کتاب بازگشت به کیلی بگز

اثر سورژ شالاندن از انتشارات آگاه - مترجم: مرتضی کلانتریان-داستان تاریخی

سورژ شالاندن، نویسنده‌ی فرانسوی متولد ۱۹۵۲، پس از ۳۴ سال همکاری با لیبراسیون روزنامه‌ی مشهور پاریسی، در حال حاضر عضو هیئت تحرریه‌ی کانار آنشنه، دیگر روزنامه‌ی مشهور پاریسی است. گزارش‌های او درباره‌ی ایرلند شمالی و محاکمه‌ی کلوس باربی، جنایت‌کار فرانسوی جایزه‌ی آلبر لوندر را که مشابه جایزه‌ی پولتزر است نصیب او کرد. شالاندن چند رمان دارد که از بین آن‌ها رمان درباره‌ی یک قول برنده‌ی جایزه‌ی مدیسی، سومین جایزه‌ی ادبی معتبر فرانسوی شد.

* رمان حاضر بازگشت به کیلی‌بگز، نیز برنده‌ی جایزه بزرگ ادبی ۲۰۱۱ آکادمی فرانسه شد.


خرید کتاب بازگشت به کیلی بگز
جستجوی کتاب بازگشت به کیلی بگز در گودریدز

معرفی کتاب بازگشت به کیلی بگز از نگاه کاربران
بازگشت به Killybegs یک داستان هیجان انگیز در مورد یک جنگجو IRA است که به تازگی به عنوان یک خائن به Belfast IRA در طولThe Troubles علامت گذاری شده است. @ این رمان فراهم می کند نشان دادن خشن و متفکرانه آنچه که مبارزه با جنگ چریکی واقعا شبیه، و همچنین شرایط بی رحمانه سربازان IRA - هر دو مردان و زنان - در زندانهای شمال ایسلند ماندند. من به عنوان یک آمریکایی با پدر و مادر ایرلندی، او را در حالی که من در مورد سختی ها و نزاع های جنگ زده رشد می کردند، از جمله مکالمه ای با صدای خجالت شنیدم که آنها و اجداد من برای نسل های بسیاری تحمل کرده بودند. با این حال، من هرگز درک عمیق ناامیدی، انعطاف پذیری و شجاعت کاتولیک ایرلندی را که در ناحیه شمال شرقی کشورهای اروپایی با آن مواجه شدم، تا زمانی که کتاب Sorj Chalandons را خوانده ام. من زمان خواندن رمان را در نظر گرفتم، به دنبال نقشه های آنلاین و مطالعه شخصیت های تاریخی که در داستان آمده است، برای جذب تا آنجا که من می توانم در مورد آنچه که در طول جنگ اتفاق افتاد. جالب بود که در مورد اینکه چگونه زنان IRA به تلاش جنگی اختصاص یافته بودند، خواندن بود؛ ایستاده کنار و حمایت از مردان خود را - پدران، برادران، پسران و شوهران - با عزم جدی، مانند مردان سلتیک و وایکینگ زن جنگجویان از Irelands گذشته. برخی از خطوط مورد علاقه من در کتاب نزدیک به پایان می آیند: @ Peace؟ بی علاقه امیدوارم که از ترس به فروش برسد. @ به نظر من این بیانیه یکی از قربانیان دائمی انسان را توصیف می کند. هرچند شخصیت های اصلی تخیلی هستند - اما براساس واقعیات و حوادث - من باور دارم داستان، با جنبه های هر دو هیجان و خاطرات ژانرها، فصل مهمی در تاریخ های بریتانیا در اطراف @ The Troubles خواهد بود. @ شگفت انگیز، نوشتن عمیقا احساسی که من را در مورد مبارزان کاتولیک مسیحیان و پروتستان ها برای چند روز در نظر گرفت، در حالی که من نیز بخوانم و بعد از اینکه کتاب را تمام کردم. بسیار توصیه شده!

مشاهده لینک اصلی
متاسفانه تنها 5 ستاره برای دادن وجود دارد. قلبم را اضافه می کنم (â ¤ï¸)، زیرا این رمان به شما صاف می کند، قلب شما زیبا است. این الهی است که نوشته شده است. واقعیت درست است (داستان اصلی داستان است، من نمی دانم چه مقدار، هر چند) آن را می سازد آن را حتی زیبا تر. برای کسانی که خیلی جوان هستند و نه ایرلندی یا انگلیسی، شاید این داستان به یاد می آورد اکوادور دور است. برای آن سالها در 70 سالگی، تا 90 سالگی، او بیشتر آگاه بود، پیدا کردن یک قطعه تاریخ از داخل درون. واقعا شگفت انگیز است چیچا بیشتر؟ من نیم، نه نویسنده و نه کتاب را نمی شناختم. من توسط یک کتابفروشی فوق العاده، کتابخانه زانیچلی (من می دانم که این همکاری است اما من متاسفم، درست است؟) توصیه شده است. در بولونیا. فردی که خواندن و میخواهد به اشتراک بگذارد، سپس 1 خواندن من یک کتاب 2 - به شما توصیه 3 - اگر شما در کتاب های بولونیا در مقایسه با Zanichelli.Amen

مشاهده لینک اصلی
مطمئنا جالب بود، چون دوباره چیزی بود که من فقط یک معامله ضعیف داشتم. اما این کمی مانند نوسان بود. من دو طرف جنگ را به الاغ می کشم. (A ارسال ukázka بیشتر چگونه náboženstvà Kurve životy و روابط بین فردی و © PA ™ AA násilà دیگری است.)

مشاهده لینک اصلی
کتاب قوی من آرزو می کردم که صلح زیادی داشته باشم و مجبور نبودم بخشی از نیمه تایمر در هنگام عکاسی عکاسی باشم و به همین ترتیب: D بازگشت به Killybegs سزاوار است تا بتواند به آن برسد غوطه وری من چند چیز را می پذیرم: - من خودم قوی هستم - این اتفاق در ایرلند اتفاق می افتد و من یک سال و کمی زندگی در اینجا صرف کردم؛ در بلفاست ما بالا بودیم و نقاشی های دیواری را دیدیم یک جرم قتل عام و تراژدی، میانبر کمی تجربه شخصی دارد - اما این یک قطعه کار است و توسط یک فرانسوی نوشته شده است نه ایتر، بنابراین یک فرد که تجربه ای مشابه تجربه بیرونی دارد، یعنی، آن را نمی توان به راحتی اشغال کرد، اما از سوی دیگر، می توانند خود را از بین ببرند و در صورت امکان، عینی باشند. با ایرلند، اما احتمالا برای آن، فقط برای من، هواپیمای پاداش لازم نیست. اصلی ترین چیزی که من نمی توانم این رمان را توصیف کنم این است که به طور باور نکردنی انسان است. این توصیف انزجار، بدبختی را توصیف می کند، رنج ها را توصیف می کند ... و همچنین محدودیت های شجاعت، صداقت، یکپارچگی مردم عادی را توصیف می کند. اشتباهات آنها مجازات آنها و تمام پیچیدگی های زندگی انسانی. 4،5 *

مشاهده لینک اصلی
این یک کتابخوانی برای من بود؛ این کتاب اخیرا به چندین دوستان گرمی توجه کرده است و به عنوان کتاب من در کتاب شخصی من انتخاب شده است، و همچنین داستانی که بر پایه آن آزاد بود، زندگی و قتل دنیس دوالدسون ، بازگشت به اخبار اخیرا پس از یک مستند بی بی سی در مورد قتل غیرقابل حل. ممکن است عجیب و غریب به نظر می رسد که این یک رمان نویس فرانسوی است که به داستان Tyrone Meehan، بومی Killybegs در Donegal، که همراه با خانواده خود به شمال بلفاست در آستانه از حمله رعد اسا در بلغارستان در آوریل 1941، قبل از رفتن به محله یهودی نشین کاتولیک Falls پایین و درگیر شدن در مبارزه جمهوری خواهان، درگیر شدن در شورش در طول جنگ، و همچنین مبارزه مرزی از دهه 1950 و آخرین مشکلات که برای آن NI در سراسر جهان بدنام است. عجیب و غریب اما به عنوان بومی از شهر و کشور و دانشجوی تاریخ مدرن ایرلند مدرن، خوشبختانه کسی که چیزهای خود را می داند - دور از حوزه های رمان های سالهای 1970 و 1980 بود که روزنامه نگاران خارجی که چند ماه را صرف پوشش مشکل اغلب منتشر شده است. هالندون خود را به عنوان دوست دونالدسون دید، و در حالی که رمان قبلی خود درباره این موضوع، خائن من، سوالات خود را در مورد اینکه چرا جمهوری خواهان مسیر و سفر را انجام داد، بررسی می کند، دلایل همراه با آشفتگی های عاطفی که این باعث آن شد، بدون اشاره به واکنش او اقدامات او را در میان جامعه تنگ اتصال از که او آمده است. واقعیت واقعی داستان، به وضوح از یک دیدگاه جمهوری خواهان با توجه به بیانیه شخصیت، تکان دهنده به من همانطور که آنها به یک بیگانه نگاه می کنند - گذشته تاریک از NI چیزی است که من به خوبی آن را می دانم - اما من احساس کردم که Chalandon کار شگفت انگیز در انسانی کردن شخصی که o به طور سنتی توسط بسیاری از مردم در جامعه ما دیده می شود - شخصیت تروریست / آزادی رزمی، کاملا بیگانه ترین در کشور، و همچنین خبرنگار، بدترین نوع خائن به جنبش که از آن آمده است. همچنین یک کار اجباری را به عهده گرفت تا کمی به باز شدن درب دنیای تاریک نقش اطلاعات در جنگ منجر شود، که هنوز با بحث گذشته ما مواجه است. کتابی که ارزش دیدن ادبیات را دارد. جوایز دریافت شده هنگامی که در فرانسه منتشر شده است، و ارزش ترجمه به عنوان خوانده شده برای هر کسی که علاقه مند به NI.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بازگشت به کیلی بگز


 کتاب گل ها را بچین کودکان را بکش
 کتاب فقط زمان خواهد گفت
 کتاب بالتازار و بلموندا
 کتاب درختی در بروکلین می روید
 کتاب تاریخ عشق
 کتاب جلاد