کتاب بازگشت به خانه

اثر هارولد پینتر از انتشارات کاربر هزاره سوم - مترجم: فتاح محمدی-داستان تاریخی

در یک خانه قدیم و کمیاب در شمال لندن خانواده ای از مردان زندگی می کنند: مکس، پدرسالار قدیمی، اما هنوز مهاجم. برادر کوچکتر و برادرش؛ و دو نفر از سه پسر Maxs، که هیچ کدام از آنها ازدواج نکرده اند - لنی، شوک کوچک و جوئی، که آرزوی موفقیت را به عنوان یک بوکسور می بیند. در این خانه شوم، پسر بزرگتر، تدی، که طی شش سال گذشته تدریس فلسفه در آمریکا انجام داده است، همسرش روت را به خانه می فرستد تا به خانواده اش که هرگز ملاقات نکرده است، بیفتد. به عنوان پیشرفت بازی، برادران جوان به طور فزاینده ظالمانه در خواهر خود را می گذرانند تا زمانی که عملا او را در مقابل شوهر عصبانی، اما عجیب و غریب او دوست داشته باشیم.خرید کتاب بازگشت به خانه
جستجوی کتاب بازگشت به خانه در گودریدز

معرفی کتاب بازگشت به خانه از نگاه کاربران
هيچ‌وخ از تآترِ ابزرد خوش‌ام نمي‌اومده، چه برسه به اين‌كه با المان‌آئى مثِ گسستِ ارزش‌آى كلاسيك-طور بين انسان‌آ و نا-به-روالى‌آىِ جنسى همراه شه؛ درواقه كمدىِ تلخ نمایشنامه هم صرفاً برِ همين تبديل به يه مضحكه‌ی اعصاب-خورد-كن شد برام. اميدم هم به پينتر خيلى كم شد

مشاهده لینک اصلی
یک . به طور کلی تو هنر و ادبیات من قائل م به اینکه ارتباط حسی برقرار کردن با یک اثر مقدم و مهم تر از فهمیدن کامل اون اثر است . یعنی اگر ارتباط حسی برقرار نکردی با اثر ، صد تا کتاب و نقد هم در فهمیدن اون اثر بخونی باعث نمیشه اثر اون لذتی که ، وقتی تونستی باهاش ارتباط حسی برقرار کنی را بهت بده . در مورد تئاتر ابزورد هم همین ه نظر م . بدون شک امثالِ بکت و پینتر از نظر ادبی آدم های کمی نیستند اما دلیلی نداره من ازشون لذت ببرم !
دو . @پینتر@ی ترین اثر پینتر بود . چه از نظر محتوا و چه از نظر نثر و نوشتار . از موضوعاتی مثل تزلزل خانواده و تنش های خانوادگی تا مکث های پینتری در نوشتارش .
سه . اگر یکی از اهداف اصلی اثر رو ایجاد یک انزجار در خواننده نسبت به این خانواده تصور کنم پینتر به شدت موفق بوده . هرچه جلو تر می رفت داستان این انزجار در من بیشتر می شد . نمایشنامه کمدیِ تلخی است که به نظرم همین کمدیِ تلخ بیشترین تاثیر رو در ایجاد این انزجار از این خانواده دارد .
چهار . تمِ کلی ِ این اثر نزدیک به اثرِ دیگه پینتر @خیانت@ است اما اون چه که @خیانت@ پینتر رو برایِ من بهتر از این اثر می کنه ایده پینتر در سبکِ روایت کردن داستانِ @خیانت@ است .
در کل خیلی دوستش نداشتم .

مشاهده لینک اصلی
حیرت آور. به عنوان یک بازرس که از آن متنفر بود، آن را بیمار کرد. وحشتناک فراموش نشدنی برای کسانی که تحت تهدید سگ های آلفا قرار گرفته اند و اولتراسوند های خاکستری انتقام گرفته اند. من عاشق دیدن آن یک روز انجام داد.

مشاهده لینک اصلی
خشونت در هر کلمه ای از این بازی، در هر مکث و در هر شخصیت بیان می شود. خنک کننده آن، عاطفی و بسیار ناراحت کننده است اما این چیزی است که باعث می شود شاهکار و هدیه ای برای هر بازیگری یا کارگردان برای کار کردن باشد.

مشاهده لینک اصلی
2.5 چطور فهمیدم که فقط خواندی؟ چرا باید چیزی شبیه به یک کلاس بخوانم؟

مشاهده لینک اصلی
من فقط خواندن جهان را انجام دادم؟ من هنوز سعی دارم آن را درک کنم و همه چیز را که می دانم نمی توانم بدست آورم.

مشاهده لینک اصلی
2،5 *

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بازگشت به خانه


 کتاب محفل عوضی ها
 کتاب رابینسون کروزو
 کتاب خانه
 کتاب اتاق افسران
 کتاب وقتی به من می رسی
 کتاب کابل اکسپرس