کتاب جنگ آخرزمان

اثر ماریو بارگاس یوسا از انتشارات آگه - مترجم: عبدالله کوثری-داستان تاریخی

عمیق در دره های دورافتاده برزیل قرن نوزدهم، Canudos، خانه ای است که به همه لعنت های زمین می پردازد: روسپی ها، راهزنان، گداها و هر نوع فراری. این مکان جایی است که تاریخ و تمدن از بین رفته است. هیچ پولی وجود ندارد، بدون مالیات، هیچ ازدواج، بدون سرشماری وجود دارد. Canudos یک دیگ بخار برای روح انقلابی در خالص ترین شکل آن است، دولت با تمام توانایی برای یک روح واقعی و آزادی خواه - و یکی از دولت های برزیل مصمم است تا هر هزینه ای را تحریک کند. ماریو وارگاس لوسا، شاید رمان جاه طلبانه و تراژیک او، نسخه شخصی خود را از داستان واقعی کانودو، که در شخصیت های هر دو طرف از نبرد عظیم و ناکارآمد بین جامعه و نیروهای دولتی قرار دارد، به نسخه خود می پردازد. رمان حاصل می شود یک افسانه تاریخ انقلابی آمریکای لاتین، یک داستان فراموش نشدنی از اشتیاق، خشونت، و ویرانی است که از تعصب به دنبال دارد.


خرید کتاب جنگ آخرزمان
جستجوی کتاب جنگ آخرزمان در گودریدز

معرفی کتاب جنگ آخرزمان از نگاه کاربران
این Vargas Llosa مورد علاقه من، همراه با مکالمه در کلیسای جامع و جشن بز است. MVL بهترین لحظات خود را زمانی که او می نویسد در مورد وقایع تاریخی و سیاسی است. برای من، او خیلی باهوش نیست که قلم را فرار کند به مکانهای دیگر، ژانرهای دیگر.

مشاهده لینک اصلی
سیاست آمریكای جنوبی، همیشه در فرمت الگوریتمی، شبیه به صد سال تنهایی است. من آرزو می کنم که یک میز داشته باشم که این واقعیت را به داستان تحریف کرده است. صحنه های نبرد گاهی اوقات تکراری بود و حتی به آلامو، 300 اسپارتان و دیگر حماسه های غم انگیز اشاره کرد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب طولانی در مورد جنگ و هرج و مرج و بقا و استقلال. درخشان

مشاهده لینک اصلی
این کتاب یک شاهکار واقعی است، به خوبی و به صورت استادانه نوشته شده است. بر اساس واقعیت های واقعی است و نویسنده توانست آن حوادث را به شیوه بسیار واقعی ترسیم کند. آنچه در پایان قرن نوزدهم در برزیل اتفاق افتاد و جنگ کانودا نامیده می شد، پیروزی قهرمانانه بود، نه مبارزه بین خیر و شر، بلکه تراژدی، تراژدی بزرگ با شمار زیادی از قربانیان. هر کس گناهکار بود و همه در طول این جنگ رنج می بردند. و این چیزی است که لوسا می خواست در رمانش نشان دهد. این نمایشگاه بی طرف است و این تنها راه درست برای نشان دادن آن رویدادهاست. ترکیب کتاب نیز خوب است؛ گام به گام تصویر کامل و پیچیده ای از وقایع را ایجاد می کند. کار ساده ای نیست، اما Llosa Llosa است، و او آن را به روش بسیار خوبی انجام داد. طرح بسیار جالب است و شما فقط نمی توانید جلوی خواندن کتاب را متوقف کنید. این غیر قابل پیش بینی است و به مراتب حیرت انگیز نیست. ایده های جالبی در کتاب وجود دارد، به خصوص در مورد حوزه سیاسی. تغییر طبیعت سیاست به تصویر کشیده شد و به خوبی توضیح داده شد، بنابراین این کتاب می تواند به درک سیاست های قرن بیستم کمک کند. علاوه بر این، این جنگ در طبیعت خود، مبارزه بین مذهب و سنت گرایی در یک طرف و ملیگرایی و مدرنیزاسیون از سوی دیگر بود. شخصیت ها بسیار زنده هستند. هیچ قهرمان یا خائن وجود ندارد، هیچ شخصیت مثبت یا منفی وجود ندارد، فقط افراد عادی و معمولی. اما آنها می توانند برخی از چیزهای قهرمانانه و در عین حال بزرگ احمقانه انجام دهند. هر کس دارای دیدگاه ها و اصول خود، نقاط قوت و ضعف است. شخصیت ها بر اساس آنها عمل می کنند، از این به دست می آیند و از این رنج می برند. لسا توانست در پایان قرن نوزدهم، محیط فرهنگی منطقه برزیل را به طور عمیق ترسیم کند. شاید شما این دنیا را دوست داشته باشید، اما مطمئنا با آن آشنا می شوید.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب شگفت زده بود؛ من آن را بر روی خیابان برداشتم و دور افتاده شدم. این یک روایت فریبنده جنگ است که در اواخر قرن نوزدهم در برزیل جنوبی رخ داده است. یک سخنگوی مسافرتی که خود را با نام تجاری ایمان مسیحی سرگردان می کند در برزیل جنوبی، در نهایت هزاران پیروان را از فقیرترین گروه های جامعه برزیل جمع می کند. آنها در یک شهر به نام کانودو سکونت دارند و توسط یک حکومت درگیر در جنگ به دنبال عقاید مقتولانه خیانت می کنند. این گروه از متعصبان گرسنگی، نیروی کامل ارتش برزیل برای زمان شگفت انگیزی را از بین می برد. عمق نوشته ی لوسا به من تعجب کردم که چه حقیقی بود و حتی در بعضی از لحظات فوق العاده داستان. همیشه یک کتاب بخواند و پس از آن هر کس که بخواهد می داند آن را بخواند؟ بله، این یکی.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جنگ آخرزمان


 کتاب در آستانه فردا
 کتاب ماتا هاری
 کتاب پرنسس مان تو
 کتاب سلن، دختر کلئوپاترا
 کتاب شمال و جنوب
 کتاب ماهی در آب