کتاب دزیره

اثر آن ماری سلینکو از انتشارات صدای معاصر - مترجم: پرویز شهدی-داستان تاریخی

First published in 1953, this riveting true-life tale comes to life in diary form, giving readers an inside glimpse at the young Napoleon and his family. Désirée is enchanted by the young officer, and he asks her to marry him. But he must leave for Paris, where he meets his eventual wife Josephine. A heartbroken Désirée is unsure shell ever find anyone again. A love story, but so much more, Désirée is the tale of a simple merchants daughter who ends up with a kind of royalty she never expected: an unforgettable story just waiting to be reborn.


خرید کتاب دزیره
جستجوی کتاب دزیره در گودریدز

معرفی کتاب دزیره از نگاه کاربران
من این کتاب رو از نوار گوش دادم و مسلما گویندگی بسیار خوب فاطمه اسحاق تبار تاثیر زیادی در جذب این کتاب برای من داشت

مشاهده لینک اصلی
** spoiler alert ** دیزه کلاری…دختر فرانسوی یک حریر فروش که ملکه ی سوئد شد…
این که چجوری سرنوشت چنین دختری میتونه با من نزدیکی داشته باشه عجیبه…اما بسیاری از لحظات بود که زندگی و احساسات این دختر فرانسوی رو با تمام وجودم درک کردم…به خصوص جایی که نتونست دربار سوئد رو تحمل کنه و به کشور خودش برگشت و فقط زمانی دوباره به اونجا برگشت که ملکه شده بود! و قوی….!
دختری که با وجود این همه تغییر بزرگ در زندگیش همون دختر ساده ی خوش قلب باقی موند و اثیر تاج و تخت و ثروت نشد و جالب اینکه در طول زندگیش دو تا از تاثیر گذارترین مردان تاریخ یعنی ناپلئون بناپارت و ژنرال برنادوت شیفته ی اون بودن.
بار ديگه اي كه به پاريس برم با لذت و حيرت عجيبي تمام پل هاي شهر و قصرهارو نگاه ميكنم و لذت بيشتري ميبرم ازاينكه تاريخ پرفرازو نشيب اون شهر رويايي رو ميدونم و زندگي هايي كه در اون قصرها شدن رو مرور ميكنم...
خیلی جالبه که در کتاب خوندن دچار تعصب خاصی شده بودم و با توجه به اینکه تعصب در هرچیزی آن را به انحطاط میکشد،در این مورد هم از خوندن رمان هایی از این دست که فکر میکردم فقط باید در زمان های نوجوانی خونده میشدن،لذت تجربشونو از خودم گرفته بودم.اما محیای عزیزم با هدیه دادن این کتاب،مسیر جدیدی از کتاب خوندن رو بهم نشون داد.این که صرفا همیشه توی یک خط مشخص نباید خوند…گاهی باید برای لذت بردن و همذات پنداری خوند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دزیره


 کتاب رویای سلت
 کتاب سرگذشت مورو
 کتاب طاقت زندگی و مرگم نیست
 کتاب میدان اتوال
 کتاب در انتظار تاریکی در انتظار روشنایی
 کتاب آنا و مرد چلچله ای