معرفی کتاب حکایت های محله ما

اثر نجیب محفوظ از انتشارات جامی - مترجم: حیدر شجاعی-داستان تاریخی

بچه‌های محله‌ی ما یا پسران جبلاوی (به عربی: اولاد حارتنا) داستان بلند نجیب محفوظ است. این داستان در سال ۱۹۵۹ در روزنامه‌ی الأهرام منتشر می‌شد. نشر این داستان مخالفت بسیاری از شخصیت‌های مذهبی مصر را برانگیخت؛ تا این که سرانجام نشر این کتاب در مصر ممنوع شد. این کتاب نخستین بار در سال ۱۹۱۹ در لبنان چاپ شد. فیلیپ استوارت آن را به انگلیسی برگرداند و این کتاب شهرتی جهانی پیدا کرد


خرید کتاب حکایت های محله ما
جستجوی کتاب حکایت های محله ما در گودریدز

معرفی کتاب حکایت های محله ما از نگاه کاربران
کتاب عملاْ داستان پیامبران است و البته تکمله‌ای که در انتها به دوران معاصر و پس از حضور پیامبران ابراهیمی در «محله» بین‌النهرین، خاستگاه پیامبران اولوالعظم، می‌پردازد. ایدة کتاب را می‌توان جذاب دانست خصوصاْ برای کسی که در چنین سرزمینی زندگی می‌کند، تصور آنکه به واقع وارث پیامبران است و در همان محلی قدم می‌گذارد که پیامبران قدم گذارده‌اند. اما پرداخت بسیار ضعیف و کش‌دار نویسنده و البته پرداخت کلیشه‌ای او به نقش علم (عرفه) و وضعیت فعلی سرزمینش این ایده را سوزانده است. داستان پیامبران بدون چرخشی انتقادی در محتوا نقل شده و برای کسانی که با داستان آشنا هستند به واقع اتلاف وقت است!
تشخص بخشیدن به ارکان دینی هم خود می‌توانست بستر مناسبی برای شکل‌دهی به محتوایی خاص را فراهم کند اما نویسنده به نظر می‌رسد هیچ استفاده‌ قابل قبولی از این شیوه نمی‌کند.

کتاب را در کل به کسی پیشنهاد نمی‌کنم.


مشاهده لینک اصلی
مترجم محترم به چه دليل يك كتاب ديگر را زدى تنگ اين يكى؟
قسمت آخر كتاب كه با عنوان بخش دوم آورده شده است و هيچ ربطي به بخش اول ندارد، در واقع يك كتاب ديگر از همين نويسنده است كه كامل هم نيست!
اما راجع به خود كتاب...
اين كتاب تا سالهاى طولاني اجازه انتشار در مصر را نداشته و به نويسنده به خاطر نوشتن اين كتاب سوءقصد شده است.
كتاب داستان جديدى ندارد، قصه، قصه ى پيامبران الهى است. با اين تفاوت كه خدا يك پدربزرگ پير است و دنيا يك محله كه نوادگان او گسترده اند و پيامبران كسانى اند كه پدربزرگ انتخابشان كرده تا قوم را از دست باجگيران خلاص كنند و عدالت را برقرار سازند.
همين قدر ساده و زمينى. و با بيانى از اين هم ساده تر.
اما همين ساده سازى و ساده گويى است كه نكته اين كتاب است.
خدا و پيامبران و اديان از منظرى ديگر ديده مى شوند، منظرى با تقدس زدايى كه اجازه بروز سوال و انتقاد را مى دهد.
از آن كتابهايى است كه شايد به نظر بيايد در جريان كتاب اتفاق خاصى نيفتاده، اما همين كه خواننده كتاب را مى بندد، درى جديد به روى او گشاده مى شود.

مشاهده لینک اصلی
Ø ± اØØع

مشاهده لینک اصلی
Ø ¥ Ù † Ù \"Ù ... Ø ± U، O OªUƒU U، O † Ù £ Oª\" U † O¹U ... Ù † ا O¬USO O¹U Ù \"USUƒ OU † ‡ Ø O§USU ... ÙƒÙ ± Ù ‡ ا §O¹OªOO§O O³USO ° ± Ø © Ø © Ù O§OªUSO \"OO§O † Ù Ø ± Ù ... © O¤U O¬USOU\" U ‡ جوانب مثبت O§OªU ... UO ± Ù ‡ ا٠٠٠¬O² جستجوی ... O¹OªU، OO§OªU ‡

مشاهده لینک اصلی
در جهل من من فکر کردم او باید چیزی جایزه نوبل در ادبیات، متاسفانه به شهرت تنها در مناسبت مرگ او بازگشت به عنوان خوانده شده. بنابراین من این کتاب بسیار کوچک را گرفتم، اما خیلی خوب بود. آنها داستان پراکنده، احتمالا از خاطرات جوانی نویسنده گرفته شده است، و در هر بند کمی نوع از پلاروید از آنچه قرار بود به یک مقطع از قاهره 900. من آمده اوایل بنابراین شما می دانید که هر منطقه در مبارزه مداوم با یکدیگر بود، دقیقا چگونه مصریان در تلاش بودند به بیرون راندن انگلیسی و که اتفاق می افتد به دنبال فتوت به اصطلاح، از @ کلانترها @ محله، که دستورالعمل ها را به حفاظت از جمعیت خود را از حمله داد، اما رشوه از بازرگانان و پروردگار پرداخت شد آن را با خودکامگی ساخت comondi خود را به عنوان نجس. مشاهده می کنیم که برای lEgitto زمان انتقال بین زبان انگلیسی و raippropriarsi limperialismo از قدرت بود، برای اولین بار توسط شاه و پس از آن، بعد، توسط سعد زغلول نخست وزیر به عنوان ناجی کشور خود مورد ستایش قرار داد. بهترین بخشی از کتاب هنوز چشم بی گناه و به طور همزمان جدا شده با که نویسنده قادر به درک جزئیات، زیبا و زشت، غمگین و خوشحال است که کتاب را پر است، آن را به من یادآوری یک کمی از خوانندهUn @ روز از شادی، یکی از آن ها در دوران کودکی خود در گتوی کراکوف، تقریبا در همان سال به عنوان محفوظ می گوید. کتاب خوب، به نظر می رسد به عکس تعطیلات پدربزرگ شما نگاه کند.

مشاهده لینک اصلی
چشمه و آرامگاه نقیب ماهفوز در مورد مبارزه برای استقلال مصری است که بعد از جنگ جهانی دوم اتفاق می افتد و این به بررسی وقایع رخ می دهد که در یک کوچه اتفاق می افتد. من این کتاب را برای کلاس تاریخی من خواندم وقتی که ما در مورد مبارزه مصری برای استقلال یاد گرفتیم. این در صحنه های کوتاه و داستان ها نوشته شده است و از منظر یک پسر جوان گفته شده است. این کتاب واقعا جالب است زیرا از دیدگاه یک فرد جوان است که دقیقا نمی داند آنچه در اطراف او اتفاق می افتد گفته می شود. همچنین جالب است که چگونه تغییرات در این کوچه خاص در طول زمان اتفاق می افتد. روش نوشته شده نیز جالب است، زیرا داستان های کوتاه و صحنه های کوتاه واقعا باعث می شود که آن را به نظر می رسد خاطرات یک پسر جوان است و همچنین موضوع بسیار پیچیده ای را که برای خواندن آن جالب است، ساخته است. من این کتاب را به هر کسی که علاقه مند به مبارزه برای استقلال مصر است توصیه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب حکایت های محله ما


#جایزه نوبل ادبیات - #داستان تاریخی - #ادبیات داستانی - #ادبیات معاصر - #داستان درام - #ادبیات مصر - #دهه 1950 میلادی - #برترین کتاب های تاریخ انجمن کتاب نروژ -
#انتشارات جامی - #نجیب محفوظ - #حیدر شجاعی
کتاب های مرتبط با - کتاب حکایت های محله ما


 کتاب قلعه سفید
 کتاب شهربانو
 کتاب خانه و جهان
 کتاب یک بخشش
 کتاب زنگ ها برای که به صدا درمی آید
 کتاب گذری به هند