کتاب دستیار ماما

اثر کارن کشمن از انتشارات قطره - مترجم: نسرین وکیلی-داستان تاریخی

من آليس هستم. نه «تُحفه» نه «سوسک» و نه «سوسکِ پِهِِن» فقط آليس. در يک شب يخبندان، دختري که نه خانه‌اي داشت و نه پدر و مادري، و نه حتي نامي جز «تُحفه»، در گرماي توده‌ي پِهِن طويله‌ي دهقاني پناه مي‌گيرد. آن‌جا جِين، ماماي دهکده او را پيدا مي‌کند. «تُحفه»، که حالا صاحب جديدش نام «سوسک» بر او گذاشته است، کار خود را به عنوان دستيار ماما شروع مي‌کند. راه زندگي‌اش هموار نيست؛ جِين زن خشني است با نگاه‌هاي تند و تيز و اخلاقي تندتر. با اين همه سوسک براي خود جايگاهي به دست مي‌آورد. گربه‌اي دارد. و دوستيِ يکي از پسران دهکده را جلب مي‌کند. او بخشي از فوت و فن‌هاي کار ماما را، که سعي مي‌کند، از او پنهان کند، مخفيانه ياد مي‌گيرد. حتي براي خود يک اسم واقعي يعني «آليس» را انتخاب مي‌کند. سپس روزي بعد از شکست در وظيفه‌اي که به عهده‌اش گذاشته‌مي‌شود، فرار مي‌کند. زيرا معتقد است که به قدري احمق است که براي هيچ‌کس مفيد نيست. آيا واقعاً بچه‌اي بي‌نام و نادان است، که به هيچ‌جا تعلق ندارد؟ يا اين‌که او آليس، دستيار ماما است، انساني با نام و متعلق به مکاني مشخص در اين دنيا؟


خرید کتاب دستیار ماما
جستجوی کتاب دستیار ماما در گودریدز

معرفی کتاب دستیار ماما از نگاه کاربران
کتاب برنده جایزه نیویورک - باید بگویم من کاملا از کتاب صوتی لذت بردم، حتی اگر یک رمان کوتاه باشد. توصیف زندگی در قرون وسطی برای یک زن جوان، یتیم، مبارزه برای بقا، پس از آن در اساسا گرفته به کار وظایف نوکر توسط ماما محلی است. این کتاب توسط پژوهش بزرگ توسط نویسنده افزایش یافته، و یک تصویر واضح از آنچه زندگی ممکن است در آن زمان بوده است.

مشاهده لینک اصلی
شاگرد مامایی یک کتاب در مورد یک دختر، آلیس است که کودکی عادی نداشته است. او نمی داند که والدین او چه کسانی هستند و باید برای خودشان زنده بمانند. من یک طرفدار بزرگ کتاب نیستم، اما هنوز خواندن خوب بود. من احتمالا آن را به هیچکس توصیه نمی کنم، مگر آنکه در داستان های داستان تاریخ قرون وسطی قرار گیرند.

مشاهده لینک اصلی
من این کتاب را در کلاس 6 خواندم چون دوست داشتمCatherine @ Birdie @ را خیلی دوست داشته باشم. این نوع ناامید کننده بود، اما هنوز خواندن خوبی بود. من هرکسی را با یک دختر تشویق می کنم که واقعا علاقه مند به خواندن نیست تا این کتاب را امتحان کنم. این یک کتاب آسان و جالب است که جوان را دوست دارد.

مشاهده لینک اصلی
من قفسه کتابداری دخترانم را تمیز کردم و این برای من ظاهر شد. داستان بزرگ YA در مورد زندگی در قرن 17th (؟) و نقش ماما در روستا بازی کرد. جذاب برای یادگیری بسیاری از چیزهایی که آنها انجام می دهند پس از آن هنوز هم در حال حاضر با عمل گیاهان است. و خیلی چیزها نیست! (خوشبختانه)! جزئیات تاریخی بزرگ برای YA.

مشاهده لینک اصلی
این یک کتاب عالی برای یک بچه 9-12 ساله (به خصوص دختر) خواهد بود. این داستان تاریخی است، بنابراین چیز جدیدی برای یادگیری وجود دارد، اما بیشتر، من فکر می کنم آن را به یک داستان خوب در مورد اینکه شخصی واقعا وجود دارد، می گوید. برت احساس می کرد چیزی جز چیزی نیست، اما با گذشت زمان متوجه شد که نام و یا دیگران که به او داده شده بود، او را تعریف نمی کرد و ارزش واقعی او دارد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دستیار ماما


 کتاب گتسبی بزرگ
 کتاب گرگ های پوشالی
 کتاب یعقوب کذاب
 کتاب ادام بید
 کتاب لینمارا عشق و آرزو
 کتاب شیرفروش