کتاب جنگ آخرزمان

اثر ماریو بارگاس یوسا از انتشارات آگه - مترجم: عبدالله کوثری-داستان تاریخی

عمیق در دره های دورافتاده برزیل قرن نوزدهم، Canudos، خانه ای است که به همه لعنت های زمین می پردازد: روسپی ها، راهزنان، گداها و هر نوع فراری. این مکان جایی است که تاریخ و تمدن از بین رفته است. هیچ پولی وجود ندارد، بدون مالیات، هیچ ازدواج، بدون سرشماری وجود دارد. Canudos یک دیگ بخار برای روح انقلابی در خالص ترین شکل آن است، دولت با تمام توانایی برای یک روح واقعی و آزادی خواه - و یکی از دولت های برزیل مصمم است تا هر هزینه ای را تحریک کند. ماریو وارگاس لوسا، شاید رمان جاه طلبانه و تراژیک او، نسخه شخصی خود را از داستان واقعی کانودو، که در شخصیت های هر دو طرف از نبرد عظیم و ناکارآمد بین جامعه و نیروهای دولتی قرار دارد، به نسخه خود می پردازد. رمان حاصل می شود یک افسانه تاریخ انقلابی آمریکای لاتین، یک داستان فراموش نشدنی از اشتیاق، خشونت، و ویرانی است که از تعصب به دنبال دارد.


خرید کتاب جنگ آخرزمان
جستجوی کتاب جنگ آخرزمان در گودریدز

معرفی کتاب جنگ آخرزمان از نگاه کاربران
با استفاده از این رمان بزرگ حماسه، بارگاس یوسا می گوید یک رویداد غم انگیز تاریخی است که برزیل در اواخر قرن نوزدهم را تکان داد، مبارزه با مردم یک کشور فراموش شده در شمال شرق برزیل، Canudos به راه انداخت، تحت هدایت عرفانی آنتونیو مشاور، یکی از این اعداد و ارقام که رشد فقط نلا € ™ جنوبی، امریکا، یک واعظ تنهاست، مخلوطی از تعصب های مذهبی و مدینه فاضله سیاسی، علیه جمهوری جدید برزیل، در آخرین سالهای قرن نوزدهم. شهر واقع در پایان جهان، ساکنان توسط چوپانان و کشاورزان بدبخت، سر در گم توسط آب و هوای سام، غوطه ور در caatinga از Sertao، به دور از جاده ها و شهرستان اصلی، مرکز جهان است. ما جمع آوری رانده شدگان از جامعه، œrifiutiâ â € € اخراج از جهان متمدن: دزدان جنایتکاران شنیع، عاملان قتل بد اخلاق، و پس از آن کسانی که توسط جهان برای ظاهر فیزیکی خود، تغییر شکل، اشتباهات از طبیعت را رد کرد. همه جمع آوری یک ژست یا یک کلمه از مدیر، که آنها را ارائه می دهد چه جامعه مدنی رد: به امید یک زندگی و اعتماد به نفس در امکان رستگاری مختلف، که همچنین بدترین قاتلان تبدیل در یک جامعه از مردم بر اساس همبستگی و در € ™ uguaglianza.Il خوب عیسی علیه € ™ ثانیه Anticristo.Il استقرار سیاسی قدیمی ارائه شده توسط دلا شکل € ™ آخرین امپراتور پرتغال، Pedro دوم، که با توجه به افسانه های مردمی مجبور به بازگشت، علیه جمهوری جدید به زودی به instaurata.La بدبختی و فقر جهان روستایی، تحت کنترل مالکین ثروتمند، در برابر € ™ ثانیه کلاس های پیشرفته جدید اجتماعی، روابط سیاسی و اقتصادی با جهل oltreoceano.Lâ € ™ € ™ ثانیه و عقب ماندگی اجتماعی را در مقابل پیشرفت وارداتی از جمهوری های مدرن اروپا. شورش تودههای دهقان تحت نظارت € ™ ثانیه تعصب مذهبی، در برابر کسانی که همیشه آنها را مشاهده میوه ای و فقط با دین، آنها را نگه داشته آنها را برای قرن تحت انقیاد و schiavi.Un ارتش بدون سلاح از ارث محروم، عادت کرده اند به مبارزه با استفاده از پناهگاه طبیعی است که این منطقه فراهم می کند، مبارزه با تمام قدرت خود در برابر ارتش از نه هزار سرباز مجهز و armati.Tante تفاسیر و توضیحات که شخصیت های این رمان تلاش برای دادن آلا € ™ اتفاق افتاده است، اما در یک پاسخ روشن و قطعی می رسد نیست. لا € ™ تنها نتیجه رسیده دو نفر از تماشاگران این فاجعه، یک روزنامه نگار حزب برای Canudos دا باهیا در دو دلا € ™ ارتش و پس از آن در Sertao تا پایان جنگ باقی مانده و بارون دو Canabrava، صاحب ملک غنی و سیاستمدار محافظه کار، که دلیل، ترتیب بزرگ جهان، در حوادث Canudos، جایی که او در حضور â € Oeun دخمه پرپیچ و خم از تصورات غلط، هذیان و ظلم و ستم € شارژر € ™ است مبارزه نابرابر از ™ UNA € بود ناپدید شده بود است توطئه علیه قدرت فقط می تواند یک پایان تراژیک داشته باشد. و بارگاس یوسا توصیف، در حوادث بزرگ و شخصیت ها، مراحل این جنگ تا کل نهایی Canudos ناپدید شد، با خاک یکسان، که، با این حال، در تاریخ برزیل و به طور کلی در آمریکای جنوبی به عنوان یک شهرستان افسانه ای زنده خواهد ماند، اسطوره مبارزه برای آزادی و برابری.

مشاهده لینک اصلی
Vargas Llosas جنگ در پایان جهان به من یادآوری می کند که جنبش دوم سمفونی هفتم بتهوون در زیبایی، عمق، جشن و حس تحقیر و تحقیر آن به من مربوط است. این یک کتاب بی قید و شرط است - که به معنای آن است که از طبیعت لذت ببرند و یاد بگیرند. الهام از وارگاس لوساس الگویی برای مبارزات انتخاباتی دولت های برزیل بود تا از بین بردن Canudos، یک utopia مدرن. متن واقعا در مورد درگیری میان سکولاریسم و ​​دین است که در قرن نوزدهم در برزیل توسعه یافت. این مبارزه همچنین دارای تأثیرات سیاسی است: بنیانگذاران روستای Canudos هیچ چیزی ندارند، در حالی که قوم نظامی و طرفدار نظامی همه چیز را شامل می شوند، از جمله بیشتر سرزمین های سرزمین. در ابتدا، نظامی فکر می کند که روستا بی ضرر است، اما پس از آن رهبران آن به تحقق آرام دست می یابند که چیزی از یک انقلاب در پایه است - و انقلاب باید متوقف شود. نمی خواهیم آنچه را که در کتاب اتفاق می افتد خراب کنیم، اما شما احتمالا در حال حاضر حدس بزنید که کدام طرف اکثر منتقدان ادعا می کنند - و من موافقم - که ورگاس لوساس پیروی واقعی در کتاب است، اشتغال پست مدرن او از سبک های ادبی متفاوت است تا شخصیت های او و زندگی درونی وی را ایجاد کند. این سبک ها عبارتند از قرن هجدهم برای توصیف @ زندگی عقلانی @ زندگی درونی یک شخصیت خاص، و همچنین مونولوگ زبان مدرنیست - و یا هر آنچه که این است که فاکنر واقعا به آن است. یادداشت جانبی: کاملا به من شگفت انگیز است که هنوز فاکنر چنین تاثیر فراگیر بر رمان آمریکای لاتین و GarcÃa MÃrrêze، Vargas Llosa، و Bolano، سه بزرگترین رمان نویسندگان LA است. این کتاب نیز به یونانیان بسیار متعهد است. یک روزنامه نگار میوپیپ که عینک خود را از دست می دهد، نوعی تیریسسی است. اما پیامبر نیست، بلکه یک جمع کننده اطلاعات است - تنها شخصیتی که در رمان وجود دارد که شنیده می شود که حوادث اقتصادی، طبقاتی، مذهبی و خشونت آمیز که متن وارگاس لواس را جمع می کند، باشد. از طریق او ما نگاهی گذرا کوتاه از آنچه در واقع اتفاق می افتد - و یا اتفاق می افتد - در جنگ در پایان جهان. Vargas Llosa، در نتیجه، خود پیامبر است. روزنامه نگار می تواند برای او باشد. هر دو نتیجه رمان و شخصیت فقط برای زمان ما مناسب هستند.

مشاهده لینک اصلی
یک داستان واقع در برزیل در پایان قرن هجدهم، در یک کویر و سرزمین خشن رخ داده است. هزاران نفر از دهقانان، ملاقات بیمار و ضعیف یک مرد، گفت: â € œThe € Consigliereâ آنها یک قدیس در نظر گرفته و به دنبال او. با هم آنها شهر کانودس را ایجاد می کنند که امید و زندگی و دعا آنها را به عهده می گیرد. اما آن را به عنوان یک شکل از شورش های اجتماعی توسط دولت جمهوری Brasiliana.Il هیئت مدیره جدید، است که توسط احساسات خوب متحرک و professes یک زندگی از مهربانی و برادری دیده می شود، به معنای جنگ اما تنها یک محل که در آن به دنبال جمهوری نمی تواند وارد شارژر € ™ خاتمه اندازه قتل عام است epiche.Un رمان شدید، با شکوه، خام و به یاد ماندنی. شخصیت های شگفت انگیز و شگفت انگیز که به زیبایی توصیف شده اند یکی از زیبا ترین رمان های خواندن. شاهکار شگفت انگیز.

مشاهده لینک اصلی
این اولین کتاب ماریو وارگاس لوسا است که من خواندن آن را دارم، و من خجالت می کشم که هرگز سعی نکردم هرکدام از کتاب هایم را قبل از آن بخوانم. البته، به عنوان یک برزیل، ممکن است در مورد این کتاب منحرف شود، اما من احساس کردم کاملا از آن پنهان شده است. این حماسی است که در دهه 1900 به داستان شورش دهقانی در نقاط عقب برزیل پرداخته است. اما، در برابر پیشینه تاریخی از مانورهای نظامی واقعی، ماجراهای سیاسی و بنیادگرایی مذهبی، شخصیت ها - هر دو داستان و داستان - پرتره با چنین مراقبت و بشریت هستند، قطعا آنها برای مدت طولانی با من باقی خواهند ماند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جنگ آخرزمان


 کتاب هیاهوی زمان
 کتاب دختر بخت
 کتاب بی حسی موضعی
 کتاب بادبادک ها
 کتاب ژنرال در هزار توی خویش
 کتاب خشم