کتاب خانه ی خودمان

اثر سینتیا کادوهاتا از انتشارات افق - مترجم: شقایق قندهاری-داستان تاریخی

این داستان دو خواهر ژاپنی آمریکایی است که از ایاوای روستای گرجستان نقل مکان می کنند تا والدینشان بتوانند زندگی بهتر را کسب کنند. کیتی، خواهر کوچکتر که از نظر او داستان گفته شده است، فکر می کند که خواهرش لین، نابغه ای است که می تواند هر کاری را انجام دهد. همانطور که داستان پیشرفت می کند و معلوم می شود که زندگی بهتر که توسط والدین به دست می آید بدان معنی است که آنها باید برنامه های غیرمستقیم را کار کنند، معلوم می شود که با لین، که اغلب خسته و بیمار است، چیزی اشتباه است. بزرگترین رویای لینز برای خانواده است که از آپارتمان کوچک که در آن خانه خود زندگی می کنند حرکت کند. وقتی پدر و مادرش، که هرگز پول قرض نمی گیرند و به بانک ها اعتماد نمی کنند، سرانجام تصمیم می گیرند تا وام بگیرند تا خانه لنس را دریافت کنند، مشخص است که بیماری او باید جدی باشد. در نهایت، پدر Katies به او می گوید که لین دارای لنفوم است. وقتی لین در نهایت میمیرد، کتی نقش او را در حفظ آرزوهای فامیلی زنده به وجود می آورد، علیرغم مشکالت احساسی و مالی آنها.


خرید کتاب خانه ی خودمان
جستجوی کتاب خانه ی خودمان در گودریدز

معرفی کتاب خانه ی خودمان از نگاه کاربران
Kira-Kira داستان داستان خانواده ژاپنی آمریکایی Takeshima است، از نقطه نظر Katie، جوانترین دختر گفت. ما در قسمت باز داستان داستان \"کیرا کیرا\" به معنای \"قورباغه\" در ژاپن یاد می گیریم و اولین کلمه کتی است که او توسط خواهر بزرگترش لین به او آموخته است. ابتدا آشکار است که کتی از مهاجران ژاپنی در آیووا به Lynn.Born معتقد است، کتی و لین دارای دوران کودکی خوب هستند، اما همه چیز تغییر می کند وقتی که فروشگاه غذای آسیایی از کسب و کار خارج می شود و آنها به گرجستان می روند برای تبدیل شدن به کارگران کارخانه در یک کارخانه پردازش مرغ. در اینجا کیتی برای اولین بار متوجه می شود که او متفاوت است. جامعه ی ژاپنی در گرجستان که از سوی گرجی های سفید پوشیده شده است، تنگ است، اما زندگی بسیار دشوار است. پدر و مادر کیتی و لنین به مدت بسیار طولانی در شرایط سخت کار می کنند. کتی و لین به ندرت پدرشان را می بینند و هنگامی که کار می کنند خسته می شوند. مادر آنها مجبور به پوشیدن â € œpadsâ € به دلیل تعطیلات حمام در کارخانه مجاز نیست. هنگامی که برادر کوچک خود، ساممی، متولد می شود، دختران و همسایگان نزدیک او را به اوج افزایش می دهند. فقط زمانی که همه چیز نمی تواند بدتر شود، لین خیلی بد می شود، و اوراق قرضه خانواده آزمایش می شود. این داستان دلهره آور قلب این است که من به زودی فراموش نخواهم کرد. سینتیا کادوهاتات به طرز ماهرانه ای به ذهن یک دختر کتیه می آید که باید با شرایط بسیار بالایی برخورد کند اما کاملا درک نمی کند. یک مثال از این است که لین خیلی بد است و با وجود ظاهر شدن بسیار قوی و شجاع در مقابل لین، کتی نیاز به یک لحظه به تنهایی و شکسته است: \"من گریه کردم و گریه کردم. برای مدتی گریه کردم که از پدر و مادرم متنفر بودم، همانطور که خطا بود لین لین مریض بود. سپس من گریه کردم چون والدینم را خیلی دوست داشتم. سپس من دیگر تمایل به گریه ندارم. من فقط احساس گرسنگی کردم، چشمانم خشک شده بود. آسمان آنها هنوز خاکستری بود. همه چیز خاکستری بود، آسمان و فروشگاه و حتی دست من وقتی آن را در مقابل خودم نگه داشتم. من در هر کس دیگری که در تاریخ بود تعجب کردم، چنان غم انگیز بود که در آن لحظه بودم (ص 199). ما همچنین از نژادپرستی، تعصب و رفتار ناعادلانه کارگران کارخانه از طریق چشم کتیا می بینیم. در حالی که برخی از این کتاب را مورد انتقاد قرار داده و برای بزرگسالان جوان آهسته و بی علاقه بوده اند، زمانی که من جوان تر بودم، کوچه های من درست بود. مطمئنا، این برای هر بچه نیست و ممکن است برای دخترها بیشتر از پسران تجدید نظر کند، اما این داستان است که من فکر می کنم بر بسیاری تاثیر گذار خواهد بود. این کاملا شایسته پیروزی در سال 2005 نیبروری مدال او بود.

مشاهده لینک اصلی
من مجبور شدم ذهنم را از این حقیقت دور کنم که در ساعت 1:30 بعد از ظهر، امتحان تغییر پیدا کرد. من این مدرسه متوسطه را بر عهده داشتم، برنده جایزه نیوبوری کتاب کمی قبل از آن در هفته بین زنگ زدن، و تصمیم گرفت صبح امتحان کند که بهترین راه برای خنک شدن و آماده سازی این بود که دروغ بگوید و نیمی از کتاب را به پایان برساند. وای. یک تصمیم عالی. Kadohata کار شگفت انگیز را نه تنها به تحریک چیزی که احساس می کند یک کودک است که توسط خانواده، جهان، مدرسه و به سادگی به چالش کشیده می شود، شگفت زده می کند، اما به ویژه در توصیف جهان بیگانه ای که در جنوب به عنوان یک آمریکایی ژاپنی رشد می کند. گفتم، من در جنوب یک دهه بعد از شخصیت اصلی (در مورد من، کلاس اول و دوم در Tuscaloosa، آلاباما در اوایل دهه 70، نه چندان سال پس از تعظیم بدنام والاس، در حال حاضر، جدایی در حال حاضر، جدایی فردا ، جداسازی برای همیشه @؛ اما این کتاب پیشتر تنظیم شده است!). و در مورد کاترزیس عاطفی صحبت کنید: این کتاب من را به شدت احساسات، یک لحظه (در شناسایی) خندیدن به سادگی گریه می کند. من نمی تونم صبر کنم تا بیشتر به Kadohata خواندن اوه، و به هر حال، من آزمون امتحان را گذراندم.

مشاهده لینک اصلی
در اینجا برخی از مواردی که در هنگام خواندن این کتاب به آن فکر کردم، عبارتند از: 1. رابطه بین کتی تاکشیما و خواهر بزرگتر من لینمن به رابطه من با خواهر کوچکم مرا یاد داد. کتی لنین را تحسین می کند و همه چیز را به او می گوید، فکر می کند لن نابغه است. من فکر می کنم خواهر من نیز به عنوان یک بچه پرستش من (من متقاعد شده است که او هنوز هم انجام می دهد، اما نمی دانم که من گفتم)، اگر چه من ممکن است به عنوان کامل و محافظ و پر از راهنمایی به عنوان لین است. خواهر من نیز یک بار به من گفت که من هوشمندانه بودم. من به او اعتقاد دارم 2. یکی از دلایل این کتاب این است که من علاقه ای به این موضوع نداشتم زیرا عنوان می تواند یک نفر باشد. Kira-kira در اندونزی به معنی تقریبا، تقریبا، در برآورد. Puns همیشه سرگرم کننده هستند، آیا آنها 3 هستند؟ یکی دیگر از دلایلی که من به این کتاب علاقه مند شدم این است که به معنای اصلی کیرا کیرا در ژاپنی است که پر زرق و برق است. خواهر کوچک من ادبیات ژاپنی را مطالعه کرد و ما هر دو کاملا با سرگرمی های ژاپنی آشنا هستیم. در کتاب لین استفاده از کیرا کیرا برای توصیف آسمان، دریا و چشم مردم است. اما خواهر من و من این اصطلاح را برای توصیف افراد - نه فقط زنان بلکه مردان هم استفاده کرده ایم. برخی از مردان ژاپنی می توانند بسیار پر زرق و برق باشند. 4. کتاب را خواندم و از آن لذت بردم. درست بعد از آن من یک کتاب کودک دیگر، یک شاهزاده کوچولو خواند. من حتی از آن لذت بردم. من تصمیم گرفتم کتاب های کودکان بیشتری بخوانم که هرگز در دوران کودکی شانسی برای خواندن نداشتم. بعد از همه، من در تاریخ 23 جولای متولد شدم که روز ملی کودکان در کشور من است. به این معنی است که همه بچه ها در کشور هر روز تولد من را جشن می گیرند. بنابراین، شوخی در حال اجرا در خانواده من این است که من برای همیشه فرزند هستم. من فکر می کنم این چیز خوبی است.

مشاهده لینک اصلی
بسیار سرگرم کننده است، اما سرگرم کننده است که با آن بازی کنید. آیا شما رابطه جنسی زمانی دارید که به رختخواب می روید؟ عروسی لین و کتی عروسی ژاپنی است، عروسی توسط خانواده جشن گرفته می شود. نقاشی من باید قوانین زندگی در حومه شهر در سراسر جهان را از بین ببرم. شما لازم نیست که قوانین را شکستن. NhAe ° نانوگرم لین، کتی و برادر سامی caºu vaº «N LA»\u003e N lên thaºt باز » 'ñ nhiAªn و vaº سرگرم کننده»، bAªn با هم از طریق Ä'á trẠ£ من »chuya §» ‡ N چکش »' ñ سرگرم کننده و به عنوان یک مرد جوان او نجیب زاده است. در چهره لین، کتی تنها کسی است که می تواند به سختی تنفس کند. کتی بهترین مادر است و او را دوست دارد به خوردن نودل ماهی »Gắng. NhAe ° نانوگرم پس NA Y MA »™ تی biaº¿n ماهی» «لا»\u003e N A'em کاملا به دور A'i لین »من در A'A¬nh تاکیشیما، khiaº¿n کتی dA¹ فروش» نفر آیا قوانین را شکستید، قوانین را شکستید؟ به جای آن، سامی به خواب میرود. پاهای شکسته لین در پایان قسمت، کتی مسیحی مادرباکین است. خیلی خوب است Ä A³ برگ و o MA »™ تی Y A'aº§y giA³ روسیه، پدر» را \u003cem بالا رفتن lên mA¡i NHA cA¹ng دو باز »™ P Y ¥ giẠkhAƒn در دست، و پرواز thẠ£ chAºng khaºp شما \". کتی گفت، درست همانطور که برگها هستند. پس از آن، هرچند که دو نژاد شکست خوردند و آب و هوا خیلی خوب نبود، آنها در دو شهر بودند. ، کوه بالاترین کوه در جهان است این \". â € oeLynn cA³ نوامبر »ƒ dA¹ng گونه» ™ تی vaºt دا »¥ نانوگرم نگا نانوگرم Y A'Ae¡n giẠهکتار £ N، Tha'ng Thae ° á» نانوگرم nhAe درجه MA »™ تن در هکتار» ™ P khAƒn giẠشما می توانید از آن برای تغییر قیمت سرویس استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که تفاوت بین چیزهای مختلف، قیمت یا قیمت مورد یا قیمت مورد را درک کنید. غذای ماهی و غذای ماهی. این چیز واقعی در کل جهان است

مشاهده لینک اصلی
من با متخصص بررسی می کنم که در ژانویه سال 2010 گفته است:Dear Yankees، کلمه @ yall @ انقباض @ you all @ است و آن plural است. @ آن ذهن خسته کننده ای بود که Katie از آن استفاده کرد با یک منظومه شمسی به یک فرد اختصاص داده می شود. Kadohata ادعا می کند که او در جنوب زندگی می کرد زمانی که او جوان بود؛ من فقط می توانم حدس بزنم که این مدت زمان بسیار کوتاهی بود و مدتها پیش برگشت و برگشتم. هر كودك كودكی كه به طور مرتب شنیده می شود، این عبارت را به طور صحیح استفاده می كند و كسی كه تاكید می كند تاكتی را كه كتی انتظار دارد انجام دهد، درست نیز بیان می كند. در این فیلم هیچ چیز شاعرانه و روشن نیست. این عابر پیاده است. این طرح چیزی را ارائه نمی دهد که من در موارد خاص پس از مدتی در بالاترین حد خودم را ندیدم ... به جز شخصیت های ژاپنی تبار. این قابل پیش بینی بود و گریخته بود و واقعا کاملا مودلین بود. این ضعف ترین از 33 برنده جایزه نیوبری است که تا کنون خوانده ام. نه شگفت آور، فقط جایزه مواد - به ویژه نیست @ ترین متمایز کمک به ادبیات آمریکایی برای کودکان از سال. خوب برای کتابداری در هنگام برخورد با دختران گرانقیمت که ممکن است با Katie شناسایی ... اما خیلی چیز دیگری.من در مراسم جوایز، زمانی که این برنده شد و من کتاب فروشی ها را در راه خانه برای یک کپی امیدوار به خواندن آن را قبل از هر کس دیگری جستجو (آن برنده جای تعجب بود) من خوشحالم که پول من را بر آن نزن. (اوه، و من هم عضو کمیته نیویورک بوده ام و دوباره خواهم بود).

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خانه ی خودمان


 کتاب ماه عسل در پاریس
 کتاب آدمکش کور
 کتاب تانگوی شیطان
 کتاب ظلمت در نیمروز
 کتاب پرواز
 کتاب شرلوک هلمز در محلول هفت درصدی