کتاب خاک خوب

اثر پرل باک از انتشارات علمی و فرهنگی - مترجم: غفور آلبا-داستان تاریخی

این به داستان پر زرق و برق یک کشاورز چینی و خانواده اش در چین قدیمی آسیایی می گوید. فروتنی ریه های وانگ در خاکی که او کار می کند، شکوفا می شود و زمین را به عنوان پرورش او و خانواده اش پرورش می دهد. در نزدیکی، اربابان خانه هوانگ خود را بالاتر از سرزمین و کارگران خود قرار می دهند؛ اما آنها به زودی سقوط خود را خواهند دید. هنگامی که سیل و خشکسالی آنها را به دنبال کار در شهر می اندازند، زمان های سخت بر روی وانگ لیگ و خانواده اش می آیند. شورش مردم کارگر، وارد خانه های غنی شده و آنها را مجبور به فرار کردند. هنگامی که وانگ لیونگ رحم خود را به یکی از نجیب و پاداش می دهد، حتی در همان حال که خانه هوانگ می افتد، در جهان می افتد. برنده جایزه نوبل، مروارید س. باک، کل چرخه زندگی را می بیند: ترورهای آن، احساسات، جاه طلبی ها و پاداش های او. رمان برجسته ای که توسط میلیون ها نفر از خوانندگان محبوب شده است، یک داستان عامیانه از یک خانواده معمولی است که در جریان تاریخ قرار دارد.


خرید کتاب خاک خوب
جستجوی کتاب خاک خوب در گودریدز

معرفی کتاب خاک خوب از نگاه کاربران
نکته جالب در مورد مبارزات و انعطاف پذیری مورد نیاز خانواده های روستایی در اوایل قرن بیستم چین است، اما در کل این حماسه بیش از حد یک داستان اخلاقی برای من بود. ما یک کشاورز فقیر، وانگ لیگ را دنبال می کنیم، زیرا او توسط پدر بزرگ سالاد خود برای خرید یک برده برای همسر، O-Lan است. او یک شهید آرام است و کار سخت خود را برای کمک به آنها برای موفقیت در مزرعه خود و تحویل چند فرزند خود انجام می دهد. خلاصه طرح خلاصه زیر می تواند به خواننده بالقوه ایده ای از محتوای کتاب (و برخی ممکن است spoilerish را پیدا کند). زمان های سختی از خشکسالی منجر به وانگ می شود تا خانواده رو به رشد خود را در یک شهر بزرگ برای جلوگیری از گرسنگی بگذرانند. آنها از طریق التماس خویش زندگی می کنند و کار او ریشخند را رانندگی می کنند. در نهایت، سرماخوردگی او را به عقب برمی گرداند، جایی که حرص و طعم زمین و امنیت مالی یک وسواس است. این درایو به آنها کمک می کند تا مشکلات اقتصادی را از سیل برطرف کنند، اما ثروت رو به رشد او باعث فساد می شود و باعث می شود او همسر وفادار خود را به نفع فاحشه نادیده بگیرد. در روند این داستان، کتاب این وسوسه ها را نشان می دهد و فقط برای بسیاری از گناهان در عهد عتیق پاداش می دهد. با وجود باک از خانواده ی مسیحی، عناصر مشخصی از مسیحی یا مذهب به طور کلی وجود ندارد. و علیرغم ریختن طبقه ثروتمند در نور ضعیف، من هیچ نشانه ای از این داستان را که بعضی از سوسیالیست های فضیلت پرولتاریا را تشخیص نمی دهم تشخیص می دهم. در عوض، به نظر می رسد که فصاحت احترام و پرورش زمین که ما را تغذیه می کند، احترام قاطع دارد. وانگ می تواند یک خوک زمانی که او می شود برخی از ثروت، اما مانند شراب خوب او با سن بهبود می یابد. من نمیتوانم همان سطح ارتقاء از اتصال عاطفی به سرزمین را از همان ابتدا از ویلا کاتر بگیرم یا عمق رضایتمندی مبارزانی که تحت تأثیر قرار گرفته است، مانند استیون بک، از بین برود.

مشاهده لینک اصلی
اگر چه من زمین خوب دوست داشت، من بیشتر از من خواندن لذت می برد رنج می برد. شخصیت ها در این کتاب (تقریبا همه) نفرت انگیز، معنی، بی رحمانه و خودخواه، به طوری که من بیشتر از خواندن © enfadada.A صرف با این وجود، یک کتاب است که با من است در آنجا ماند، این نویسنده است که راه بسیار آسان برای به اما گرفتن شما کلمات خود را رسیدن به ... آن دشوار خواهد بود به فراموش کرد که توضیحات فقر شدید تر، ingnoracia، وضعیت زنان به عنوان برده و زندگی سخت از دهقانان ...

مشاهده لینک اصلی
مروارید S باک در چندین بار در چین زندگی می کرد و در نتیجه داستان او از وانگ لیگ واقعی است. این کتاب نوعی بیلدونزورامن است که در آن زندگی ویگن وانگ از او را به سوی برده جوان O-Lan به موفقیتش میرساند و میراث او را به فرزندانش میفرستد. در اینجا بسیاری از درامات وجود دارد و زمان هایی وجود دارد که شما می خواهید رنج وانگ را به خاطر الاغ بچرخانید، اما داستان بسیار سرگرم کننده است و می توانید استعداد باک را در نوشتن خود ببینید. من تعجب می کنم که آیا دو کتاب دیگر در Trilogy زمین خوب پس از این یکی به عنوان خشن (و گاهی اوقات خسته کننده). یک چیز این است که هیچ پیشرفت معنوی واقعی از شخصیت ها وجود ندارد - آنها تقریبا یکسان باقی می مانند و زمان و مکاتبات مشابهی را دوباره مرتکب می شوند. شاید این چیزی است که آنها را بشر می سازد. با این وجود، من دوست داشتم حداقل یک رشد اقتصادی و یا یادگیری از آنها را ببینم. زبان مورد استفاده دارای نوعی شیطانی کتاب مقدس است و همچنین من نمی دانم اگر این کار از کارهای باکس و یا فقط این رمان است.

مشاهده لینک اصلی
من احتمالا هرگز این کتاب را نخواهم گرفت اگر یک دوست برای یک گروه خواند انتخاب نشده باشد. صادقانه بگویم که من چین را خیلی روشن نمی کنم، اما من موافقت کردم که این را بخوانم، هرچند آماده شدم حداقل خسته شود. اما نسخه صوتی را که توسط آنتونی هیالد خوانده شده است، دانلود کردم و در حالی که برخی از مسائل سازمانی بسیار مورد نیاز را گوش می دادم، و به طرز شگفت انگیزی خوب بود. از خواندن خیلی لذت بردم، گاهی اوقات می توانم کارهایم را فقط برای گوش دادن انجام دهم. من فکر می کنم که این را در مورد خودم خواندم، من فکر نمی کنم که Id از آن لذت ببرید. زمان هایی وجود دارد که خواننده بتواند داستان را به طور کامل اضافه کند و این یکی از آنها بود. من در واقع یک نسخه الکترونیکی از این کتاب را داشتهام و در بعضی قسمتها بخوانم و فکر میکنم گوش دادن به آن برای من یک تجربه کاملتر است. به نظر میرسد Heald به نظر میرسد این کاراکترها را به طریقی که احتمالا نمیتوانم داشته باشم. تقریبا به نظر می رسید که آنها را به کانال رسانده بود تا خوانشش نمایشگر مرزی بود. این بیش از حد بالا بود - فقط عالی بود. من نمی دانم چقدر این دقیقا بیانگر فرهنگ چینی است. من خودم راجع به این موضوع خیلی نفهمیدم، و بنابراین تمام آن را با دانه نمک گرفتم. من به ویژه برای نگرش نسبت به زنان که به طور کلی در چینی روشن شده است، نادیده گرفته می شود، بنابراین من خیلی از آن را مطالعه نکرده ام. اما حتی اگر هیچ کدام از منابع فرهنگی دقیق نباشد، هنوز یک داستان جذاب و جالب پر از شخصیت های بسیار انسانی بود. بارها، من نمی دانستم که آیا برای رد یا علیه شخصیت اصلی، Wang Lung. من ابتدا شخصیت او را دوست داشتم، و پس از آنکه او از طریق زندگی و مشکلات و موقعیتهای مختلف موقعیتی پیشرفت کرد، متوجه شدم که ذهنم را از روی انگشتانم عبور می دهم، در حالی که او با چشمکشی تماشا می کند. من می خواستم او را دوست داشته باشم، اما گاهی اوقات چیزهایی که او تصمیم به انجام آن را بسیار، بسیار سخت است. در یک لحظه، من به او بسیار ناامید شدم، که من با خشم در حالیکه گلی که مرد بود، خصوصا پس از همه چیز، همه چیز اتفاق افتاده بود، تکان می خوردم. این مرد چند سالی بود که به او تعلق داشت. من فکر می کنم شخصیت مورد علاقه من در داستان O-lan بود. قلب من برای او شکسته است. ما هرگز واقعا نمی دانیم او به طور کامل، دیدن چیزهایی را از طریق چشم های ورنگ وانگ و HES به خصوص درک وقتی به O-lan می آید، و یا نوع او، اما او را دوست داشتم. او هرگز به تنهایی از شأن و منزلتش نرسید، بدون توجه به سختی های او، و او خیلی زیاد بود. من در دلش بودم، همه در حالی که دلم برای کمبود قدردانی که برای همه چیز به دست آورد، صدمه دیده بود. او شایسته خیلی بهتر بود من متوجه شدم این یک داستان جالبی در مورد زندگی انسان و چیزهایی است که او توانست با آن زندگی، با هزینه خیلی زیاد و کوتاه بودن آن، دست یابد. من فکر می کنم این چیزی است که اغلب فکر می کنم در مورد این کتاب غم انگیز است: ما نمی توانیم هر کدام از آن را با ما. من از این یکی لذت بردم، و فکر می کنم این داستان برای مدتی با من باقی خواهد ماند، اگر هیچ چیز دیگری نیست.

مشاهده لینک اصلی
اولین بار که این کتاب را خوانده ام، من سیزده ساله بودم. همه چیزهایی که در مورد آن یادآوری شد این بود که آن را در مورد یک کشاورز چینی بود و من آن را دوست داشتم. این بار دوم از طریق من می توانم ببینم که وقتی من آن را به عنوان یک جوان بدون تجربه زندگی تجربه می کنم، خیلی از من گذشته است. در حال حاضر، به عنوان یک بزرگسال، من قادر به درک عمق احساسات شخصیت ها و هدایای داستان سرایی از مروارید باک بود. این کتاب برای اولین بار در سال 1931 منتشر شد، اما در آنچه تقریبا می تواند به سبک کلاسیک نامگذاری شده است. زیبایی بزرگی از داستان به عنوان یک کل در شپش وانگ در ارتباط با ارتباط با سرزمین خود است --- زمین گود @ من عاشق معنای نام لگن، که نشان دهندهone که ثروت از زمین است. بسیار مودبانه و نماینده بیش از @ کشاورز. @

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خاک خوب


 کتاب پرواز کن کبوترم
 کتاب اتاق افسران
 کتاب مرگ و زندگی
 کتاب مجمع سری
 کتاب ردپای فرشته
 کتاب آخرین فراری