کتاب دن آرام (۴ جلدی)

اثر میخائیل شولوخف از انتشارات فردوس - مترجم: محمود اعتمادزاده (به آذین)-داستان تاریخی

و آرام جریان دون و یا آرام جریان دون (خاموش دون، روشن دون آرام) رمان حماسی 4 جلدی نویسنده نویسنده روسیه میهمان Aleksandrovich Sholokhov است. سه جلد اول از 1925 تا 32 منتشر شد و در مجله شوروی در اکتبر 1928-32 منتشر شد. جلد چهارم در سال 1940 به پایان رسید. این رمان یکی از مهمترین آثار ادبیات روسیه در قرن بیستم است. این زندگی و مبارزات دز قزاقها را در دوران جنگ جهانی اول، انقلاب روسیه و جنگ داخلی روسیه نشان می دهد. در سال 1965، شولوقف جایزه نوبل ادبیات را برای این رمان دریافت کرد. و بی نظیر جریان دون، تصویر بی جا یک روستای قزاق است - که در دوران صلح تحت سلطنت شاه، از طریق جنگ و انقلاب آغاز شده است. میخائیل شولخوف این داستان را پیرامون گرگور ملاخوف، یک مرد جوان روستا، می کند. زندگی گرگور در خانه پدرش، ازدواج ناراضی او و ثروتش در انقلاب نه تنها یک روایت باشکوه در خودشان بلکه یک میکروکوزم دنیای آشفته قزاقهاست.


خرید کتاب دن آرام (۴ جلدی)
جستجوی کتاب دن آرام (۴ جلدی) در گودریدز

معرفی کتاب دن آرام (۴ جلدی) از نگاه کاربران
3.5 * من 2 بخش اول از 4 بخش را بسیار دوست داشتم اما متاسفانه با 2 قسمت آخر مبارزه کردم. این بخش های نهایی، @ Revolution @ و @ Civil War @، شخصیت های بخش های اول را کنار گذاشتند و برای اکثریت متن، توضیحات جنگ ها بسیار کمتر از من بود. من اطلاعاتی در مورد قزاق ها را جذاب دیدم - - موقعيتشان قبل از جنگ جهاني اول، نه از اشرافيت بود، ولي زمينداران (عمدتا کشاورزان کوچک) بودند. آنها به کار فیزیکی سخت کار کردند اما خودشان را بهتر از دهقانان و کارگران دیدند. این وضعیت منجر به درگیری های اضافی در جنگ داخلی شد که پس از انقلاب روسیه به عنوان همدردی و آمپر؛ منافع مشترک با هر دو طرف.

مشاهده لینک اصلی
و بیش از روستا روزها را گذراند، گذر به شبها؛ هفته ای که گذشت، ماه ها به زمین افتاد، باد صدای گریه، و با روشنایی پاییز، شفاف، سبز و آبی روشن، دون به آرامی به سمت دریا حرکت کرد. * وقتی از کانال عادی خود خارج شد، زندگی به جریان های بی شماری فرو می ریزد . دشوار است پیش بینی کنید که چه اتفاقی خواهد افتاد. از آنجایی که روزی آن در کم عمق جریان دارد، مانند یک باند شیبدار بیش از بطری های شنی، به طوری کم عمق است که ساقه ها قابل مشاهده هستند، به زودی فردا به طور غنی و کامل جریان می یابد.

مشاهده لینک اصلی
یونایتد در سال 2012 برنده جایزه نوبل و نخستین معاون رژیم کمونیست چینی می گوید که میخائیل شولخوف یکی از نویسندگان بزرگ قرن بیستم بوده است. در یان ها، شولخوف بزرگترین استاد در نشان دادن مشکلات فراوانی در کاستن دیدگاه دنیوی طبقه کارگر در یک کشور در پی انقلاب کمونیستی است. پس باید خود را با شولخوف آشنا کرد نه برای کیفیت ادبی کار او، بلکه به این دلیل که او نماینده یک پدیده مهم تاریخی است که هنوز ادامه دارد. با این حال، من به هیچ وجه قانع کننده نیستم که @ And Quiet Flows Don @ که به طور کلی در نظر گرفته شده است به عنوان شاهکار او بهترین کار برای خواندن است تا با این غول سبک ژانر واقع گرایی اجتماعی آشنا شود. در جلد اول Sholokhov طول می کشد 650 صفحه به داستان است که می تواند به درستی در 150 صفحه گفته شده است. شخصیت ها کاملا مخوف هستند. این مردان بی رحمانه و مزدوران هستند. زنان به طور مرتب رفتارهای عجیب و غریب را برای دوستداران هر زمان که شوهرانشان از کار خود خدمت می کنند یا تجارت های دیگر را دور از خانه می گذارند بیرون می آیند. اعضای بدتر از هر دو جنس به وضع موجود بسیار متعهد هستند. آنها نه قادر هستند و نه مایل به تجزیه و تحلیل جامعه خود در شرایط مارکسیستی هستند. یکی از معروف ترین جنبش های اجتماعی کمونیستی در ارتقای آگاهی طبقاتی، هیچ موفقیتی ندارد. جلد یکی به یاد بسیاری از امیل زولاسLa Terre @ که همچنین با موضوع primitiveness، وحشیگری و تمام حماقت فراگیر زندگی دهقده در اروپا در سال های قبل از جنگ جهانی اول را در نظر می گیرد. با این حال، در کنار زولا، شولخوف هم کاملا جدی و پرطمطراق است. @ و جریان آرام Don @ پس از این وحشتناک Volume One بهبود می یابد. با این حال، من توصیه به هر کسی کنجکاو در مورد Sholokhov برای خواندن به جای @ Virggin Soil Upturned @ که یک تصویر جذاب جمع آوری کشاورزی اوکراین قبل از جنگ جهانی دوم است. شخصیت ها جذاب تر هستند و طرح بسیار چشمگیر است.

مشاهده لینک اصلی
دون خاموش (در عنوان اصلی و نامنویسی کمتر) یک قصه برای مردم است - قهرمانان منطقه دون، که به شدت مستقل اسب سواری و پناهگاه زمین، برای تغییرات سیاسی و صنعتی سال 1917 مناسب نبودند. تقریبا این رمان کامل از این دیدگاه های بازنده است. در نظر سانسورها ایمن تر و واقع گرایانه تر بوده است، به جای اینکه آن دسته از قزاق ها که خود را در برخی از عواطف سوسیالیستی داس سوسیالیستی کشف کرده اند، به دنبال داشته باشند، و یا اینکه سفیدپوستان را در تمام ظلمی که به انقراض محسوب می شود، به تصویر کشیده اند. شولخخ به جای آن به کسانی که قهرمانان بیشماری از قهرمانان دارند، متمرکز هستند، اما در میان آنها، قمار برای بقا خود را با مبارزه در صفوف یک یا دیگران، اغلب تکان می بخشد، و در نتیجه از هر دو طرف به عنوان غیر قابل اعتماد مشاهده می شود. خط تاریخی این فرهنگ در این دوره این است که با کنار گذاشتن پیروزی ها، آنها محکوم شدند - چه این رمان به صراحت نشان می دهد این است که آنها هرگز از دست نرفته اند. مثل آنکه من آن را خواندم، جهانی شدن فرهنگ های سنتی در مقابل مدرنیته است. من فقط می توانم تصور کنم که خوانندگان تبریک این کتاب جایزه استالین که شامل خود استالین بودند این ناسازگاری را به عنوان اثبات ضد انقلابی دیدند روحیه ای که از آن نمی توان با آن مواجه شد، باید خرد شود. تصویری از دولت اولیه اتحاد شوروی در نور کمتری مقدس من را به عنوان صداقت قابل تحسین؛ دستگاه شوروی دهه 1930 ممکن است به عنوان محکومیت بلشویک هایی که اخیرا به سرنگونی رسیده است، به تصویب رسید. از دیدگاه من نمیتوانم به همدردی با قزاقها کمک کنم و آرزو داشته باشم که آنها را به استپهای اجدادی خود ببرند، هرگز در جنگهای دیگر بسیج نشوند و یا برای خنثی کردن یکدیگر، و به نظر من، شولخف هم همین کار را می کند. باید تصدیق کرد جهان دنیای صلح، حداقل همانگونه که در کتاب نشان داده شده، عجیب نیست. من می توانم این را تصور کنم. احتمالا اولین چیزی که در مورد یک جامعه درک می شود این است که قدمت آن بایستی آن را نجس نگذارد - ممکن است ویژگی های بسیار نجیب ظاهر شود، همانطور که کشیش های کار سخت، طبیعت گرایانه و خانوادگی نشان می دهد، اما چیزهای زیادی برای نگرانی از اخلاق گرایان نظیر خودم. به بیان دقیق آن، در حالی که از لحاظ فنی آن را دروغ می گویند، نویسندگان خوب داستان نویس هستند. برای اینکه آنها را در حالت مقایسهای طبیعت به مثابه مقدس به تصویر بکشند، احساساتی و غلط بودند. اگر آنها با زنان خود ضعیف رفتار کنند، به نظر اخلاقی نویسنده ی صادقانه می گوید که چنین می گوید، و شولوکف می کند. شخصیت های خوب و خوبی در این کتاب وجود دارد، و بعضی نیز کمتر. شخصیت های سهام بیش از حد هستند (دهقانی روسی یکی از مورد علاقه من در تمام ادبیات است). با این حال، شخصیت مورد علاقه من در این رمان، هر چند، چشم انداز است. از طریق آن ارتباطات اجداد مردم دان، صفات، چشم اندازها، خواسته های آنها، دوباره اصلاح می شود. این که بسیاری از آنها در سالهای 1917 تا 21 به آن بازگشته اند، تنها یکی از بیست و هفتاد ساله است، اما یکی که خوشحالم کرد (در این کتاب به هر حال) به یاد می آید.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دن آرام (۴ جلدی)


 کتاب مامور 6
 کتاب عقل و احساس
 کتاب بازی ازدواج
 کتاب گشتی در موزه کمونیسم
 کتاب کبوترهای وحشی
 کتاب باغ فراموش شده