کتاب بازمانده ی روز

اثر کازوئو ایشی گورو از انتشارات کارنامه - مترجم: نجف دریابندری-داستان تاریخی

در سال ۱۹۵۶، استیونز، پیش‌خدمت پیر عمارت دارلینگتن، سفری را با ماشین به سمت غرب انگلستان آغاز کرده که به سفری درون گذشته‌اش منتهی می‌شود... ؛


خرید کتاب بازمانده ی روز
جستجوی کتاب بازمانده ی روز در گودریدز

معرفی کتاب بازمانده ی روز از نگاه کاربران
متوجه می شوم که هزاران بازدید از این کتاب تنها در این سایت وجود دارد و بعید است که من بتوانم چیز جدیدی را ارائه دهم. با این حال، من می خواهم بررسی کنم که برای من نقطه عطفی در این رمان است ... سازگاری شگفت انگیز از تن که Ishiguro نگه می دارد از ابتدا تا آخرین خط. استیونز شاید شخصیت سازگار ترین درونی من است که تا به حال خوانده ام، که به این معنا نیست که او در برخی از سطوح آسیب دیده ظاهر می شود. بدون این که نویسنده هیچ گونه داستان بی طرفی را ارائه دهد، ما تاریخ جنگل Darlington در طول سال های بین جنگ ها، داستان پروردگار خود، داستان مردم @ زیر پله ها @ و به ویژه داستان های استیونز، باتلر از طریق واژه های خود ما می آموزیم که چگونه او با خانواده، همکاران، کارفرمایان، افراد مورد نظر خود در سفر خود به دور از سالن تعامل می کند (یا نمی کند). و این تعاملات نشان می دهد که یک مرد به خود و جهان بسته است که او در واقع تعامل ندارد، او در کنار دیگران ایستاده است. در حال حاضر ما یک لحظه با پدر بسیار بیمار خود را می بینیم. او به دنبال دست خود را برای یک لحظه سپس او به آرامی گفت: من امیدوارم که من پدر خوبی برای تو بوده است. من کمی خندیدم و گفتم: من خیلی خوشحالم که اکنون احساس می کنید بهتر است. به تو افتخار میکنم. پسر خوب امیدوارم که من پدر خوبی هستم من فکر می کنم من دارم. من ترسیدم که امروز خیلی مشغول بودم، اما ما می توانیم صبح دوباره صحبت کنیم. پدرم هنوز به دستانش نگاه میکرد، انگار که توسط آنها کمی ناخوشایند بود. من خیلی خوشحالم که اکنون احساس خوبی دارید، دوباره گفتم و ترکم را ترک کردم. (p 97) این است @ Stevens @ لحظه، سطح استیونز تعامل است. Ishiguro به دنبال او در سفر به کورنوار و سفرهای حافظه به زمان های مهم در گذشته خود را و ما می بینیم که چگونه او را دیده است زندگی در اطراف او، اما شاید آن را در همه دیده نمی شود. به اندازه کافی نوشته شده است.

مشاهده لینک اصلی
داستان حرمت، وظیفه و فرصت های از دست رفته. یک پرتره از قلب شکسته مردانه محدود، محدود، سرکوب شده است. Stevens یک ورزشکار قدیمی انگلیسی مدرن است که نقشش را بسیار جدی میگیرد، زیرا زندگی استادش (لرد دارلینگتون) نخست و مهمتر از همه است، و زندگی خود را در دور میگذراند و متمایز دوم. در گرگ و میش از حرفه او، او سفر بی سابقه ای را از طریق روستا می گیرد تا با خانم کنتون، خانم سابق خانه دار در تالار Darlington، دیدار کند. در طول سفر او قادر است تا زمان خود را در خدمت و تأثیری که بر زندگی او داشته است، بازتاب کند. بازتابش ناگزیر به کلاس و همچنین شرایط آب و هوایی سیاسی پس از جنگ جهانی دوم و سپس به جنگ جهانی دوم مربوط میشود و استادش را به مثابه ایده آلیستی نشان می دهد نجیب زاده بازی سیاست آماتور. همانطور که او در سایر نقاط انگلستان تور می زند، تغییرات اجتماعی پس از جنگ جهانی دوم آشکار می شود، و خانه های بزرگ دیگر توسط کارکنان چشمگیر نگهداری می شود. روزهایی که از بطری های خوب خودشان خسته شده اند، اکنون چیزی از گذشته هستند. استیونس، در این زمان نادر دور از Darlington Hall، کنجکاوی به دیگران است، مانند یک قطعه موزه. او در حال حاضر یک اثر پیش از آن است که زمان او سپری شده است. ایشیگوور ضعف دردناک و متضاد در روابط استیونز با حساسیت پر سر و صدا را در چندین صحنه فراموش نشدنی نشان می دهد. یک کتاب زیبای چه درخواستی برای اقدام، تلاش برای رسیدن به هدف و فعال کردن شادی در زندگی است. پ.ن: متاسفم که قبل از تماشای این فیلم، این را مطالعه نکردم، اگرچه باید بگویم که نسخه فیلم به طرز غیرمعمولی به این کتاب اعتباری داشت هنگام ترجمه رسانه ها به ندرت اتفاق می افتد.

مشاهده لینک اصلی
باقی مانده از روز، مسئله را بررسی می کند که به این معنی است که زندگی خوبی داشته باشد. شخصیت اصلی، آقای استیونز، تنها برای انجام حرفه خود با تعهد و مراقبت عالی تلاش می کند. اما در پایان کار حرفه ای، محصولات باید بررسی شود، همانطور که هزینه ها نیز هست. آیا زندگی می تواند به طرز محبت آمیز و باهوش، همچنین یک زندگی گمشده باشد؟ در این کتاب، Ishiguro یک صدای جذاب و جذاب در آقای Stephens پیدا کرده است. از طریق نمای حرفه ای خود، خواننده اجازه می دهد تا به یک داستان عمیق تر نگاهی بیندازد که حتی خود راوی نیز ظاهرا غیرممکن است. از این دیدگاه، روایت ظریفانه به آرامی در حال پیشرفت است و تصویر یکی از خستگی های سرکوب شده است (من به یاد شعر پینک فلوید،Hanging در بی سر و صدا راه به زبان انگلیسی است). استیونز عواقب بسیار عادی خود را نشان می دهد، اما شکست های پنهانی را که بر زندگی او تأثیر عمیقی داشته، نشان می دهد. صدای، لحن و ساختار این رمان کاملا اجرا می شود، و نوشتن Ishiguros پر جنب و جوش است، اما با شکوه کنترل می شود.

مشاهده لینک اصلی
â € œWhat است نقطه نگرانی خود را بیش از حد در مورد آنچه که می تواند و یا نمی توانست انجام شده برای کنترل دوره البته زندگی در زمان؟ مطمئنا این کافی است که دست کم شما و من حداقل سعی کنید سهم کوچک ما را برای چیزی که درست و شایسته است، شمرد. و اگر برخی از ما آماده باشیم که در زندگی به فداکاریهای زیادی دست یابیم تا این آرمان ها را دنبال کنیم، مطمئنا این که در هر صورت، هر نتیجه ای برای غرور و رضایتش ایجاد می شود. »

مشاهده لینک اصلی
هام کلاسیک ادبی، نویسنده بسیار محترم، به خوبی توسط بسیاری از افراد رتبه بندی شده است - من واقعا باید این را دوست داشته باشم. متاسفانه من فقط آن را درست یافتم. چیزی که من دوست نداشتم: * گفتگو بیش از حد درونی. من کاملا آگاه بودم که شخصیت اصلی یک راوی غیرقابل اعتماد بود و ما باید بین خطوطش بخوانیم تا به حقیقت برسیم اما خطوط بیشماری وجود داشت! * من هرگز درگیر احساس عاطفی نبودم من خواندن بررسی هایی را که مردم در پایان کار از بین می برند، خوانده ام. من فقط گفتمoh خوب @ و کتاب را پایین قرار داده است.من دوست داشتم: * آن را به زیبایی نوشته شده است و شخصیت واقعی راوی ساخته شده است در یک روش بسیار حیله گرانه، همه نشان می دهد و نه بگویید. * پس زمینه. هر دو تنظیمات زیبا در غرب انگلستان و حقایق تاریخی در مورد times.So من آن را دوست داشت اما من آن را دوست ندارم. من هر چند به این نویسنده بیشتر توصیه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بازمانده ی روز


 کتاب بیوه ها
 کتاب جاده ی سه روزه
 کتاب سرگذشت مورو
 کتاب قبل از طوفان (۸ جلدی)
 کتاب پتر اول
 کتاب بالزاک و خیاط کوچولوی چینی