کتاب جان کلام

اثر گراهام گرین از انتشارات نیلوفر - مترجم: پرتو اشراق-داستان تاریخی

نویسنده در آغاز می‌نویسد: شخصیت‌ها واقعی نیستند. زمینه جغرافیایی داستان از آفریقای غربی، جایی که مدتی اقامت داشتم و تجربه اندوختم، گرفته شده.... شخصیت اصلی داستان، سرگردی است که در اداره پلیس سمت معاونت دارد. او در زندگی شخصی خود دچار مشکل است، و رفتارش سبب شده زنش از دست او خسته و بیزار شود. با این همه، سرگرد به زنش عشق می‌ورزد و نمی‌خواهد او را از دست دهد. ظاهرا سرگرد در مسئله دزدی و رشوه‌ای که در اداره مطرح است، دستی دارد. سرگرد سرانجام غیرمستقیم عامل قتل شناخته شده، جان می‌بازد. جان کلام «گرین» در این داستان به مطامع بشری اشاره دارد که حد و مرزی نمی‌شناسد. انسان آزمند، خودخواه و فزونی‌خواه در هر نظام و قانونی، ای بسا جوهره خود نشان دهد و منشا اتفاقات ناگوار گردد


خرید کتاب جان کلام
جستجوی کتاب جان کلام در گودریدز

معرفی کتاب جان کلام از نگاه کاربران
# 2016-aty-reading-challenge-week-9: یک کتاب که در کتاب دیگری ذکر شده است. (این در چندین بار در آمریکا به عنوان مورد علاقه مادر اوینزز اشاره شده است، یک کتاب که او نیز امیدوار بود عاشقش نیز باشد.) # کتاب کتابفروشی کتاب شکارچی: HEARTHenry Scobie پانزده سال گذشته کار کرده است به عنوان یک پلیس در غرب آفریقا مستعمره به نظر می رسد که او به عنوان کمیساریای بعدی پلیس برای ارتقاء به سر می برد و همسرش بسیار ناامید و ناراضی است. برای خنثی کردن او، او از یوسف، یک بازرگان ناراضی سوری، پول می گیرد تا او را در سفر به آفریقای جنوبی بفرستد. در حالی که او از بین رفته است، هنری با عشق هلن، یکی از بازماندگان جوان یک حمله زیردریایی که همسر جدیدش را در این حمله از دست داده است، به یک رابطه عاشقانه تبدیل شده است. در حال حاضر وضعیت به وجدان و معضل اخلاقی تبدیل می شود. او یک کاتولیک مذهبی است و نمی تواند طلاق بگیرد و در واقع هنوز هم همسرش را دوست دارد. اگر زن زناش را به کشیش اعتراف کند، نمی تواند از گناه خلاص شود، اگر می داند که قصد دارد گناه را مرتکب شود. اگر او در حالت گناه روحانی را بگیرد، روح او ابدی خواهد شد. اگر او کمون را نگیرد، همسرش شایعات درست را می داند. هنری شروع به باور دارد که تنها یک راه وجود دارد. کلیسای همه قوانین را می داند. اما این نمی داند که در یک قلب انسانی چه می گذرد @ این جذاب بود، تماشای یک مرد شایسته شروع به از دست دادن مرکز اخلاق و امید خود می کند. زنائی منجر به قتل عام شده و برای محافظت از شهرت او، تا زمانی که او به پایین سنگ برود، غرق می شود ... مخصوصا اگر او واقعا خدای خود را دوست دارد؟

مشاهده لینک اصلی
به عنوان قدرت و جلال؟ جواب منفی. همانطور که به عنوان آمریکایی آرام است؟ بله من خواندن برخی از مردم بررسی دیگر، و همراه با معمول آه، من مانند هر یک از شخصیت (واقعا؟ چگونه بسیاری از مردم شما را دوست خارج از کتاب؟) و فقط کاهشی آن (بله. اگر فقط همه ی کتاب می تواند پر کردن زندگی من هیچوقت با شادی و بستنی طعم دهنده، من خیلی خوشحال)، متوجه شدم که هر داستان قبل نوشته شده است، می گویند، سال 1970، برنده نمی تونم. اگر آن در مستعمرات قرار داشته باشد، آنگاه آن امپریالیستی و ضد فمینیستی است. اگر آن را در مستعمرات فرستاده نشود، آن را نادیده می گیرد مشکلات جهان سوم / توسعه / وابسته است. اگر قهرمان سفید باشد، نژادپرست آن است. اگر مرد هستی، جنسیتش. و غیره حتی اگر این کتاب در سوال - مثل این یکی، یا قلب تاریکی و غیره - به صورت روشن و به شدت ضد استعماری، خود را هرگز به اندازه کافی خوب است. گراهام گرین، تا آنجا که من می توانم بگویم، کاملا ناتوان نوشتن یک کتاب در مورد یک زن است. بنابراین؟ این یک محدودیت است، اما این بدان معنا نیست که منافع پدرسالاری را پیش ببرد. Aaaaaaaarghhhhhhhh ... به هر حال، شما باید این را بخوانید اگر شما کوچکترین اثر خفیفی از رنگ ایده آلیستی در شما. اگر شما دین نفرت، فقط وانمود کند که Scobies مشکل واقعی این است که زنا خود ندیده با مارکسیسم خود، و یا سرمایه داری خود، و یا هر ایدئولوژی می خواهید به پرتاب در آن وجود دارد مش. نقطه موجود، برخلاف بسیاری از کتاب، شما یک عکس از کسی که ایدئولوژی خود را انتخاب بیش از زندگی واقعی کثیف، و آن هر دو افسرده به عنوان جهنم و الهام بخش دیوانه دریافت کنید. و برای خدایان: داستان بدون جامعه شناسی و نه نظریه سیاسی است.

مشاهده لینک اصلی
شما نمیتوانید با گراهام گرین اشتباه کنید. بنابراین آخرین کتاب من یک انتخاب آسان بود. به محض اینکه قلب ماده از طریق صندوق پستی افتاد، می دانستم که خیلی زود آن را می خوانم. گرین بدون خستگی سازگار است. خشونت و غفلت عمیق او ضرب المثلی از افراد دلهره آور اما بسیار عادی است. قلب ماده استثنایی نیست. این داستان Scobie است، مردی که توسط عشقش به دو زن خراب شده است. این کمتر از عملیات بسته بندی شده است، کل کتاب دارای احساس سنگین بودن ذاتی هوای غرب آفریقا از محیط آن است. در عوض، مطالعه شخصیتی است. برای این منظور با دقت بی رحم و جراحی انجام می شود. گرین هر زمان کنترل شدید زبانش را حفظ می کند. نبوغ او را می توان در عبارات مانند: @ در داخل آن چارچوب عظیم، انسان در راهرو مانند یک هسته خشک خراب شده است. @ یا: @ اما متاسفانه در پاشنه از تصویر بی رحمانه و بر آن غلبه کرد. @ هشدار داده شود؛ این یک رمان فوق العاده خشن است (فکر می کنم تقریبا به نقطه ای از Roths American Pastoral) اما آن را به ارزش خواندن. این زیبایی یک بیابان است. همانطور که در همه کتابهای Greenes یک موضوع کاتولیک قوی وجود دارد. Scobie یک مرد با شدتهای زیادی است تا خود و سایر اعمال خود را با دین هماهنگ کند، همانطور که او آن را درک می کند و همانطور که توسط کلیسا تدریس می شود. این مبارزه که به بهترین شکل ممکن در واقعیت مرگبار صورت می گیرد، بازتابی از نویسندگان ارتباطات دشوار با کاتولیک خود است. تنها چیزی که من در مورد این کتاب دوست نداشتم، پوشش لجوجانه آن بود. اگر شما از این کتاب فانتزی هستید، من مجله Vintage را پیشنهاد می کنم.

مشاهده لینک اصلی
در پشت این نسخه، ویلیام گلدینگ به گرین به عنوان نگارنده نهایی آگاهی و اضطراب انسان قرن بیستم اشاره دارد. من معتقد هستم. گرین بازتاب بسیاری از زندگی خود را در کتاب ها - کاتولیک او، گناه و زنا - اما عمدتا ناامیدی او در تلاش برای درک است. بسیاری از نقل قولها در این کتاب در سراسر کتاب - هنگامی که او جوان بود، او تصور میکرد عشق چیزی برای فهمیدن دارد، اما با سن او می دانست که هیچ انسان دیگری را درک نمی کند. عشق تمایل به درک و در حال حاضر با شکست مداوم آرزو درگذشت، و عشق نیز مرده است شاید و یا تغییر به این دردناک دردناک، وفاداری، تاسف ... @ کاملا غم انگیز است، اما همانطور که گرین می کند، او واقعا می تواند احضار احساسات که اغلب پنهان و دردناک است و آن را به کلمات است. انتظار می رود در هنگام خواندن کمی آبی و ناامن احساس کنید؛)

مشاهده لینک اصلی
گراهام گرین در چند جمله، یک صحنه را به تصویر می کشد که زنده می ماند. این یک بریتانیا کوچکی است که مستعمره آفریقایی را در ساحل اقیانوس اطلس، در جنگ جهانی دوم اشغال کرده است. جو گرم، مرطوب و مبهم نگران کننده است. این داستان در اطراف یک جامعه کوچکی از پرسنل نظامی بریتانیا متمرکز شده است، در یک حیاط خلوت و در تلاش برای گذر زمان است. آنها با همدردی بسیار کمتری روبرو هستند، به خصوص در مورد تعاملات آنها با مردم محلی. کل اثر بدخیمی مبهم است. چیزی به نظر می رسد اشتباه است شما نمیتوانید انگیزههای هر یک از آنها یا احساسات خود را باور کنید. Scobie، رئیس پلیس، مجموعه ای از تصمیمات بد را ایجاد می کند که او را در تنگاتنگی قرار می دهد. من تا آخرین صفحه مجذوب شدم پروژهای GG شاعرانه و دوست داشتنی است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جان کلام


 کتاب مردی که می خواست سلطان باشد
 کتاب برو دیده بانی بگمار
 کتاب راز جنگل هزار دستان
 کتاب دورنمای کاسل راک
 کتاب شب مادر
 کتاب استاد شمشیرباز