همسر انقلابی، مختل شده است. طبیعت هنری او باعث می شود او به خشونت و سختی بلشویک ها آسیب پذیر باشد. اشعاری که او می نویسد، برخی از زیباترین نوشتار های این رمان را تشکیل می دهد.


خرید کتاب دکتر ژیواگو
جستجوی کتاب دکتر ژیواگو در گودریدز

معرفی کتاب دکتر ژیواگو از نگاه کاربران
Si متوجه که تنها زندگی شبیه به زندگی کسانی که در اطراف ما، زندگی که فرو به زندگی بدون نشانه، آن زندگی واقعی، شادی جدا شده است خوشبختی نیست. این بود آنچه بیشتر از همه تلخ کردند. @ صفحات این رمان می تواند شامل تاریخ به یاد ماندنی، در برخی از روش می تواند به نام یک سند تاریخی که با جنگ روسیه-ژاپن و اولین تظاهرات علیه تزار شروع شده و با به پایان می رسد جنگ 2 mondiale.Živago و تمام شخصیت های دیگر در واقع چیزی بیش از قربانیان حوادث: سرنوشت تمام شخصیت های این کتاب در حال تغییر است و همچنین وضعیت رمان russa.Il است متمرکز نیست تنها این رقم از Živago: بسیاری از مردم در طول داستان که دیدار خواهد کرد و جلسات separeranno.Di و جدایی تشکیل نیز عشق وعاشقی بین دکتر و Lara.Živago علاقه خود را یک انسان معمولی است، در واقع، اغلب وجود دارد خطاهای EA بیش از یک بار در کتاب انتخاب خواهد شد از دکتر discutibili.Il را و سپس او را در بیش از یک مناسبت در خط مقدم باشد برای مقابله با سختی و شدت د یک جنگ که تعلق ندارد ها. Živago فکر می کنم که تنها تغییر باید در واقع محل را مسالمت آمیز:giungere به خوبی از طریق @ خوب .و در طول این زمان را شکست انقلاب واقعی، که در کتاب هیچ چیز به جز شکوه است: به جای تطبیق نابرابری از جامعه را تحت تاثیر قرار بنابراین The انقلاب سربازان که برای مهم نیست: منفی ثروتمندترین کلاس هایی است که کسانی که بیشتر deboli.Ed است که شاید انقلاب حاملcolonna @ تمام داستان با اختلاف آن و جنایات آن، توسط Živago به عنوان توضیح داده شده است هر چیزی به طور مستقیم از فقط تجربه خشم از عناصر، بلشویک ها @ و می کند که تحسین بلوخ از انقلاب فکری تجسم است. در واقع اغلب برخی از روس ها از انقلاب به عنوان یک راه برای ایجاد هرج و مرج و باعث unanarchia.In پایین @ قرمز @ (کمونیست) و سفید دیدم @ @ (تزاری) دو طرف از جنایات همان و جنگ های داخلی خود را به هیچ چیز اما سناریوهای علت انجام apocalittici.Živago از دل تنگی می کند در ارزش باور نمی @ @ خواهد شد که پس از پایان انقلاب پخش و شاید ایده آل واقعی خود را آشکار شود که آن را در دست خود یک گزارش که به پیشنهاد ساقه دلالان و بورژوازی در طول دوره قحطی که به شرح زیر است ¬ انقلاب است. Živago مواجهه با چنین خشونت در یک دوره بسیار سخت در واقع فکر می کند که چه نان پوم شما می توانید زمانی که برخی از زمان در طبیعت وجود دارد نه بیشتر و صحبت می کنند؟ کلاس ها، مانند دلالان مرفه، هنگامی که تمام این مدت طولانی نابود شده است، با منطق حکم قبلی؟ چه کشاورزان، مانند روستاها، اگر بیشتر وجود دارد؟ چگونه می توانید پروژه ها و اقدامات است که مدت طولانی باقی مانده دیگر سنگی بر سنگی خود آنها فراموش کرده ام؟ چه از سال رجزخوانی به سال با چنین تب، تب و تاب بی امان از مدارک موجود مدتها پیش خسته شده، و نمی خواست به دیدن هر چیزی در اطراف خودش؟Forse چیزی که این کتاب می آموزد خطرناک از هر گونه افراط گرایی است بلکه مشکل از جرم توسط مردم بی پروا منجر بیش از حد به راحتی متقاعد به استفاده از روش های خشن و غیر انسانی برای تضمین آینده خود را بهتر @ @ .Pasternak انقلاب واقعی تر می گوید: یک است که در کتاب های تاریخ که او در زندگی می کردند یافت نشد پوست خود را در فرد، با نقاشی یک ملت نابود شده توسط دو جناح که اساسا خیلی متفاوت است.

مشاهده لینک اصلی
من نمی دانم چرا، اما من همیشه دشوار به درستی یک رمان روسی را بررسی کنید. من خودم را قادر به تصمیم گیری در مورد اینکه آیا بر روی رمان خود و حوادث در آن یا رمان ها در تصویر بزرگتر از ادبیات روسیه قرار می گیرند تصمیم می گیرید. به طور معمول، Id فقط هر کتاب را بر مبنای قاضی به عنوان شما می گیرد، اما چیزی به زبان روسی Lit وجود دارد که تقریبا از خواننده خواسته است که آن را با آنچه قبل از آن است مقایسه کند. مطمئنا به چیزهایی که بیشتر این کتاب ها به یکديگر مربوط می شوند، کمک نمی کند، ایده های آنها را نقد می کنند و بر آنها تکیه می کنند. خواندن برخی از کتابهای روسی مانند غواصی در یک بحث مداوم و طولانی مدت درباره هویت روسیه، تاریخ و فرهنگ است. پاسترناک، بیشتر از آنچه که اخیرا خواندید، کار شگفت انگیزی از ایجاد رویدادهای دکتر ژیوگو در زمینه تصویر بزرگتر تاریخی که توسط تولستوی ارائه شده است، کار می کند. نه تنها رویدادهایی که به انقلاب اکتبر 1917 منجر شد، بلکه ایده هایی که این حوادث را الهام بخش می دانستند، خواننده ایده ای عالی از آشفتگی فرو می ریزد که ملت پس از سرنگونی تزار ها می شود. در حالی که برخی از خوانندگان مسئول بخش هایی هستند که جزئیات بحث های فلسفی های سیاسی متناقض را در تلاش برای بریدن در خلاء قدرت پسا-تزار به شمار می آورند، من کاملا عاشقانه هستم. نه تنها مردم درباره تحقق واقعی برخی از نظریه های فلاسفه مورد علاقه من (نظریه هایی که به طور معمول توسط ایده آلیست های آرمانگرا توسط معاصران نابهنگام محسوب می شوند) بحث می کنند، اما طراحیشان این ایده ها را در متن خارج از متون علمی خبری که در آنها ظاهر شد، به نمایش گذاشت. من همچنین از این جنبه های داستان قدردانی کردم زیرا آنها نشان دادند که اتحاد جماهیر شوروی به طور کامل از ذهن هر یک از افراد تشکیل نشده است، بلکه نتیجه یک جنگ داخلی طولانی و خونین میان نه تنها قرمز ها (کمونیست ها) و سفیدپوست (قزاقها) اما سبزها (آنارشیستها) و براونها (؟؟؟) نیز هست. جنگ ایده هایی برای آینده یک ملت. بسیاری از خوانندگان بالقوه ممکن است از پاراگراف فوق ترسناک باشند، اما اطمینان حاصل کنید که این کتاب همه چیز تسلیم و تسلیم نیست. پاسترناک، در شکل واقعی تولستویان، ما را به یوری ژیوگو - دکتر، شاعر، پیاده تاریخ معرفی می کند. ما ژیوگو را دنبال می کنیم، زمانی که او رشد می کند، دکتر می شود، ازدواج می کند، به ارتش می پیوندد تا با اتریش و آلمان مبارزه کند، اولین بار در انقلاب و سپس در جنگ داخلی به عنوان یک پزشک به یک گروه متخلف از پارتیزان هایی که در جنگل ها پنهان شده اند، . او هرگز این جاده ها را برای خود انتخاب نمی کند، بلکه در عوض به عنوان جابجایی در جایی گم می شود، همیشه در تلاش است تا به همسر و فرزندانش بازگردد، اما به هر حال به نوعی همیشه در آغوش پرستار محترم قرار می گیرد. ما می بینیم که او گرسنه و یخ زده و مانند گاو به یک ماشین جعبه رانده می شود و به یک نگاه اجمالی به پیامدهای بسیار واقعی ریشه کن کردن تمام ساختار زیربنایی یک ملت می پردازد. در کل، خواندن لذت بخش، این نخواهد بود که من به کسی توصیه می شود که فقط به غول بزرگی از روسیه Lit می رود. بهتر است برای شروع با عمو فودر یا لئو، پاهای خود را مرطوب کنید، سپس صحبت کنید، سپس پاسترناک را امتحان کنید.

مشاهده لینک اصلی
و دومین بار من این رمان را در دستم می گیرم. اولین، حدود ده سال پیش، آن است که موفقیت آمیز نبود: پس از خواندن چند صفحه، LHO را رها کرد و به مقصد به یک زمان بهتر است. در آن زمان تا یک ماه پیش وجود دارد می خواستم، من رفتم به ماهی از از کتابخانه یک نسخهی قدیمی متعلق به من nonno.Sarò صادق: من را به خطر انداخته جلوگیری از خواندن این زمان، اما من متعهد به انجام آن نیست، حتی اگر وسوسه قوی باشد. به عنوان یک عاشق ادبیات روسیه، پس از من در عشق با تولستوی سقوط کرد، برای اولین بار، و داستایوسکی، پس از آن، من lanciatami چالش این رمان به یاد ماندنی و به چالش کشیدن مواجه شده اند. من گفتم، این رویکرد به هیچ وجه آسان نیست. قسمت اول کمی کشویی است و شخصیت ها - در واقع، شخصیت های اصلی - تقریبا با عدم اطمینان ارائه می شوند. و خواننده که باید در جستجوی لینک های مختلف بین صفحات رمان شرکت کند. نکته را می توان در منفی دیده می شود، از یک سو، اما همچنین می تواند درجه ای از رضایت ارائه به خواننده هم در زمانی که آن نام - که گاهی اوقات به نظر می رسد اتفاقی در آن وجود دارد پرتاب - آنها یک حس خوب رگ شاعرانه preciso.La پاسترناک حضور ثابت است و تمایل به سایه بر روی شخصیت، که یک شخصیت قوی نیست - به عنوان مورد در آثار تولستوی ای Dostoevskij است - و تصویب تقریبا ثانویه. هر کاری که انجام می دهند حداقل با سه دنباله توصیفی معینی پشتیبانی می شود. و زیبا راه شما در حال برف و یخ زدگی را از زمستان وحشتناک روسیه گفت و به وضوح زنده صحنه نشان دادن تخریب guerra.Ho دوست خصوص دو قطعه از این رمان. اولین که مورد اشاره من در آن زمان از شمع است که چراغ اتاق که در آن شما در حال صحبت لارا و ها Antipov، شمع قرار داده شده در مقابل پنجره که سرما و سرد Živago شناخته شده از کالسکه او است. دومین برخورد بین دکتر و ناشنوایان است که در قطار خالی قطار اتفاق می افتد. برای تصاویری که به من داده اند و برای شعر که با آنها روایت می شود، به اعتقاد من هر دو در ذهن من زنده برای tempo.Non طولانی باقی می ماند آن را تا به عنوان خوانده شده آسان است. برای بیش از ششصد صفحه به بیش از چند روز نیاز داشتم. من چندین بار وسوسه شد به قرار دادن کردن خواندن در زمان مناسب تر است، اما پس، در آینده به چند صفحه پر از کلمات زیبا، تمایل به ادامه بازگشت غالب. و در نهایت - آخرین، اما نه کم - او به من بسیار در مورد انقلاب روسیه به من یاد داد که من کمی و هیچ چیز را می دانستم.

مشاهده لینک اصلی
آنها می گویند که بوریس پاسترناک شاعر بسیار بهتر از رمان نویس است و بیشتر به دلیل شعر او جایزه نوبل ادبیات را به دست آورد و توانست همسر و همدستان و معشوقه ی معشوق خود را (که الهام بخش او بود شخصیت لارا در این رمان) اما من تعدادی از اشعار خود را (در این رمان گنجانده شده است) و آنها خوردن. شاید آنها در روسیه اصلی خود زیبا باشند، اما من فقط می توانم آنها را به زبان انگلیسی بخوانم، بنابراین ... این رمان هم من را تحت تاثیر قرار نمی دهد، و شاید هم به خاطر ترجمه است. یا انتظاراتم من فکر کردم داستان عشق عاشقانه اینجاست، اما نه. ظاهرا پاسترناک تا پایان لارا فراموش کرده بود. یکی، بلند قدیم با جمله هایی شبیه به این جمله می خوانیم: @ یک بار دیگر با یکدیگر صحبت می کنند که کلمات مخفی ما در شب، بزرگ و صلح مانند نام اقیانوس آسیایی صحبت می کنند. آن را برای هیچ چیز که شما در پایان زندگی من، من فرشته پنهان، ممنوعه، در زیر آسمان جنگ و آشفتگی، شما که در آغاز خود در زیر آسمان صلح آمیز از دوران کودکی ظهور کردم. @ من متاسفانه پاسترناک در درجه اول با استفاده از این عشق در نظر گرفته شده داستان تنها به عنوان یک پرونده است، بنابراین او می تواند در اینجا بنویسید و برخی از آن ها در برابر رژیم شوروی کاشته می شود و این کتاب به دلیل تحقیر وحشتناکی که غرب آن را با توجه به شرایطی که در آن نوشته شده بود، منتشر شد و منتشر شد (باید آن را قاچاق کرد خارج از روسیه) و این واقعیت است که نویسنده در طی جنگ سرد بسیار شدید روسیه، در داخل کشور سرکوبگر خود زندگی می کرد.

مشاهده لینک اصلی
من با خواندن این کتاب فکر کردم قصد دارم یک داستان عشق عاشقانه کلاسیک را شاهد باشم و دقیقا همینطور نیست. این یک داستان انسانی است که عشق به عنوان مهم تر از آنکه ما به سمت جلو حرکت کنیم، مهم تر است، اما قدرت زمینه به گونه ای است که یک عاشقانه از بین می رود. من فکر کردم این کتاب در حال ساختن انقلاب روسیه است. من قصه های انقلاب را می شکنم چون همیشه یک رویا هستم و همیشه به آرمانگرا احترام گذاشته ام @ @stand برای حقوق مردم حقوق @ و به همین ترتیب مبارزه می کنم. من عاشق بالا بردن - علیه - داستان افسردگی. اما این به نظر می رسد مانند یک دروغ دو نفره در صورت. پاسترناک تلاش می کند تا حقیقت را درباره 40 سال گذشته تاریخ روسیه معرفی کند. در آن زمان نسل او دو جنگ جهانی را متحمل شد؛ سه انقلاب؛ جنگ داخلی و قحطی؛ بلایای جمعآوری، کنترل هوش مصنوعی نظامی، سوء استفاده از نخبگان سیاسی شوروی و کولاکها. بنابراین ادعا می کند که شما نمی توانید به آرمان های جمعی اعتقاد داشته باشید. با این حال، انقلاب ژیوگوس به لذت بردن از زیبایی چیزهای ساده در زندگی و آزادی زندگی زندگی بدون محرومیت و ترور متمرکز است. یک پنجره باز به یکی از مهم ترین رویدادهای تاریخ جهان و ارزش خواندن هرچند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دکتر ژیواگو


 کتاب وزن رازها
 کتاب دن آرام (۴ جلدی)
 کتاب پوست
 کتاب میراث گمشدگی
 کتاب دختر جوان و همسر خیالیش
 کتاب تاریخ عشق