کتاب خدای چیزهای کوچک

اثر ارونداتی روی از انتشارات علم - مترجم: گیتا گرکانی-داستان تاریخی

خدای چیزهای کوچک، نام کتابی است نوشته ارونداتی روی، بانوی نویسنده هندی در سال ۱۹۹۷ میلادی که به زبان انگلیسی نوشته شده است. این کتاب در ایران، با پنج ترجمه گوناگون از سوی بانوان گیتا گرکانی، زهرا برناک، شیرین رایکا، گلریز قدسی و شیرین شریفیان توسط ناشرهای مختلف منتشر شده است. خدای چیزهای کوچک، داستان زندگی خواهر و برادر دوقلوی هندی با نام‌های «اِستا» و «راهِل» است که مرگ دختر خاله نه ساله و یک عشق ممنوع، دنیای کودکی آنان را نابود می‌کند. از طرفی این کتاب سیری است در سرگذشت اندوهناک خانواده‌ای که هنجار شکنی می‌کند و در برابر قوانین سنتی قد علم می‌کند


خرید کتاب خدای چیزهای کوچک
جستجوی کتاب خدای چیزهای کوچک در گودریدز

معرفی کتاب خدای چیزهای کوچک از نگاه کاربران
4 و 1/2 ستاره من این کتاب را تحسین می کنم: ساختار آن، پروسس توصیفی و تصویری از کودکان. یکی از دو چیز (یعنی اشاره به این کتاب) قبل از خواندن درباره این رمان شنیدم آن چقدر غمگین و افسرده بود. به ویژه در آن است که بزرگسالان کودکان را به طرز چشمگیری از بین می برند و عمدتا به طور عمدی (به علاوه آن همیشه سخت است که از کودکان به عنوان قربانیان خواسته شود) اما شاید من داستان زندگی غم انگیز و افسرده را در زندگی ام خوانده ام بیشتر به نظر برسد. یا شاید به علت ساختاری است که از همان ابتدا حاکی از آن است که موارد خاصی اتفاق افتاده است، اما شما را به توضیح این حوادث به آرامی می اندازد، به طوری که آن را به شدت به شما نزدیک می کند تا به قلب تاریکی برسید. هر وقت فکر کردم که آیا نویسنده هرگز به این رویداد اشاره نکرده است، در زمان مناسب انجام داد. کلمه ی او (یکی دیگر از دو چیز که من از قبل درباره آن کتاب شنیده ام) عناصر غم انگیز را بسیار کاهش می دهد. در حالی که ما قبلا می دانستیم که در نهایت چه اتفاقی برای پایان دادن به دوقلو می افتد، من احساس می کنم که این کتاب به یک یادداشت مثبت می رسد، به شرط اینکه این چیزهای کوچک چیزی است که باید گرایش پیدا کرد. تصویر Velutha در Rahels ذهن از فصل اول باقی ماند من در سرتاسر آن و چندین بار به من برگردانده بودم تا آن را مرور کنم. در ابتدا یک تمرد ساده مادر و پسر در انتهای چیزی که در ابتدا بود، شاید بیشتر از همه چیز دلهره آور بود. دیدگاه های مختلف به خوبی و یکپارچه انجام می شود. من کمی در مورد تاریخ هند می دانم، اما من آرزو می کنم که بیشتر بدانم، زیرا معتقدم که این کتاب را می توان در بیش از یک سطح خواند. سالی که در رمان سال 1969 است، زمانی که کنگره ملی هند به دو دسته تقسیم می شود (مانند دوقلوهای دو تخم مرغ). بارها در حال تغییر هستند (با اینکه مارکسیسم و ​​کمونیسم موجب ایجاد برخی از درگیری ها) اما کافی نیست، زیرا دولت و سازمان های سیاسی و مذهبی همچنان به شکست های افراد ادامه می دهند، چیزهای کوچک که در کنار بزرگسالانی که فرزندانشان را نابود می کنند، برآورده می شوند. همانطور که کتاب را تمام کردم، یادآور شدم یک مکالمه روز دوم من با یک دوست گرامی، که در آن ریچارد فورد نقل قول کردم، داشتم. فورد در مورد نژادپرستی در می سی سی پی صحبت می کرد، اما می توانست در سیستم هندوانه نیز استفاده کند. او گفت، @ [می سی سی پی] نویسندگان بسیاری دارد، زیرا توضیح زیادی دارد. @ در همان گفتگو، او همچنین گفت: این کار از فاکنرها کار می کند: @ [آن] با نادانی و ناسازگاری نژادپرستی سوزانده می شود. @ من فکر می کنم رمان های رویش نیز با این کار می سوزند.

مشاهده لینک اصلی
هفته گذشته این رمان قابل خواندن را خریدم و تعجب کردم که چرا این یکی برای من آشناست. بعدها از اینترنت متوجه شدم که برنده جایزه بوکر در سال 1997 بود، یعنی پوشش آن بیش از ده سال پیش من را فراموش کرده بود و من از تحسین و افتخار ادبی بزرگی از آن آگاه نبودم. یکی از دلایل آن این است که Ive هرگز Arundhati Roy را قبل از اینکه این ارزش اولیه اش را به طور انتقادی و لذت بخش خواند، بخواند. من خواندنش را دوست داشتم و با بررسی انجامش موافق بودم که اولین کتابی کهrichly textured شده بود @ از آنجایی که Shes در هر دو ترسناک و روایت های کمیک با سبک های زیر من روبرو می شوند: 1) روش های خود را از متون تکراری، مانند برای هر کدام، مانند یک بار دیگر، آنها قانون عشق را شکستند. چه کسی باید عاشق شود؟ و چطور. و چقدر (ص 328) در مقابل این که واقعا در روزهایی که قوانین عشق ساخته شد شروع شد. قوانینی که میبایست مورد توجه قرار گیرد، چه کسی باید دوست داشته شود و چطور. و چقدر (ص 33) این به این معنی است که یکی از تم های کلیدی - اشتراک گذاری عشق - از رمان است .2) طرح توجیهی آن، یعنی، برآورده می شود که قسمت شرم آور در انتها باید قبل از قسمت مرگ آموس (p 161)، به طور سنتی. 3) زبان شناختی، دانش و تجربه خود را در مورد آموزش و یادگیری زبان در فصل 6 (Chochin Kangaroos) و دیگر فصل ها [passim] نشان می دهد. به عنوان مثال، خواندن آنها برای من سرگرم کننده است، به عنوان مثال، مارگارت Kochamma به او گفت Stoppit. بنابراین او توقف کرد. استاااااااااااااااااااااااااااااااااااام خدا را شکر، Estha، Baby Kochamma او را تصحیح کرد. (ص 154) از لحاظ فنی من ترجیح می دهم یک صفحه یا بیشتر از @ Glossary @ از بسیاری از اصطلاحات / کلمات بسیار ناشناخته مالایایی داشته باشم؛ چرا که آنها باید به خوانندگان عمومی کمک کنند (من متاسفم theyre یونانی به من، من می توانم برخی از معانی را مبهم حدس بزنم) برای درک بهتر و متون مربوط به اصطلاحات / کلمات خاص خود را بیشتر درک می کنند. به طور خلاصه، من فکر می کنم، این تراژدی توسط عشق است که احتمالا ناعادلانه به دوقلوها Estha و Rahel که برنامه ای غیر قابل تصور خود را منجر به غرق شدن سوفی ملاس برنامه ریزی / اجرا اعدام، چنین سرنوشت بی رحمانه و غیر قابل تصور را به او است. من منتظر خواندن آرنت هاتي هستم رؤياهاي جديد و نوشته هاي ديگر.

مشاهده لینک اصلی
این یک کتاب بد نیست، فقط یک کتاب برای من نیست. من احساس می کنم که من آن را یک شات منصفانه، خواندن بیش از 1/3 از رمان است. اما ایو متوجه شده است که من به عنوان خوانده شده الهام بخش اخیر، و زمانی که من نشستن برای خواندن این یکی من فقط علاقه مند نیست و سرمایه گذاری در داستان در همه. شاید روزی دوباره آن را امتحان کنم زیرا این یک برنده منکر بوکر است - و من مسئول گروه Manbookering است که این کتاب را برای نوامبر خواند (oops! sorry yall) - اما در حال حاضر من آن را کنار گذاشته ام. زندگی خیلی کوتاه است برای خواندن کتابهایی که فقط از آن لذت برده اید.

مشاهده لینک اصلی
این در مورد غم و اندوه شکستن یک خانواده مشهور در 60 سالگی در مکانی به نام کرالا، یک کشور در هند است. آن را در اطراف یک زن به نام Ammu که دوقلوها به نام Estha و Rahel و عاشق به نام Velutha است. او و دوقلوهاش در یک خانه قدیمی با مادرش، ماماچی و عمه حیله گر او، کوخاما زندگی می کنند. دوقلوهایش Veltuhaâ € ™ S اما از Babaâ € ™ ثانیه نیست. با این حال، Ammu بابا را ترک کرده است، زیرا او الکلی است و تلاش می کند تا Ammu را به کارفرمای خود بکشد. مادر و عمه او به نفع او ازدواج با عاشق Velutha خود را ازدواج نمی کند چرا که او \"¬ غیر قابل دسترس\" است. این رمان برنده جایزه 1997 بوکر بود و اولین رمانی Royâ € ™ ثانیه است و او آن را برای مدت 4 سال زمانی که او 32-36 سال داشت. او هرگز یک کتاب دیگر نداشت و او اکنون 51 سال دارد. با این وجود، او معمار بود و مقاله و مقاله هایی درباره طرفدارانش نوشته بود: جنبش ضد جهانی سازی، ضد خلاقیت و ضد سیاست جهانی ایالات متحده. کافی است بگوییم او تنها یک رمان پرفروشی و رمانتیک دارد که کل زندگی اش را دارد (مگر اینکه او یکی دیگر را بنویسد) اما او قطعا یک فلاش در یک پان نیست، زیرا او یک زن ماده است. اما هنوز هم، همانند هارپر لی با او برای کشتن یک مشت زدن، ذهن مشکوکی من هنوز این سوال را مطرح می کند: آیا روی این را تنها به تنهایی بنویسید یا کسی وجود داشت که به او کمک کرد؟ در کشتن، کاپوتی، دوست Lee، گفت که این نوشتار را به طور کامل نوشت. اما این کار من نیست. او گفت که او آن را نوشت و من آن را دوست داشتم به طوری که مراقبت. هر رمان نویس جدید نیازمند کمکهایی است که او می تواند دریافت کند. این کتاب به من یادآوری کرد: بخش های فراری ان مایزلز برای داستان مبهم، اپیزودیک و تغییر یافته. من فکر می کنم این ایده این است که ذهن انسان را تقلید کند: هنگامی که یک داستان را که در زندگی شما رخ داده است به یاد می آورید، از ابتدا تا انتها آن را نمی فهمید. مغز انسان به این شکل کار نمی کند. در حقیقت، رو روی داستان را ارائه می دهد مثل یک ترتیب صحیح است که هر بخش دارای مشخصه های خاصی است که تا آخرین صفحات که هر شخصیت به نظر می رسد به افزایش crescendo منجر به چسباندن و چسباندن می شود، خیانت کرده است: خیانت Velutha توسط Estha پس از غرق شدن تصادفی سوفی مول و بعد از مرگ Veluthaâ € ™ ثانیه و اوج خود را با عشق عجیب و غریب Ammu و Velutha (که باعث سردرد برای عدم خواب زمانی که من صبح بیدار شدم). دوست داشتنی تونی موریسون برای تبعیض تیره و تلخ اجتماعی و نژادی به روش زیبایی از طریق شعر و شعر بیان شده است. کلمات شجاع بی گناه دوقلوهای برادرانه، رائهل و استا، برای من یک قدم بیشتر از شخصیت های موریسون هستند، دنور (مادر)، سث (دختر زنده) و عزیزان (دختر ارواح) آواز خواندن با هم به زیبایی به پایان این رمان موریزون 1987 Pulitzer برنده. کودکان نیمه شب توسط سلمان روشی برای لحن سیاسی رمان به ویژه درگیر شدن در جنبش کمونیستی و بیت های تاریخی و قطعه ای از هند که در داستان قرار دارد. این کتاب به نظر من به نظر من بسیار جالب از ترکیبات عالی وارداتی است. با این حال، به طوری که طعم عجیب و غریب خوبی دارد، هنوز ارزش خواندن دارد. فقط خودتان را محرمانه نگه دارید زیرا شما نمی توانید دوباره برای پر کردن مجدد کار کنید.

مشاهده لینک اصلی
من می دانم که من تنها در این یکی هستم من هرگز یک نظر منفی در مورد خوب چیزهای کوچک ندیده ام. به علاوه، من آرونداهتی سلطنتی را دوست دارم. او چندین مقاله از مقالات خود را خواند، سخنانش را شنید، روزنامه های گاه به گاه او را بخواند، هرگز بدون هیچ گونه بی احترامی به ترتیبات زیبایی که با کلمات می نوشت. وقتی که من بالاخره به خواندن خدای چیزهای کوچک که امیدها زیادی داشتم رسیدم. این ممکن است بخشی از دلیل است که من با این رمان خیلی نا امید شدم. ممکن است id آن را در جایی قرار داده تا آنجا که حتی یک جایزه Booker نتوانست به آن برسد. خط پایین این بود که من با طرح خسته شدم. من هیچ انتقادی بیشتر از این ندارم من به سادگی علاقه ای به کاراکتر نداشتم. نوشتن رویا به انتظاراتم ادامه داد. منشا آن، مانند من تصور می کنم موسیقی که از آن نقاشی های فرشتگان در آسمان پخش می شود، باید صدای هارپ را بشنود. داستان او به سیستم کاسه هند و به درون درونی مبارزات عاطفی شخصی وارد می شود. مشکل من این بود که من علاقه کمی به امور روزانه شخصیت های او داشتم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خدای چیزهای کوچک


 کتاب خانه
 کتاب رمان دیکتاتور
 کتاب انتخاب سوفی
 کتاب آموک
 کتاب دزیره
 کتاب بوسه