کتاب جام زرین

اثر جان اشتاین بک از انتشارات امیرکبیر - مترجم: خشایار قائم مقامی-داستان تاریخی

«هنری مورگان» نوجوان پانزده‌ساله‌ای است ساكن دره‌های سیاه والز كه احساس می‌کند پانزده سال را بیهوده زندگی نموده و سودای قطب جنوب، دریانوردی و دزدان دریایی را در سر دارد. تصمیم می‌گیرد راهی دریا و جنوب شود اما قبل از سفر به توصیه پدرش نزد «مرلین» پیر، ساحره‌ی دیار خود می‌رود...


خرید کتاب جام زرین
جستجوی کتاب جام زرین در گودریدز

معرفی کتاب جام زرین از نگاه کاربران
اولین رمان شگفت انگیز Steinbeck. مقدمه ای عالی برای نسخه ی 1936 ...

مشاهده لینک اصلی
اولین رمان Steinbecks نوشته شده در سال 1929؛ شاید پدرم آن را به عنوان یک مرد جوان و همچنین توسط دزدان دریایی مسخره کرده است. Steinbeck به نظر می رسد برای جستجوی صدای خود را در این رمان اول - گاهی اوقات من در یک روایت افسانه ای گم شده و بعد از آن من به رسمیت شناختن سریع سوالات خود را درگیر و جستجو از زندگی است.

مشاهده لینک اصلی
Steinbecks در مورد داستان دزدان دریایی، خروج جالب از داستان ماجراجویی سنتی است؛ این ماده در اینجا فراتر از غلطک معمولی و غارت معمولی از بسیاری از عناوین دیگر در این ژانر است. در عوض، استینبک انتخاب کرده است که تم های آشنا از جوانان را به تصویر بکشد و متعلق به تجارب هنری مورگان جوان که با جاه طلبی و آرزوهایش در ارتباط باشد. جوانان مورگان به عنوان یک خدمت مستعار در کاشت در کارائیب صرف جایی که او روزهای خود را صرف انتقام گرفتن از کسانی که او را خیانت کردند، صرف نظر از افزایش سود کسب و کار صرف می کند. مورگان کارآمد در استراتژی اقتصادی بی رحمانه پیشرفت می کند و به سرعت متوجه می شود که می تواند از آزادی او بهره مند شود و به زندگی دزدی دریایی دست یابد. پس از گرفتن اولین کشتی خود او به راحتی شروع به احترام به صدها نفر از buccaneers، و به زودی فرمان ناوگان از عروق وفادار. به زودی تنها یک چالش به او تعلق می گیرد - جام طلا. اما وقتی یک جایزه که او برنده شده است، چه کسی باید انجام دهد، از طریق پیروزی، به چیزی بسیار کمتر مطلوب تبدیل شده است؟ به طریقی، شما می توانید این داستان را به عنوان یک افسانه ضد مصرف کننده پس از مدرن مشاهده کنید، اما البته این استاینبکه در نظر گرفته نشده است. با استنباط فوق العاده Steinbeck به ما نشان می دهد که همه این زرق و برقها طلا نیست و شاید در بازرسی دقیق تر، هدف از تمایل، حتی درخشان نبود.

مشاهده لینک اصلی
Steinbeck آن است، اما قطعا اوایل او. هنر او در این داستان مانند بقیه اصلاح نشده است. من کمی ناراضی شدم، با آخرین 50 صفحه که از مراحل زندگی هنری مورگان عبور می کردند بدون قطعاتی که همه چیز را به هم متصل می کردند و حس می کردند. تجارب او با شخصیت های کلیدی داستان، به ویژه زنان، احساس کم عمق می کرد. او با وجود تمام فتوحاتش مرد ترسناک بود، و کسی را نسبت به پایان داستان فریاد زد، مرد احمقانه بود، زیرا او قادر به انجام کارهای عجیب و غریب بود. برخی از شخصیت های Steinbecks در طول رمان هایش احمقانه هستند، اما آنها از ویژگی های دیگر نسبت به احمق بودن برخوردارند. هنری مورگان عمدتا احمقانه بود و کمی باهوش بود، با احمقانه بودن آن چیزی که بیشتر مورد بررسی قرار گرفت. با این حال، نوشتن عالی است.

مشاهده لینک اصلی
من از این داستان لذت بردم در اصل، من فکر کردم این داستان داستان هنری مورگان تبدیل شدن به یک دزد دریایی است و از یک پسر به یک مرد رشد می کند. بعدها، همانطور که توسط عجیب و غریب اشاره کردیم، متوجه می شویم داستان داستان یک پسر در تلاش برای مبارزه با رشد است. او از طریق ترس هدایت می شود. اول از عادی و سپس از عشق. نوشتن شگفت انگیز و البته توصیفی است. آسان است که ببینید که چگونه می توان برای یک کتاب غیر داستانی اشتباه کرد. شروع خوبی به سال استینبک است

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جام زرین


 کتاب خشم
 کتاب سفر دریایی لی لی
 کتاب شب مادر
 کتاب دروازه راشومون
 کتاب طاقت زندگی و مرگم نیست
 کتاب مادر