کتاب تالار گرگ

اثر هیلاری مانتل از انتشارات کتابسرای تندیس - مترجم: علی اکبر قاضی زاده-داستان تاریخی

در عرصه بی رحمانه دادگاه پادشاه هنری هشتم، تنها یک مرد جرأت می کند که زندگی خود را به دست آورد تا به نفع پادشاه برسد و به ارتفاعات قدرت سیاسی برسد. انگلستان در دهه 1520 ضربان قلب از فاجعه است. اگر پادشاه بدون وارث مرد نابود شود، کشور می تواند توسط جنگ داخلی نابود شود. هنری هشتم می خواهد ازدواج خود را از بیست سال منع کند و با آن بولین ازدواج کند. پاپ و اکثر اروپا با او مخالفت می کنند. تلاش برای آزادی پادشاه، مشاور او را، کاردینال ولاسکی درخشان، از بین می برد و خلاء قدرت را ترک می کند. توماس کرمول، در این دگرگونی، به دنبال آن می رود. کرموول یک مرد کاملا منحصر به فرد و جذاب و یک قلدر است، هر دو ایده آلیست و اپورتونیست، در خواندن مردم و شیطانی از انرژی است: او همچنین یک سیاستمدار کامال است که توسط ضررهای شخصیشان محکوم می شود و در جاه طلبی هایش سخت گیر است. اما هنری بی ثبات است: یک روز مناقصه، یک روز کشتار. کرمول کمک می کند که او مخالفان را شکست دهد، اما قیمت پیروزی او چه خواهد بود؟


خرید کتاب تالار گرگ
جستجوی کتاب تالار گرگ در گودریدز

معرفی کتاب تالار گرگ از نگاه کاربران
من این مسابقه را در یک مسابقه برنده شدم. یک نگاه بسیار طولانی و دقیق به بخش بسیار خاصی از تاریخ انگلیسی، رابطه بین توماس کرمول و شاه هنری هشتم. جالب این است که شیوه ای دقیق که در آن دوره خاصی از تاریخ را بازسازی می کند و راه را برای فساد سیاسی و ارتباط بین کلیسا و دولت پرتاب می کند. اما برای تمام جزئیات، من احساس نکردم که من به هر یک از شخصیت ها نزدیک شده ام، همه آنها به عنوان نقاشی هایی که هانس هولبین نقاشی از دادگاه را نقاشی کرده اند، به عنوان دور به چشم می خورد .... صادقانه آن را خیلی طولانی یافتم و اگرچه می توانستم تحسین برانگیز سبک نوشتن، خواندن آن را راحت نمی بینم، به ویژه برای این که کرمول به طور صریح به آن اشاره می شود که گاه خواننده را گیج می کند.

مشاهده لینک اصلی
این رمان تاریخی، Thomas Cromwell، مشاور هنری هشتم، را از ترس و وحشت (همانطور که در «انسان برای همه فصلها» به تصویر می کشد) به شخصیت همدردی ارتقا می دهد. این همچنین اعتبار توماس مور را از حوادث سنت خود می کشد. مور در این داستان، یک شخصیت محکم و ناگهانی است که در حال تحقیق و بررسی خود برای یافتن یونانیان است (با استفاده از شکنجه و سوزاندن در خطر). از سوی دیگر، کرومول به عنوان مدیر اجرایی، حسابدار و سیاستمدار در مطالعه افراد آگاه است. او به عنوان یک مرد خانواده ترسناک است و با توجه به شکایات مربوط به شایستگی های مذهب، آسیب های شخصی اش را برانگیخته است. (کارآیی او با ارزشهای قرن بیست و یکم هماهنگ است، شاید شاید خیلی زیاد باشد.) این رمان نشان دهنده توانایی منحصر به فرد توسط نویسنده برای گرفتن شخصیت های زیر پوست و گرفتن آنها (یکی از احساس ها) است که باید داشته باشند. طرح اصلی به خوبی شناخته شده است (هنری هشتم تغییرات همسران)، بنابراین هیچ شگفتی وجود ندارد. ماجراجویی در حال پیشرفت است از طریق داستان شخصیت / شخصیت اول شخص که اجازه می دهد خواننده در داخل کرومول ذهن و ارائه یک نظرسنجی نیمه همه جانبه از دوران است. داستان به طور عمده با استفاده از گفت و گو مکالمه و افکار داخلی کرمول بیان شده است. خواننده مجاز است بداند چه شخصیت های مختلف توسط چه چیزی گفته می شود و با متن. استنتاج و ظرافت مورد استفاده قرار می گیرند که نویسندگان دیگر ممکن است از احکام ضمنی تخت استفاده کنند. دوره زمانی داستان به طور غیر منتظره ای جهش پیدا می کند، زیرا کرومول یادآور تجارب قبلی است. تلاش لازم برای پیروی از عمل، خواننده را به داستان می اندازد، به طوری که در نهایت احساس می کند که شخص در زندگی قرن شانزده زندگی کرده است (و از اینکه قادر به بازگشت به قرن بیست و یکم با سر که هنوز به بدن متصل است، تجربه می کند). تا زمانی که پایان کتاب به پایان رسیده باشد، تاریخچه ای باقی مانده است که پوشش داده شود. بنابراین من فکر می کنم این احتمال وجود دارد که یک عاقبت وجود دارد. به تازگی یک بررسی کوتاه از سالن ولف از Calendar of Friends of BookADads برای 2013 مارس 2 انجام شده است. برنده جایزه آثار هنرمند بوکر 2009 و جایزه دایره نقاشی های منتقدان کتاب ملی برای داستان، این است چشم انداز تسلطی سلطنت هنری هشتم که از طریق چشم یکی از نزدیکترین مشاورانش، توماس کرمول بیان شده است. کرموول، به سختی یک قهرمان است، اما یک لنز جذاب است که از طریق آن می توانید دیدگاه کاملا غیرطبیعی درباره استدلال هنری را برای دریافت آنچه که او می خواهید، بدست آورید. این برای همه کسانی است که توسط Tudors شگفت زده شده اند - اما بیشتر به خاطر شرارت آنها نسبت به عاشقانه هایشان. سالن ولف\n، توسط هیلاری مانتل (2009؛ Picador، 2010)

مشاهده لینک اصلی
(2.5) شاید من به راحتی سبک را اداره کنم، اما چرا این ادبیات بزرگ است؟ حالا که چندین بررسی دیگر را می خوانم، متوجه می شوم که من تنها نیستم. من مطمئن هستم انتخاب سبک عمدی (یا حداقل توسط قضات Man Booker تفسیر شده است)، اما من نمی توانستم آن را تنظیم کنم. من حتی نمیتوانم حتی یک برچسب بر روی سبک (شاید مجدد، پیچیدگی ادبی / تاریخی من) شاید قرار دهد. همانطور که بررسیهای دیگر نیز بیان کرده است، یکی از عظیم ترین عناصر سبک، ابهام سخنران است. نه تنها بسیاری از شخصیت های بسیاری وجود دارد، اما چندین آنها اغلب توسط عناوین یا اسامی چندگانه (در گفت و گو و در روایت به طور یکسان، و نه فقط برای دقت) اشاره می شود. علاوه بر این، بسیاری از نمونه های بسیار زیادی از بیش از حد تلفظ وجود دارد. این به خوبی به رمان نرسیده بود که حکم را به تصویب رسانده بودم تا فرض کنیم که هر گونه اشاره ای به @ he @ به توماس کرموول بود، و مانع انتخاب هر چه بیشتر واضح دیگری بود. اما هنوز هم به شدت مبهم بود که صحبت کرد یا در مورد آن نوشته شده بود. من فکر می کنم که زیر یک نمونه عالی از چگونگی دست و پا چلفتی این است: - @ این بهتر است، @ Audley می گوید. @ من می دانستم که هوا شما را خوب می کند. @ او به نظر می رسد، در دعوت؛ اما او، کرومول، سیگنالهایی را نشان می دهد که در آن جا است، با تکیه بر پنجره (ص 462) - این نشانگر است، زیرا در اغلب موارد، مانتل فقط کرومول را به عنوان کلمۀ خود حذف می کند و شما را از آنچه که در حال وقوع است تعجب می کند. در این مورد، او آن را تا چه اندازه مشخص ساخت که او این جمله را به چیزی غول پیکر تبدیل کرد. من شماره صفحه را فراموش کرده ام، اما چند ماه بعد، یک حکم بسیار مشابه ساختاری داشت. من فقط آن را دریافت نکردم تنها چیزی که می توانم بپردازم این بود که سبک ممکن است به شیوه ای از شخصیت مادری در زمان واقعی زندگی توماس کرومول باشد. در این لحظه از دست رفته و هرگز خلاصه نشده است. با این حال، من هیچ سرنخی را به جز سرخوردگی در تلاش برای پیروزی درک نکردم. فراتر از سبک بودن دشوار بود، زیرا بیشتر تلاش های خواننده من در تلاش برای کشف روایت و گفت و گو و بسیار کمتر از معمول در برنامه بود تم ها و غیره (سخت است که فکر می کنم در سطح بالاتر زمانی که شما به طور مداوم کپی کردن به لیست شخصیت ها و درختان سلطنتی برای شناسایی شخصیت ... من می گویم استفاده از روایت برای معرفی آنها!). اما فراتر از سبک، یک رمان تاریخی جذاب پیدا کردم. من نمی دانم که تاریخ من تقریبا به اندازه کافی به دانم که تاریخ است و که داستان است. در این صورت ممکن است نابغه را بگذارم، نمی دانم.

مشاهده لینک اصلی
این تاریخی است که در توصیفی نوشته شده است، بدون طرح دیگر، به جز زندگی انسان، با امکانات شروع و توقف نقطه، و بسیار backtracking برای پر کردن جزئیات. من همیشه طرفدار داستان های تاریخی هستم، و این یک مثال ساده برای چرا (من اعتراف می کنم که من علاقه ای به خانواده تودور ندارم، اما چیزی که از کیفیت این اثر منحرف می شود). شما در مورد دوره زمانی بسیار یاد می گیرید و تمام حقایق خسته کننده و خسته کننده به رنگ های رنگارنگی می رسند که شما نمی توانید کمک کنید اما از خود لذت می برید. این کمک می کند که کرمول، به وضوح ساده، یک BAMF واقعی و سرگرم کننده بزرگ او را از طریق افزایش تابش او به قدرت. او نه راوی ترین روحانی است و شما باید به نوشتن توجه زیادی داشته باشید تا احساسات خود و لحظات ضعف او را از بین ببرید. لحظات وجود دارد، با این حال، و او را به همه بهتر است، به عنوان لذت بردن از خواندن از نظر مرد دستگاه، همیشه موفق و ناگزیر خسته کننده است. به طور خلاصه، آن را به عنوان خوانده شده بزرگ، با دانش تاریخی پیچیده شده در پروسس خوب نوشته شده از ویژگی های تفریحی توصیفی است.

مشاهده لینک اصلی
من به وضوح در اقلیت در این کتاب است. من می خواستم آن را جدی بگیرم. من در حدود 100 صفحه در شب گذشته، زمانی که من در انزجار رها شدم. من فقط یک سوال دارم - چه چیزی خوب است خواندن داستان افسانه ای که چشم انداز جالبی را در مورد یک شخصیت تاریخی می بیند، شما نمی توانید تصویری را که نویسنده به آن اشاره کرده اید بفهمید؟ من می دانم من تنها کسی نیست که این مشکل را با این کتاب داشته باشد. من خواندن، دوباره خواندن و دوباره خواندن بر روی برخی از پاراگراف ها و من هنوز مطمئن نیستید که چه کسی نویسنده اشاره کرد.به خلاصه، من آن را 100 صفحه در (کمی بیشتر در واقع) و من دقیقا چیزی را دور از داستان به جز یک مقدار شدید از سرخوردگی و یک حس کامل از وقت خود را هدر رفته است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب تالار گرگ


 کتاب شمش های نقره
 کتاب اعترافات نات ترنر
 کتاب خانه
 کتاب پریرا چنین می گوید
 کتاب ۱۴
 کتاب بمب، روی خاله مامانی