کتاب دو خیاط هندی

اثر رویین تن میستری از انتشارات اختران - مترجم: فلور طالبی-داستان تاریخی

این رمان با شکوه و فساد، شایستگی و قهرمانی هند، با یک واقعیت شوم و روایت روایت که به کار کارل دیکنز یاد می شود، رمانتیک است. زمان 1975 است. این مکان یک شهر نامشروع توسط دریا است. دولت فقط اعلام کرده است که دولت اضطراری، که در تحولات خود چهار نفر غریبه - یک بیوه محبوس، یک دانش آموز جوان از ایستگاه تپه ایودیللی خود ریشه دار شده است و دو خیاط که از خشونت کست روستای بومی خود فرار کرده اند، با هم روبرو می شوند ، مجبور به اشتراک یک آپارتمان کوچک و آینده نامشخص. همانطور که شخصیت ها از بی اعتمادی به دوستی و از دوستی به عشق پیروی می کنند، تعادل زیبا، یک چشم انداز پایدار روح انسان در یک دولت غیر انسانی را ایجاد می کند.


خرید کتاب دو خیاط هندی
جستجوی کتاب دو خیاط هندی در گودریدز

معرفی کتاب دو خیاط هندی از نگاه کاربران
این یکی از آن کتاب های دلگرم کننده است که در حافظه من سوزانده خواهد شد. داستان چهار شخصیت اصلی در یک لحن آرام، کم رنگ و گاهی اوقات خشن، اما کاراکترها، داستان های پشت سرهم و همچنین تنظیمات فقط از صفحه راست حرکت می کنند. گرد و غبار سیاست های فاسد و وحشیانه، سیستم کثیف غیر انسانی، نفرت قومی، سوء استفاده جنسی، فقر مطلق و ناامیدی اجتماعی، روایت را یک واقعیت تلخ می کند که خواننده را در حقیقت پایه گذاری می کند. دینا دالال، بیوه تلاش برای زندگی مستقل از برادر غول پیکر او و منک Kohlah، دانشجوی کالج همجنسگرا و مستاجر او، از نسبتا خوب جامعه پارسی هستند. ایشور داریی و برادرزاده اوپرمخشان دارجی از کت شامار نابینا هستند. پیچ و تاب های عجیب و غریب از سرنوشت آنها را در زیر یک سقف جمع می کند و داستان زیبایی از چهار اسکاتلند تبدیل شده به دوستان، مبارزات بی پایان مبارک Darjis با تراژدی های نامرئی و دوستی دوایی و Maneck دلسوزی و کمک به دارجیزه است. در کل، این رمان است که در تهاجم به سمت تاریک طبیعت بشر، بی رحمی پوچ از کسانی که قدرت و زهر قراردادهای فریبنده دارند استفاده می کند. این خواننده را ترک می کند تا درک کند که آیا در نهایت انسان انسان را از بدبختی متعادل می کند. در اینجا برخی از نقلقول های فلسفی که من دوست دارم: \"زندگی باید به درستی انجام شود، درست مثل هر چیز دیگری، فکر کرد، باید شکل گرفته و ضرب و شتم و ضرب و شتم برای به دست آوردن بیشتر از آن. \"شما می بینید، شما نمی توانید خطوط و محوطه را قرعه کشی کنید، و فراتر از آنها را رد کنید. گاهی اوقات شما باید از شکست هایتان به عنوان پله ها برای موفقیت استفاده کنید. شما باید تعادل خوبی را بین امید و ناامیدی حفظ کنید. â € \"â € â € œMemories دائمی بود. حتی با گذشت زمان غم و اندوه هم غمگین بود، با این حال هنوز آن ها خوشحال نمی توانستند دوباره شادی کنند. به یاد آوردن غم و اندوه خاص خود را پرورش داد. به نظر می رسید خیلی غیر عادلانه بود: آن زمان باید هر دو غم و شادی را به یک منبع دردسری تبدیل کند. رمان طولانی خوانده شد (نسخه من 713 صفحه)، اما هر دقیقه ارزش دارد. من 5 ستاره را به آن می دهم.

مشاهده لینک اصلی
من فقط برای این کتاب ستایش می کنم. این کتابی است که من را خواننده می سازد. مهم نیست که چقدر مشغول هستم، اگر کتابی که من دارم شبیه این است، همیشه خواننده خواهم بود. حساب فیس بوک من را بردارید بازی های آنلاین (Clash of Clans، Angry Birds، Plants vs. Zombies) را بردارید. تلویزیون را بردارید (بچه های صدای، ناتانیل، Pangako sa Yo). اما این نوع کتاب را به من بدهید و من یک کوهنورد خوشحال خواهم بود. من می توانم تمام روز و شب را در گوشه ای بخوانم و حتی در یک دقیقه به شما زحمت ندهم.این رمان طولانی است، اما قصه گویی ساده است. این به عنوان بزرگ به عنوان سالن Rushdies Midnights کودکان (5 ستاره)، اما از واژه های بزرگ و فنی ادبی پیتززز. به نظر می رسد Rohinton Mistry (متولد 1952) به ما می گوید که می تواند رمان غم انگیز و غم انگیز در مورد هند را به روش ساده ساده بنویسد تا خوانندگان عادی (مانند من) بتوانند درک کنند که چگونه هند غنی از فرهنگ، سیاست و انسان پیچیده است دوراهی. این داستان چهار شهروند هندی است که در همان خانه زندگی می کردند: دیانا بیوه که تصمیم می گیرد با استخدام دو خیاط خود در آن زندگی کند؛ Ishvar و Om که غیرقابل دسترس هستند. در راه خود را به محل دیناس، آنها مانیک دیدند که دینا به عنوان یک پناهنده برای افزایش محل اجاره او پذیرفته است. زندگی چهارگانه با هم زندگی می کنند و از چرخه عشق، نفرت و عشق دوباره فراتر می روند. همانطور که میستری می گویدlife یک تعادل خوب بین امید و ناامیدی است. @ آسان است به این نوع از داستان برای من مربوط باشد، زیرا من نیز در یک کشور جهان سوم زندگی می کنند که در موقعیت های مشابه در هند زندگی می کنند. ما همچنین در طول حکومت فردیناند مارکوس، حکومت نظامی، مدت زمان زیادی طول کشید. ما سیستم کست را نداریم، اما ما بین مردم ثروتمند و فقیر اختلاف زیادی داریم. ما همچنین به دلیل سیاست و متعصبان مذهبی، ترور و کشتار را داریم. در نهایت اکثریت مردم ما زیر خط فقر زندگی می کنند که آنها سه بار در روز غذا می خورند یا برای کسانی که مشغول به کار هستند، هنوز در تلاش برای پایان دادن به آنها مشکلی پیدا کرده اند. نوشتن خوب. زبان ساده (بدون نیاز به فرهنگ لغت خود را باز کنید). شخصیت های آشنا و شرایط اگر قلب و عواطف نداشته باشد، قلب عصبی می شود. تقریبا باعث شد که من گریه کنم (فقط اگر نه من از کار زیاد خیلی خوشم اومد). باید خواند باور کنید، شما باید این را بخوانید.

مشاهده لینک اصلی
چه چیزی غیر قابل اعتماد زمان است - زمانی که من می خواهم آن را پرواز، ساعت ها به من چسب چسبیده. و همچنین چیزی که قابل تغییر است. زمان زنجیری است که زندگی ما را به چندین سال و چند ماه تقسیم می کند. یا یک باند لاستیکی به سبک فانتزی ما کشیده شده است. زمان می تواند یک روبان زیبا در موهای کوچک دختران باشد. یا خطوط صورت خود را، سرقت رنگ جوان و رنگ مو خود را. اما در نهایت، زمان یک شمع در اطراف گردن است، به آرامی غرق می شود.\nمن فقط خواندن این کتاب را توسط نویسنده ای که کلمات فوق را نوشتم را پایان دادم که در یک خواندن به نظر می رسد متکبر و جذاب است. اما پس از آن، هنگامی که شما داستان افرادی را که Mistry تصمیم گرفتید در این کتاب به شما بگویم، بخوانید، باید هر جمله را با چشم انداز دیگری در نظر بگیرید. شما در مبارزه عظیم خود در داخل سر خود قرار دارید، زیرا نیمی از آن می خواهند شما را از ایمان به بشریت / سیستم / خود خداوند رها کنید. و نیم دیگر می خواهم به اعتماد به امید / نقره ای برسد زیرا ما از ضعف بسیار ضعیف هستیم که نیاز به یک لنگر دارد تا بتوانیم بر روی آن ادامه دهیم. در نهایت تلاش برای پیدا کردن یک توازن خوب برای حل و فصل افکار و حرکت به جلو است. این کتاب درمورد یکی از سخت ترین مواردی که هند با آن مواجه است نوشته شده است. زمانی که ما مستقل از راجی بریتانیا بودیم، اما در Gunda Raj به پایان رسید. زماني که هر نوعي از انسانها را آزموديم - همدلي، صداقت، اعتقاد، عشق، دوستي، همدلي و غيره زماني که ما در هر کدام از آنها شکست خورديم. در بعضي از نقاط احساس خيلي ناخوشايند بود که احساس کردم نمي توانم يک کلمه ديگر را بخوانم. در بعضی دیگر من به خاطر این که شخصیت ها می توانند شادی و رضایت را با دست کم در دست پیدا کنند، احساس لذت و ظرافت می کنند. وقتی یک فصل به پایان رسید من غرق شدم و نام یکی را خوانده ام. آنها می توانند امید را در قلب من برای خوشبختی آماده کنند و یا اینکه می توانند به من هجوم نیاورند، همانطور که در حال حاضر! Beggarmaster، Monkey-man، Hair-Collector و Prover-reader بیمار بسیار جذاب بود. در نهایت، داستان چهار شخصیت اصلی، یک بیوه، یک دانش آموز کالج، یک خیاط خدمتکار چارار و برادرزاده اش، درهم شکسته شد. خوشحالم که این را به علاقه مندی های من منتقل کنم

مشاهده لینک اصلی
این به همان اندازه نزدیک به رمان حماسی ویکتوریا به عنوان داستان مدرن است. میستری با هم داستان های چهار قهرمان اصلی را که سرنوشت آنها را با بحران های اضطراری هندوستان در سال 1975 به هم می ریزد با هم تلفیق می کند. دینا یک بیوه پارسی با خانواده ی غنی است اما تلاش می کند تا استقلال خود را در اواخر شوهرش حفظ کند. او از Ishvar و Om استفاده می کند، دو خیاط از پناه دادن به جامعه روستایی خود پس از تجاوز به دنبال خانواده خود را امتناع از مطابقت با انتظارات از وضعیت کست خود را کم است. چهارم مانک، دانشجوی جوان است که در خانه می نشیند. بخش عمده ای از این طرح به وسیله تصمیم مستریا به افشای بی عدالتی جامعه هند و سرکوب وحشیانه و خشونت های خودسرانه اضطراری رانده شده است. در یک سطح، کتاب را می توان به عنوان بی رحمانه دلخراشی مشاهده کرد، در حالی که انتظارات قهرمانان به طور مداوم خرد شده است. شخصیت های مریستر به طرز شگفت انگیزی کشیده شده اند، و همچنین ماجراجویی های طنز و طنز زیادی وجود دارد. تنها انتقاد من فقط این است که، همانطور که در بسیاری از رمان های ویکتوریا، در برخورد های احتمالی، اغلب اوقات با هم برخورد می کنند، به خصوص با کسانی که دارای شخصیت های محیطی هستند، و پایان دادن به نظر می رسد کمی شسته و رفته با توجه به وقایع آشوب و وحشیانه که مشخص بقیه کتاب.

مشاهده لینک اصلی
چه چیزی در مورد چنین کتابی قریب الوقوع می گوید؟ این یک داستان استادانه نوشته شده از چهار نفر است که در دهه 1970 در هند اتفاق می افتد. مطمئنا بیش از چهار نفر در این داستان زندگی روزمره، مرگ، بدبختی، خوشبختی گاه به گاه، اضطراب دولت و ظلم و ستم در کشور پرجمعیت ترین زمین روی زمین وجود دارد. چهار نفر عبارتند از: دینا، 30 ساله و در تلاش است تا استقلال خود را حفظ کند. Maneck یک دانش آموز 17 ساله است که اتاق خود را در آپارتمان خود می گیرد؛ و Ishvar و Om، خیاط دونده و برادرزاده به دنبال زندگی در شهر به طوری که آنها می توانند به عنوان مردان موفق به خانه های کشور خود بازگشت. این یک کتاب قدرتمند و دشوار برای خواندن است، اما همچنین، من معتقدم، برای کسانی که از ما مهم نیست چنین موجودی ضعیف، یک زندگی بدون حقوق، آینده کمی، هیچ امیدی واقعی، که در آن قدرت در حریص و شر است، تجربه می کند. اما هنوز هم در معرض خطر نابودی لحظات شگفت انگیز انسان است. همچنین صحنه های باز شدن چشم در مورد سیستم کست وجود دارد که هنوز هم در آن زمان نوشته شده بود. اگرچه کتاب طولانی است، اما به خوبی نوشته شده است که به سرعت برای من منتقل شد، مگر زمانی که من با غم و اندوه در وقایع رخ داد. بسیار توصیه شده

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دو خیاط هندی


 کتاب شاهزاده و گدا
 کتاب بابا لنگ دراز
 کتاب شرلوک هولمز علیه دراکولا
 کتاب بی حسی موضعی
 کتاب میان سایه های خاکستری
 کتاب مهاجر خوشبخت