کتاب خانه ی خاموش

اثر اورهان پاموک از انتشارات مرکز - مترجم: سارا مصطفی پور-داستان تاریخی

سه نوه، یکی مورخ، یکی انقلابی و دیگری که سودای پولدار شدن در سر دارد، برای دیدار مادربزرگشان به قصبه‌ی جنت‌حصار در حوالی استانبول می‌روند و یک هفته را در خانه‌ی پدربزرگشان که هفتاد سال پیش، به دلیل مسائل سیاسی به آنجا تبعید شده بود، می‌گذرانند. در طول این یک هفته، گذشته و خاطرات نود ساله‌ی مادربزرگ به تدریج زنده می‌شود


خرید کتاب خانه ی خاموش
جستجوی کتاب خانه ی خاموش در گودریدز

معرفی کتاب خانه ی خاموش از نگاه کاربران
این رمان Orhan Pamukâ € ™ ثانیه دوم، نوشته شده است و در اصل در سال 1983 منتشر شد، اما بسیار بیشتر اخیرا در نهایت به زبان انگلیسی ترجمه شده است. این داستان شامل یک خانواده بزرگ است که در فاصله کوتاهی از استانبول زندگی می کنند که در آن پدربزرگ که اکنون مرده است، به دلایل سیاسی \"به دنبال\" بوده است. زمان روایت در اواخر 1970 است، درست قبل از یک دوره شورش سیاسی، و تنش در هوا است. حوادثی که در طی یک هفته اتفاق می افتند زمانی که نوه های مادربزرگ ساله، دو پسر و یک دختر برای بازدید سالانه خود می آیند. تن از روایت یکی از ناراحتی های ناخوشایند و ناامیدی است، هر شخصیتی که از شرایط او نا امید شده و هرکدام در دنیایی از رویاهای زندگی می کنند که هیچ تلاش واقعی برای تحقق آن صورت نگرفته است. جامعه نشان داده شده است که یکی از فقر نسبی، خشونت و انفجار فوری رضایت است، تمام شخصیت ظاهرا در وب از بی فایده گرفتار شده است. همانطور که در رمان بسیار من، نام من قرمز است، کار ماهرانه تر و کاملا متوجه، پاموک متناوب فصل تمرکز در یکی از شخصیت های اصلی و سپس یکی دیگر، همه در اولین شخص گفتند، به سرعت به عقب و جلو حرکت می کنند از یک چشم انداز به دیگری. انتقال در این رمان اولیه به صورت صاف و بدون درز به عنوان در بعد، اما موازی روشن است. پاموک توانایی خود را در زمان و مکان، شرایط و محیطی زنده می کند و در طول یک دوره دشوار در تاریخ ترک، دیدگاه خود را در زندگی، آرزوها و جاه طلبی های شخصیت هایش به نمایش می گذارد. من خوشحالم که این کار را می خوانم که دیدگاه نه تنها به یک کشور و فرهنگ، بلکه همچنین به توسعه خودماری پوموک به عنوان یک رمان نویس است.

مشاهده لینک اصلی
من کمی از رتبه بندی این کتاب ناامید شدم. با این حال، من بیشتر از 4 در خارج از 5 فرود آمدم چون من از آن لذت بردم. این به رغم این واقعیت است که صداهای متناوب، دیدگاه ها و حتی زمان های گاه گاه گمراه کننده است. اکثر صداها - هرگز هیچ هشداری وجود نداشت - من می توانستم به سرعت و به راحتی از هم جدا شود، اما دو پسر نوجوان، متین و حسن، هر دوی این ها کمی دشوار بود. به طور هدفمند، مترجم به پایان کتاب من می گوید. هاسان و متین مرتبط هستند، اگر چه آنها نمی دانند. آنها هر دو همان پدربزرگ و مادربزرگ Selà ¢ hattin دارند. او با خدمتکار و دو فرزندش با او رابطه داشت. یکی از آنها، یک کوتوله، Recep، اکنون خانه ای را برای فاتما، بیوه سلطنتی، نگهداری می کند. او در انتظار سه نوه خود است که هر ساله می آیند و برای یک هفته می ماند - متیین، نیلگون و فاروک. این تنظیم در اواخر دهه 70 میلادی در ترکیه بود و این واقعیت که من هیچ نشانه ای درباره جنبه های تاریخی نداشتم، درک من به اندازه ای است که من را درک کرده بود. من فکر نمی کنم این یک کتاب عالی باشد، اما آن را به طرز عجیب و غریب در گفتن از رویاهای و رویاهای شلوغ در مورد شکسته شدن در خواندن در سال 2015، در رده @ کتاب مورد نظر شما در مورد خواندن برای مدت زمان طولانی فکر کرده اید @. این کتاب از مارس 2009 در قفسه های من بوده است و اکنون می توانم در نهایت بگویم که Ive آن را خوانده و کاملا از آن لذت بردم.

مشاهده لینک اصلی
@ Home of Silence @ خانه ای است که می داند دائمی، گرد و غبار و ریخته گری. و یک خانه غمگین، به تنهایی. و خانه فاطمه، مادر بزرگ از 90، سلیطه، آزار دهنده، یک خانه است که طنین انداز نفرت خود را نسبت به شوهر فعال الکلی و سیاسی؛ این خانه Recep، کوتوله است؛ آیا خانه سه نوه است که از زمان به زمان می آیند تا او را بیابند. خانه Faruk، Major، یک مرد نوشیدن برای فرار از خستگی و همسر سابق؛ آیا خانه Nilgun، یک دانشجوی فعال سیاسی است که به انقلاب باور دارد که احتمالا هرگز نخواهد آمد؛ آیا خانه متیین است که رویاهای آمدن به ایالات متحده را برای خود غنی سازی کند. ما را وادار به شخصیت ها، از طریق کلمات خود را، صدای خود را، به عنوان اگر هر فصل یکی از بسیاری از زندگی است که ساکن این خانه، که در آن ناگفته، سکوت، در واقع، قوی تر از resto.Ed است در اینجا زیبایی این کتاب است: جریان افکار، احساسات، احساسات هر شخصیت اصلی، که به دنبال ساخت این موزاییک به نام زندگی است.

مشاهده لینک اصلی
ترکیه به عنوان یک روایت پلیفونیک، به عنوان بسیاری از ایده ها و خواسته ها. (مطابقت این مفهوم با مفهوم هندوستان از هند، دلیل این است که پاموک در اینجا به فروش می رساند.) انجام شده است. تقریبا در دوران نوجوانی در قدرت تجربی خود، اگر چه استخراج، در برخی از نقاط، نشانه هایی از نابغه که پاموک بعدها به اراده استفاده خواهد شد. قلب Pamumas بهترین رمان - بازگشت مرد تبعیدی و یا تلاش / جستجو مرد برای یک زن یا هر دو این با هم، همانطور که در برف و نام من قرمز است - اینجا گم شده است. مشکل این است که هیچ کدام از شخصیت ها برای شادی هنجاری (تنوع ملموس و غافلگیرانه) رقابت نمی کنند؛ همان چیزی که پاموک در رمان های بعد زیبایی را رومانتیزه می کند؛ یکی که بهترین شخصیت هایش مایل است - البته متناقض، البته، زندگی آنها را ریسک می دهد برای. بنظر می رسد Pamū در تلاش برای پیدا کردن تعادل بین نوشتن یک رمان روانشناختی و یک رمان سیاسی است. او هنوز نمیفهمد چطور میتواند هم همزمان انجام شود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خانه ی خاموش


 کتاب سیم های سحرآمیز فرانکی پرستو
 کتاب لالایی
 کتاب ینگه دنیا 1919
 کتاب جاده ی سه روزه
 کتاب آونگ فوکو
 کتاب وصیت نامه ی فرانسوی