کتاب خانه و جهان

اثر رابیندرانات تاگور از انتشارات توس - مترجم: زهرا کیا-داستان تاریخی

داستان اين رمان كه اولين بار در سال 1915 منتشر شد، در سرزمين بنگاله رخ مي دهد. داستان ‌از زبان 3 راوي روايت مي شود كه در برابر يكديگر قرار مي گيرند و با هم بگو مگو مي كنند. اين كتاب كه در ‌آن سنتهاي گذشته و آداب تجدد خواهانه با يكديگر تماس پيدا مي كنند هنوز خوانندگان خود را دارد و ساتيا جيت ‌راي كارگردان مشهور هندي هم از آن فيلمي ساخته است‌‌.‌‌


خرید کتاب خانه و جهان
جستجوی کتاب خانه و جهان در گودریدز

معرفی کتاب خانه و جهان از نگاه کاربران
این کتاب عمیقا رونق گرفت. اگر چه 100 سال پیش منتشر شد و به عنوان تفسیر انقلاب در بنگال، این کتاب به آزادی و حکومت به نحوی که امروز بسیار مورد توجه قرار گرفته است صحبت می کند. در اینجا، شخصیت ها بحث می کنند که آیا هدف ها ابزار را توجیه می کنند. آیا آن را به خوبی دروغ و یا تقلب اگر آن را برای خوب کشور؟ برای مردم کشور؟ به هر حال، کدام یک از افرادی هستند که باید از کشور استفاده کنند؟ سبک نوشتن بسیار فلسفی است. شخصیت ها در توضیحات طولانی در مورد استدلال هایشان مشغول به کار هستند و چگونه در مورد این یا آن بحث می کنند. آنها گاهی با گفت و گو با یکدیگر بحث می کنند، اما اغلب فقط در تکلف. این داستان از سه دیدگاه اول شخص بیان شده است - دو طرف به تعطیلات ازدواج کرده و بر سر شوهر انقلابی شده اند. من با این کتاب درگیر شدم که در دو روز آن را خوانده ام. من فکر می کنم که رؤیای آن را به شیوه ای آهسته تر و محتمل تر محکوم می کند، اما نمی توانم خودم را از یاد ببرم که چه اتفاقی برای این شخصیت ها، بویژه همسر جوان، Bimala خواهد افتاد. از این رو، خوشحالم که این کتاب در لیست کتاب هایی برای یک کار قرار گرفت یک چالش خواندن Id هرگز آن را در غیر این صورت یافت.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب بخشی از آخرین ماراتن خواندن بین المللی من بود. این نخستین رمان از هندوستان است که در ابتدا توسط ریباندرانات تاگور برنده جایزه نوبل در بنگالی نوشته شده است. متاسفانه من یک سال بعد این کتاب را مرور میکنم، بنابراین من هیچ جزئیات از کتاب را به خاطر نمی آورم، اما مطمئن هستم که آن را در هند استعماری قرار داده ام و با سنت در برابر مدرنیته، مذهب علیه ملی گرایی، نقش زنان، تاریخ هند و بسیاری دیگر روبرو هستم. این یک کمی از قبرس را یادآوری کرد، در حالی که یک مستعمره انگلیسی نیز بود. من باید آن را دوباره بخوانم (و این به همین دلیل من آن را دوست داشتم)، قبل از اینکه بتوانم آن را به دیگران توصیه کنم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب بسیار خوب! موضوع اصلی â © € € œswadeshiâ، جنبش ملی هند (bengalês) در برابر غرب presençae influência نشان داده شده توسط دو شخصیت متضاد، که به طور همزمان نشان دهنده برخورد £ £ متناقض از اهداف آرمانگرایانه منطقی و واقع بینانه â € œemotionalâ €. فراتر از © متر عمق برخی از بازتاب، برجسته TAMBA © متر £ evoluçà از شخصیت های همراه طرح، که باورها در نهایت به £ funçà از consequências از اقدامات و احساسات خود تغییر شکل. تنها نکته منفی کتاب این است که به نظر می رسید که نویسنده می توانست بیشتر تولید کند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خانه و جهان


 کتاب خانه روان
 کتاب هنگامی که نیچه گریست
 کتاب خانه متحرک
 کتاب کاساندرای زیبا
 کتاب پرنسیپ
 کتاب دستیار ماما