کتاب جاده ی سه روزه

اثر جوزف بویدن از انتشارات مروارید - مترجم: محمد جوادی-داستان تاریخی

جاده‌ی سه‌‌روزه اولین رمان جوزف بویدن کانادایی است که محمد جوادی آن را ترجمه کرده و انتشارات مروارید به چاپ رسانده است. نام کتاب از بخشی از فرهنگ و آیین سرخپوستان آمریکای شمالی گرفته شده است که به مرگ و گذر از این دنیا به دنیای دیگر اشاره دارد. سبک معماگونه‌ی داستان مخصوصاً در چند فصل اول که راوی مشخصی ندارد، کاربرد مونولوگ‌های فراوان و گاه مبهم، همراه با دیالوگ‌هایی میان راویان و دیگر شخصیت‌ها، تغییر مداوم زمان و مکان و نیز استفاده از توصیف‌های جزء به جزء، شیوا، بدیع و زنده، خواننده را مشتاقانه به دنبال‌کردن داستان ترغیب می‌کند.

حوادث این رمان در دو فضای جنگ، مناطق جنگی اروپا در خلال جنگ جهانی اول، و طبیعت وحشی کانادا اتفاق می افتد و خواننده را از یک سو در بطن جنگ همراه با ترس، اضطراب، وحشت و لطمه های روحی و فیزیکی سربازان قرار می‌دهد و از سوی دیگر با عقاید، رسوم و زندگی سرخ‌پوستان قبایل آمریکای شمالی آشنا می‌کند.


خرید کتاب جاده ی سه روزه
جستجوی کتاب جاده ی سه روزه در گودریدز

معرفی کتاب جاده ی سه روزه از نگاه کاربران
من wemistikoshiw، بنابراین من نمی دانم و وانت وانمود به درک آنچه که باید Oji-کری - و نه هر کشور دیگر در مورد این موضوع. من اعتقادم بر اعتقادات آنها، زندگی آنها، تجربیات آنها، راه های خود را تصویب نمی کنم، اما من احساس می کنم بزرگترین انحطاط شخصی و گناه است و همه wemistikoshiw باید احساس نسل کشی مردم و فرهنگ خود را که اجداد ما آغاز شده است، که ما در هر روز من عاشق یک زن کری هستم، زنی که هنوز هم دوست دارم و همیشه خواهم بود، اما من توهمی نداشتم که عشق من برای او موجب کمال گرایی و کم اهمیتتر برای آنچه که برای ملل افتخار انجام داده است، از آن است. بیشترین امیدواری امیدوارم این است که همدلی، درک ناقص و قلب قصد شنیدن داستانهای بومی را داشته باشد و با عزم و اراده برای انجام آنچه که می توانم بکنم. جوزف بویدز سه روز راه است، من فکر می کنم، یک داستان بومی داده شده به ما wemistikoshiš (حداقل تا حدی). همانطور که بویدن از طریق Niska و Xavier و الیا صحبت کرد، و به عنوان صدای Niska و Xavier ساخته شده Boyden محو شدن، من شروع به صدای زمزمه های @ @ به من بگو که این wemistikoshiw @ و @ شما فکر می کنید این wemistikoshiw @ و @ Dont نادیده گرفتن این wemistikoshiw @ به دلیل آنچه که من گفته شد، چه چیزی از گفتن از زمزمه بود، چیزهایی که بسیار مهم است که نادیده گرفته شود. یک داستان وحشتناک و حتی گاه هیجان انگیز از جنگ های ترنچ در جنگ جهانی اول در پیش زمینه ای از جاده سه روز وجود دارد، اما ما خیلی بیشتر به ما گفته شده است. این به ما می گوید که پایان زندگی یک زندگی است. ممکن است فکر کنم این یک شیوه زیبا زندگی بود، ممکن است دیگران فکر کنند که عقب مانده است، اما ممکن است دیگران فکر کنند که آن را @ pagan، @ اما واقعا مهم است که این راهی بود؛ آن ارزشمند بود؛ سزاوارتر است این داستان این است که چگونه این راه به پایان رسید، از راه های استعمار، از بین بردن، تجاوز، شستشوی مغزی، دستکاری، قتل و یا آهسته شدن از طریق سست شدن. این اثرات و تاثیرات استعمار است و اینکه چگونه دوره پس از استعمار برای آمریکای شمالی بومی وجود ندارد. تنها استعمار وجود دارد. Niska و Xavier این چیزها را به wemistikoshiw زمزمه می کنند زیرا ما باید آنها را بشنویم و بیشتر از آنها بشنویم. ما باید آنها را به زندگی روزمرهمان ببریم. برای تماشای آینه در دیدگاه های خود از wemistikoshiw و دیدن همه کسانی که نشانه آن نوشته شده است. سه روز روزانه معنی غنی است، به عنوان گشت و گذار به گل مانند بزرگترین پوسته Fritz می تواند در خطوط پرتاب، و من شک دارم که خواندن چند مطمئن هستم که این رمان هرگز اجازه نخواهد داد که به همه آنها ضربه بزنم. شاید شاید این اولین واکنش که در اینجا نوشته شده است، بهترین و مهمترین معنی است که من از دور سه روز دور می کنم - شاید بدانم که من wemistikoshiw است، دانستن و شناخت این دقیقا همان چیزی است که داستان به من نیاز داشت می دانم

مشاهده لینک اصلی
پرنده كاوير از كشور كري در دهه 1900 در دنيا از صلح و تنهايي رشد كرد و شكوفاي شلاق و غرور در امتداد خليج هادسون در شمال اونتاريو در دهه 1900 رشد كرد. او در پاسخ به تماس جنگ بزرگ، او و نزدیک ترین دوستش، الیا، به شهر بزرگ برای جذب ارتش کانادا هدایت می شوند. به عنوان یک بومی زبان کری، او از محفل دسته جمعی خود محروم شده و برای میراث فرهنگی خود، فقدان زبان انگلیسی و طبیعت بی سر و صدا ساکت است. به عنوان یک تک تیرانداز وفادار، جنایاتی که او در سراسر جنگ های سنت الوئی، سمیه و ویمی ریج شاهد آن است، عمیقا بر او و چشم انداز او در مورد اهداف زندگی تأثیر می گذارد. او توانایی کشف قدرت از میراث و آموزه های عمیق نیش خود را دارد، اما قادر به دیدن جنگ است. اما این تجربیات مشابه، دوست او را نابود می کند، یعنی الیا، که به مورفین معتاد می شود و در حالی که در اثر مرگ محاصره می شود، به جنون می افتد. خاویر می تواند کاری بکند اما مواظب باشیم و ببینیم الیاس به جهنم زندگی می کند. در پایان جنگ جهانی اول، خاویر خود را در بیمارستان به شدت زخمی کرد، یک قهرمان را اعلام کرد و به شمال کانادا فرستاده شد. تنها نسل او، عمه نیشا، با قطارش ملاقات می کند و او را به سمت خانه مان باز می کند. در طول این سه روز سفر، عمه خود را در مورد زندگی خود و همچنین جوانان زاویه و الیاس به یاد می آورد و تلاش می کند تا زاویه را به انتخاب زندگی تبدیل کند. بویدن یک داستان شگفت انگیز را می گوید. فصل ها بین خاطرات نیکس و تجربیات جنگی Xaviers درهم آمیخته شده اند که به ما اجازه می دهد تا ارتباطی را که در هنگام جدا شدن از آنها دیده می شود ببینیم. من توانستم کشف میراث Xaviers را احساس کنم در حالی که او در این جهان خارجی جرات داشت. جالب است که یاد بگیریم که فرانسیس پگاماگابو - تک تیرانداز Ojibwa در WW1 - الهام زندگی واقعی این کتاب بود. من نمی توانم صبر کنم تا بیشتر از کتابهای Boydens بخوانم.

مشاهده لینک اصلی
من برای اولین بار در مورد این کتاب چند سال پیش در نمایش امروز شنیدم. در ابتدا سخت بود که انتخاب باشگاه نمایشنامه را به طور جدی انتخاب کنید، اما بعد تصمیم گرفتم به آنچه که نویسنده ستاره در مورد این کتاب گفته بود گوش کنم. ایزابل آلنده، جاده سه روزه را معرفی کرد و شور و شوق او برای این داستان واقعا مرا جذاب کرد. او می نویسد: در یک ژانر کاملا متفاوت (واقع گرایی جادویی) از آنچه که او این کتاب را به عنوان (داستان تاریخی جنگ جهانی) توصیف کرد، بنابراین من فکر کردم که باید آن را به من بدهید. و تصمیم گرفتم منتظر بمانم تا بر روی کاغذی بیرون بیاید، و پسر من آرزو می کنم که این را قبلا خوانده ام. داستان شگفت انگیز !! یکی از آن کتابها بود که به سختی می توانستم هر شب بخوابم. جوزف بویدن نویسنده ی ابتدایی داستان افسانه ای باور نکردنی است. او موفق می شود تا چند داستان را در یک لحظه بخواند، آنها را در لحظات مناسب موازی می کند، بنابراین به طرز شگفت انگیزی به نظر نمی رسد مجبور و یا غیرقابل تشخیص باشد. من فقط به اندازه کافی در مورد داستان هند می گویم که احساس می کند که بویدن صادقانه فرهنگ و تفکر آمریکایی را به تصویر می کشد و همچنین او را وحشت و صداقت جنگ، از جمله اعتیاد به مواد مخدر، جنگ طاقی، بی رحمی فصول و سطح معنویت می پذیرد و چندین نويسنده میتوانند از درد و رنج در چنین شرایطی ناگوار دست یابند.

مشاهده لینک اصلی
رمان برجسته احتمالا یکی از لذت بخش ترین رمان هایی است که من در مورد جنگ جهانی اول خوانده ام که همچنین در باره مردم بومی آن، در این مورد، به خصوص کری، در کانادا پیش از جنگ، عمیق تر است. من واقعا لذت بردم که به تدریج آشکار می شود، بین دو راوی متقابل، دوستی بین دو پسر، رابطه بین عمه و برادرزاده. درمان بومیان در کانادا خیلی بهتر از آنچه که در ایالات متحده دریافت کرد، با نژادپرستی و پدرانگی مشابه بود. من فکر می کنم این اولین کتابی است که می توانم به یاد داشته باشم که سهم بومیان در نیروهای کانادایی در اروپا را جشن می گیرند (هرچند من مطمئن هستم که آنها وجود دارند). همچنین می توانید یک سرباز خوب را که توسط مشارکت او به عنوان یک تیرانداز و ناامید و فداکاری سربازان در این جنگ وحشتناک فراموش شده است، دنبال کنید. من واقعا از این لذت بردم و توصیه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
یک رمان شگفت آور. اولین رمان حتی بیشتر شگفت آور است. جوزف بویدن نمی تواند در این مورد متضاد باشد، نه تنها داستان گرایانه انجام شده است، بلکه صدای کانادایی قابل توجه در قرن 21 است. جاده سه روزه که از افراد واقعی و تاریخ واقعی گرفته شده است، داستان بی نظیری است که از دو کری سربازانی که در کابوس جنگ جهانی اول جنگ می کنند. این داستان در مورد ترور مدارس مسکونی، فرود رفتن به جنون و بازگشت سخت به صلح از ذهن و بدن است. رمان فوق العاده عالی و خواندن عالی است. بسیار توصیه شده.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جاده ی سه روزه


 کتاب عزازیل
 کتاب خدای چیزهای کوچک
 کتاب هزار و یک خشم
 کتاب هایدریش مغز هیملر است
 کتاب ماه بر فراز های استریت
 کتاب پدرخوانده