کتاب تورتیافلت

اثر جان اشتاین بک از انتشارات علمی و فرهنگی - مترجم: صفدر تقی زاده -داستان تاریخی

استینبک با اتخاذ ساختار و تم ها از افسانه های آرتوریا، یک کملوت را در یک تپه تپه ای در بالای شهر مونتری، کالیفرنیا ایجاد کرد و آن را با یک گروه رنگارنگ شوالیه ها پرورش داد. در مرکز داستان Danny، خانه اش، مانند قلعه آرتورس، تبدیل به یک مکان جمع آوری برای مردان به دنبال ماجراجویی، دوستی و احساس متعلق است. این شوالیه ها پایتسون ها هستند، مردان میراث مختلط، که اجدادشان صدها سال پیش از کالیفرنیا عقب مانده اند. از روابط با مشاغل و سایر عوارض شیوه زندگی آمریکایی آزاد است، آنها به شدت در برابر جریان فساد و اعمال صالح صادقانه در اقیانوس اطراف حادثه مدنی مقاومت می کنند. همانطور که استینبک داستان های خود را - چندین عاشق، شگفتی های شگفت انگیزشان، شراب خواری Rabelaisian خود را تکرار می کند - او داستان را به عنوان قانع کننده و در نهایت به عنوان غم و اندوه به عنوان افسانه های معروف میز گرد، که او را الهام بخش، لمس کرد.


خرید کتاب تورتیافلت
جستجوی کتاب تورتیافلت در گودریدز

معرفی کتاب تورتیافلت از نگاه کاربران
دنی یک مشاعره بیکار است که منجر به گذشت زمان در مونتری، کالیفرنیا می شود. هنگامی که دنی دو خانه را در ولسوالی شنی Tortilla Flat تسخیر می کند، او یک دوست صمیمی و همسایه Paisano (نسل دهقانان اسپانیایی) را دعوت می کند تا با او زندگی کند. مسکن جدید Danny، Pilon، یک منطق اعلام شده است که اخلاقیات دارد. این جفت به زودی توسط عیسی ماریا، دزدان دریایی معلول ذهنی، و بسته های او از سگها پیوست. ما از فرارهای خود پیروی می کنیم که شامل آشامیدن نوشیدنی بی پایان، مبارزه، آمرزش، تقلید و تعامل با یک بوتلگر، چند زن با اعتبار مشکوک، و افراد محلی فقیرنشین. کاراکترهای عالمان عالیرتبلیغ این کار تمثیلی و آموزنده را به وجود می آورند که دوستی و فضیلت را بر سرمایه داری و مادی گرایی تحسین می کنند. این رمان Steinbeck اولیه (1935) نزدیک به قصه های مربوط به شاه آرتور است. تم های به اشتراک گذاشته شده شامل دوستی، سوگند، ارث و پادشاهی است. در حالی که Tortilla Flat کمتر از بسیاری از تلاش های بعدی نویسنده است، این خواننده در توصیه به همه طرفداران Steinbeck تردید نخواهد کرد.

مشاهده لینک اصلی
3.5 / 5

مشاهده لینک اصلی
* 3.5 این کتاب مانندGrapes of Wrath @ یاEast of Eden @ نیست. نوشتن احساس متفاوت است، گرچه هنوز هم فوق العاده است. ما به 6 paisanos، یعنی دنی، پیلون، پابلو، عیسی ماریا، دزدان دریایی و Big Joe Portagee معرفی شده ایم. با این حال، 17 فصل در این کتاب به عنوان یک داستان جریان ندارد. در عوض، هر فصل داستان کوچکی از این 6 amigos را می گوید. اول از همه، می خواهم این کتاب را در آینده بخوانم. احتمالا این کتاب را با امتیاز بالاتر ارزیابی می کنم، اگر آن را با سرعت بیشتری مطالعه کرده ام، به طور کامل از Steinbecks نوشتن لذت بردم. من عاشق عکس های Steinbecks از جنوب کالیفرنیا هستم. این باعث می شود که من بخواهم به آنجا بروم نه فقط برای دیدن خورشید طلایی و زمینه های میوه، اما شاید بتوانم شخصیت های کتاب های Steinbecks را پیدا کنم. او واقعا آن منطقه را دوست داشت. شخصیت های این کتاب مانند دیگران، طرف های خوب و بد دارند. آنها ممکن است چندین بار نوشیدنی باشند، اما آنها به اندازه کافی قلب برای کمک به کسانی که نیاز دارند. یکی از تم های اصلی دوستی است.

مشاهده لینک اصلی
بنابراین شما با یک دسته از شخصیت های نفرت انگیز شروع می کنید که احتمالا هیچ داستان ای ندارند که ارزش آن را داشته باشند؛ زیرا زندگی آنها به ظاهر خالی است، مگر اینکه زمانی اتفاق می افتد که شراب داشته باشد. استاینبک ما را اشتباه ثابت می کند. چند بار شما یک مستبد بی خانمان را دیده اید که در جاده نشسته است و به هیچ چیز خیره شده است و برای این مرد متاسفم؟ استاینبک به ما یاد می دهد که نیازی به وجود ندارد، زیرا این مرد در تمام دنیا به خیره شدن می اندیشد و این انسان زمان بیشتری دارد تا داستان های جهان را بگوید. دشوار است که این کتاب را از مطالعه خوشتان بیاید مهم است که چقدر دردناک است، اما به خوبی به پایان رسید و من دیگر هیچ پایان دیگری را ترجیح نمی دهم. من می گویم این یکی از بهترین استینبکس ها است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب تورتیافلت


 کتاب سیمای زنی در میان جمع
 کتاب شور ذهن
 کتاب راز مزرعه چهار آبگیر
 کتاب ربوده شده
 کتاب یک فنجان قهوه با ادگار آلن پو
 کتاب ملت عشق