کتاب جان کلام

اثر گراهام گرین از انتشارات نیلوفر - مترجم: پرتو اشراق-داستان تاریخی

نویسنده در آغاز می‌نویسد: شخصیت‌ها واقعی نیستند. زمینه جغرافیایی داستان از آفریقای غربی، جایی که مدتی اقامت داشتم و تجربه اندوختم، گرفته شده.... شخصیت اصلی داستان، سرگردی است که در اداره پلیس سمت معاونت دارد. او در زندگی شخصی خود دچار مشکل است، و رفتارش سبب شده زنش از دست او خسته و بیزار شود. با این همه، سرگرد به زنش عشق می‌ورزد و نمی‌خواهد او را از دست دهد. ظاهرا سرگرد در مسئله دزدی و رشوه‌ای که در اداره مطرح است، دستی دارد. سرگرد سرانجام غیرمستقیم عامل قتل شناخته شده، جان می‌بازد. جان کلام «گرین» در این داستان به مطامع بشری اشاره دارد که حد و مرزی نمی‌شناسد. انسان آزمند، خودخواه و فزونی‌خواه در هر نظام و قانونی، ای بسا جوهره خود نشان دهد و منشا اتفاقات ناگوار گردد


خرید کتاب جان کلام
جستجوی کتاب جان کلام در گودریدز

معرفی کتاب جان کلام از نگاه کاربران
این یکی از رمان های جدی Greenes است. من، مانند مونسینور کیشوت، دروغ می گویم، بیش از برخی از آثار دیگر او - شاید به دلیل اکتشاف درگیری های مذهبی داخلی با ایمان بازی نقش سنگین، و نه فقط یک بحث اخلاقی و معنوی بدون اکتشاف مسیحیت است. با این وجود، قلب ماده یک رمان قوی است. این عناصر عاشقانه را همراه با درگیری معنوی End Of The Affair به عهده دارد، اما همچنین دارای لایه های تاریخی عمیق تر از Greenes Power and Glory است. من شخصا آن را بهتر از گذشته می دانم و نه کاملا قوی به عنوان آخرین. در قلب ماده، Scobie، افسر در آفریقای ستمدیده است، همسر خود را برای تعطیلات فرستاده است. در غیبت او، هر چند برای یک بیوه جوان، هلن می افتد. Scobie جنگ با وفاداری و ایمان خود، به عنوان او مارپیچ به یک زندگی به اصطلاح گناه. قلب ماده یک فاجعه است در هر معنایی از کلمه - و یک خون آشام نیز وجود دارد.

مشاهده لینک اصلی
پلیس مستقر در افریقای استعمار تقلب در همسرش، درگیر شدن با قاچاقچیان سیمی الماس، مبارزه با اعتقادات کاتولیک خود را، و هیچ پایان از نشاط تحریک خود تحریک آمیز است. Funsy! سه ستاره به معنیliked آن @ من آن را دوست داشتم. اما این چیزی است که من اخیرا \"Greenes American American Quiet\" را خوانده ام و امیدوار بودم که این موضوع به همین شکل باشد و من آن را بیاموزم، اما این را نداشتم و من آن را ندیده ام. آمریکایی آرام به شدت ترسیم شده است، پر از شوخ طبعی عجیب و غریب، شخصیت های تیزهوش، خشمگینانه ظریف و بی رحمانه و خشم سیاسی مرتبط است. این فقط یک رمان بزرگ است، بسیار عالی است که حتی حتی یک نظر را نوشتم، زیرا هیچ چیز من نمی توانم بگویم می تواند اندازه گیری کند. این یکی ............ من نمی دانم خوب آن، گرین می نویسد داستان عرفانی قابل خواندن و دارای مهارت برای خجالت زدن است که برخی از جنبه های بدبختی از طبیعت انسانی را می پوشند. من از آن لذت بردم، خسته نشدم اما کار شخصیتی به طرز شگفت آوری مسطح (به ویژه زنان) بود، و رویدادهای عجیب و غریب، هرگز تبعیض عاطفی و جسمی که شخصیت اصلی آن به طور مداوم عمل می کرد، را تحمل نمی کرد. فاولر در آمریکایی آرام، یک خائن وحشتناک بود، اما او به طور مداوم در مورد آن مانند Scobie in Heart، که اغلب خود را تکرار می کند تکرار می کند یا نه، اغلب تکرار می کند که تکرار خود را از جانب Scobie، انجام نمی دهد. همچنین، فاولر در برخی از راه های خاص، بتنی، منطقی پرهزینه بود؛ Scobie فقط نوعی به طور گسترده ای emo است. من هم واقعا به چیزهای خداوند نگفته بودم. من از چیزهای خداحافظی نکردم. بنابراین یک طرفدار بزرگ این یکی نیستم، اما قطعا طرفدار گرین هستم و به دنبال شخم زدن از طریق بیشتر کارهای پر زرق و برقش هستم. در صورتی که هنوز انجام نشده است، آمریکایی آرام را بخوانید.

مشاهده لینک اصلی
3.5 ستاره

مشاهده لینک اصلی
در یک زمان در زندگی من بسیاری از Grahame گرین را خوانده ام، دقیقا نمی دانم زمانی که آن را باید در اواخر پاییز یا زمستان بود، زیرا حافظه من از بسیاری از دردناک است، باران بر روی پنجره های پنجره، تاریکی، عمل در بازی سیاه و سفید. ذهن بیگانه با یک قاعده کنجکاو اگر پیچیده شده باشد. احساس خیانت اجتناب ناپذیر و ترس از شکست در عامل محرمانه. روابط در اینجا و یا در آمریکا آرام به عنوان امید به یک عذاب به خصوص خشن. یک جنگ فاجعه آمیز احساس که جهان را از شکست در رایتون را نشان می دهد به جای زنده ماندن و فرصت جدید. شاید اگر من آنها را دوباره خواندن Id را در رنگ های روشن و چشمک زدن خوش بینانه بسته به شخصیت ها اما به خواننده باز؟

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جان کلام


 کتاب دختری با گوشواره مروارید
 کتاب اسیر خشکی
 کتاب کشتن مرغ مینا
 کتاب دختر برفی
 کتاب ماه بر فراز مانیفست
 کتاب مجرمان را بیاورید