کتاب دختری با کت آبی

اثر مونیکا هسی از انتشارات میلکان - مترجم: حمید هاشمی-داستان تاریخی

غم و غصه‌ی من اين طوریه. مثل يه اتاق خيلی به هم ريخته كه برقش رفته. تاريكی‌ش به خاطر ماتميه كه برای باس گرفتم. اولين چيز بدی كه تو اين خونه‌س همينه. به محض اين كه وارد خونه می‌شی، اولين چيزی كه می‌بينی همينه كه رو همه‌چی سايه افتاده، ولی اگه بشه چراغو روشن كنی، می‌بينی خيلی چيزها تو اتاق هست كه درست نيست يا سر جاش نيست. ظرف‌ها كثيفه، روشويی پر كپكه، فرش‌ها كجه. فرش كج‌ام الزبته. اتاق به هم ريخته‌م الزبته. اگه اين‌قدر احساساتم تو تاريكی نپيچيده بود، غصه الزبت رو هم حس می‌كردم. چون الزبت نمرده، الزبت بيست دقيقه اون طرف‌تر با يه سرباز آلمانی زندگی می‌كنه. می‌گه دوسش داره، شايد هم واقعا داره. يه بار ديدمش، اسمش رولفه. خوش‌تيپ و قدبلند بود و لبخند دوستانه‌ای داشت. حرف‌های درستی هم می‌زد و می‌گفت برای يكی از مقامات بالای اداره‌ی گشت كار می‌كنه و من اگه چيزی می‌خوام می‌تونم بهش بگم، چون دوستای الزبت دوستای اونم هستن. باهاش دست دادم و همون لحظه می‌خواستم بالا بيارم؛


خرید کتاب دختری با کت آبی
جستجوی کتاب دختری با کت آبی در گودریدز

معرفی کتاب دختری با کت آبی از نگاه کاربران
در 18 سالگی، هانکه باککر کالاها را در آمستردام به فروش می گذارد و بازار سیاه را برای حمایت از خود و پدر و مادرش حمایت می کند. این جنگ عادی غیر معمول است. همچنین سهم خود را از قربانیان، از جمله باس، پسر دوست Hannekes و پسر او که قصد ازدواج را داشتند، گرفت. Hanneke با گناه و زخم پس از از دست دادن باقی مانده است. او او را تشویق کرد تا به ارتش هلندی برسد که ماموریت خودکشی است. تا سال 1943، او در حالت زنده ماندن وجود دارد، و مایل نیست که بیش از هرچیز از مشتریان بازار سیاهش نزدیک شود، در صورتی که یکی از آنها سعی در رد کردن یک لایحه یا درخواست از طرف دیگر کند. ایجاد دوستان می تواند مسئولیت در هلند اشغال شده باشد. اما از یکی از مشتری های او درخواست می کند. یک بیوه متوسط ​​ساله که سوسیس سیاهپوست را خریداری کرده است، یک دختر جوان یهودی را در صندوق خود پنهان کرده است، اما بدون ردیابی از بین رفته است. یک دختر با مقالات یهودیان به مدت طولانی سرگردان خیابان های آمستردام می شود و مشتری Hannekes ناامید است تا او را به ایمنی بازگرداند. هانکه قبول دارد که برای پرداخت هزینه کمک کند، و این تصمیم او را به دنیای زیرزمینی مقاومت می برد. او برای کمک از برادر بزرگتر باس، Ollie، کمک می کند و با دیدن بسیاری از وحشت های پنهانی اشغال می کند. بر اساس مفهوم این کتاب، بر اساس مفهوم این کتاب، فورا ندیده می شود: رمز و راز گم شده در فضای جنگ جهانی دوم. اما این یک واقعیت تاریخی خوب است. فکر کردم حل و فصل این رمز و راز کمی پیچیده بود (اما بعدا دوباره تقریبا همیشه این را پیدا می کنم). من هرگز با هانکه ارتباط نداشتم، که سرد بود و چیزهای احمقانه ای داشتم که می توانست کل شبکه مقاومت را از بین ببرد. من واقعا از Ollie لذت بردم، هر چند. انتهای چیزی شبیه بهkids بود که در بازی مقاومت لباس @ (به صورت شفاهی و به معنای واقعی کلمه) احساس می شد، اما بسیاری از قطعات دیگر نیز برای این کتاب وجود داشت. 3.5 ستاره

مشاهده لینک اصلی
آه، شما بچه ها، این کتاب. این کتاب مرا گریه کرد حداقل سه بار و بله، من اعتراف می کنم که من آن را زمانی که انجام شد، محاکمه کردم. من نمی خواهم به شما بگویم هرچیزی راجع به آن بجز اینکه آن را در مورد شجاعت و بزدل بودن و دوستان و دشمنان و قهرمانان و خائنانی و اینکه چگونه هر یک از ما میتواند همه این چیزها را در بر بگیرد. طولانی و کوتاه است که شما به این کتاب نیاز دارید. شما باید آن را بخوانید و شما باید دوستان خود را بخوانید. به شدت توصیه می شود.

مشاهده لینک اصلی
4.5

مشاهده لینک اصلی
نویسنده «مونیکا هس» در یادداشتی درباره دقت تاریخی در پایان کتاب می نویسد: «او می خواهد داستان خیانت های کوچک را در وسط جنگ بزرگی بگوید. در این رمان، او قطعا این هدف را به دست آورده است. دختر در کت آبی یک داستان عمیق در حال حرکت است که در آمستردام در سال 1943 تنظیم شده است. خیلی بیشتر از یک اثر داستان تاریخی، پیچیدگی های بسیاری، سوالات و پیچش های پنهانی وجود دارد که خواننده به دنبال آن است برای حل کردن همراه با راوی، هانکه. بسیاری از شخصیت های به یاد ماندنی وجود دارد و توسعه آنها فوق العاده بود. من همچنین احساس کردم که با توجه به هانک، السبت و باس، در کل داستان با معنی خاصی وجود داشت. و Mirjam، Amalia و â € œTâ €. خیانت ها و تصمیماتی که در عجله، به شدت ترس و وحشت زده می شود، در تمایل به انجام چه چیزی شایسته است، همه در برابر اشغال و جنگ. من یک صفحه خاص را که هانک و پدرش در حال گوش دادن به رادیو بی بی سی در رادیو بودند، ذکر کردیم، با کمترین حجم، با تمام پنجره ها بسته شد و حوله هایی که در زیر درهایشان پر شده بودند، برای جلوگیری از فرار از صدا. و دیگری که Hanneke در مقابل یک مدرسه ایستاده است و فکر می کند که او \"زندگی عادی آجر توسط آجر\" تخریب شده است. همانطور که من این کتاب را خوانده ام، نمیتوانم کمک کنم اما احساس میکنم که مونیکا هس کل قلب و روح خود را در این داستان قرار داده است. پروسس زیبا من این کتاب را خیلی سریع خواندم نه تنها به این دلیل که جوانان را در نظر گرفتم که ممکن است چیزی برای انجام آن داشته باشند بلکه تنها به این دلیل که داستان خیلی جذاب بود و هر شخصیت خیلی واقعی بود و من خیلی به آنها اعتماد کنید، هر صفحه، هر فصل من را بخواهد می خواهد ادامه بدهد و بیشتر بخواند. یکی دیگر از عزیزان، دوست عزیزم لیزا وگان، که همیشه مرا در مسیر / در هماهنگی من نگه می دارد و دوست دارد بحث کند و تجزیه و تحلیل خواندن خوب با من. همچنین به عنوان یک مشترک خوانده شده با برخی از دوستان گروه GR مورد علاقه من، ایده های رمان؛ و این کتاب انتخاب من برای باشگاه کتاب زندگی من، لنگ ادبیات بود. برای جلوگیری از مونیکا هسن بیشتر به ذهنم رسید. توجه به خودم: این اولین کتابی است که من در جنگ جهانی دوم در آمستردام خواندم.

مشاهده لینک اصلی
Girl in the Blue Coat @ by Monica Hess یک رمان تاریخی WWA WWA است که به گستره وسیعی از خوانندگان تجلیل می کند. از طریق Hanneke، شخصیت اصلی، قلب مورخ است. او هنگامی که دوست پسر خود را به عنوان یک سرباز در طی تهاجم آلمانی به آمستردام می میرد، رنج زیادی از دست می دهد. هانكی بار سنگین تر گناه را نیز مرتكب می شود كه او را متقاعد كرده است كه از آن استفاده كند. بخشی از او به علت مرگ سباستین، اولین عشق او از دست رفته است. او از همه رنج خود را پنهان می کند و تلاش می کند تا در مبارزه روزانه از حمایت از خانواده اش، با تبدیل شدن به سودآور بازار سیاه، خود را دفن کند. با شانس، او با مقاومت درگیر می شود. این گروه به یک وسواس کامل برای او تبدیل می شود و بنابراین حل و فصل رمز و راز دختر در کت آبی. هانکه از مراقبت از خانواده فوری برای مراقبت از دیگران می رود. او از نوجوانان تا بزرگسالان و قهرمانان نارس پیشرفته است. از کتاب NOVL.NOVL برای اولین بار از کتاب الکترونیکی استفاده می کنید. برای افراد جدیدی که کتاب های بزرگسالان را دوست دارند، از کتاب Little، Brown برای خوانندگان جوان استفاده می کنید.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دختری با کت آبی


 کتاب خانم زایدنمان زیبا
 کتاب محفل عوضی ها
 کتاب اطلس ابر
 کتاب اسیر خشکی
 کتاب سر بر باد رفته داماشنو مونته یرو
 کتاب آخرین فراری